Artykuły

Jak Działają Karty Kredytowe?

0

Karty kredytowe są sposobem na płacenie za rzeczy bez użycia gotówki. Zasadniczo otrzymujesz zatwierdzenie linii kredytowej z limitem, a następnie możesz użyć tej kwoty na dowolne zakupy, których potrzebujesz. Jednak musisz dokonywać płatności co miesiąc, a Karty kredytowe mają pewne wady, takie jak płacenie odsetek i opłat.

Karty kredytowe to w zasadzie małe, krótkoterminowe, odnawialne pożyczki. Sprawiają, że płacenie za rzeczy online i w sklepach jest szybkie i łatwe oraz pozwala uniknąć przenoszenia dużych ilości gotówki. Są również przydatne w kredytach budowlanych, istotnym elementem dobrobytu finansowego, który jest ważny, jeśli chodzi o zakup nowego samochodu lub domu. 

Jeśli rozważasz uzyskanie karty kredytowej, być może zastanawiasz się, jak działają. Dobra robota! Ważne jest, aby wiedzieć, jak działa każde narzędzie finansowe, zanim zainwestuje w nie czas i pieniądze. W tym poście przeprowadzimy Cię przez podstawy, które musisz znać, aby mieć pewność, że otrzymasz kartę kredytową—niezależnie od tego, czy jest to twoja pierwsza, czy po prostu chcesz odświeżyć najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć. 

Jak technicznie działają karty kredytowe? Zaczniemy od dokładniejszego zdefiniowania kart kredytowych. 

Co To jest karta kredytowa i jak działa?

Karta kredytowa jest formą kredyt odnawialny. W przeciwieństwie do tradycyjnej pożyczki, w której pożyczkobiorca bierze określoną kwotę, a następnie spłaca ją w czasie, kredyt odnawialny pozwala pożyczkobiorcy na ciągłe wyjmowanie pieniędzy do określonego punktu—znanego jako limit kredytowy—spłacać je, a następnie robić to samo ponownie. Tak działają karty kredytowe. Jest to linia kredytowa (tj. pewna kwota pieniędzy), za którą można kupić rzeczy, które muszą zostać zwrócone pod koniec każdego cyklu (zwykle pod koniec miesiąca). 

Karty kredytowe służą do kilku różnych celów. Po pierwsze, są wygodne. Zamiast nosić gotówkę przez cały czas, karta pozwala szybko dokonywać zakupów, nawet drogich zakupów, za pomocą jednego machnięcia lub dotknięcia. Zwiększa to również bezpieczeństwo. Jeśli stracisz duży pakiet gotówki, to koniec-masz pecha. Ale jeśli ktoś ukradnie Twoją kartę kredytową, wiele firm obsługujących karty wykryje oszustwo i wstrzyma transakcje, a także potencjalnie zwróci ci pieniądze za oszukańcze transakcje. 

Karty kredytowe mogą być również wykorzystywane do finansowania zakupów, na które nie masz gotówki od razu. Na przykład, jeśli wystąpi nagły wypadek i musisz podróżować, możesz kupić bilety lotnicze za pomocą karty kredytowej, nawet jeśli nie masz niezbędnej gotówki na koncie bankowym w momencie zakupu biletów. Ludzie używają również kart kredytowych do finansowania innych, nie nagłych zakupów, ale ma to pewne wady, ponieważ Karty kredytowe mają zwykle bardzo wysokie stopy procentowe, które omówimy poniżej. 

Karty kredytowe są popularnym sposobem przeprowadzania transakcji. W sierpniu 2021 r. w USA jest 1103 miliardów kart kredytowych, ponieważ coraz więcej handlu przeniosło się do Internetu, Karty kredytowe stały się również znacznie wygodniejsze niż gotówka, której nie można wykorzystać do zakupu rzeczy w Internecie. Jednak, tak popularne jak karty kredytowe są, Mogą one również dostać się w kłopoty, jeśli używane nieodpowiedzialnie. Następnie zapoznamy się z kilkoma drobniejszymi szczegółami na temat działania kart kredytowych. 

Jak Działają Oprocentowanie Kart Kredytowych?

Karty kredytowe naliczają odsetki od salda, jeśli nie spłacisz go przed końcem cyklu rozliczeniowego. Odsetki to kwota, którą jesteś winien to reklamaded na kwotę, którą pożyczyłeś-to w zasadzie koszt korzystania z karty kredytowej(oprócz ewentualnych opłat, omówione poniżej). Jeśli masz saldo na karcie przez wiele cykli rozliczeniowych, będziesz winien odsetki od pożyczonych pieniędzy. A odsetki za kartę kredytową są zazwyczaj dość wysokie, co oznacza, że dług może zacząć narastać szybko, jeśli nie spłacisz salda całkowicie. Według Rezerwy Federalnej, średnia stopa procentowa kart kredytowych w trzecim kwartale 2021 r. wyniosła 17,13% – widać, dlaczego zwykle najlepiej unikać płacenia odsetek. 

Oto przykład, jak działa zainteresowanie. Załóżmy, że wpłaciłeś 500 dolarów na swoją kartę kredytową. Wiele kart ma opcję „minimalnej płatności” —zamiast płacić pełne $500, na przykład, możesz po prostu zapłacić $40 i nie zostać obciążonym opłatą za spóźnienie. Jeśli jednak zapłacisz 40$, Pozostałe 460 $nadal będzie na Twoim saldzie naliczane odsetki. Jeśli twoja stopa procentowa wynosi 20%, twoje nowe saldo wyniesie 552 USD, w tym nowe 92 USD odsetek.

Innym często spotykanym terminem, który zobaczysz przy zakupie karty kredytowej, jest APR lub roczna stopa procentowa. Odnosi się to do stopy procentowej Twojej karty. W przypadku niektórych produktów finansowych APR różni się od stopy procentowej, ale tak nie jest w przypadku kart kredytowych. 

Jak Działają Opłaty Za Kartę Kredytową?

Oprócz stóp procentowych wiele kart kredytowych ma również opłaty. Istnieje kilka różnych rodzajów opłat, które możesz napotkać, takich jak opłaty za opóźnienia w płatnościach i roczne opłaty za posiadanie karty kredytowej. Opłaty mogą zwiększyć całkowity koszt korzystania z karty. Chociaż opłaty za zwłokę mogą być wysokie, można ich również łatwo uniknąć: pamiętaj tylko, że co miesiąc płacisz rachunek za kartę kredytową na czas. 

Jest to możliwe, a często korzystne, aby uzyskać kartę kredytową, która nie pobiera opłaty rocznej. Jednak niektóre karty, które mają pożądane nagrody (takie jak mile lotnicze lub cash back), mogą pobierać roczną opłatę, która jest tego warta—ostatecznie decyzja należy do konsumenta. Inne karty kredytowe mogą być dostępne dla osób o niższych ocen kredytowych, ponieważ pobierają opłatę roczną. 

Inne typowe opłaty obejmują opłaty za transakcje Zagraniczne, Opłaty za wydatki przekraczające limit kredytowy i opłaty za transfer salda (w przypadku transferu salda karty kredytowej z jednej karty na drugą). 

Jak Działają Płatności Kartą Kredytową?

Cykle rozliczeniowe karty kredytowej zwykle trwają od 28 do 31 dni—więc możesz spodziewać się, że będziesz płacić rachunek za kartę kredytową co miesiąc. Płatności są zazwyczaj proste: logujesz się na swoje konto online i płacisz e-czekiem lub kartą debetową; lub, jeśli wolisz prowadzić interesy pocztą, możesz wysłać czek do firmy obsługującej karty kredytowe po tym, jak otrzymają kopię Twojego wyciągu i rachunku. 

Karty kredytowe często mają możliwość dokonania minimalnej płatności, jak wspomniano powyżej. Chociaż może to być przydatne, jeśli masz mało gotówki i chcesz uniknąć późnej opłaty, zwykle dobrym pomysłem jest zapłacenie pełnego salda lub co najmniej wyższej części salda niż tylko minimum. 

Jak Działa Dług Na Karcie Kredytowej?

Skutecznie zaciągasz skromny kredyt krótkoterminowy korzystając z karty kredytowej. Warunki tego kredytu stanowią, że musi on być spłacany co miesiąc do końca miesiąca. Kiedy co miesiąc Nie spłacasz rachunku za kartę kredytową, dług rośnie. Nawet jeśli zapłacisz minimalną płatność-zazwyczaj procent całkowitej kwoty należnej, na przykład $30 lub $ 50-odsetki zaczną się kumulować od pozostałego długu. Aproksymately 35% millenialsów ma jakiś rodzaj zadłużenia z tytułu kart kredytowych, które po pewnym czasie może poważnie wpłynąć na twoje finanse. 

Rozważ ten przykład. Załóżmy, że jesteś winien 500 $na karcie kredytowej i dokonałeś płatności w wysokości 100$. Odsetki od pozostałych $400 będą nadal kumulować. Jeśli twoja stopa procentowa wynosi 20%, będziesz winien $480 z pozostałego salda plus odsetki na następnym wyciągu. Fakt, że związki procentowe sprawia, że znacznie trudniej dla wielu użytkowników kart kredytowych spłacić swój dług, gdy już zgromadził wiele z nich.  Compounding oznacza, że następnym razem, gdy odsetki zostaną naliczone na twoim koncie, zostaną naliczone do nowej sumy 480 USD, a nie Zasady 400 USD.

Dlatego warto spłacać co miesiąc więcej niż tylko minimum – unikniesz karanych odsetek składanych, które mogłyby się pojawić w przeciwnym razie. 

Jak Działają Przelewy Środków Z Karty Kredytowej?

Przelewy saldowe to sposób na konsolidację zadłużenia, lub na spłatę niższej stopy procentowej. Na przykład, jeśli masz kartę kredytową z oprocentowaniem 20% i Saldem w wysokości 2000 USD, którą spłacasz, możesz poszukać nowej karty z niższą stawką, na którą możesz przenieść swoje saldo i rozpocząć spłacanie salda bez naliczania odsetek. 

Należy pamiętać,że w wielu przypadkach karty pobierają opłatę za przelewy salda. Jeśli przekazujesz saldo jako sposób na spłatę długu, upewnij się, że sprawdzasz, czy opłata za przeniesienie salda jest wystarczająco niska, aby swap był tego wart. 

Najważniejsze Dania Na Wynos

Jak działają karty kredytowe? Karty kredytowe mogą być użytecznym narzędziem finansowym z wielu powodów: wygody, bezpieczeństwa i budowania osobistego kredytu. Gdy już zaczniesz z nich korzystać, pozwolą ci robić zakupy online, zdobywać nagrody i budować silny profil kredytowy, pokrywając codzienne, a nawet większe wydatki. 

Warto również pamiętać, że karty kredytowe mają pewne wady. Mają wysokie stopy procentowe, a czasami pobierają wysokie opłaty za dalsze użytkowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak ubiegać się o kartę kredytową, lub potrzebujesz pomocy z zadłużeniem karty kredytowej, sprawdź Blog Mint po porady, sztuczki i spostrzeżenia! 

Źródło: Consumerfinance.gov

Inne artykuły o kartach kredytowych:

Rozważ plusy i minusy kart kredytowych.

Poznaj zalety i wady kart kredytowych.

Zapoznaj się z długiem karty kredytowej.

Dowiedz się więcej o kartach do przelewu salda.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Jak zaplanować ślub na budżet + Kalkulator budżetu weselnego

Poprzedni wpis

12 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy w restauracjach

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły