Pożyczki

Pożyczka krótkoterminowa czy kredyt na karcie kredytowej – co wybrać ?

5

Pieniądze to coś, czego każdy z nas chciałby mieć więcej, dlatego też bardzo chętnie korzystamy z możliwości wykorzystywania środków dodatkowych takich jak pożyczka krótkoterminowa czy kredyt na karcie kredytowej. Zdarzają się sytuacje, gdy po prostu potrzebujemy extra gotówki i możemy ją uzyskać na kilka sposobów. Najpopularniejsze są szybkie pożyczki krótkoterminowe oraz karty kredytowe. Która z tych możliwości jest korzystniejsza i dlaczego?

Karty kredytowe

Kartę możemy zamówić w banku, w którym posiadamy konto. Większość placówek sama przedstawia oferty kart kredytowych, bardzo często darmowych, przynajmniej przez pierwszy okres. Płacąc kartą nie korzystamy z własnych pieniędzy, a z pieniędzy banku, dlatego zawsze należy pamiętać o terminowej spłacie zaciągniętych środków.

Okres korzystania z karty kredytowej podzielony jest na bez odsetkowy i z naliczaniem odsetek. Jeżeli uda nam się spłacić dług w czasie pierwszego terminu oddajemy tylko tyle, ile wykorzystaliśmy. W przeciwnym razie naliczane są koszty dodatkowe.
Banki bardzo chętnie promują karty kredytowe, a jednak w większości ofert, używanie ich wiąże się z pewnymi kosztami. Chociaż kartę często otrzymujemy za darmo, aby przedłużyć jej działanie trzeba zapłacić, a jeżeli nie ma takich wymagań, opłaty wyrównują się w odsetkach. W Polsce z kart kredytowych korzystają przede wszystkim osoby, które potrzebują dodatkowej gotówki cyklicznie, każdego miesiąca. Karta służy do wykonywania transakcji bezgotówkowych, najczęściej dla większej ilości zakupów w niższych cenach.

Pożyczka krótkoterminowa

Pożyczka na krótki termin to doskonała okazja na zdobycie dodatkowych środków na konkretny cel. Większość firm pożyczkowych umożliwia wzięcie pierwszej pożyczki za darmo, bez odsetek. W takim przypadku, jeżeli tylko oddamy całą kwotę w terminie, zwracamy taką samą sumę, jaką pożyczyliśmy. Pożyczki krótkoterminowe zaciągane są najczęściej na okres od 30 do 60 dni.

W naszym kraju funkcjonuje wiele firm, oferujących pożyczki na krótki okres. Duża konkurencja sprawiła, że klienci mogą liczyć na coraz lepsze warunki współpracy. W przypadku korzystania z tej możliwości uzyskania środków dodatkowych, musimy pamiętać jednak, aby przestrzegać terminów spłaty,gdyż każda zwłoka obarczana jest wysokimi kosztami monitów. Trzeba również pamiętać, że jeżeli nawet promocja na darmową pożyczkę występuje, obowiązuje ona jedynie przy pierwszej pożyczce, a każda następna objęta jest już prowizją, która w niektórych firmach jest naprawdę wysoka. Gotówkę otrzymujemy na konto, może więc służyć do transakcji bezgotówkowych lub bezpośrednich, jeżeli zdecydujemy się na wypłatę środków.

POŻYCZKA KRÓTKOTERMINOWA

POŻYCZKA KRÓTKOTERMINOWA

Karta czy pożyczka, co wybrać?

Każda z przedstawionych wyżej możliwości osiągnięcia środków dodatkowych posiada swoje wady i zalety. Obie opcje charakteryzują się indywidualnymi warunkami, które mogą być korzystne lub nie, dla określonej grupy osób. Karta kredytowa to dobry pomysł dla ludzi, potrzebujących dodatkowej gotówki regularnie, na mniejsze zakupy, natomiast pożyczka krótkoterminowa najlepiej sprawdzi się, gdy pieniądze potrzebne są jednorazowo, na konkretny cel.

Nowa ustawa kredytowa – 22 lipca 2017

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Pożyczki