Pożyczki

Pomoc w długach, czyli jak skutecznie pozbyć się zadłużenia?

1
Pomoc w długach, czyli jak skutecznie pozbyć się zadłużenia?
Pomoc w długach, czyli jak skutecznie pozbyć się zadłużenia?

Pożyczki gotówkowe oferowane przez banki i firmy pożyczkowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków. Do ich zaciągnięcia kuszą łatwe i szybkie pieniądze, które często można uzyskać na dowód osobisty. Każda pożyczka ma jednak to do siebie, że przychodzi pora, aby ją oddać. I tu pojawiają się problemy, długi narastają, zaczynają się uporczywe telefony od wierzycieli, a wizyta komornika staje się coraz realniejsza. Jak uniknąć takiego czarnego scenariusza i uzyskać skuteczną pomoc w długach?

Dlaczego popadamy w długi i czym jest spirala zadłużenia?

Pożyczki istnieją od zarania dziejów. W życiu każdego człowieka zdarza się bowiem sytuacja, kiedy potrzebuje on pieniędzy. Upragnione wakacje, remont mieszkania, chęć sprawienia kosztownego prezentu bliskiej osobie czy nieprzewidziane wydatki w codziennym życiu, to tylko niektóre z okoliczności, które skłaniają nas do sięgnięcia po pożyczkę gotówkową.

Sytuacja jest w miarę prosta, jeśli zdecydujemy się na kredyt z banku – pożyczki bankowe są regulowane określonymi przepisami prawnymi, czas ich spłaty dopasowany do dochodów oraz sytuacji finansowej kredytobiorcy, a odsetki zwykle nie przyprawiają o zawrót głowy. Gorzej natomiast, jeśli skusimy się na pożyczkę od firmy pożyczkowej, czyli tzw. chwilówkę. Tego typu pożyczki gotówkowe zazwyczaj mają bardzo krótkie terminy spłaty (np. 1-3 miesiące) oraz bardzo wysokie oprocentowanie, które może nawet kilkukrotnie podnieść wysokość zobowiązania.

Pożyczając pieniądze i korzystając z nich większość z nas nie myśli o tym, że przyjdzie pora, aby je oddać. Czas jednak bardzo szybko leci, a firmy udzielające pożyczek zwykle bardzo terminowo upominają się o swoje pieniądze. Zaczynają się uporczywe telefony, upomnienia listowne, a nawet wizyty domowe, które mają na celu wywarcie dużej presji psychologicznej na dłużniku oraz „zmobilizowanie” go do spłaty zobowiązania. W tym momencie często okazuje się także, że musimy oddać dużo więcej pieniędzy niż pożyczyliśmy, co dodatkowo pogłębia i tak już nieciekawą sytuację dłużnika. Firmy pożyczkowe mają bowiem w zwyczaju naliczać bardzo wysokie odsetki za każdy dzień zwłoki w spłacie zobowiązania.

Co w takiej sytuacji robi przeciętny dłużnik? Otóż, szukając rozwiązania swojego problemu często decyduje się na zaciągnięcie kolejnej szybkiej pożyczki, z której środki przeznaczone zostaną na spłatę wcześniejszego zobowiązania. W ten sposób zyskuje nieco więcej czasu i… znacznie więcej pieniędzy do spłaty. I tak wiele osób popada w spiralę zadłużenia – sytuację, w którą bardzo łatwo jest wejść, ale od której niezwykle trudno się uwolnić.

Pomoc w długach, czyli jak skutecznie wyjść ze spirali zadłużenia?

Jeśli taki scenariusz pasuje do naszych osobistych doświadczeń, nie należy jednak załamywać rąk i czekać aż sytuacja sama się rozwiąże – jest to bowiem niemożliwe. Jedyne, co możemy zrobić, aby wyjść ze spirali zadłużenia oraz zacząć sukcesywnie spłacać swoje zadłużenie, jest podjęcie pierwszych kroków ku poprawie naszej sytuacji finansowej. W pierwszej kolejności należy dokładnie zweryfikować wysokość zadłużenia oraz ustalić, ile jesteśmy w stanie miesięcznie spłacać, aby sukcesywnie zmniejszać długi.

Dobrym rozwiązaniem może być także kredyt konsolidacyjny, który pozwala połączyć wszystkie mniejsze długi w jedną całość, ustalić jedną miesięczną ratę dostosowaną do możliwości finansowych dłużnika oraz poprawić jego samopoczucie psychiczne. Regularnie spłacając zadłużenie bez uszczerbku na domowym budżecie dłużnik odzyskuje bowiem wiarę w siebie i swoje możliwości oraz nie szuka innych, bardziej ryzykownych rozwiązań, w tym „magicznych” kredytów, które tylko pogorszą jego i tak już nieciekawą sytuację finansową. Kredyt konsolidacyjny nie jest jednak pozbawiony pewnych wad, z których najważniejszą jest to, że nie każdy dłużnik będzie mógł z niego skorzystać. Konieczne jest bowiem posiadanie stabilnego zatrudnienia oraz dochodów, które pozwolą na regularną spłatę zobowiązania wobec instytucji, która udziela kredytu.

Pomoc w długach, czyli jak skutecznie wyjść ze spirali zadłużenia?

Pomoc w długach, czyli jak skutecznie wyjść ze spirali zadłużenia?

Skuteczna pomoc w długach skrojona na miarę potrzeb każdego dłużnika

Dłużnicy, którzy z różnych powodów nie mogą zaciągnąć kredytu konsolidacyjnego, nie są jednak w sytuacji bez wyjścia. Istnieją bowiem także inne, nie mniej skuteczne rozwiązania, które pozwolą także im już wkrótce cieszyć się życiem bez długów. Skuteczną i dopasowaną do możliwości każdego dłużnika pomoc w długach oferują bowiem także profesjonalne firmy, do których należy MamDlugi.pl.

Każda współpraca rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnej analizy finansowej klienta. Firma weryfikuje wysokość zadłużenia, sytuację zawodową oraz rodzinną dłużnika i przedstawia mu wstępną propozycję wyjścia z długów, która jest dopasowana do możliwości finansowych każdej osoby. Analiza ukierunkowuje wszystkie działania, które powinien podjąć dłużnik na rok naprzód, co pozwala większości osób ustabilizować swoją sytuację kredytową oraz sukcesywnie spłacać istniejące zadłużenie. Kolejnym krokiem jest osobiste spotkanie ze specjalistą ds. oddłużania. Podczas rozmowy klient uzyskuje odpowiedzi na najważniejsze nurtujące go pytania. Znający od poszewki mechanizmy działania banków, firm windykacyjnych oraz innych zaangażowanych w odzyskiwanie długów podmiotów specjalista jest w stanie wskazać najlepszą drogę do skutecznego pozbycia się zadłużenia oraz wyjścia na prostą.

Z usług firmy oferującej profesjonalną pomoc w długach warto skorzystać jak najwcześniej, aby nie dopuścić do sytuacji, kiedy długi wobec różnych instytucji finansowych będą opiewały na setki tysięcy złotych i zwyczajnie nie będziemy w stanie podołać ich spłacie. Im wyższe zobowiązania finansowe, tym dłuższy okres ich spłaty, większe koszty oraz stres, który może negatywnie odbić się na życiu rodzinnym i zawodowym dłużnika. Jeśli już teraz zauważamy, że mamy długi, z którymi nie do końca sobie radzimy, a jedynym rozwiązaniem, jakie przychodzi nam do głowy, jest kolejny kredyt, warto niezwłocznie sięgnąć po pomoc specjalisty, który wskaże odpowiedni sposób postępowania oraz pokieruje nami tak, aby zadłużenie wkrótce stało się tylko nieprzyjemnym wspomnieniem oraz przestrogą na przyszłość.

Budowanie zdolności kredytowej – na czym polega?

Poprzedni wpis

Dłużnik wierzytelności – kto to jest?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Pożyczki