Artykuły

Najlepsze książki o finansach osobistych dla młodzieży (nastolatki i młodzież)

0

Dzisiejsze szkoły nie robią wystarczająco dużo, aby uczyć młodych ludzi faktów z życia finansowego. Jeśli w to nie wierzysz, po prostu zapytaj młodych ludzi. W ankiecie 2021 Junior Achievement survey (za pośrednictwem CNBC) ponad 60% nastolatków stwierdziło, że nie uczęszczało do szkoły na zajęcia z umiejętności finansowych. 

Rodzice mogą wkroczyć, aby wypełnić tę lukę dla swoich dzieci. Jeden dobry sposób na to: zapoznanie ich ze świetnymi książkami o tematyce finansowej. Najlepsze książki o finansach osobistych mogą nauczyć nastolatków i nastolatków, jak rozwijać zdrowe relacje z pieniędzmi-teraz i dla ich finansowej przyszłości.

Najlepsze książki o finansach osobistych dla młodzieży (nastolatki i młodzież)

Niektóre z najlepszych książek o pieniądzach dla nastolatków nie są właściwie pisane z myślą o młodych czytelnikach. Są one skierowane do młodych dorosłych, ale ich porady i styl pisania są również przydatne w zestawie poniżej 20 roku życia. Nasza najlepsza książka o pieniądzach dla nastolatków, „nauczę cię być bogatym”, jest jednym z przykładów.

Ale istnieje również wiele dobrych książek o finansach osobistych napisanych specjalnie dla nastolatków i nastolatków. Używają zwyczajnego języka i rzeczywistych przykładów, aby nauczyć młodych ludzi, jak oszczędzać pieniądze, mądrze korzystać z kont bankowych i kart kredytowych, zacząć inwestować i wyznaczać cele finansowe.

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

Są to najlepsze książki o pieniądzach, które znaleźliśmy, aby przygotować młodych ludzi do sukcesu finansowego.

Najlepszy ogólnie:” nauczę cię być bogatym ” Ramit Sethi

„Nauczę Cię bogactwa” ramita Sethi nie jest adresowane do nastolatków. Jest napisany jako kompletny przewodnik po pieniądzach dla młodych dorosłych, którzy chcą budować bogactwo bez szczypania groszy. Jednak wielu recenzentów twierdzi, że porady Sethi są równie przydatne dla starszych nastolatków rozpoczynających lub przygotowujących się do college ’ u.

W 13 rozdziałach Sethi przedstawia pełną mapę drogową prowadzącą do niezależności finansowej. Tematy obejmują:

Styl pisania Sethi może czasami wydawać się nieco surowy. Spędza dużo czasu atakując ludzi, którzy narzekają, zamiast brać odpowiedzialność finansową. Ale za krytykę są proste, zaskarżalne kroki do zarządzania pieniędzmi, że każdy może użyć.

Najlepszy dla finansistów:” chcę więcej pizzy ” Steve Burkholder

Jako nastolatek, Steve Burkholder zaoszczędził 5000 dolarów na studia … i stracił je przez niemądre inwestycje. Lata później napisał „I Want More Pizza”, aby pomóc innym nastolatkom uniknąć podobnych błędów.

Książka jest podzielona na cztery „plasterki” obejmujące różne aspekty zarządzania pieniędzmi:

 • „Ty” obejmuje twoje relacje z pieniędzmi, w tym zachowanie, priorytety i cele
 • „Oszczędzanie” wyjaśnia, jak śledzić wydatki i oszczędzać na cele, takie jak samochód lub czesne na studiach
 • „Zwiększenie oszczędności” obejmuje odsetki złożone i inwestycje
 • „Dług” wyjaśnia wszystkie formy zadłużenia, w tym karty kredytowe i kredyty studenckie 

Styl burkholdera jest jasny i zabawny. Posługuje się przykładami i anegdotami i nigdy nie rozmawia z młodymi czytelnikami. 

Ta wszechstronna książka o finansach jest idealna dla uczniów szkół średnich. Jednak jest to odpowiednie dla nastolatków w wieku 13 lat. 

Najlepsze dla finansów osobistych: „dlaczego nie nauczyli mnie tego w szkole?”Autor: Cary Siegel 

Kolejny przyjazny dla nastolatków, duży obraz przewodnik do zarządzania swoje pieniądze jest Cary Siegel idlaczego nie nauczyli mnie tego w szkole?”Skierowany do nieco starszych nastolatków niż” Chcę więcej pizzy”, ten bestseller stanowi odpowiedni prezent zarówno dla absolwentów szkół średnich, jak i uczelni.

Ta książka obejmuje całą gamę finansów osobistych. Siegel organizuje je w ośmiu obszernych „lekcjach”, z których każda obejmuje kilka specyficznych „zasad” zdrowia finansowego. Tematy obejmują:

 • Wyznaczanie realistycznych celów finansowych
 • Tworzenie i przestrzeganie budżetu
 • Uzyskaj najlepszą wartość podczas zakupów
 • Wyciąganie (lub pozostawanie) z długów
 • Rozpoznawanie dobrych inwestycji
 • Wynajem A kupno domu

Razem te lekcje składają się na szybki kurs w podejmowaniu rozsądnych decyzji finansowych. Nastolatki mogą przeczytać książkę od razu lub przejść od razu do konkretnej lekcji, według własnego uznania.

Najlepszy dla pieniędzy: „bogaty Tata, biedny Tata dla nastolatków” Robert Kiyosaki

Robert Kiyosaki jest postacią kontrowersyjną. Niektórzy krytycy uważają, że jego bestseller „bogaty Tata, biedny Tata” kładzie zbyt duży nacisk na inwestowanie w nieruchomości i zbyt małą wartość na edukację. W 2012 roku doprowadził do bankructwa firmy. W 2020 r. wziął na siebie duży nacisk z powodu rzekomo rasistowskiego tweeta.

Mimo to książka cieszy się ogromną popularnością ze względu na perspektywę bogactwa. Jego „bogaty Tata, biedny Tata dla nastolatków” oferuje ten sam wgląd dla młodszego zestawu. Skupia się na zwyczajach pieniędzy bogatych i uczy, jak zarabiać pieniądze pracować dla Ciebie, a nie odwrotnie.

Książka obejmuje zasady kluczowe dla sukcesu finansowego, takie jak wyznaczanie celów, przedsiębiorczość i znalezienie własnej drogi do bogactwa. Zawiera paski boczne i quizy, aby pomóc młodym czytelnikom upewnić się, że chwytają materiał.

Najlepsze do inwestowania: „The Motley Fool Investment Guide for Teens” David i Tom Gardner

David i Tom Gardner są założycielami Motley Fool, witryny inwestycyjnej. W „The Motley Fool Investment Guide for Teens” dostarczają tych samych przydatnych porad dla gimnazjalistów i licealistów, w tym samym humorystycznym i czytelnym stylu.

Książka składa się z dwóch części. Część I, „osiem kroków do bogactwa”, obejmuje Podstawy finansów osobistych, w tym budżetowanie, oszczędzanie i wydatki. Część II, „poszukiwanie wielkości”, obejmuje szczegóły inwestowania, takie jak znalezienie najlepszych wyborów na giełdzie i zarządzanie portfelem.

Częścią apelu książki dla młodzieży jest skupienie się na wolności finansowej. Pokazuje, jak pieniądze mogą pomóc im zdobyć kontrolę nad własnym życiem-coś, czego Nastolatki zawsze chętnie się uczą.

Najlepsze dla nastolatków:” jak zamienić 100 dolarów w 1 000 000 dolarów ” James McKenna

Wiele z tych książek o pieniądzach nie jest idealnych dla nastolatków. Albo ich styl pisania, albo materiał nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jeśli szukasz kompletnej książki o finansach osobistych dla osób w wieku od 10 do 14 lat, nie szukaj dalej niż „Jak zamienić $100 w $1,000,000.”

James McKenna jest jedną z osób, które stworzyły BizKid$, stronę pokazowo-edukacyjną dla młodych przedsiębiorców. W tym zabawnym i praktycznym przewodniku uczy dzieci, jak zrobić trzy podstawowe rzeczy za pieniądze:

 • Zrób to: Zdobądź pierwszą pracę lub załóż firmę
 • Zapisz: dowiedz się, dlaczego oszczędzanie ma znaczenie i jak to zrobić
 • Grow it: Wykorzystaj moc odsetek złożonych do działania

Ilustrowana przez Jeannine Glista książka jest pełna tabel, grafik i arkuszy roboczych. Może hWykorzystaj swoje tween do osiągnięcia wszelkich celów finansowych, od zakupu roweru po założenie małej firmy.

Najlepsze dla starszych nastolatków:” Broke Millennial ” Erin Lowry

Do tej pory pokolenie millenialsów porzuciło swoje nastoletnie lata. Jednak Rada w „złamanym tysiącleciu” Erin Lowry nadal ma znaczenie dla licealistów i studentów pokolenia Z. 

Lowry oferuje kompleksowy, zabawny, krok po kroku przewodnik po zarządzaniu pieniędzmi dla młodych dorosłych, którzy chcą przestać-lub nigdy nie zacząć-żyć od wypłaty do wypłaty. Oprócz podstaw budżetowania i kart kredytowych, obejmuje tematy istotne dla młodych dorosłych, takie jak:

Styl Lowry ’ ego jest swobodny, bezczelny i młodzieńczy. Jej użycie zabawnych anegdot i humorystycznych hashtagów (takich jak # GYFLT dla „get your financial life together”) będzie rezonować z czytelnikami Gen-Z. A jej rady mogą pomóc im uniknąć rozpoczęcia dorosłości, tak jak jej pokolenie.

Ostatnie Słowo

Książki są ważnym narzędziem nauczania nastolatków i nastolatków o pieniądzach. Ale jest jeszcze jedna część edukacji finansowej Twoich dzieci, która jest jeszcze ważniejsza: ty. 

Lekcje, których nastolatki i młodzież uczą się z książek, zapadną się lepiej, jeśli je wzmocnisz, wystawiając je na te same pomysły w prawdziwym życiu. W miarę starzenia się dzieci angażuj je bardziej w dyskusje na temat finansów domowych. 

Kiedy zabierasz je na zakupy, daj im znać, jaki jest Twój budżet na podróż. Niech obserwują, jak pracujesz nad budżetem domowym lub płacisz rachunki. I przedyskutuj kompromisy, które robisz z pieniędzmi, jak wydawanie mniej na wakacje, aby zaoszczędzić na kosztach studiów.

Książki o finansach osobistych nie zastępują prawdziwych lekcji o pieniądzach. Raczej dwa idą w parze. Wspólnie przygotowują Nastolatka do rozpoczęcia dorosłości na solidnych podstawach finansowych.

6 rodzajów nieoczekiwanych wydatków i jak je zaplanować

Poprzedni wpis

Jak kupić dom

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły