Warto wiedzieć

Kupno i sprzedaż kryptowaluty w kantorze – jak się to robi?

1

Handel kryptowalutami w kantorze to bezpieczny sposób zarabiania na cyfrowych pieniądzach. Transakcje kupna i sprzedaży mogą zawierać zarówno początkujący, jak też zaawansowani gracze. Jak dokładnie wyglądają transakcje w onlinowych kantorach kryptowalut i o czym warto wiedzieć przed rozpoczęciem przygody z handlem kryptowalutami?

Kantory kryptowalut – czym są?

Kantory kryptowalut pozwalają każdemu dokonywać szybkich transferów pieniężnych między walutami tradycyjnymi a cyfrowymi. Handel kryptowalutami za pośrednictwem kantorów jest jednym z głównych sposobów zarabiania na cyfrowej walucie.

Kantory wybierane są ze względu na bezpieczeństwo środków oraz możliwość wykonywania błyskawicznych transakcji. Przystępny sposób handlu sprawia też, że z kantorów korzystają zarówno osoby początkujące, jak też zaawansowani użytkownicy.

By móc zakupić kryptowaluty, nie trzeba zakładać konta. Jeśli tylko transakcje wynoszą maksymalnie do 4000 złotych miesięcznie nie wymagane jest logowanie się do konta. Handel odbywa się przez całą dobę, a proces jest całkowicie zautomatyzowany. Zasilenie zakupionymi kryptowalutami następuje zazwyczaj w ciągu kilkudziesięciu minut.

Jak wygląda proces zakupu i sprzedaży kryptowalut w kantorze?

Proces zakupu, dzięki intuicyjnym interfejsom, jest bardzo prosty nawet dla początkującej osoby i zazwyczaj opiera się na kilku krokach. Wystarczy:

 • wejść na stronę kantoru
 • wybrać symbol kryptowaluty, którą zamierza się kupić
 • określić wartość transakcji
 • wybrać walutę, którą chcę się wymienić, a następnie podać jej wartość
 • wpisać w formularzu zamówienia imię i nazwisko oraz adres e-mail, na który zostanie wysłane elektroniczne potwierdzenie realizacji transakcji
 • podać adres portfela, na który zostaną przesłane kryptowaluty
 • dokonać płatności przelewem
 • czekać na zasilenie portfela kryptowalutami

Proces sprzedaży jest równie prosty i polega zazwyczaj na przesłaniu kryptowaluty na portfel w danym kantorze oraz wskazaniu numeru rachunku bankowego, na który zostaną wypłacone złotówki. Operacja trwa zwykle od kilku do kilkudziesięciu godzin.

Zakup bitcoin na kwotę większą, niż 4000 PLN

Transakcje do kwoty 4000 zł miesięcznie mogą być zawierane bez logowania się do konta w kantorze. Można oczywiście kupować kryptowaluty na kwotę przekraczającą 4000 zł, ale konieczne jest wtedy zarejestrowanie się oraz zweryfikowanie konta.

Istnieją kantory, w których weryfikacja nie wymaga dokumentów. Często jednak kantory takie nakładają na użytkowników limity wysokości transakcji.

Dlaczego warto wybierać kantory kryptowalut?

Największą zaletą działania kantorów kryptowalut jest prostota ich działania. Aby z nich skorzystać nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy. Intuicyjny interfejs sprawia, że każdy bez trudu będzie mógł dokonać transakcji. Ponadto:

 • Formalności podczas zakupu kryptowalut są minimalne, a do kwoty 4000 zł miesięcznie nie wymagane jest logowanie.
 • Dla zweryfikowanych użytkowników kantory oferują brak limitów transakcyjnych.
 • Zakupy za pośrednictwem kantorów bitcoin są bezpieczne.
 • Transakcje wykonywane są automatycznie przez całą dobę.
 • W kantorach można kupić nie tylko bitcoin, ale też inne kryptowaluty.
 • Korzystając z kantorów można kupować kryptowaluty za pomocą systemów szybkiej płatności.
 • Środki można wypłacać w bankomatach lub przelewem na rachunek bankowy.
 • W momencie transakcji znany jest ostateczny kurs kryptowaluty.

Kantorem bitcoin oferującym prosty zakup kryptowalut jest Coincher.com – polska platforma i kantor kryptowalut, w którym w łatwy i bezpieczny sposób można kupować bitcoin oraz inne popularne kryptowaluty. Coincher.com jest najlepszą na rynku alternatywą dla globalnych serwisów kryptowalutowych, między innymi ze względu na to, że w całości został stworzony w języku polskim.

Na Coincher.com bez trudu można znaleźć aktualny kurs bitcoin oraz kursy kryptowalut. Wszyscy, którzy zastanawiają się gdzie i jak kupić bitcoin oraz inne kryptowaluty, mogą wygodnie skorzystać z tego kantora kryptowalut.

Dłużnik wierzytelności – kto to jest?

Poprzedni wpis

Jak mnożyć małe kwoty? Oto 5 pomysłów jak zacząć oszczędzać!

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy