Inwestycje

W co zainwestować 100 zł?

9
fot. Pixabay (jarmoluk)
W co zainwestować 100 zł?

100 zł to dużo czy mało? Zależy, na co tę kwotę przeznaczymy. W toku codziennych wydatków taka suma może wydawać się niewielka, jest to wysokość jednego rachunku za prąd lub gaz. Tymczasem jeżeli dobrze zainwestujemy, możemy tę sumę podwoić lub potroić. Z tym pospolitym banknotem da się zrobić wiele, jeśli tylko odpowiednio przemyślimy sprawę. Oto kilka pomysłów na to, w co zainwestować 100 zł.

Inwestycja to proces, który kojarzy się z ryzykiem. I tak faktycznie jest. Jeżeli chcemy otrzymać zyski, musimy liczyć się również ze stratami. W przypadku 100 zł nie musimy jednak obawiać się dużych kosztów, a ile możemy zyskać? Zobaczmy.

W co zainwestować 100 zł? Srebrne monety!

Wartości srebrnych monet szybko się zmieniają. Kolekcjonerzy tych produktów już wielokrotnie osiągali spore zyski na sprzedaży swoich zbiorów. Jedną srebrną monetę o wadze ok. 1 uncji (31,1g) dostaniemy już w cenie 80-90 złotych. Jeżeli postawimy na monety najbardziej popularne, takie, jak wiedeńscy filharmonicy, Kanadyjski Liść Klonowy czy Amerykański Orzeł możemy je po ok. roku sprzedaż ze sporą nadwyżką. Tym bardziej, jeśli zdecydujemy się na handel zagraniczny.

Srebro inwestycyjne jest dosyć opłacalną inwestycją, ponieważ ma stosunkowo niską wartość i wolne jest od podatku, jeżeli sprzedamy je w przeciągu 6 miesięcy od zakupu. Wiąże się również z małym ryzykiem, ponieważ srebrną monetę sprzedać można w wielu punktach skupu, często także tam, gdzie się ją kupiło, więc w najgorszym wypadku wyjdziemy na zero.

W co zainwestować 100 zł? Komiksy!

Niektórzy być może sądzą, że to absurd, a jednak na świecie wciąż jest tysiące miłośników komiksów, którzy są w stanie wydać wiele na swoje ulubione. Za 100 zł możemy zakupić oryginalne plansze komiksowe młodych twórców, a przecież wciąż słyszymy o tym, że nowa gwiazda komiksu zaistniała w branży. Jeżeli uda nam się zdobyć kolekcję autora, który zyska popularność, po pewnym czasie możemy sprzedać ją po znacznie wyższej cenie.

fot. Pixabay (JamesDeMers)

Zainwestuj w komiksy

Tutaj również ryzyko jest niewielkie. Jeżeli dobrze ocenimy talent naszego wybrańca, na pewno uda nam się spieniężyć zakupione produkty. Jeżeli nie, także nic nie tracimy, gdyż oprawione w ramkę komiksy stanowią ciekawą atrakcję domowego wystroju.

W co zainwestować 100 zł? Złoto!

Złoto to drogi materiał i teoretycznie za 100 zł nie uda nam się go kupić. Istnieje jednak coś takiego jak złoto inwestycyjne, które za pośrednictwem pewnych portali możemy zakupić na raty. Wpłaty dokonywane na złoto, księgowane są według kursu z danego dnia, jeżeli więc dobrze zainwestujemy, po jakimś czasie możemy odebrać pełną sztabkę i sprzedać ją z zyskiem.

Złoto inwestycyjne zwolnione jest z podatku vat i chociaż jest to już poważniejsza inwestycja, możemy ją rozpocząć od zwykłych 100 złotych.

W co zainwestować 100 zł? Monety NBP!

Srebrne monety okolicznościowe, wydawane przez Narodowy Bank Polski to ciekawa inwestycja. Ich główną zaletą jest ograniczony nakład, co oznacza, że możemy stać się właścicielami unikalnego eksponatu. Jeżeli zainwestujemy w serię monet, mamy możliwość uzyskania kolekcji, która po kilku latach może mieć sporą wartość, ponieważ monety BNP cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Posiadają one nieco mniej srebra niż inwestycyjne, a jednak ograniczony nakład sprawia, że ich zakup może okazać się korzystniejszy.

W co zainwestować 100 zł? Skarbonka!

Czy oszczędzanie pieniędzy jest inwestycją? Teoretycznie nie, aczkolwiek, jeżeli będziemy odkładać 100 złotych miesięcznie, po pewnym czasie otrzymamy kwotę, którą możemy wykorzystać na szerszą inwestycję, pozwalającą na osiągnięcie jeszcze lepszych zysków.

fot. Pixabay (Alexas_Fotos)

Zainwestuj w skarbonkę!

Jeżeli chcemy traktować skarbonkę jako inwestycję, najlepiej kupić taką, z której pieniądze wyciągnąć można jedynie po jej zniszczeniu. W taki sposób oprzemy się pokusie wcześniejszego wykorzystania odłożonych pieniędzy.

W co zainwestować 100 zł? Zainwestuj w siebie!

Czy 100 złotych wystarczy, aby dokonać dobrej inwestycji w siebie? Być może nie jest to kwota, za którą wykupimy szkolenia, czy zapłacimy za studia, jednak możemy wykorzystać te pieniądze na karnet na siłownię lub zdrowe jedzenie. To również indywidualna inwestycja, z której zysk czerpać będziemy, gdy zaobserwujemy efekty zmiany stylu życia.

Inwestycje w siebie nie przynoszą być może zysków materialnych, ale zdrowie, dobre samopoczucie i smukła sylwetka dają wiele powodów do satysfakcji. Jako inwestycję w siebie możemy uznać również wizytę w spa lub salonie masażu. Są to formy rozrywki, zapewniające wiele korzyści dla naszego ciała i zdrowia.

W co zainwestować 100 zł? Lokata inwestycyjna!

Czy 100 zł na lokatę inwestycyjną to odpowiednia kwota? Zapewne nie, możemy jednak odłożyć 100 złotych każdego miesiąca i uzbierać sumę, która ulokowana na lokacie będzie swobodnie rosnąć. Jest to inwestycja o minimalnym ryzyku, pozwalająca na uzyskanie niedużych zysków. Niestety w dobie niskich stóp procentowych – lokaty nie generują nam dużego zwrotu z inwestycji a lokat dynamicznych możemy znaleźć wyłącznie kilka na rynku.

Ciekawą opcją jest również konto oszczędzające, na którym możemy ulokować nawet mniejsze sumy. Oprocentowanie na takim koncie nie jest wysokie, jednak stopniowo możemy dokładać do niego nowe kwoty i przez dłuższy czas otrzymać zysk, który będzie się opłacał.

W co zainwestować 100 zł? Zainwestuj oszczędzając!

Inwestowanie w oszczędzanie polega na zakupie produktów, które pomogą nam odłożyć środki z innych wydatków. Oczywiście 100 zł nie wystarczy nam na baterie słoneczne, a jednak możemy za tę kwotę kupić ogrodowe lampki na światło słoneczne lub oświetlenie balkonu czy tarasu. Warto postawić również na dzbanki filtrujące wodę oraz same filtry. W ten sposób oszczędzimy na wodzie w plastikowych butelkach.

Czy to się w ogóle opłaca?

Na pewno zastanawiacie się, czy 100 zł to kwota, która faktycznie pozwoli nam zarobić? Podane wyżej przykłady to opcje, które możemy wykorzystać, aby uzyskać coś, mając 100 zł na inwestycję, nie są to jednak duże sumy. Jeżeli chcemy zyskać więcej, musimy więcej inwestować, a to wiąże się już z większym ryzykiem.

Mimo to dzięki cierpliwości, ciekawym pomysłom i zaangażowaniu w to, co chcemy osiągnąć, 100 złotych może okazać się pierwszym krokiem ku większym inwestycjom, zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na oszczędzanie i późniejsze wykorzystanie większej kwoty.

Im mniej inwestujemy, tym na mniejsze ryzyko jesteśmy narażeni. Jeżeli posiadamy niewielką wiedzę na temat jakichkolwiek inwestycji, a jednak chcemy zacząć działać w tym zakresie, 100 złotych to banknot, od którego możemy rozpocząć.

Inwestuj z głową

Chociaż 100 zł to stosunkowo niewielka kwota, każdą inwestycję i tak powinniśmy dokładnie przemyśleć. Możemy wykorzystać wiele pomysłów, jednak jeśli nie podejdziemy do każdego z nich poważnie, stracimy pieniądze.

fot. Pixabay (Arcaion)

100 zł – w co zainwestować?

Posiadając 100 złotych, nie uzyskamy milionów, ale szansa na korzyści jest spora. Zamiast biernie oszczędzać pieniądze, być może warto pomyśleć właśnie o inwestycjach. Nie trzeba być bankierem ani graczem giełdowym, aby móc zarabiać pieniądze na małych rzeczach. Nie musimy także mieć profesjonalnej wiedzy ekonomicznej i znać się na zasadach rynku. Wystarczy trochę poczytać o tym, w co opłaca się inwestować, przemyśleć, jakie drogi inwestycji najbardziej nam odpowiadają i zacząć działać.

Od niewielkich inwestycji rozpocząć może każdy. Nie zajmuje to wiele czasu, a pomaga osiągać ciekawe rezultaty. Przedstawione powyżej opcje są jedynie sugestią, być może posiadacie własne, oryginalne pomysły na inwestycje małych pieniędzy, które pomogą Wam coś zyskać. Tak na prawdę to odpowiedź na pytanie w co zainwestować 100 zł może dać nam o wiele więcej pomysłów także na inwestycję większych sum.

 

Jak tanio przygotować święta? #OSZCZĘDZAMNA #5 Święta Bożego Narodzenia

Poprzedni wpis

Płyta indukcyjna czy gazowa?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Inwestycje