Artykuły

Pięć fantastycznych nawyków finansowych, które zajmują mniej niż 10 minut

0

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się odkładać coś, co wiesz, że „powinieneś” zrobić? I kiedy w końcu dojdziesz do zakończenia tego zadania, okazuje się, że faktycznie zajęło to tylko kilka minut. A potem zastanawiałeś się, dlaczego odkładasz to na tak długo? Może tak być w przypadku niektórych z tych fantastycznych nawyków finansowych.

Te inteligentne nawyki to te, które każdy wie, że powinien robić, nie trzeba długo konfigurować, a jednak tak wiele osób ich unika. Tutaj przyjrzymy się pięciu fantastycznych nawyków finansowych i mamy nadzieję, że zachęci cię do upewnienia się, że je wykonasz.

Zasada Automatycznego Oszczędzania

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że Twoje finanse są w dobrej kondycji, jest najpierw zapłacić sobie. Pierwszym krokiem jest sporządzenie budżetu, wyszczególniając wszystkie dochody i wydatki na określony okres czasu (zwykle na miesiąc). Mam nadzieję, że masz więcej dochodów niż wydatków, a pieniądze, które pozostały, są tym, czego możesz użyć, aby zacząć oszczędzać lub spłacać swój dług.

Co płacenie sobie najpierw oznacza, że zamiast brać to, co zostało na koniec miesiąca i wkładać to na konto oszczędnościowe, płacisz sobie na początku miesiąca. Kiedy oszczędzasz pod koniec miesiąca, jakoś nigdy nie wydaje się mieć żadnych pieniędzy w lewo. Najlepszym sposobem na oszczędzanie jest skonfigurowanie automatycznej reguły Oszczędzania co miesiąc. Znajdź wysoko dochodowe konto oszczędnościowe i co miesiąc twórz cykliczne przelewy z konta czekowego. Ważne jest, aby mieć oddzielne konto oszczędnościowe. To utrudnia wyjęcie pieniędzy, chyba że jest to prawdziwy nagły wypadek.

Inwestycje Cykliczne

Innym wielkim nawykiem finansowym do założenia są powtarzające się inwestycje. Próba zmierzenia czasu na giełdzie jest częstym błędem początkujących-znacznie lepszym pomysłem jest skonfigurowanie powtarzającego się przelewu z konta czekowego. Nazywa się to uśrednianiem kosztów w dolarach i jest świetnym sposobem na zminimalizowanie ryzyka, że zainwestujesz wszystkie swoje pieniądze w wysokim punkcie na rynku. Podobnie jak przy zakładaniu osobnego konta oszczędnościowego, zakładaniu rachunku inwestycyjnego. Jest to oddzielone od konta, którego używasz do miesięcznych wydatków, to świetny nawyk, aby zacząć.

Automatyczne Płacenie Rachunków

Ustawianie rachunków do zapłaty automatycznie to kolejny wielki nawyk finansowy, który możesz zrobić w ciągu zaledwie kilku minut. Jest to ważne z dwóch powodów — Pierwszy polega na tym, że zaległe opłaty i odsetki od nieodebranych płatności mogą mieć ponadwymiarowy wpływ na budżet. Unikanie tych opłat i odsetek jest bardzo ważne. Drugim powodem jest to, że uwalnia cię to do robienia innych rzeczy ze swoim życiem. Stawianie finansów na autopilota to świetny nawyk finansowy.

Alerty Konta

Przed skonfigurowaniem automatycznego płacenia rachunków, chcesz upewnić się, że masz wystarczającą ilość pieniędzy na koncie. Posiadanie niewielkiej ilości dodatkowych pieniędzy na koncie czekowym, a także funduszu awaryjnego może uchronić Cię przed nadmiernym przygotowaniem konta (i otrzymaniem większej liczby opłat). Alerty konta mogą być świetnym sposobem, aby upewnić się, że nie są pobierane żadne niepotrzebne opłaty. 

Istnieje wiele różnych rodzajów alertów konta. Należy je skonfigurować na wszystkich swoich bankach, kartach kredytowych i innych rachunkach finansowych. Możesz otrzymywać powiadomienia, jeśli saldo spadnie przed określonym poziomem. Alerty są dostępne, gdy Wyciąg jest wymagalny, gdy otrzymana jest płatność lub jeśli na twoim koncie jest podejrzana aktywność. Możesz również wybrać, czy chcesz być powiadamiany przez e-mail, telefon lub SMS message. Skonfiguruj alerty konta w sposób, który jest najbardziej produktywny dla Ciebie.

Pobieranie aplikacji Mint

Jedną z rzeczy, które mogą pomóc ci śledzić wszystkie swoje finanse, jest aplikacja Mint. Dostępny w Sklepie Google Play i Apple App Store, kolejny wielki zwyczaj finansowy pobieranie aplikacji Mint. Przyzwyczajaj się do przeglądania aplikacji Mint kilka razy w tygodniu.

Możesz użyć aplikacji Mint, aby przejrzeć wszystkie swoje różne konta finansowe w jednym miejscu. Możesz również kategoryzować swoje miesięczne wydatki i zobaczyć, jak układają się one do Twojego budżetu. Ignorowanie finansów jest pierwszym krokiem w kierunku potencjalnych trudności finansowych.

The Bottom Line

Jeśli odkładałeś niektóre z tych nawyków finansowych, teraz jest czas, aby je wprowadzić. Jak mówi starożytne przysłowie-najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu; drugi najlepszy czas jest dzisiaj. Nie daj więcej czasu, nie upewniając się, że Twoje finanse są w najlepszej formie.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Dan Miller (93 Postów)

Dan Miller jest niezależnym pisarzem i założycielem PointsWithACrew.com, strona, która pomaga rodzinom podróżować za darmo / tanio. Jego główna baza znajduje się w Cincinnati, ale stara się podróżować po świecie jak najwięcej ze swoją żoną i sześciorgiem dzieci.

Linki

12 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na weselu docelowym

Poprzedni wpis

Jak zainwestować pieniądze w wieku 20 lat, aby zbudować długoterminowe bogactwo

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły