Artykuły

12 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na weselu docelowym

0

Dla niektórych idealny ślub jest w rodzinnym mieście otoczonym przez wszystkich, których znają i kochają. Bratankowie i siostrzenice biegają pod stopami, Ulubieni krewni płacą za dolarowy taniec, a czerwony singiel łapie bukiet. 

Inni ludzie tęsknią za ślubem docelowym z wybraną grupą swoich najbliższych i najbardziej ukochanych w otoczeniu egzotycznego krajobrazu. Zasypane wiatrem plaże, surowe góry lub tętniące życiem miasto tworzą tło wspomnień, którymi wszyscy dzielicie się do końca życia. 

To może brzmieć zbyt drogo, ale wesela docelowe zazwyczaj mają mniej gości. To samo może obniżyć koszty o tysiące dolarów. Aby cena nie rosła, te wskazówki mogą jeszcze bardziej obniżyć ostateczny koszt-zarówno dla Ciebie, jak i Twoich gości. 

Sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na weselu docelowym

Nikt nie chce wydać małej fortuny na dzień ślubu. A jeśli chodzi o wesela docelowe, to samo dotyczy gości weselnych. Te wskazówki dotyczące oszczędności pozwalają obniżyć koszty ślubu docelowego dla siebie i swoich gości, zanim ktokolwiek wejdzie na asfalt. 

1. Rób legalne rzeczy w domu

Zawarcie związku małżeńskiego za granicą lub nawet w innym stanie wymaga ograniczenia biurokracji zawarcie związku małżeńskiego w rodzinnym mieście nie. przynajmniej dodaje kilka dodatkowych opłat do twojej karty. W najgorszym wypadku oznacza to poruszanie się po biurokracji w języku, którym się nie posługuje. 

To może oznaczać spędzenie dodatkowych dni, aby uzyskać licencję ślubną za granicą. W zależności od miejsca docelowego, proces ten może obejmować wymuszanie łapówek przez lokalnych urzędników. A prawa każdego kraju dotyczące ślubów różnią się, czasami bardzo. 

Weźmy na przykład Meksyk. Uzyskanie aktu małżeństwa wymaga dowodu tożsamości (paszport i akt urodzenia), dowodu, że jesteś w kraju legalnie, a czasami dokumentacji religijnej. 

Dodatkowo, musisz uzyskać całą dokumentację przetłumaczoną na język hiszpański i poświadczoną notarialnie przez Meksykański konsulat w Twoim kraju, aby uniknąć czasochłonnego zamieszania lub zadumy po przyjeździe. Następnie musisz przybyć wcześniej, aby wykonać badania medyczne.

O wiele łatwiej i taniej jest legalnie zawiązać węzeł w domu przed lub po ślubie i wykonać publiczną ceremonię w miejscu docelowym. To może sprawić, że twój wielki dzień będzie trochę mniej duży, ale oszczędza pieniądze i kłopoty.

Jeśli po prostu nie możesz znieść myśli, że będziesz legalnie żonaty w innym dniu niż data ślubu, odrób pracę domową. Upewnij się, że wiesz dokładnie, czego potrzebujesz i kiedy uniknąć opóźnień rujnujących dzień.

I zacznij wcześniej. Opłaty za pośpiech mogą potroić lub czterokrotnie zwiększyć koszty wszelkich dokumentów, więc zdobądź je z dużym wyprzedzeniem. 

2. Wybierz Tanie miejsce zamieszkania

Koszt życia w Meksyku lub na Karaibach jest ułamkiem kosztów tego samego standardu życia w Nowym Jorku. 

Różnice są mniej surowe w miejscach, które ludzie zwykle wybierają na wesela docelowe. Ale redukcja kosztów utrzymania Zwykle przekłada się na niższe koszty innych towarów i usług, w tym na wesela. 

Możesz więc zaoszczędzić mnóstwo gotówki z góry, wybierając odpowiednie miejsce do zawiązania węzła. I nie potrzebujesz ogromnego arkusza kalkulacyjnego, aby go obliczyć. Indeks Big Maca, Cena Big Maca w jednym mieście w porównaniu do ceny w Twoim rodzinnym mieście, jest zaskakująco silnym wskaźnikiem na wczesnych etapach planowania. 

Aby znaleźć koszt Big Maca, wyszukaj w Internecie „koszt Big Maca w [nazwa miasta lub kraju].”Lub skorzystaj z witryny takiej jak Expatistan, gdzie możesz porównać koszty posiłku o wartości Big Maca (lub podobnego) wraz z innymi szczegółami dotyczącymi kosztów utrzymania. 

Na przykład, według strony, wartościowy posiłek w Fort Worth w Teksasie kosztuje 8 dolarów, podczas gdy w Bombaju w Indiach kosztuje poniżej 3 dolarów. Lub jeśli jesteś zainteresowany pozostaniem w Stanach, ten sam posiłek kosztuje tylko 6 dolarów w pięknym Roanoke w Wirginii. 

Użyj go, aby stworzyć początkową listę możliwości, a następnie zbadaj stawki lokalnych usług weselnych, aby pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. Możesz wykorzystać zebrane informacje, aby Twój wymarzony ślub był możliwy za ułamek tego, co zapłacisz w domu. 

3. Zarezerwuj Poza Sezonem

Zbadaj Pory roku i pory roku dla miejsca docelowego. 

Na przykład bilety lotnicze do Paryża jesienią i zimą mogą być o kilkaset dolarów tańsze niż w sezonie letnim. Wycieczka do Bangkoku w grudniu lub latem może wynosić nawet 300 usd więcej niż ten sam lot jesienią. Inne stawki podróży, takie jak hotele, będą podobnie niższe poza sezonem.

Pory roku i pory roku różnią się w zależności od półkuli, lokalnego klimatu i wszelkich lokalnych wydarzeń, które przyciągają wielu turystów. Znalezienie go dla danej lokalizacji może zająć trochę pracy, ale potencjalnie zaoszczędzić Tobie i Twoim gościom weselnym tysiące dolarów.  

Jeśli chcesz kolorowego, niezapomnianego ślubu przy niskich kosztach, wiele mniejszych miast i miasteczek organizuje coroczny festiwal, który przyciąga uwagę regionu, ale nie trafił na międzynarodową scenę. Zorganizowanie ślubu w pobliżu takiego Festiwalu pozwala zaoszczędzić na podróży, a jednocześnie mieć wiele do zrobienia. 

4. Uzyskaj Tańsze Bilety Lotnicze

Przelot jest jednym z najważniejszych wydatków na wszelkiego rodzaju poważne podróży, w tym podróży do ślubu przeznaczenia. 

Możesz obniżyć ceny biletów lotniczych, wybierając odpowiednie miejsce docelowe. Może to oznaczać wybór bliższego lub bardziej popularnego i dobrze obsługiwanego miejsca niż coś Dalekiego i egzotycznego. 

Po wybraniu lokalizacji lotniska wylotu i przylotu mogą mieć zaskakujące znaczenie. Często latanie na pobliskie lotnisko lub odlatowanie z następnego miasta autostradą oszczędza więcej pieniędzy niż jazda pociągiem lub autobusem pomiędzy. 

Po ustaleniu listy gości i potwierdzeniu RSVPs Kup bilety zbiorcze na wesele i poproś gości, aby zwrócili ci pieniądze, jeśli nie pokrywasz tych kosztów. Ta opcja nie jest pomocna dla większości przypadkowych podróżnych, ale rozmiar listy gości może sprawić, że będzie warto. 

Innym krytycznym czynnikiem jest czas rezerwacji. Ceny biletów rosną dwa tygodnie przed datą wylotu, ale to dopiero początek.

CheapAir.com coroczne badanie dotyczące taryf lotniczych konsekwentnie stwierdza, że najlepsze okno na ceny biletów zwykle trwa od około 21 do 100 dni (około trzech i pół miesiąca) przed dniem lotu. W 2021 r.okno cenowe prime wahało się od 21 do 95 dni, a najniższe ceny kształtowały się na poziomie około 60 dni. 

Dokładne Najlepsze daty różnią się w zależności od lokalizacji, więc zrób kilka badań, aby określić najlepszy możliwy czas na rezerwację. Należy również pamiętać, że chociaż jest to słodkie miejsce pod względem ceny, im później czekasz, tym bardziej ryzykujesz, że nie będziesz w stanie uzyskać potrzebnych lotów. 

Rezerwacja biletów za pośrednictwem okna incognito przeglądarki (aka przeglądanie prywatne) może również ogolić pieniądze z lotu. Inaczej różne trackers poinformuj stronę rezerwacji, że okazałeś zainteresowanie lokalizacją i dlatego prawdopodobnie zapłacisz więcej, aby tam pojechać. 

Na koniec wykorzystaj wszystkie mile lotnicze lub nagrody z karty kredytowej, które możesz wykorzystać na przelot. Obejmuje to kupowanie Mil bezpośrednio za pośrednictwem okresowych ofert wielu planów dla osób często podróżujących. 

Aby uzyskać więcej informacji na temat oszczędzania na przelotach, zobacz nasze artykuły o tym, jak oszczędzać na podróżach lotniczych i jak oszczędzać podczas podróży międzynarodowych.

5. Transport Harcerski

Po przybyciu gości weselnych wszyscy musicie przemieszczać się z miejsca na miejsce. W zależności od tego, jak skomplikowane są Twoje plany, transport może być znacznym kosztem. 

Po pierwsze, badania i ołówek się koszty każdego sposobu trzeba dostać ludzi z punktu A do punktu B. obejmują każdy rodzaj transportu trzeba, od typowych do ekstrawaganckich: Taksówki, Wynajem samochodów, autobusy czarterowe, przejażdżki pociągiem, powozy konne, skutery wodne, a nawet spadochrony. 

Pomaga przejść przez plan podróży, aby zidentyfikować wszystkie czasy i sposoby, w jakie ludzie muszą przemieszczać się z miejsca na miejsce podczas ślubu. Obejmują więcej niż tylko planowane wycieczki. Twoi goście będą prawdopodobnie robić zwiedzanie na własną rękę zbyt. Na to też miej plan.

Dzięki pełnej liście potrzeb transportowych, znajdź sposoby na obniżenie kosztów. Dostępne sposoby oszczędzania mogą się różnić w zależności od lokalizacji, ale niektóre typowe taktyki Oszczędzania obejmują:

  • Czarter pojazdów na wycieczki grupowe. Biorąc oddzielne taksówki lub przejazdy na zajęcia grupowe może stać się kosztowne. Możesz być w stanie zaoszczędzić, czarterując autobus lub duży van dla każdego.
  • Przepustki Komunikacji Miejskiej. Jeśli planujesz polegać w dużym stopniu na transporcie publicznym, Sprawdź stronę internetową lokalnego urzędu transportu, aby dowiedzieć się o kosztach tygodniowych karnetów. Mogą zaoszczędzić na kosztach płacenia za każdą podróż indywidualnie.
  • Masowe Wypożyczalnie Samochodów. Jeśli miejsce docelowe znajduje się w odległości jazdy lub będziesz tam dłużej niż kilka dni, skontaktuj się z wypożyczalniami samochodów w sprawie wynajmu samochodów masowych. Po prostu unikaj dodatkowych opłat za przekroczenie limitu kilometrów lub jazdę poza określonym obszarem.

Jeśli odkryjesz potrzebę transportu, której nie planowałeś po przyjeździe, porozmawiaj z hotelowym konsjerżem lub konsultantem ślubnym. Często mają dostęp do specjalnych cen, których nie można uzyskać na własną rękę.

6. Znajdź Niedrogie Zakwaterowanie

Prawie każde miejsce noclegowe na świecie oferuje zniżkę, jeśli zarezerwujesz znaczną liczbę pokoi jako blok, a te nieliczne, które nie reklamują go, zwykle robią to dla tych, którzy pytają. Nie płacisz za pokoje z góry. Hotel rezerwuje je dla swoich gości i oferuje im specjalną cenę. 

Rezerwacja bloków pokojowych nie jest bez ryzyka. Jeśli poprosisz ich o rezerwację większej liczby pokoi niż goście, wiele miejsc pobiera opłaty za niesprzedane pokoje. Zarezerwuj tylko Pokoje dla wiarygodnych gości, którzy potwierdzili. 

Możesz również zajrzeć do peer-to-peer vacation rentals na stronach takich jak Airbnb I Vrbo. Na wystarczająco małą imprezę można wynająć duży, dobrze wyposażony Dom i zorganizować całą imprezę na miejscu, oszczędzając na kosztach miejsc. 

Możesz nawet wynająć rezydencje i wille, które mogą pomieścić do 20 osób (czasami więcej) za tak mało, jak koszt motelu na osobę. 

Aby uzyskać więcej informacji na temat oszczędzania na noclegach, zobacz nasz artykuł o tym, jak znaleźć tanie noclegi w dowolnym miejscu. 

7. Szukaj pakietów

Kupowanie hurtowe od dawna jest niezawodnym sposobem na obniżenie kosztów jednostkowych. Similarly, pakiety podróży, które obejmują lot, zakwaterowanie i wynajem samochodu często sprawiają, że wakacje są tańsze.

Kiedy planujesz ślub docelowy, możliwości wykraczają poza to, ponieważ rezerwujesz na większą niż przeciętna imprezę. Wykorzystaj wielkość swojej strony, aby negocjować wszystko, czego potrzebujesz. 

Obniżone ceny nie są jedynym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na pakietach ślubnych. Jeśli sprzedawca nie może obniżyć ceny, poproś o gratisy i Dodatki. Hotel nie może dodatkowo obniżyć kosztów pokoi dla gości, ale może ulepszyć pokój na pobyt. 

Ośrodki All inclusive oferują zakwaterowanie, jedzenie, niektóre imprezy, a często nawet alkohol za jedną cenę. Jeśli byłeś na rejsie, doświadczyłeś oferty all inclusive. 

Ośrodki te są często tańsze niż kupowanie wszystkiego osobno i mogą prowadzić do poważnych oszczędności, jeśli połączysz je, negocjując stawkę grupową. 

Należy jednak pamiętać, że dodatki takie jak zabiegi spa i zajęcia premium mogą szybko się sumować. Zrób listę wszystkiego, co oferuje Ośrodek za dodatkową opłatą. Jeśli chcesz coś, co pakiet wyklucza, negocjuj, aby zobaczyć, czy mogą to dodać. Na przykład zapytaj, czy mogą wrzucić bezpłatny masaż dla szczęśliwej pary lub zabiegi spa na przyjęcie weselne.

Należy pamiętać, że wesele all inclusive jest zwykle niemożliwe w okazyjnych cenach. Ale może utrzymać umiarkowanie drogie doświadczenie z staje się nie do zarządzania. 

8. Znajdź najtańszy lokal

Ślub w hotelu lub słynnym lokalnym kościele jest często ścieżką najmniejszego oporu dla ślubu docelowego. Jest również często najdroższy. 

Spójrz na inne miejsca, w których odbywają się wesela. Mniejsze lokalne kościoły, parki, domy kultury, nieruchomości na wynajem peer-to-peer i muzea są dobrymi kandydatami w wielu lokalizacjach. 

Rozważ również naturalne lokalizacje, takie jak plaże, polany leśne i brzegi rzek. Ceny za te mogą być tańsze lub nawet za darmo, choć należy skontaktować się z lokalnymi władzami przed zobowiązaniem się do ceremonii tam. 

9. Unikaj przysług ślubnych i Centerpieces

Ogólne porady na temat cięcia kosztów weselnych poprzez cięcie falbanek ma kluczowe znaczenie dla ceremonii ślubnej przeznaczenia. Ślubne przysługi i centerpieces są niepotrzebną inwestycją w domu. Ale oznaczają dodatkowe koszty i opiekę, gdy wysyłasz lub pakujesz je na podróż. 

Twoi goście muszą spakować te ślubne przysługi, aby zabrać je do domu. Trzeba zorganizować dla centerpieces, aby dostać się do domu, albo przez Gości lub kosztownej wysyłki-lub gorzej, po prostu odrzucając je. Oba po prostu dodają kłopotów i potencjalnych wydatków do już drogiej podróży.

Wytnij jak najwięcej fizycznego wystroju, polegając zamiast tego na wspólnym doświadczeniu w egzotycznej lokalizacji. 

10. Użyj Lokalnych Dostawców

Za wszystko, czego nie możesz znieść, aby wyciąć, wybierz lokalnych dostawców. Jeśli wybierzesz miejsce docelowe o niskich kosztach utrzymania, będą one pochodzić za ułamek ceny, którą zapłacisz w domu, i nie musisz ich wysyłać. 

Ale nie ograniczaj korzystania z lokalnych firm do kosztów ślubu. Dodatkowe opłaty za bagaż są tak wysokie w dzisiejszych czasach może być tańsze, aby odebrać niektóre potrzeby po przyjeździe niż spakować dodatkową torbę. Przybory toaletowe, książki, niektóre ubrania i stroje kąpielowe są dobrymi kandydatami. 

Sprawdź ceny dla miejsca docelowego, zanim zdecydujesz się na to. Wiele krajów ma niższe ceny na większość towarów niż w Stanach Zjednoczonych, ale nie chcesz kosztownego surprise.

11. Zapytaj o Wedding Planner

Wiele miejsc, w których odbywają się wesela docelowe, ma organizatora ślubów, który pomaga zorganizować Twoje wydarzenie. Usługa planowania ślubu jest często bezpłatna, zarówno dla wszystkich wesel w miejscu lub po osiągnięciu minimalnego limitu wydatków. 

Chociaż ten lokalny ekspert jest zwykle bardzo pomocny, nie są oni planistami ślubnymi, jak zwykle o nich myślisz. Nie zarządzają całym ślubem jak planer, który angażujesz na własną rękę. 

Wiele szczegółów nadal będzie zależeć od Ciebie. Zajmują się przede wszystkim sprawami związanymi z samym miejscem. Zapytaj z wyprzedzeniem, jakie usługi świadczą. 

Nawet jeśli nie zapewniają wszystkiego, nadal są znacznie tańszą i bardziej pomocną alternatywą dla tradycyjnego planisty. 

Po pierwsze, tradycyjni planiści ślubni często otrzymują procent całkowitego rachunku za ślub. To nie motywuje ich do obniżania kosztów. Planiści lokali otrzymują wynagrodzenie od pracodawcy. To motywuje ich, aby cię uszczęśliwić, jak tylko mogą (w tym oszczędzając pieniądze). 

Po drugie, w przeciwieństwie do planisty, którego zatrudniasz w Stanach, ten lokalny ekspert zna ich miasto. Poza tym, co negocjujesz z hotelem, są zaznajomieni z działaniami poza miejscem i możliwościami, aby twój ślub świecił i miał relacje, które zapewniają lepsze ceny na nich. 

12. Poproś gości, aby nie przynosili prezentów

O ile twój ślub docelowy nie odbędzie się w Holiday Inn dwa miasta nad, twoi goście wydadzą znacznie więcej tylko na dojazd i rezerwację pokoi hotelowych, niż zazwyczaj wydadzą na prezent. Do tego trzeba zapłacić za sprowadzenie ich do Stanów.

Określ politykę „bez prezentów, tylko Twoja obecność” na zaproszeniu ślubnym. To mały szczegół, który może zaoszczędzić gościom prawdziwe pieniądze i rozluźnić pióra każdego, kto nie jest zachwycony perspektywą płacenia za podróż, aby być świadkiem zaślubin.

Ale nieuchronnie niektórzy Goście i tak będą chcieli kupić Ci prezent. Więc skonfiguruj przynajmniej mały rejestr. Możesz poprosić Gości o przesłanie prezentów na adres domowy, abyś mógł je później otworzyć i nikt nie musi ich wysyłać ani pakować.

Alternatywnie, zdecydować się na ślub wishing-well. Ci, którzy chcą, mogą dostarczyć czeki, gotówkę lub karty podarunkowe, które transportują lepiej niż porcelana lub kuchenka mikrofalowa.

Ostatnie Słowo

Szukając sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na miejscu docelowym, nie zapomnij o podstawach. Wiele porad, które działają, aby obniżyć koszty ślubu na lokalną ceremonię, jak negocjowanie wszystkiego, co możesz, korzystanie z listy odtwarzania zamiast DJ, i zmniejszenie wielkości przyjęcia weselnego, działa również na zaślubiny docelowe.

Przede wszystkim pamiętaj, że twoim celem jest stworzenie szczęśliwego wspomnienia, a nie wydawanie wszystkich pieniędzy na splashy szczegóły. 

Sale konferencyjne – czy warto je najmować w abonamencie?

Poprzedni wpis

Pięć fantastycznych nawyków finansowych, które zajmują mniej niż 10 minut

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły