Artykuły

Stać Cię na dziecko? 5 wydatków rodzica

0
Stać Cię na dziecko? 5 wydatków rodzica
Stać Cię na dziecko? 5 wydatków rodzica

Uwaga na Spoiler: dzieci są drogie.

Według najnowszych szacunków Departamentu Rolnictwa USA średni koszt wychowywania dziecka do dorosłości wynosi 233 610 USD, a inflacja 284 570 USD. To nie obejmuje edukacji na studiach, jeśli planujesz pomóc dzieciom zapłacić za studia.

Ale te liczby to tylko średnie. Ile faktycznie wydasz na wychowanie dziecka, zależy od czynników, od tego, gdzie mieszkasz, przez ubezpieczenie zdrowotne, po to, ile planujesz zepsuć swoje dzieci. Pamiętaj o następujących szerokich wydatkach i pamiętaj, że masz większą kontrolę nad większością z nich, niż prawdopodobnie przypuszczasz.

Stać Cię na dziecko? – 5 wydatków do rozważenia

Moja żona i ja czekaliśmy stosunkowo późno w życiu, aby mieć nasze pierwsze dziecko, częściowo ze strachu przed kosztami. Ale nasza córka nie kosztowała nas tyle, ile się obawialiśmy. Pomaga nam dobre ubezpieczenie zdrowotne, które pokrywa większość kosztów leczenia. Ale kupiliśmy używane łóżeczko i przewijak, i wydaliśmy niewiele na ubrania i dodatkowe jedzenie. Fala dodatkowych kosztów nie uderzyła w nas tak, jak się martwiliśmy.

Koszt wychowywania dziecka rozkłada się na 18 lat plus 9 miesięcy ciąży. Wiele z nich zależy od tego, gdzie mieszkasz — co kontrolujesz, nawet jeśli niekoniecznie chcesz się przenieść w celu uzyskania bardziej przystępnych kosztów utrzymania.

Mimo to posiadanie dziecka może wydawać się przytłaczające finansowo. Wydatki dzielą się zasadniczo w następujący sposób.

1. Ciąża I Koszty Dostawy

Ciąża obejmuje więcej wizyt u lekarza, niż kiedykolwiek chciałeś mieć w swoim życiu. Wszystko to prowadzi do dramatycznego punktu kulminacyjnego porodu.

Planuj comiesięczne badania kontrolne u położnika, ale koszty na tym się nie kończą. Będziesz mieć również baterię testów laboratoryjnych i ultradźwięków, które kosztują pieniądze.

Ubezpieczenie ciąży, porodu i opieki nad noworodkiem

Twoje koszty out-of-pocket zależą w dużej mierze od ubezpieczenia zdrowotnego. Twój plan ubezpieczenia zdrowotnego może obejmować prawie wszystkie koszty związane z ciążą lub może wymagać pokrycia większości wydatków, dopóki nie osiągniesz swojego odliczenia.

Prawo federalne wymaga, aby firmy ubezpieczeniowe uwzględniały dostawę, opiekę prenatalną i macierzyńską jako podstawowe usługi medyczne, ale koszty odliczenia, współwłasności i koasekuracji mogą się różnić w zależności od polisy.

Jeśli jesteś oczekującą matką poniżej 26 roku życia i nadal korzystasz z polisy ubezpieczeniowej swoich rodziców, obowiązują inne przepisy federalne. Twój ubezpieczyciel musi nadal pokrywać koszty ciąży i opieki macierzyńskiej, ale niekoniecznie muszą one pokrywać koszty porodu lub opieki noworodka. I nie pokryją Twojego dziecka po urodzeniu. Przeczytaj więcej o tych zasadach w Kaiser Family Foundation, jeśli nadal jesteś objęty planem rodziców.

Jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, poszukaj sposobów, aby zapisać się przed zajściem w ciążę. Poznaj swoje możliwości uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego bez ubezpieczenia pracodawcy, a nawet możesz przyjrzeć się pracom w niepełnym wymiarze godzin, które oferują ubezpieczenie zdrowotne. W zależności od dochodów, można również kwalifikować się do Affordable Care Act dopłaty lub ubezpieczenia Medicaid.

Jeśli chodzi o dostawę, w całym kraju kosztuje średnio około $15,000 przed ubezpieczeniem. Ale różni się bardzo w zależności od stanu: szpitale w New Jersey Pobierają średnio 29 048 dolarów, ponad trzykrotnie więcej niż średnia w Nebrasce 8 805 dolarów. Uznaj to za swój pierwszy smak tego, jak to, gdzie mieszkasz, wpływa na koszty wychowania dziecka.

Wczęść płaconego przez Ciebie rachunku szpitalnego zależy oczywiście od Twojego ubezpieczenia.

Leczenie Niepłodności I Adopcja

Pamiętaj, że leczenie niepłodności dodać kolejny mnóstwo wydatków. Jeśli planujesz pomoc medyczną, aby zajść w ciążę, przyjrzyj się sposobom zmniejszenia kosztów leczenia niepłodności.

Adopcja wcale nie musi kosztować mniej niż samo posiadanie dziecka. Odrób pracę domową na temat kosztów adopcji i jak je zmniejszyć, jeśli rozważasz tę drogę.

2. Koszty Pierwszego Roku

Po tym, jak twoja rodzina doda nowego członka, koszty po prostu się kumulują.

Będziesz potrzebować pewnej ilości podstawowych zapasów, w tym:

  • Łóżeczko
  • Fotelik samochodowy
  • Wózek spacerowy
  • Koce i pościel dla dzieci
  • Butelki
  • Podkładka do przewijania pieluszek
  • Śpioszki i inne ubrania
  • Karmienie piersią dostaw, takich jak pompy, Sutki podkładki i Biustonosze do karmienia

To nic nie mówi o jednorazówkach, takich jak pieluchy, chusteczki i formuła dla dzieci. Albo którekolwiek z opcjonalnych-ale-poczujesz-presję-kupowania przedmiotów, takich jak torba na pieluchy, przewijak, bujany fotel do karmienia, książki dla dzieci i sto innych rzeczy, które kupują Jonesowie.

Możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na tych przedmiotach, korzystając z rodzinnych hand-me-downs i kupując używane. Ponieważ dzieci tak szybko wyrastają z ubrań, mebli i innych niezbędnych rzeczy, kupowanie używanych zwykle ma sens, ponieważ przedmioty dla dzieci mają zwykle dużo życia użytecznego. Przeczytaj, Jak zaoszczędzić pieniądze na kosztach noworodka przed udaniem się na zakupy.

W ich niepewności i niepokoju, nowi rodzice mają tendencję do nadmiernych wydatków. Ale im więcej wiesz wchodząc, tym lepiej możesz ocenić, czego absolutnie potrzebujesz i co możesz pominąć. Odrób pracę domową na temat tego, ile kosztuje posiadanie dziecka, a co najważniejsze, jak przygotować się finansowo do dzieci.

3. Opieka Nad Dziećmi

Wielu nowych rodziców odkrywa, że ich największy koszt nie jest w materiałach lub nawet rachunki medyczne, ale w opiece nad dziećmi.

To może oznaczać płacenie za żłobek lub nianię, po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Albo może to oznaczać, że jeden z rodziców przestaje pracować przez lata, dopóki dziecko nie osiągnie wieku szkolnego. Tak czy inaczej, może to kosztować Twoją rodzinę tysiące dolarów każdego miesiąca.

W kraju, opieka nad dzieckiem średnio 216 dolarów tygodniowo dla niemowlęcia, według analizy przez Move.org. że dochodzi do 17.1% mediany dochodu USA. Ale jak każdy inny wydatek w USA, różni się ogromnie w zależności od lokalizacji. W Waszyngtonie rodziny płacą średnio 21 678 dolarów rocznie, podczas gdy w Alabamie płacą mniej więcej jedną czwartą tego, co wynosi 5 593 dolarów.

Przedszkole zwykle kosztuje mniej niż zatrudnianie niani lub au pair, ale jeśli masz wiele dzieci, jedna niania może oglądać kilka dzieci. Mogą pobierać więcej za drugie dziecko, ale nie podwoić kosztów opieki nad jednym dzieckiem. Ta „ekonomia skali” może mieć sens, Gdy Pojawi Się numer 2.

Z pewnością pomaga, jeśli masz rozszerzoną rodzinę, która może obserwować twoje dzieci. Ale uważaj na przemieszczanie się po kraju wyłącznie dla bardziej przystępnej opieki nad dziećmi. Możesz wymienić jeden zestaw kosztów na wyższe koszty mieszkań i inne wzrosty kosztów utrzymania.

Jeśli myślisz o zostaniu rodziną jednoosobową, nie ignoruj kosztów swojej kariery. Odejście od kariery na kilka lat nie wystarczy nacisnąć przycisk pauzy — może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia potencjału zarobkowego. Chociaż niewiele jest solidnych badań na ten temat, badanie 2018 w Wielkiej Brytanii wykazało, że osoby, które zajęły pięć lat przerwa w ich karierze poszła zarobić $ 12,894 mniej rocznie średnio.

Zacznij odkrywać sposoby oszczędzania na kosztach opieki nad dziećmi na długo przed podjęciem decyzji o tym, gdzie Junior spędzi swoje dni.

4. Koszty Bieżące

Chociaż jest to kosztowne, przynajmniej opieka nad dziećmi kosztuje cię tylko przez kilka lat.

Wiele innych kosztów wychowywania dziecka Na każdym kroku jednak zatyka portfel. Koszty takie jak większe mieszkania, większe samochody, Jedzenie dla większej liczby ust i odzież dla większej liczby pleców.

Wyższe Koszty Mieszkań

Spośród nich większa obudowa stawia najgłębsze wgniecenie w kieszeni. Apartament z jedną sypialnią daje średnio 1670 dolarów w USA, według przewodnika po apartamentach. Jednostka z dwiema sypialniami kosztuje prawie 300 dolarów więcej miesięcznie w $1,951. Innymi słowy, ta dodatkowa sypialnia kosztuje średnio $3,372 rocznie.

Po raz kolejny, Twoja lokalizacja ma znaczenie. Na przykład w Long Beach w Kalifornii można oczekiwać, że zapłacisz średnio 965 usd więcej za apartament z dwiema sypialniami niż apartament z jedną sypialnią. To roczna różnica kosztów w wysokości $11,580.

Ta sama Ekonomia dotyczy właścicieli domów. W 2018, homebuyers zapłacił prawie $70,000 średnio więcej za dom z dwiema sypialniami niż trzy sypialnie, według RealtyHop. Jeśli odłożysz 20%, oznacza to wyższą zaliczkę w wysokości prawie $14,000, co może opóźnić Twoje marzenia o homeownership.

Koszty Kształcenia

Są też koszty edukacji, które również wpływają na lokalizację. Niektóre okręgi szkolne mają fenomenalną edukację publiczną za Twoje podatki, podczas gdy jakość edukacji jest tak słaba w innych, że każda rodzina ze środkami wysyła swoje dzieci do szkół prywatnych lub parafialnych.

Moje rodzinne miasto Baltimore oferuje przykład tego ostatniego, gdzie wysokie lokalne podatki i blisko najwyższe wydatki na ucznia w kraju nadal produkują okropne szkoły. Rodziny z klasy średniej i wyższej obciążają swoje budżety, aby wydać ponad 30 000 dolarów rocznie na czesne w Baltimore i okolicznych hrabstwach, oprócz wysokich rachunków podatkowych już finansujących szkoły publiczne.

Oczywiście, możesz przenieść się do okręgu szkolnego z lepszymi szkołami publicznymi. Ale zapłacisz za nie drastycznie wyższymi kosztami mieszkania.

Jeśli zdecydujesz się pomóc swoim dzieciom w kosztach studiów, możesz wydać nawet setki tysięcy więcej na edukację. Niektórzy rodzice radzą sobie z tym, wpłacając co miesiąc określoną kwotę do planu 529 lub ESA i informując swoje dzieci, że są same powyżej kwoty na koncie po osiągnięciu wieku studenckiego. Możesz kwalifikować się do ulg podatkowych od swoich składek; Czytaj się na 529 plany i Coverdell esa dla szczegółów.

Rozrywka I Koszty Podróży

Potem przychodzą wyższe koszty rozrywki i podróży dla rodziny z dziećmi. Kiedy idziesz na kolację, kupujesz trzy posiłki zamiast dwóch. Kiedy idziesz do kina, kupujesz trzy bilety-i więcej popcornu i napojów. A kiedy rezerwujesz podróż, płacisz za kolejny bilet lotniczy, a w końcu za kolejny pokój hotelowy.

Moja żona i ja mieszkamy z naszą córką za granicą i podróżujemy za granicę kilka razy w roku. Kiedy moja córka skończyła dwa lata, nasze bilety lotnicze wzrosły o 50% , ponieważ większość linii lotniczych pobiera pełne taryfy dla dorosłych dwulatków.

Oczywiście, możesz i powinieneś być szorstki w walce o oszczędności, nawet gdy dodajesz więcej ust do karmienia i pleców do ubierania. Zacznij od prostych poszukiwań pomysłów na oszczędzanie pieniędzy dla rodzin, ale nie bój się zobaczyćK większe oszczędności dzięki taktykom, takim jak włamanie do domu.

5. Ubezpieczenie Zdrowotne

Większe rodziny płacą większe składki na ubezpieczenie zdrowotne, ponieważ polisa musi obejmować więcej osób.

Jeden z najprostszych poziomów, ubezpieczyciele zdrowotni oferują indywidualne plany i plany rodzinne. Małżeństwo, samotny rodzic z jednym dzieckiem lub dziesięcioosobowa rodzina wymagają planu rodzinnego. Rozróżnienie ma znaczenie, ponieważ większość zakładów ubezpieczeń zdrowotnych pobiera podwójne odliczenia i out-of-pocket maksimum dla planów rodzinnych w porównaniu do planów indywidualnych.

Jednak firmy ubezpieczeniowe pobierają miesięczne składki w zależności od liczby objętych członków rodziny. Tak więc, kiedy wasza dwu-osobowa rodzina staje się trzy-osobową rodziną, wasza premia odpowiednio wzrasta.

Mimo to wiele polityk w zakresie opieki zdrowotnej ogranicza premię do określonej liczby dzieci poniżej 21.roku życia. Na przykład Blue Cross Blue Shield ogranicza ceny premium dla trójki dzieci poniżej 21 roku życia w planie rodzinnym, więc posiadanie czwartego dziecka nie podniesie składki-nadal płacisz za pięć osób, mimo że polisa obejmuje sześć osób.

Rodziny o umiarkowanych dochodach mogą również kwalifikować się do programu ubezpieczenia zdrowotnego dla dzieci (CHIP). Jak sama nazwa wskazuje, CHIP zapewnia tanie ubezpieczenie zdrowotne dla dzieci, w rodzinach, które zarabiają zbyt dużo, aby kwalifikować się do Medicaid, ale które spadają poniżej określonych limitów dochodów.

Ostatnie Słowo

Stabilność finansowa pomaga złagodzić stres związany z przyprowadzeniem do domu nowego dziecka. Stabilna praca, stabilne partnerstwo krajowe i stabilne ubezpieczenie zdrowotne ułatwiają przejście.

Nie musisz czekać do 40 lat, zanim zostaniesz rodzicem, tak jak ja. Ale uważaj na pośpiech, zanim będziesz gotowy finansowo.

Nie usłyszysz, jak mówią to mówcy motywacyjni, ale jest idealne okno, aby stać się rodzicem. To okno pojawia się po osiągnięciu przyczółka w swojej karierze i zyskał miarę stabilności finansowej. Zaczyna się zamykać, gdy ryzyko płodności wzrasta wykładniczo.

To nie znaczy, że trzeba spłacić każdy cent zadłużenia kredytu studenckiego lub kupić dom lub osiągnąć jakąś arbitralną wartość netto. Po prostu zacznij praktykować dobre nawyki finansów osobistych: spłacanie długów systematycznie co miesiąc, budowanie funduszu awaryjnego na koncie oszczędnościowym ubezpieczonym FDIC oraz automatyczne oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy. Zrób to, a już jesteś przed przeciętnym niedoszłym rodzicem na planecie.

Poza tym, posiadanie dzieci to nie tylko finansowa zagłada i mrok. Możesz ubiegać się o coraz większą ulgę podatkową na dzieci, a otrzymasz zastępczego opiekuna emerytalnego na wypadek, gdyby zabrakło Ci pieniędzy na emeryturę!

Główne przyczyny inflacji

Poprzedni wpis

Sale konferencyjne – czy warto je najmować w abonamencie?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły