Artykuły

Czy warto kupić lub wynająć samochód?

0

Jeśli nie mieszkasz gdzieś, jak Nowy Jork lub inne gęste miasto z doskonałym transportem publicznym, są szanse, że będziesz potrzebował samochodu, aby dostać się do pracy, szkoły i innych miejsc. Patrząc na różne opcje, można się zastanawiać, czy warto wynająć lub kupić samochód. Zarówno leasing samochodu, jak i zakup samochodu może być odpowiedni dla różnych osób w różnych sytuacjach. Zrozumienie zalet i wad zakupu vs leasingu samochodu może pomóc w podjęciu właściwej decyzji dla konkretnej sytuacji.

Jak wynająć samochód

Kiedy wynajmujesz samochód, w rzeczywistości nie kupujesz samochodu w ogóle. Leasingodawca (zazwyczaj dealer samochodu) zachowuje tytuł samochodu i całkowitą własność samochodu przez cały okres leasingu. Leasingując samochód, często odkładasz pieniądze z góry, a następnie dokonujesz regularnych miesięcznych płatności przez pewien czas (często 36 lub 48 miesięcy). Wysokość miesięcznej raty leasingowej będzie zależeć od oczekiwanej wartości samochodu na koniec okresu leasingu. 

Jak kupić samochód

Zakup samochodu vs leasing samochodu różni się na kilka sposobów — jak sama nazwa wskazuje, faktycznie przejmujesz na własność samochód. Jeśli masz kredyt samochodowy, następnie pożyczkodawca będzie posiadać rzeczywisty tytuł prawny, dopóki pożyczka nie zostanie spłacona, ale nadal jesteś odpowiedzialny za to, jak Wszystko inne, co posiadasz. 

Konwencjonalna mądrość mówi, że najlepszy czas na zakup samochodu jest w październiku, listopadzie i grudniu. To jest zwykle, gdy większość dealerów samochodów dostać ich zapasów na Nowy Rok. Są więc zachęty dla wszystkich nowych samochodów, a także oferty na zeszłoroczny model, ponieważ dealerzy próbują wyczyścić swój ekwipunek. Podobnie jak w przypadku większości dużych zakupów, prawdopodobnie zrobisz to lepiej, jeśli ustawisz budżet, wiesz, czego szukasz i rozejrzysz się po wielu różnych dealerach.

Kupno nowych a używanych

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, gdy oszczędzasz na samochód, jest decyzja, czy chcesz kupić nowy, czy używany samochód. Istnieją zalety zarówno zakupu nowego samochodu, jak i zakupu używanego samochodu, a to, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie, zależy od konkretnej sytuacji. Zakup nowego samochodu jest zwykle droższy, a ze względu na amortyzację samochód straci wartość w momencie Jazdy go z partii. 

Z drugiej strony, stopy procentowe na nowe samochody są często niższe niż stopy na samochody używane, więc jeśli finansujesz swój zakup, to jest coś, o czym należy pamiętać. Prawdopodobnie będziesz mieć mniej konserwacji z nowym samochodem w porównaniu do używanego samochodu, zwłaszcza jeśli używany samochód ma kilka lat. Kiedy kupujesz nowy samochód, masz również możliwość rozejrzenia się po różnych dealerach, w porównaniu do zakupu używanego samochodu, gdy każdy samochód jest inny,co utrudnia zakupy. Są to wszystkie rzeczy, o których należy pamiętać, decydując się na zakup nowego i używanego.

Kiedy warto wynająć samochód?

Leasing samochodu nie ma sensu w większości sytuacji, ponieważ dokonujesz miesięcznych płatności przez cały okres leasingu, a następnie kończysz Leasing Z niczym, aby go pokazać. Na koniec leasingu, można odejść od leasingu bez kary, lub można zorganizować kupić samochód w jego aktualnej cenie. Innym minusem leasingu samochodu jest to, że może być trudno dla kogoś do przejęcia leasingu, jeśli sytuacja się zmienia. Jednym z powodów, dla których warto wynająć samochód, jest to, że jesteś kimś, kto chce zawsze prowadzić nowy samochód i jest gotów zaakceptować dodatkowe koszty, które z tym wiążą.

Kiedy warto kupić samochód?

Jeśli szukasz na zakup samochodu, istnieje kilka czynników, które będziesz chciał najpierw pamiętać. Idealnie, trzeba będzie zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy, aby znaczne zaliczki lub nawet być w stanie zapłacić za samochód w gotówce. Podczas gdy rzadko jest to dobry pomysł, aby kupić bardzo stary samochód, chcesz mieć na uwadze utrzymanie budżetu. Nawet jeśli masz pieniądze na zakup samochodu, który ma ponad 10 lat w gotówce, może być bardziej sensowne użycie tych pieniędzy jako zaliczki na zakup nowszego samochodu, ponieważ możesz zaoszczędzić na kosztach konserwacji.

The Bottom Line

Przy podejmowaniu decyzji, jak nabyć następny samochód, będziesz chciał dokładnie zbadać plusy i minusy zakupu vs leasingu samochodu. Podczas leasingu samochodu może pochodzić z tańszych płatności miesięcznych, należy pamiętać, że na koniec leasingu odejść bez samochodu i będzie musiał rozpocząć proces od nowa. Patrząc na zakup nowego lub używanego samochodu, należy wziąć pod uwagę całkowity koszt posiadania przez cały czas, w którym prawdopodobnie będziesz utrzymywać samochód jako jeden z czynników, aby pomóc w podjęciu decyzji, który może być odpowiedni dla ciebie.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Dan Miller (94 Postów)

Dan Miller jest niezależnym pisarzem i założycielem PointsWithACrew.com, strona, która pomaga rodzinom podróżować za darmo / tanio. Jego główna baza znajduje się w Cincinnati, ale stara się podróżować po świecie jak najwięcej ze swoją żoną i sześciorgiem dzieci.

Linki

Plusy i minusy inwestowania w złoto

Poprzedni wpis

Co To jest kredyt konsolidacyjny i jak działa?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły