Artykuły

12 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy w restauracjach

0

Spójrzmy prawdzie w oczy. Wszyscy mieliśmy stresujące dni, kiedy wracamy do domu z pracy i po prostu nie możemy stawić czoła idei gotowania. A jedzenie z przyjaciółmi lub rodziną jest jednym z podstawowych sposobów, w jaki się socjalizujemy. Nie ma zabawy pomijanie posiłku, ponieważ nie pasuje do Twojego osobistego budżetu. 

Na szczęście możesz cieszyć się okazjonalnym posiłkiem bez rzucania finansów w całkowite nieład. To kwestia podejmowania strategicznych decyzji o tym, kiedy i gdzie zjeść, co zamówić i jak zapłacić.

Sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy w restauracjach

Z reguły jedzenie kosztuje znacznie więcej niż gotowanie w domu. Posiłek w restauracji może kosztować od trzech do sześciu razy więcej niż koszt składników. Dodatkowe koszty pokrywają udogodnienia, takie jak obsługa i atmosfera.

Na szczęście istnieją sposoby na zminimalizowanie tych dodatkowych kosztów, dzięki czemu możesz cieszyć się nocną wolnością gotowania z mniejszym poczuciem winy.  

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

1. Bądź Swoim Własnym Serwerem

W znakomitych restauracjach, takich jak Capital Grille lub Morton ’ s, przystawki obiadowe mogą kosztować 50 lub więcej dolarów. Dodaj zupę lub sałatkę, kieliszek wina, deser, kawę, podatek i napiwek, a Twój rachunek może wynosić 100 USD lub więcej za osobę.

Rodzinne restauracje, takie jak Red Lobster i Chili ’ s, są nieco tańsze. Większość przystawek tam kosztować tylko $10 do $20. Ale jeśli chcesz zaoszczędzić poważne pieniądze, wybierz restaurację, w której przede wszystkim służysz sobie. Ponieważ te miejsca nie muszą płacić za kelnerów, mogą pobierać znacznie mniej za jedzenie, które jest tak smaczne, jak to, co dostajesz w zwykłej sieci.

Rodzaje restauracji samoobsługowych obejmują:

 • Bufety. Bufety pozwalają pomóc sobie w jedzeniu ułożonym na długim stole. Większość pobiera płaską cenę za wszystko, co możesz zjeść — świetna okazja, jeśli jesteś dodatkowo głodny. W USA istnieje kilka zwykłych sieci bufetów, ale niektóre lokalne restauracje używają tego modelu cenowego.
 • Fast Casual Joints. Fast-casual dining to środek między fast foodem a pełną obsługą. Zamawiasz w kasie, a pracownik przygotowuje jedzenie ze świeżych składników. Te łańcuchy oferują ładniejszą atmosferę i czasami przynoszą porządek do stołu. Fast-casual łańcuchy jak Panera i Chipotle zazwyczaj pobierają $5 do $10 za danie główne.
 • Restauracje Szybkiej Obsługi. W restauracji szybkiej obsługi jedzenie jest tanie i często gotowe, a nie na zamówienie. Łańcuchy te zazwyczaj charakteryzują się drive-thrus i późnymi godzinami pracy. Kategoria obejmuje sieci fast-food, takie jak McDonald ’ s, sklepy z kanapkami, takie jak Subway, i kawiarnie, takie jak Starbucks. Możesz dostać cały posiłek za około $ 5 .

2. Get It To Go

Innym sposobem na zaoszczędzenie na posiłku w restauracji jest zjedzenie go w domu. Zamawiając jedzenie na wynos z ulubionej restauracji, możesz zapewnić własną usługę. 

Załóżmy na przykład, że udasz się do skromnej włoskiej restauracji i zamówisz lasagne z zupą lub sałatką i lampką wina. Wliczając podatek i napiwek, cały posiłek może kosztować około $30.

Ale jeśli dostaniesz lasagnę sama w zamówieniu na wynos, możesz zapłacić tak mało, jak $15 z podatkiem. Jeśli mieszkasz w obszarze metropolitalnym lub kampusie uczelni, zamawianie online jest łatwe dzięki Seamless lub DoorDash. Wystarczy wybrać opcję odbioru, aby zaoszczędzić na kosztach dostawy.

Kiedy dostaniesz swoją lasagne Dom, dodaj dodatki samodzielnie. Możesz szybko wrzucić sałatkę z zieleniną wartą około dolara. Kieliszek niedrogiego wina-powiedzmy, 15 dolarów za butelkę-dodaje kolejne 3 dolary. Całkowity koszt posiłku wynosi TYLKO $19, oszczędzając $11.

3. Zrób to na Lunch

Jeśli doświadczenie jedzenia jest to, czego pragniesz, możesz cieszyć się nim znacznie taniej w porze lunchu niż kolacji. Wiele sieciowych restauracji pobiera nieco mniej za posiłki w swoim menu lunchowym. Przykłady obejmują:

 • Applebee ’ s. przystawki obiadowe wahają się w cenie od 9 do 18 dolarów. Zestawy obiadowe, które zawierają dowolne dwie opcje z listy zup, sałatek, kanapek i przystawek, kosztują od 7 do 9 USD.
 • Fabryka Serników. Przystawki obiadowe wahają się w cenie od $12 do $30. Lunch specials kosztują od $12 do $20.
 • Czerwony Homar. Przystawki obiadowe wahają się w cenie od $13 do $33. Przystawki Lunch wahają się od $8 do $12.

Nie zawsze trzeba jeść w południe, aby uzyskać te ceny. Niektóre restauracje wydłużają godziny lunchu do późnego popołudnia. Sprawdź lokalne restauracje, aby zobaczyć, jak późno trwają ich godziny lunchu. Jeśli chcesz zjeść „obiad” wystarczająco wcześnie, możesz zapłacić za to cenę lunchu. 

4. Idź na Happy Hour

Wiele restauracji sieciowych ma szczęśliwe godziny przed lub po kolacji. W tych okresach oferują specjalne oferty na jedzenie i napoje. W niektórych sieciach, takich jak Applebee ’ s i Red Robin, możesz dostać napoje za jedyne $2 lub przekąski za połowę ceny.

Inne sieci oferują wczesne promocje ptaków w godzinach przed kolacją. Różnica między tymi a happy hours polega na tym, że służą tylko do jedzenia, a nie do picia.

Niektóre oferty early bird są tylko dla gości powyżej 50.roku życia. Na przykład niektóre restauracje Golden Corral oferują Senior Early Bird buffet deal w dni powszednie. Inne oferty, takie jak duety z wczesną kolacją w niektórych restauracjach Olive Garden, są otwarte dla każdego. 

5. Świętuj Swoje Urodziny

Ponad 200 restauracji ma klub urodzinowy lub rocznicowy. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się na stronie restauracji. Kiedy zbliżają się Twoje urodziny, otrzymasz kupon e-mailem na darmowy napój, deser lub przystawkę.

Oczywiście, nie ma sposobu, aby wykorzystać całe to darmowe jedzenie w jeden dzień, i zrobiłbyś się chory, gdybyś spróbował. Na szczęście, z wielu klubów urodzinowych, nie musisz spieniężyć swój kupon freebie w dniu.

Na przykład należę do Klubu urodzinowego Baskin-Robbins. Kupon na darmową gałkę lodów dostaję mailem na tydzień przed moimi urodzinami. Następnie mogę go zrealizować w dowolnym momencie w ciągu następnych 10 dni. 

6. Pij Wodę 

Jeśli jedzenie w restauracji jest drogie w porównaniu do domowej kuchni, napoje są jeszcze droższe. Restauracje pobierają około cztery lub pięć razy więcej za kieliszek wina lub piwa, niż płacą za to.

Ale unikanie napojów alkoholowych nie rozwiąże problemu. W rzeczywistości znaczniki na napojach bezalkoholowych są jeszcze wyższe. Napój z fontanną kosztuje aż 20 razy więcej niż koszt restauracji. A filiżanka herbaty kosztuje cię do 10 razy więcej niż Restauracja zapłaciła za torebkę herbaty.

Lepszym rozwiązaniem jest całkowite pominięcie napojów i picie wody z posiłkiem za darmo. Zapytaj konkretnie o wodę z kranu. Niektóre restauracje pobierają ponad $3 za butelkę wody mineralnej, która kosztuje je Około $ 0.65. 

W zwykłej restauracji wybór wody z kranu zamiast napojów bezalkoholowych może zaoszczędzić około $ 2 za szklankę. I to jest łatwiejsze w talii, jak również.

7. Przynieś Własną Butelkę

Jeśli posiłek po prostu nie smakuje dobrze bez kieliszka wina, poszukaj restauracji, które pozwolą Ci BYOB — przynieść własną butelkę. Butelka za 18 $kosztuje mniej niż 4 $za szklankę. Natomiast kieliszek wina domowego restauracji może kosztować do 12 dolarów. 

Pamiętaj, że niektóre restauracje pobierają opłatę korkową, aby otworzyć i zdekantować butelkę. W większości ekskluzywnych restauracji opłata ta wynosi od 10 do 50 USD. A niektóre elitarne restauracje pobierają aż 150 dolarów.

W tej cenie BYOB nie jest już okazją. Więc zapytaj o cenę korka przed przyniesieniem butelki.

8. Mieć Coś Specjalnego

Możesz pomyśleć, że najlepszym sposobem na zaoszczędzenie na posiłku w restauracji byłoby zamówienie najtańszego dania w menu-lub przynajmniej najtańszego, które lubisz. W ujęciu dolarowym jest jasne, że płacisz mniej za talerz makaronu za 14 dolarów niż za miskę bouillabaisse za 30 dolarów.

Ale to nie czyni makaronu lepszą okazją. Restauracje pobierają znacznie wyższe marże za niedrogie produkty spożywcze, takie jak makaron, niż za droższe składniki, takie jak steki i owoce morza. W ten sposób te Dania o wysokiej wartości oferują więcej huku dla Twojej jadalni.

Co więcej, makaron to danie, które można łatwo zrobić we własnej kuchni, nawet jeśli twoje umiejętności gotowania są minimalne. A talerz spaghetti Bolognese gotowany w domu może kosztować nawet 1 dolara. Więc zamawiając makaron zamiast bouillabaisse, nie oszczędzasz 16 dolarów. Zamiast tego marnujesz dodatkowe 13 dolarów, które zapłaciłeś za to danie w restauracji.

Pamiętaj, kiedy jesz na mieście, większość rachunku nie idzie na koszt jedzenia. Płacisz premię za obsługę i atmosferę. I płacisz tę premię bez względu na to, co zamówisz.

Możesz więc równie dobrze zdobyć swoje pieniądze, zamawiając coś specjalnego, czego nie możesz (lub nie chcesz) ugotować dla siebie. Nie warto wychodzić na spaghetti i klopsiki, ale może warto wyjść na kaczkę L ’ Orange.

9. Podziel posiłek

W wielu restauracjach ilość jedzenia, które dostajesz, jest znacznie większa niż potrzebujesz. Jeśli skończysz całą porcję, przejadasz się, a jeśli zostawisz połowę na talerzu, marnujesz jedzenie. I tak czy inaczej, płacisz za więcej, niż potrzebujesz.

Jednym ze sposobów obejścia tego problemu jest podzielenie jednego przystawki z przyjacielem. W niektórych restauracjach można po prostu poprosić o jedno danie główne i dodatkowy talerz i podzielić posiłek, gdy nadejdzie. Może być dodatkowa opłata za talerz w wysokości dolara lub dwóch, ale to wciąż oszczędność. 

Inną opcją jest, aby jeden z was zamówić coś małego-sałatkę, zupę lub przystawkę-podczas gdy drugi zamawia danie główne. Następnie możesz podzielić się obiema daniami.

Załóżmy, że jesz w restauracji casual dining, gdzie przystawka kosztuje $16. Jeśli dzielisz to pojedyncze danie z przyjacielem, każdy z was oszczędza $8 na danie, lub około $10 z podatkiem i napiwkiem. 

Nawet jeśli twój przyjaciel zamówi sałatkę za 7$, a Ty podzielisz się nimi, każdy z was nadal oszczędza około 5,50$. Lżejszy posiłek jest łatwiejszy zarówno w talii, jak i w portfelu.

10. Zabierz Do Domu Resztki

Innym sposobem radzenia sobie z dużymi porcjami jest zabranie resztek do domu. Zamiast jeść wszystko na talerzu, zatrzymaj się, gdy będziesz pełny (lub w połowie) i poproś o Pojemnik. W ten sposób twoja kolacja może się podwoić jako lunch następnego dnia.

Dla niektórych ludzi, trudno jest przestać jeść, gdy jest jeszcze Jedzenie na talerzu. Jeśli to dla Ciebie problem, poproś o pojemnik na początku posiłku. Umieść porcję na wynos w pudełku od razu, zanim zaczniesz jeść.

Zabieranie resztek do domu nie oszczędza tyle pieniędzy, co dzielenie się z przyjacielem. Nawet jeśli dostaniesz dwa posiłki z przystawki, twoje resztki zastępują tylko tani lunch w brązowej torbie. 

Jeśli Zwykle wydajesz dolara lub dwa na pakowanie lunchu, to wszystko oszczędzasz, zachowując resztki restauracji. To lepsze niż marnowanie jedzenia. 

A mówiąc o odpadach, pojemniki na wynos, które zapewnia wiele restauracji, to duże piankowe muszle, których nie można poddać recyklingowi. Jeśli nie lubisz tych wszystkich odpadów, Przynieś własne pojemniki wielokrotnego użytku podczas jedzenia. 

11. Szukaj rabatów

Kiedy skończysz posiłek w restauracji, musisz za niego zapłacić. To daje ostatnią możliwość obniżenia kosztów dzięki rabatom i kuponom. Opcje obejmują:

 • Restaurant.com. wiele restauracji oferuje zniżki bony upominkowe poprzez Restaurant.com. możesz kupić bon upominkowy o wartości 25 USD za jedyne 10 USD. Ale przeczytaj drobnym drukiem, ponieważ bony upominkowe często zawierają ograniczenia. Na przykład może być konieczne wydanie co najmniej 50 USD, aby użyć certyfikatu 25 USD.
 • Aplikacja Rozrywkowa. Strona rozrywkowa i aplikacja zapewniają kupony do restauracji i atrakcji w całym kraju. Abonament kosztuje 3 USD miesięcznie lub 25 USD rocznie. Możesz wypróbować go za darmo przez 30 dni, aby zobaczyć, które lokalne restauracje obejmuje. 
 • Oferty Grupowe. Za pośrednictwem witryn kupujących grupowych, takich jak Groupon lub LivingSocial, możesz połączyć siły z innymi kupującymi, aby uzyskać zniżki grupowe w lokalnych firmach. Ich oferty restauracyjne mogą zaoszczędzić 50% lub więcej. Ale dokładnie sprawdź warunki, ponieważ transakcje często mają daty wygaśnięcia lub inne ograniczenia.
 • Kupony. Możesz znaleźć kupony i zniżki dla lokalnych restauracji za pośrednictwem Valpak, SmartSource lub lokalnej gazety. Dzięki aplikacji mobilnej Valpak możesz wyświetlać kupon na swoim telefonie, gdy płacisz, zamiast go drukować.
 • Oferty Lokalne. Lokalne firmy, takie jak restauracje, często sprzedają karty upominkowe ze zniżką jako promocję. Szukaj ich na stronie restauracji lub na Facebooku. Niektóre oferują również oferty rabatowe, takie jak Kup-one, get-one-darmowe posiłki, gdy subskrybujesz biuletyn lub obserwujesz je w mediach społecznościowych.

Korzystając z kuponów i ofert, pamiętaj, aby obliczyć napiwek na podstawie pełnej ceny, a nie obniżonej kwoty, którą płacisz. Twój serwer nadal wykonuje taką samą pracę. A wszystko, co oszczędzasz na samym posiłku, możesz hojnie dać napiwek i nadal iść do przodu.

12. Odzyskaj Gotówkę

Twoje oszczędności nie muszą się kończyć po zapłaceniu rachunku. Możesz uzyskać od 1% do 5% zwrotu pieniędzy od wystawcy karty kredytowej, płacąc kartą kredytową cash-back.

Niektóre karty cash-back oferują zryczałtowaną zniżkę na wszystko, co kupisz. Inni płacą wyższy procent od zakupów w określonych kategoriach, do których mogą należeć restauracje. 

Często możesz uzyskać najlepsze oszczędności dzięki karcie nagród restauracji, takiej jak karta kredytowa Capital One SavorOne Rewards. Jeśli go nie masz, sprawdź pozostałe karty, aby zobaczyć, która obecnie oferuje najwięcej zwrotu gotówki w restauracjach. 

W przypadku niektórych kart bonusowe kategorie zwrotu gotówki zmieniają się co trzy miesiące. Aby śledzić, jakie bonusy oferuje każda karta, zachowaj notatkę w portfelu lub na telefonie. W ten sposób zawsze wiesz, którą kartę wyciągnąć w restauracji falbo największą nagrodę.

Innym sposobem na odzyskanie gotówki w restauracjach jest sąsiedztwo Nosh. Połącz swoją kartę debetową lub kredytową, aby otrzymać zwrot gotówki w lokalnych restauracjach, barach i klubach uczestniczących w programie. 

Zarabiasz 5% po pierwszym zapisaniu się do programu. Kiedy wydasz $750 W ciągu jednego roku, stajesz się członkiem VIP i zaczynasz zarabiać 10%. Gdy zgromadzisz 20 $w nagrodach, otrzymasz pocztą kartę nagród American Express o wartości 20$. 

Co więcej, karta, którą zarejestrujesz w dowolnym programie, może być kartą kredytową rewards. To pozwala zarobić cash back na dwa różne sposoby za każdym razem, gdy jesz na mieście, co jest zdecydowanie pyszne.

Jest też restauracja Southwest Rapid Rewards. Działa podobnie do Neighborhood Nosh, ale daje nagrody za Podróże w dolarach gastronomicznych zamiast zwrotu gotówki. 

Na koniec dokonaj rezerwacji dine-in Za Pośrednictwem OpenTable. Posiada program nagród, który daje punkty za każdym razem zarezerwować stolik. Możesz je spieniężyć za bon upominkowy do ulubionej restauracji na platformie OpenTable.

Ostatnie Słowo

Najprostszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na jedzeniu na mieście jest nie robić tego w ogóle. Posiłek w restauracji kosztuje znacznie więcej niż ten sam posiłek w domu. Więc gotowanie własnych posiłków ma sens. 

Ale pyszny posiłek wraz z obsługą może z pewnością być wartym uwagi splurge na specjalną okazję. A im więcej uda Ci się zaoszczędzić na kosztach jedzenia na mieście,tym częściej możesz sobie pozwolić na leczenie.

Jak Działają Karty Kredytowe?

Poprzedni wpis

Co to jest wskaźnik Sharpe ’ a i jak jest wykorzystywany do pomiaru ryzyka inwestycyjnego?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły