OszczędzamNA

Jak oszczędzić na Wielkanocy? #OSZCZĘDZAMNA #6 ŚWIĘTA WIELKANOCNE

0
fot. Pixabay (onefox)
JAK OSZCZĘDZIĆ NA WIELKANOCY?

Zastanawiacie się jak oszczędzić na Wielkanocy? Święta Wielkiej Nocy są doskonałą okazją do tego, żeby na spokojnie spotkać się z rodziną i odwiedzić dawno nieodwiedzanych znajomych. To również czas, w którym wydajemy zwykle o wiele więcej pieniędzy niż w trakcie przeciętnego weekendu. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, żeby spędzić święta Wielkiej Nocy uroczyście, a jednocześnie nie podupaść przez to na funduszach. Czas płynie niezwykle szybko – jeszcze nie tak dawno zastanawialiśmy się jak tanio przygotować Święta Bożego Narodzenia a tu już za pasem Wielkanoc. Dziś 10-szybkich rad jak oszczędnie spędzić święta.

  • Jak oszczędzić na Wielkanocy? Kupuj tylko to, czego dokładnie potrzebujesz.

W czasie przedświątecznego szału zakupowego często zdarza się, że pochłonięci kupowaniem napełniamy nasze koszyki sklepowe bez opamiętania. Kuszą nas ładne opakowania i pozornie niska, promocyjna cena danych produktów. Jak na dłoni widać wtedy znaną wśród Polaków zasadę- lepiej niech jest za dużo, niż miałoby braknąć. Niestety zazwyczaj wynikiem takiego podejścia jest kupno wielu niepotrzebnych produktów, które potem zostaną wyrzucone na śmietnik.

  • Jak oszczędzić na Wielkanocy? Dobrze planuj zakupy i zrób je za jednym razem.

Warto kupować poszczególne produkty w większych ilościach. Dla przykładu- lepiej kupić jednorazowo dużą paletę jajek niż kilka opakowań po 6 sztuk. Jeśli zawczasu policzymy ile jakiego produktu będzie nam potrzebne do przygotowania świątecznych potraw, to kupując je hurtowo, za jednym razem, oszczędzimy sporo pieniędzy. Może uda się Wam kupić więcej kostek masła, w promocyjnych cenach ;)?

fot. Pixabay (StockSnap)

Jak tanio przygotować wielkanoc?

  • Jak oszczędzić na Wielkanocy? Samodzielnie przygotuj ozdoby i ich nie wyrzucaj.

Robiąc świąteczne zakupy, oprócz zakupów typowo spożywczych, kupujemy również wszelkiego rodzaju ozdoby i gadżety świąteczne, które mają dodać klimatu świątecznego naszemu mieszkaniu. Często wydajemy spore pieniądze na stroiki, których samodzielne przygotowanie zajęłoby nam góra dziesięć minut. Raz kupionych ozdób nie powinniśmy wyrzucać, a schować i wykorzystać w kolejnych latach. Naprawdę po takim czasie nikt nie będzie pamiętał, że raz już widział sztucznego kurczaczka i powinno się go wymienić.

  • Jak oszczędzić na Wielkanocy? Nie bierz wszystkiego na siebie.

Przygotowujesz świąteczne śniadanie i to u Ciebie spotka się cała rodzina? Nie musisz wszystkiego przygotowywać sama. Dogadaj się z innymi członkami rodziny i rozdziel obowiązki. Oczywiście możecie dokonać wspólnych hurtowych zakupów ( patrz pkt 1) i następnie rozdzielić koszta. To dodatkowo sprawi, że zapewnicie sobie tanią Wielkanoc.

  • Jak oszczędzić na Wielkanocy? Zrezygnuj z wysyłania kartek.

Tradycja wysyłania życzeń świątecznych za pomocą kartek pocztowych powoli odchodzi do lamusa. Kartki często nie dochodzą do świąt, a poza tym kosztują, często niemałe, pieniądze. Zamiast tego lepiej prześlij życzenia świąteczne za pomocą SMS-a lub po prostu zadzwoń do dalszej rodziny. Żadna kartka nie zastąpi normalnej, ludzkiej rozmowy.

  • Jak oszczędzić na Wielkanocy? Maluj jaja.

W kwestii przygotowywania pisanek coraz częściej idziemy na łatwiznę i kupujemy albo gotowe, pomalowane jajka, albo sztuczne barwniki. Zamiast tego możemy z równie dobrym skutkiem ugotować jajka z którymś z naturalnych barwników. W zależności od preferowanego koloru mogą to być burak, cebula, szpinak czy kawa. Dużą frajdę ,zwłaszcza dzieciom, może sprawić własnoręczne malowanie jajek farbkami lub wyżynanie wzorków za pomocą ostrego gwoździa. A i w kieszeni pozostanie trochę pieniędzy.

fot. Pixabay (Wokandapix)

Oszczędzaj i maluj jaja!

  • Jak oszczędzić na Wielkanocy? Nie spędzaj całego dnia przy stole.

Święta Wielkanocne w wielu rodzinach kojarzą się z dwom dniami spędzonymi przy stole i pochłanianiem ogromnych ilości jedzenia. Może warto, zamiast tego wybrać się całą rodziną po śniadaniu na dłuższy spacer, wycieczkę rowerową czy boisko do siatkówki? Nie dość, że nie wydamy wtedy aż tyle na jedzenie, to jeszcze będzie miało to zbawienny wpływ na zdrowie nasze i członków naszej rodziny. Ruch zamiast objadania się sprawi, że szybciej spalimy kalorie i będziemy zdrowsi.Jak oszczędzić na Wielkanocy? Szanuj prąd!

W przypadku, gdy to my jedziemy do kogoś na święta, warto odłączyć od zasilania wszelkie sprzęty elektroniczne (z wyjątkiem oczywiście lodówki). Pozostawione w gniazdku radio, telewizor czy komputer, wbrew temu, co myślą niektórzy, pobierają przez cały czas prąd. Skoro nie będziemy w tym czasie z nich korzystać, to nie ma sensu pozostawiać ich podłączonych. W ten sposób zaoszczędzimy całkiem znaczną sumę.

  • Jak oszczędzić na Wielkanocy? Rozglądaj się za promocjami.

Na etapie planowania zakupów przedświątecznych warto przejrzeć ofertę wszystkich sklepów w okolicy. Markety często przygotowują świąteczne promocje na niektóre produkty. Odpowiedni research i wybranie najtańszego sklepu może pomóc w oszczędzeniu kilkudziesięciu, a nawet ponad stu złotych. Obecnie większość sklepów przedstawia swoje promocje w internecie, więc znalezienie najtańszych produktów nie powinno zając dużo czasu, szczególnie w niedzielę – kiedy to nie zawsze możemy zrobić zakupy.

fot. Pixabay (27707)

Tania Wielkanoc

  • Jak oszczędzić na Wielkanocy? Pamiętaj, co jest w tych świętach najważniejsze.

Oprócz aspektów typowo kościelnych Święta Wielkanocne mają także wymiar społeczny. Chodzi w nich o to, żeby spędzić spokojny czas z najbliższymi. Naprawdę nie są do tego potrzebne żadne drogie gadżety ani wymyślne potrawy czy nowe kreacje. Zastanówmy się, czy zaoszczędzone w tym czasie pieniądze nie lepiej wydać na wakacje w lecie albo nowy sprzęt do domu?

Jak widać tanie Święta Wielkanocne to żaden problem, wystarczy podejść do nich  z głową i spokojem 😉

Jak zainwestować pieniądze z 500+?

Poprzedni wpis

Intercyza – czyli jak wygląda w praktyce rozdzielność majątkowa

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy