Artykuły

47 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na wakacjach

0

Po pierwsze, wykorzystaj zagraniczną sytuację gospodarczą i kulturalną oraz unikaj drogich udogodnień, takich jak bankomaty lotniskowe. Karty kredytowe Cash-back i programy nagród również zmniejszają obciążenie, ale i tak zapisz się na powiadomienia e-mail i biuletyny o zniżkach na loty i hotele. 

Następnie wybierz odpowiedni czas na podróż. Rezerwacja poza sezonem, w główne święta i w środku tygodnia może zaoszczędzić Ci pakiet. Po prostu nie pozwól im śledzić cię online, lub mogą podnieść ceny tuż przed dokonaniem rezerwacji. 

Ale to, gdzie zostajesz, też ma znaczenie. Szukaj hoteli, które znajdują się na uboczu lub całkowicie omijaj hotele, korzystając z internetowych aplikacji do udostępniania tłumu peer-to-peer lub wypożyczalni. Możesz również zatrzymać się w hostelu, a nawet klasztorze. 

Gdziekolwiek się zatrzymasz, pomyśl o alternatywach dla wypożyczalni samochodów, takich jak wypożyczalnia rowerów i transport publiczny, i skorzystaj z bezpłatnych i tanich sposobów na jedzenie i rozrywkę.

Podróże międzynarodowe to duży budżet, ale skromne weekendowe wypady i regionalne wycieczki też szybko się sumują. Bez względu na to, gdzie planujesz się udać, co zamierzasz zrobić lub jak długo zamierzasz zostać, opłaca się podjąć rozsądne kroki w celu zmniejszenia wydatków.

Jak zaoszczędzić na wakacjach

Te wskazówki pochodzą z mojego obszernego doświadczenia w podróży w połączeniu z wkładem od ponad tuzina ekspertów podróży. Użyj wszystkich, które odnoszą się do rodzaju podróży, aby zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy. 

1. Szukaj destynacji z korzystnymi kursami wymiany

Jeśli szukasz podróży za granicę, pierwszym krokiem jest poszukiwanie miejsc z korzystnymi kursami wymiany. Oznacza to, że lokalne waluty są słabe w stosunku do dolara amerykańskiego. 

Poszukaj krajów doświadczających niewielkiej lub odizolowanej niestabilności politycznej lub gospodarczej, która często wywiera presję na obniżanie wartości walut.

Ale nie spiesz się, aby skorzystać z korzystnych kursów wymiany, jeśli oznacza to narażanie się na niebezpieczeństwo. Często dewaluacja waluty jest objawem głębszych problemów. 

Na przykład od 2013 r. peso meksykańskie znacznie spadło w porównaniu z dolarem amerykańskim, częściowo z powodu szeroko rozpowszechnionej przemocy kartelu. To kusząca propozycja dla podróżujących w poszukiwaniu okazji-o ile dobrze omijają gorące punkty.

Moja żona i ja wykorzystaliśmy nieco mniej dramatyczną rozbieżność. Odwiedziliśmy Porto i Lizbonę w Portugalii jesienią 2016 roku, kiedy euro było blisko wieloletniego niskiego poziomu w stosunku do dolara. Nasze koszty out-of-pocket były o 30% niższe niż moja poprzednia podróż do Europy osiem lat wcześniej.

2. Zaplanuj podróż poza sezonem

Z definicji najtańszym czasem na podróż do dowolnego miejsca jest niski sezon, kiedy zła pogoda hamuje turystów.

„Efekt poza sezonem” jest szczególnie wyraźny w miejscach wypoczynku na świeżym powietrzu, gdzie deszcz, śnieg lub ekstremalne temperatury powodują lub łamią plany podróży. Wydaje się być mniej zauważalne w miejscach, które stale przyciągają osoby podróżujące służbowo, takich jak Nowy Jork i Chicago, ale nadal można zaoszczędzić.

Niektóre popularne miasta wakacyjne mają dwa niskie sezony. Niektóre tropikalne lokalizacje mają dwie pory deszczowe, z których żadna nie jest zabawą dla poszukiwaczy słońca. A w społecznościach górskich wiosna i jesień to jedno i to samo. Po zakończeniu sezonu narciarskiego nie ma wiele do zrobienia aż do lata. 

3. Zapisz się na darmowy Newsletter Flight Alert

Jeśli nie jesteś ustawiony w określonym miejscu docelowym, Zarejestruj się tani biuletyn flight alert, który zawiera głęboko obniżone oferty lotów do różnych miejsc docelowych.

Moim celem są tanie loty Scotta, bezpłatny biuletyn, który przychodzi codziennie lub dwa. Każda transakcja pokazuje, czego możesz się spodziewać, aby zapłacić za tani lot w porównaniu z typowym zakresem taryf, a także krótki opis tego, co musisz zrobić, aby uzyskać ofertę, oczekiwany czas trwania umowy (zwykle nie dłużej niż kilka dni od znacznika czasu w wiadomości e-mail) i zakresy dat podróży, podczas których prawdopodobnie będzie obowiązywać (zwykle kilka miesięcy w przyszłości).

Scott ’ s rezerwuje absolutnie najlepsze oferty dla wersji premium biuletynu, która kosztuje 39 USD rocznie i pojawia się dwa razy częściej. Nie podróżuję za granicę na tyle, aby uzasadnić inwestycję, ale jeśli wyjeżdżasz za granicę częściej niż raz lub dwa razy w roku, może to być warte twojego czasu.

4. Ustaw Alerty Cenowe E-Mail

Ustaw powiadomienia e-mail o cenach dla każdego wyszukanego hotelu online lub lotu. Robię to za każdym razem, gdy zaczynam planować nową podróż za pomocą wyszukiwarek turystycznych, takich jak Hotels.com i kajakiem.

Aby uniknąć przeciążenia skrzynki odbiorczej za każdym razem, gdy taryfa lub stawka nocna nieznacznie spadnie, Ustaw niskie progi alertów — powiedzmy 20% zamiast 5%. I pamiętaj, aby je usunąć, jak tylko zarezerwujesz.

5. Badania i książka w trybie prywatnym

Gdy surfujesz po Internecie w trybie prywatnym (zwanym trybem incognito w Chrome), twoja przeglądarka nie gromadzi plików cookie — danych identyfikujących cię z odwiedzanymi witrynami. 

Bez możliwości śledzenia twoich ruchów w Internecie, witryny podróżnicze mają trudniej zgadywać twoje intencje. Oznacza to, że nie mogą podnieść cen, gdy jest jasne, że kierujesz konkretny hotel, plan podróży lub datę.

Inną opcją jest użycie wirtualnej sieci prywatnej (VPN), aby ukryć swoją lokalizację geograficzną i zaszyfrować wysyłane dane. Podobnie jak przeglądanie prywatne, sieci VPN utrudniają dostawcom usług turystycznych śledzenie twoich ruchów w sieci. 

Lekkie użytkownicy i rzadcy podróżnicy prawdopodobnie mogą uciec z darmową wersją wysokiej jakości VPN, taką jak ProtonVPN lub Windscribe (która podwaja się jako bloker reklam). Ale jeśli często podróżujesz, możesz zapłacić za uaktualnienie do płatnej wersji tych lub po prostu zainwestować w płatną usługę, taką jak NordVPN.

Próba ukrycia swojej tożsamości podczas badania i procesu rezerwacji nie jest niezawodna. Witryny podróżnicze wykorzystują zestaw zaawansowanych narzędzi do śledzenia potencjalnych klientów, gdy zbliżają się do rezerwacji, i nie ma gwarancji, że prywatna karta lub VPN wystarczą, aby zachować anonimowość. 

6. Zmierz niższe koszty pomieszczeń w porównaniu z wyższymi kosztami transportu w Odległych dzielnicach

To kontrowersyjna wskazówka. Wielu jet-setters przysięgają, że pobyt dobrze poza centrum miasta jest oczywistym wyborem dla oszczędnych podróżnych. Ale tak samo wielu przysięgają na odwrót.

Prawdę mówiąc, oboje mają rację. 

W niektórych miejscach wysokie koszty transportu do i z głównych atrakcji przewyższają niższe koszty pokoi w odległych dzielnicach. W innych przypadkach dodatkowy koszt transportu publicznego, współdzielenia trasy lub jazdy jest nominalny w porównaniu z oszczędnościami na zakwaterowaniu.

I nie zawsze trzeba iść daleko, aby znaleźć właściwą równowagę. 

Moja żona i ja raz uczestniczyliśmy w ślubie w midtown Manhattan. Pominęliśmy szalenie drogie hotele w dzielnicy na rzecz tańszej Markowej opcji po drugiej stronie East River w Long Island City. Zaoszczędziliśmy co najmniej $200 na jednej nocy pobytu-niezły handel na extra cztery przystanki w pociągu N lub $15 Uber.

7. Poznaj lokalny kalendarz świąt

Prawdopodobnie znasz kalendarz świąt w Stanach Zjednoczonych, ale co z innymi miejscami na świecie? Opłaca się wiedzieć. 

Na przykład, jeśli planujesz podróż do Meksyku, unikaj Semana Santa, wielkiego tygodnia poprzedzającego Wielkanoc, kiedy szkoła jest dostępna w całym kraju, a cały kraj wydaje się być w drodze. Ceny biletów lotniczych i pokoi rosną proporcjonalnie.

Z drugiej strony, niektóre części świata mają anty-wakacje-okresy, w których stosunkowo niewielu mieszkańców bierze wakacje. Luty to tani Czas na latanie w wielu częściach świata, ponieważ wypada po feriach zimowych i przed feriami wiosennymi lub wielkanocnymi.

8. Dołącz Do Programu Lojalnościowego Travel 

Nawet jeśli nie masz karty kredytowej, możesz dołączyć do programów lojalnościowych linii lotniczych, hoteli i wypożyczalni samochodów. Jest to prawie zawsze bezpłatne, a wypłata jest atrakcyjna: korzyści, takie jak bezpłatne lub obniżone ceny biletów lotniczych, nocne pobyty, wynajem samochodów i ulepszenia.

Należę do pół tuzina programów lojalnościowych, w tym Delta SkyMiles i United MileagePlus. Zachowawczo zaoszczędziłem 500 $w ciągu ostatnich trzech lat, wymieniając zgromadzone mile i punkty na bezpłatne rzeczy.

9. Skorzystaj z przywileju transferu punktów karty kredytowej

Niektóre karty kredytowe mają ukryty atut, który może znacznie zwiększyć wartość ich nagród: partnerstwo transferu punktów.

Ponieważ nie jestem lojalny wobec żadnych konkretnych marek turystycznych, preferuję karty podróżne ogólnego przeznaczenia z umowami transferu partnerów 1 do 1. Preferowana Karta Chase Sapphire jest moją ulubioną, ale karta nagród Capital One Venture jest również dość hojna na tym froncie. 

Jeśli jesteś bardziej lojalny niż ja, poszukaj Markowej karty kredytowej linii lotniczej lub hotelu rewards z ekspansywną ofertą 1 do 1.

Rozwiązania te pozwalają na wymianę punktów zdobytych na karcie kredytowej na walutę lojalnościową partnerów podróży. Złotym standardem jest stosunek transferu 1 do 1-jeden punkt karty kredytowej to jeden punkt lojalnościowy lub mili. 

I to jest lepsze niż wymiana dla Ciebie. Większość marek podróżniczych wymaga mniej własnych punktów rewards niż punktów kart kredytowych, aby uzyskać korzyści.  

Na przykład możesz potrzebować 40 000 punktów karty kredytowej, aby wymienić je na bezpłatny lot w obie strony, ale tylko 20 000 mil lotniczych, aby wykorzystać je na ten sam lot bezpośrednio u przewoźnika. Jeśli tak jest, transfer 1 do 1 skutecznie podwaja Twoje pieniądze.

10. Negocjuj Bezpośrednio Ceny Pokoi

Większość podróżnych nie zdaje sobie z tego sprawy, ale Hotele, linie lotnicze i wypożyczalnie samochodów słono płacą za działalność pośredniczoną przez witryny rezerwacji online i wyszukiwarki podróży. Ich prowizje mogą wynosić nawet 15%, co oznacza, że zachowują tylko 85% płatności po opodatkowaniu.

Dlatego coraz więcej hoteli prosi klientów o bezpośrednią rezerwację-i dlatego jest miejsce dla twardych negocjatorów, którzy chcą eskalować swoje obawy do zarządzania na miejscu. 

Zamiast akceptować ceny Online według wartości nominalnej, wykorzystaj je jako punkt wyjścia przy rezerwacji pokoi hotelowych i hostelowych. Po podaniu cen, zadzwoń bezpośrednio do lokalizacji i poproś o obniżkę cen.

Wiele dużych sieci ma również aplikacje do rezerwacji pokoi hotelowych. Aby zachęcić klientów do dokonywania rezerwacji, które nie zajmują cennego czasu ich współpracowników, oferują ekskluzywne oferty i rabaty, których nie można uzyskać nawet na ich stronach internetowych. 

Linie lotnicze i wynajem samochodów companies wydają się być bardziej biurokratyczne, więc możesz nie mieć tyle szczęścia w negocjacjach z nimi.

11. Zarezerwuj Loty W Środku Tygodnia

Jeśli terminy podróży są elastyczne, zaplanuj co najmniej jeden etap podróży-najlepiej oba-na środek tygodnia pracy. Ceny biletów zwykle rosną w czwartek i piątek, ponownie rosną w niedzielę, a następnie spadają do najniższego punktu we wtorek lub środę.

12. Podróże na ważne wakacje

Inną elastyczną wskazówką podróżną jest podróżowanie w główne święta, takie jak Boże Narodzenie, Święto Dziękczynienia i Wielkanoc. Zazwyczaj są to jedyne dni w okresie wakacyjnym, kiedy ceny biletów lotniczych i kolejowych są niższe niż średnia. 

Za każdym razem, gdy leciałem w Boże Narodzenie, moja taryfa była o 100 USD niższa niż tydzień wcześniej-i to za trzygodzinny lot krajowy.

13. Weź Nocny pociąg, autobus lub samolot

Rozciągnij swój budżet zakwaterowania dalej, podejmując transport nocny, gdy to możliwe. Podróż z noclegiem to w zasadzie umowa „dwa w jednym”: nie musisz płacić za hotel, a masz kilka godzin milczenia. 

Złapanie kilku godzin snu w nocnym autobusie, pociągu lub samolocie nie jest idealnym substytutem pełnego snu w wygodnym łóżku. Ale jest znacznie tańszy.

14. Zapraszamy na bezpłatne śniadanie kontynentalne

Kto nie lubi darmowego śniadania? Zamiast polegać na swoich umiejętnościach negocjacyjnych, ogranicz swoje poszukiwania do sieci hotelowych, które reklamują bezpłatne śniadania kontynentalne. 

Nie musisz rezerwować luksusowego (drogiego) hotelu, aby je znaleźć. Większość podstawowych sieci hotelowych i motel oferuje możliwość serwowania śniadań. One America ’ s Best Value Inn w małym środkowo-zachodnim miasteczku oferuje śniadanie kontynentalne, które obejmuje niezwykły wybór wypieków.

Jeśli podróżujesz za granicę, śniadania mogą być jeszcze bardziej imponujące. Niektóre inne kultury podkręcają nosy w amerykańskiej tradycji śniadania kontynentalnego. 

Moja żona i ja byliśmy przytłoczeni naszymi ekstrawaganckimi, całkowicie bezpłatnymi opcjami śniadaniowymi na naszych dwóch ostatnich międzynarodowych podróżach. W Lizbonie i Porto lubiliśmy bufety pełne wędlin, serów, pieczywa i wypieków. A w Bangkoku zapełniliśmy się czterodaniowymi ucztami, które pozostawiły nas pełne aż do godziny lunchu.

15. Szukaj ofert Last Minute

Planowanie podróży Last minute jest stresujące i często droższe niż Rezerwacja z dużym wyprzedzeniem, ale może być tego warte. Oszczędności na ogół rosną w miarę zbliżania się pobytu, więc ta strategia jest szczególnie przydatna w przypadku rezerwacji dzień przed, a nawet rano. 

Jeśli jesteś na backpacking lub city-hopping przygoda, to świetna wiadomość, choć potrzebujesz odpowiedniego dostępu do Internetu, aby zarezerwować. Ale jeśli chcesz trochę przygód, możesz zaoszczędzić pakiet, rzucając kostką na to, co jest dostępne.

Aby znaleźć najlepsze ceny, sprawdź oferty last minute witryn takich jak Hotel Tonight. Hotele wykorzystują je do rozładunku nieogotowanych pokoi po mocno obniżonych cenach, często nawet z tygodniowym wyprzedzeniem. Niektóre zaspokajają bardzo last minute decydentów-zwłaszcza jedną noc, która oferuje tylko pokoje dziś lub jutro w nocy.

Hotel Tonight nie jest jedyną aplikacją rezerwacji last minute w okolicy. Last Minute Travel to fantastyczne źródło informacji na temat hoteli last minute, lotów, wynajmu samochodów, wynajmu wakacyjnego i rezerwacji rejsów. Znani bukmacherzy, tacy jak Expedia, również są w to zamieszani.

Możesz również mieć szczęście z rezerwacjami last minute na stronach niewidomych jak Hotwire. Ta sama zasada ma zastosowanie. Twoje oszczędności na ogół rosną w miarę zbliżania się dat podróży lub pobytu. Ale ponieważ witryny niewidomych rezerwacji zazwyczaj zaczynają się od tańszej linii bazowej, oszczędności mogą być jeszcze bardziej imponujące.

16. Get Cozy in a Hostel

Jeśli nie masz prywatnej przestrzeni, zarezerwuj pokój wieloosobowy zamiast prywatnego hostelu lub apartamentu hotelowego. W niektórych miejscach o obniżonej stawce możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, oferując transakcje rzeczowe-na przykład robienie zdjęć promocyjnych lub pisanie kopii witryny.

Szukaj schronisk, które oferują dodatkowe wartości i pośrednie możliwości oszczędności, takie jak bezpłatne lub tanie wycieczki, wycieczki grupowe i posiłki. Niektóre z najlepszych doświadczeń hostelowych, jakie kiedykolwiek miałem, obejmowały wspólne posiłki lub wycieczki z ludźmi, których spotkałem wcześniej w ciągu dnia.

17. Go Camping 

Zanim zarezerwujesz hotel lub hostel, Sprawdź dostępność i legalność kempingu w miejscu docelowym. Jeśli masz już cały niezbędny sprzęt, kemping jest zwykle tańszy niż pobyt pod dachem, nawet w akademiku.

Ale sprzęt kempingowy zajmuje miejsce. Dla jednej lub dwóch osób zdobądź Kompaktowy namiot dla szczeniąt i wytrzymałą torbę podróżną na tyle małą, aby zmieścić się w koszu nad głową. REI ma kompaktową torbę zaprojektowaną specjalnie do podróży lotniczych i kolejowych.

W Stanach Zjednoczonych podstawowe kempingi w parkach i lasach narodowych i stanowych mogą kosztować od 10 do 20 USD za noc poza sezonem. 

Ceny są takie same w Europie, gdzie wysokiej jakości kempingi są często łatwo dostępne w pobliżu dużych miast. Przerzucanie namiotu i śpiwora przez ocean to ciężka przeprawa, ale to doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy każdej nocy.

18. Wolontariat lub praca podczas podróży

Jeśli nie masz nic przeciwko pobrudzeniu rąk lub wytrawieniu potu, zajrzyj do sprzedawców podróży, którzy łączą wolontariuszy lub godziny pracy z przytulnym zakwaterowaniem i darmowym lub obniżonym jedzeniem.

Legalny wolontariusz – platformy podróżnicze obfitują. Workaway przeznaczony jest dla studentów studiujących za granicą i młodych ludzi w latach przerwy. HelpX łączy wolontariuszy outdoorsy z rolnikami ekologicznymi, a WWOOF jest podobnym sprzedawcą, który działa głównie w krajach rozwijających się.

19. Pobyt w klasztorze

Brzmi to dziwnie, ale pobyt w klasztorze jest całkowicie prawdziwy i w 100% legalny. Pobyty klasztorne są najczęściej spotykane w Europie i części Azji, ale nie są niespotykane nigdzie indziej.

USA Today ma dobry wstęp na temat tego, czego można oczekiwać od typowego pobytu w klasztorze, w tym potencjalnie zabronionych ubrań, zasad mieszania płci oraz prawdopodobieństwa prywatnego mycia i zmiany obszarów. 

Użyj niszowej Wyszukiwarki podróży, takiej jak Monastery Stays, aby znaleźć wygodną opcję w pobliżu miejsca docelowego.

20. Zostań Housesitter

Housesitting jest inny sposób, aby obniżyć koszty zakwaterowania, a nawet zarobić pieniądze podczas podróży. Musisz tylko przyjąć odpowiedzialność, która z tym wiąże.

Jeśli jesteś zwierzęcą osobą, skorzystaj z usługi housesitting, która jest przeznaczona dla właścicieli zwierząt domowych. Trusted Housesitters to dobra opcja, chociaż będziesz chciał upewnić się, że dowolna usługa, którą wybierzesz, jest dostępna w Twoim kraju docelowym.

21. Użyj Platform Zamiany Domów

Chcesz komfort prywatnego domu bez odpowiedzialności housesitting? Jeśli nie masz nic przeciwko, aby sprawdzeni nieznajomi zostali w Twoim domu, wypróbuj platformę wymiany domów. 

Większość platform wymiany domów wykorzystuje model członkostwa. Płacisz miesięczną lub roczną opłatę za nieograniczoną wymianęH Brak dodatkowych kosztów dla samych swapów.

Jedną z legalnych platform jest HomeExchange, największa na świecie strona wymiany domów według wolumenu. Ale jest wiele innych. Zrób trochę kopania, aby zobaczyć, co jest dostępne w Twojej okolicy i miejscu docelowym. Pamiętaj, że musisz dopasować Dom i swapper w obu miejscach.

22. Skorzystaj z platformy wynajmu krótkoterminowego, aby znaleźć prywatny pokój

Jeśli nie masz bzika na punkcie otwierania swojego domu dla współmieszkańców, wypróbuj inną usługę umożliwioną przez ekonomię współdzielenia: Krótkoterminowy wynajem domu lub mieszkania.

Najbardziej gołą opcją na świecie jest Couchsurfing, który specjalizuje się w aranżacjach mieszkań socjalnych, które kosztują niewiele lub nic dla podróżnych. Można oczekiwać, że będziesz spędzać czas ze swoim gospodarzem lub pomagać gotować posiłek, ale często jest to zakres. W zamian dostajesz łóżko (lub kanapę) do odpoczynku i naładowania.

Airbnb jest najbardziej znaną z bardziej formalnych platform wynajmu krótkoterminowego. Vrbo jest również dość popularne. I nie muszą kosztować znacznie więcej niż Couchsurfing, jeśli szukasz tanich, tanich opcji. 

Chociaż zazwyczaj wymieniają bardziej ekskluzywne wynajem całych jednostek, nadal można znaleźć wspólne pokoje w większych, droższych miastach. I są super tanie-często mniej niż 30 dolarów za noc.

23. Uzyskaj miejsce z kuchnią

To nie jest dokładnie rocket science: jeśli nie masz miejsca, aby gotować dla siebie, trudno jest uniknąć jedzenia na mieście. A jedzenie jest prawie zawsze droższe niż gotowanie własnych posiłków. 

Jeśli wynajmujesz dom Airbnb lub Vrbo, dostęp do kuchni jest zwykle równy kursowi. Jeśli zarezerwujesz prywatny pokój za pośrednictwem jednej z platform wynajmu krótkoterminowego, sprawdź, czy możesz rozsądnie korzystać z domowej kuchni. 

Niektóre hotele sieci mają również aneksy kuchenne. Przykłady obejmują Extended Stay America, Hawthorn Suites By Wyndham i Embassy Suites.

24. Korzystaj Z Narzędzi Cash-Back Podczas Dokonywania Rezerwacji

Prowizje w wyszukiwarkach podróży są ważne do zrozumienia z innego powodu: otwierają drzwi do imponujących punktów sprzedaży lub zwrotów gotówki na rezerwacjach.

Sekret tkwi w witrynach cash-back I wtyczkach przeglądarki, które współpracują z tymi witrynami. Zbierają część prowizji rezerwacyjnej i przekierowują resztę do użytkowników jako zwrot gotówki lub natychmiastowe zwroty. Nie jest nierozsądne oczekiwać 5% do 7% z powrotem.

Moje Ulubione to Rakuten i Giving Assistant, ale wiele innych jest bardzo polecanych. Wystarczy upewnić się, że wybrane rozwiązanie jest zgodne z przeglądarką i nie wpływa negatywnie na szybkość lub wydajność przeglądania. 

Musisz również użyć zwykłej przeglądarki (nie zakładki prywatnej), aby włączyć pliki cookie do śledzenia.

25. Użyj karty kredytowej Rewards podczas rezerwacji

Jeśli twój wynik kredytowy jest wystarczający, aby się zakwalifikować, złóż wniosek o kartę kredytową travel rewards i wykorzystaj ją podczas rezerwacji. 

Karty travel rewards ogólnego przeznaczenia niezawodnie zwracają 2% lub więcej wydatków. A markowe karty lojalnościowe, takie jak Gold Delta SkyMiles od American Express, pozwalają szybciej zdobywać cenne nagrody, takie jak bezpłatne loty i noce.

Warto zauważyć, że wiele nagród podróżniczych i kart kredytowych cash-back ma swoje własne portale cash-back, w których bezpośrednie zakupy zdobywają punkty szybciej niż codzienne wydatki. Barclaycard, Chase (Ultimate Rewards) i Discover (Discover Deals) obsługują internetowe platformy zakupowe dla lojalnych klientów.

Kiedy używasz karty kredytowej do dokonuj zakupów na tych platformach, możesz znacznie zwiększyć swoje ogólne zarobki-od 1% do 10% lub więcej. 

W niektórych przypadkach wykupione punkty idą dalej. Na przykład punkty Chase Ultimate Rewards zdobyte za pomocą kart Chase Sapphire Preferred i Chase Sapphire Reserve Card są warte odpowiednio 25% i 50% więcej, gdy zostaną wykorzystane na zakupy podróżne za pośrednictwem portalu Ultimate Rewards.

Ponadto większość kart kredytowych Premium Travel rewards oferuje atrakcyjne bonusy dla nowych klientów. Sapphire Preferred i Sapphire Reserve mają na przykład premie rejestracyjne warte setki dolarów.

26. Dokonaj rezerwacji zwrotnych, jeśli Twoje plany są niepewne

Zasady anulowania rezerwacji są różne, ale rezerwacje zwrotne są zawsze droższe — od 50% do 100% więcej niż równoważne rezerwacje bezzwrotne. Mimo to, nie są tak drogie, jak jedzenie całego kosztu, gdy twoje plany nagle się zmieniają.

Więc jeśli w ogóle nie jesteś pewien, że możesz podróżować podczas oryginalnego okna, wciągnij go i idź.

27. Dokonuj rezerwacji bezzwrotnych, jeśli masz pewność, że nic się nie zmieni

Jeśli daty podróży są ustalone w kamieniu, dokonać rezerwacji bezzwrotnej. Jeszcze lepiej, skorzystaj z ofert blind-booking oferowanych przez wyszukiwarki turystyczne, takie jak Expedia i Hotels.com. 

Podczas jednej podróży obniżyłem koszt wynajmu samochodu o ponad 30% dzięki umowie o ślepą rezerwację i dostałem największy samochód w moim życiu. Haczyk polegał na tym, że wypożyczalnia była operatorem off-brand z przeciętną obsługą klienta, ale przeżyłem, aby opowiedzieć historię.

28. Zakup Ubezpieczenia Podróżnego

Pomimo swoich ograniczeń, ubezpieczenie podróżne zapewnia cenną ochronę finansową przed różnymi kosztownymi i niewygodnymi szkodnikami wakacji. 

Wiele kart kredytowych PREMIUM travel ma wbudowane zabezpieczenia ubezpieczenia podróżnego, chociaż powinieneś przeczytać drobnym drukiem przed założeniem, że jesteś objęty danym scenariuszem.

Jeśli nie masz karty kredytowej premium lub potrzebujesz dodatkowej ochrony, możesz wykupić polisę ubezpieczeniową podróżną. Poszukaj renomowanego Emitenta, takiego jak World Nomad Travel Insurance lub Allianz Travel Insurance. 

Poszukaj polis ubezpieczenia podróżnego, które zapewniają zwrot kosztów poniesionych z powodu:

  • Zagubiony lub opóźniony bagaż
  • Anulowanie lub przerwanie podróży 
  • Nagłe wypadki medyczne (transport medyczny i opieka medyczna)
  • Opóźnienia w podróży
  • Uszkodzenie wynajętego samochodu

Standardowe polisy ubezpieczenia podróżnego mają długą listę wyłączeń i ograniczeń. Na przykład rzadko obejmują one wycieczki wykolejone z powodu niepokojów społecznych lub klęsk żywiołowych. 

Jeśli chcesz zapłacić nieco więcej, wybierz politykę anulowania z dowolnego powodu, aby uniknąć tych ograniczeń. Ale nawet te polisy mogą nie pokryć całego kosztu podróży odwołanej z powodu kaprysu-60% do 70% bezzwrotnych kosztów podróży jest powszechne.

Spodziewaj się, że Twoja polisa ubezpieczenia podróżnego będzie kosztować od 5% do 10% całkowitej wartości bezzwrotnych kosztów ubezpieczenia i być może więcej za anulowanie z dowolnego powodu. 

29. Pomiń międzynarodowy plan telefoniczny

Jeśli podróżujesz w celach biznesowych i chcesz skontaktować się z lokalnymi kontaktami przez telefon, międzynarodowy plan telefoniczny może być wart inwestycji. 

Ale co do zasady, krótkoterminowych turystów nie potrzebują międzynarodowych planów telefonicznych. Plany wspierane przez główne sieci Amerykańskie, takie jak Verizon i AT&T, są dość drogie. Na przykład Verizon pobiera 10 USD za dzień plus za minutę charges na północ od $0.20.

Zamiast tego korzystaj z darmowych lub tanich aplikacji do połączeń internetowych, takich jak Skype i WhatsApp, które ułatwiają rozmowę i tekst o wysokiej wierności za pośrednictwem Wi-Fi. 

30. Użyj Pożyczonego Bagażu

Jeśli nie podróżujesz często i nie posiadasz dużo bagażu, poproś przyjaciół lub rodzinę, aby znaleźli Ci torbę lub dwie. Ta sztuczka gwarantuje, że nie będziesz musiał kupować walizek lub toreb, których rzadko używasz. Może nie trzeba posiadać bagaż w ogóle, Jeśli masz wiarygodne źródła pożyczyć od. 

Nawet jeśli wybierasz się w długą podróż, która wymaga więcej miejsca na bagaż, prawdopodobnie możesz mieszać i dopasowywać bagaże od wielu osób.

31. Pack Light

Zrób minimalistyczne opakowanie swojej mantry. Bez względu na to, jak długo planujesz być daleko, spakuj nie więcej niż tygodniowy zapas świeżej odzieży. 

Jeśli spakujesz odzież i akcesoria, które możesz mieszać i dopasowywać, możesz łatwo nosić każdy przedmiot dwa razy bez powtarzania strojów. Trzymaj się neutralnych jak najwięcej. Czarny, szary, brązowy, biały i denim dobrze łączą się z innymi kolorami i sobą nawzajem. 

Nie zapomnij o innych niezbędnych akcesoriach, takich jak produkty do pielęgnacji ciała w rozmiarze podróżnym, Ładowarki i kable, zasilacze (do podróży międzynarodowych), plastikowe torby i zamek do Twoich rzeczy.

32. Zachowaj zapasowy strój w bagażu podręcznym

Zachowaj w bagażu podręcznym zapasowy strój odpowiedni do warunków pogodowych. Większość opóźnionych toreb znajduje się w ciągu kilku dni, więc jeden strój powinien wystarczyć, aby cię przypływać. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, dwa stroje, nawet lepiej.

Nawet jeśli ubezpieczenie podróżne pokrywa koszty wymiany odzieży w zagubionym lub opóźnionym bagażu, rozpatrzenie wniosku może potrwać tygodnie. Więc o strój lub dwa z tobą może zapobiec konieczności wymiany ubrania na miejscu lub przynajmniej daje czas, aby znaleźć dobre oferty.

33. Unikaj Nadmiernych Transakcji Zagranicznych I Opłat Za Wymianę Walut

Wiele kart kredytowych i debetowych pobiera opłaty za transakcje zagraniczne w zakresie od 1% do 3% całkowitej kwoty transakcji na wszystkich transakcjach zakończonych poza USA.

Na szczęście praktycznie wszystkie karty kredytowe Premium travel rewards zrzekają się zagranicznych opłat transakcyjnych. Podobnie jak karty kredytowe wydawane przez coraz większą liczbę banków i SKOK-ów. 

Moja żona i ja byliśmy mile zaskoczeni, gdy dowiedzieliśmy się, że nasza Unia Kredytowa rezygnuje z zagranicznych opłat transakcyjnych — imponujący wyczyn dla regionalnej instytucji z zaledwie garstką fizycznych oddziałów.

Opłaty za wymianę walut mogą być nawet droższe niż opłaty za transakcje zagraniczne. Z reguły nie Akceptuj ofert sprzedawców dotyczących obciążenia karty kredytowej lub debetowej w dolarach amerykańskich (lub jakiejkolwiek walucie krajowej). To zielone światło dla nich, aby pobierać opłaty za wymianę w górę o 5%.

Podobnie, unikać kantory wymiany walut na lotniskach i centrów handlowych. Pobierają aż 8% od transakcji o małej wartości. Zawsze otrzymuj obcą walutę w bankomacie lub lokalnym banku.

34. Unikaj Bankomatów Lotniskowych

W niektórych częściach świata gotówka nadal jest królem.

Gdy zdasz sobie sprawę, że okna wymiany walut są prawie zawsze najgorszym sposobem na uzyskanie lokalnej waluty w rozsądnych ilościach, kuszące jest przejście na następną-najwygodniejszą opcję: Bankomaty na lotnisku.

To pocieszające wiedzieć, że nie musisz się martwić o szkicowy bankomat w nieznanym mieście. Ale tylko pod warunkiem, że zapłacisz za to cenę. 

Opłaty bankomatowe na lotnisku są niezmiennie na górnym końcu lokalnego zakresu-być może dwukrotnie mediana. I płacąc dodatkowe 2% na $ 500 wypłaty dodaje $10 do kosztów transakcji. To nie jest dobry początek rzekomo oszczędnych wakacji.

35. Nie bój się ulicznego jedzenia

W większych miastach Zachodnich i prawie wszędzie w wielu częściach świata rozwijającego się, street food jest konsekwentnie najtańszą opcją dla podróżujących bez kuchni.

Ilekroć odwiedzam główne miasta USA, takie jak San Francisco lub Chicago, rozkoszuję się możliwością wypróbowania nowych ciężarówek i wózków z jedzeniem. Nie pamiętam, kiedy ostatnio miałem złe doświadczenia, a są one niezmiennie tańsze niż porównywalne restauracje.

Poza Ameryką Północną możliwości są jeszcze lepsze. Podczas naszego pięciodniowego pobytu w Bangkoku w Tajlandii, moja żona i ja łapaliśmy prawie każdy posiłek na ulicy, często wydając od $1 do $2 na talerz nadziewany makaronem lub curry.

36. Naucz się kochać przekąski

Podjadanie może nie być dobre dla talii, ale jest to doskonały sposób na przycięcie budżetu podróży żywności bez głodu.

Podjadanie jest szczególnie ważne w dni podróży, ponieważ łatwo jest przegapić posiłki, gdy się poruszasz. Poza tym Ceny żywności na lotniskach i dworcach kolejowych są zazwyczaj zawyżone. 

Zawsze trzymam ekonomiczną paczkę batonów odżywczych w bagażu przed wyruszeniem w drogę. Zastąp odpowiednio swoją ulubioną zdrową, gęstą kalorycznie przekąskę.

37. Odwiedź Niezależne Restauracje W Pobliżu Godziny Zamknięcia

Aby naprawdę rozciągnąć swój budżet, kręć się po przyjaznych podróżnikom restauracjach w pobliżu godziny zamknięcia, kiedy są bardziej skłonni do przygotowania jedzenia i nikt go nie kupi. Ale nie licz na to jako na jedyną opcję.

Na kilku krajach w Europie wypróbowałem tę strategię z różnym powodzeniem. Nie wszyscy chcieli mnie umówić, ale dostałem z tego kilka darmowych lub zniżkowych posiłków.

38. Obiad, a nie Kolacja

W zwykłych restauracjach lunch jest prawie zawsze tańszy niż kolacja. Porcje są mniejsze, tłumy są cieńsze, a alkohol płynie mniej.

Tak jest również w bardziej wyszukanych miejscach. Zamiast rozkoszować się fantazyjną kolacją w ekskluzywnej restauracji, zrób lunch swoim głównym posiłkiem. I tak wydasz ładny grosz. Ale to będzie znacznie mniej niż na porównywalną kolację. 

Nawet jeśli nie masz budżetu lub skłonności do chlapania, możesz zaoszczędzić wiele, rezerwując posiłki w restauracji na południe i gotując lub jedząc gotowe potrawy podczas kolacji.

Aby jeszcze bardziej obniżyć koszty wyżywienia, wypróbuj te wskazówki, aby zaoszczędzić pieniądze w restauracjach bez względu na to, gdzie jesteś.

39. Kup gotową żywność w supermarkecie

Jestem wielkim fanem gotowych potraw z supermarketu. Kiedy jestem poza domem w środku dnia, rutynowo zastępuję bar sałatkowy w supermarkecie lub Delikatesy posiłkiem w restauracji szybkiej obsługi. Oczekiwanie jest krótsze, rachunek jest mniejszy, a różnorodność jest szersza.

Nie inaczej jest, gdy nie ma mnie w domu. Uważam, że szczególnie łatwo jest skorzystać z nagród supermarketów za podróże drogowe w USA, ale jadłem jak król w sklepach spożywczych w Europie, Kanadzie i Azji.

I nie jest prawdą, że jedzenie w supermarkecie jest nudne lub nie reprezentuje lokalnej kuchni. Jeden z najlepszych (i na pewno najtańszych) pudełek do sushi, jakie miałem w dowolnym miejscu w USA, pochodził z japońskiego rynku w centrum Seattle.

40. Przynieś butelkę wody wielokrotnego użytku

Woda butelkowana jest droga i szkodliwa dla środowiska. Ale tam…to proste rozwiązanie: Przynieś własną butelkę wody wielokrotnego użytku. Pewnie już go masz w domu. Jeśli nie, jest to inwestycja o wartości 10 USD (lub mniej).

W krajach rozwijających się, gdzie miejskie systemy wodociągowe nie są świetne, a woda w studniach często jest zanieczyszczona, potrzebny jest też jakiś system filtracji. Top-of-the-line butelki z wbudowanymi filtrami detalicznych za prawie $ 100 online, ale pochodzą one w różnych punktach cenowych.

41. Weź Darmowe (lub tanie) wycieczki

Wycieczka piesza lub autobusowa to fantastyczny sposób na poznanie nowego miasta, jednocześnie chłonąc lokalny smak. 

W Ameryce Północnej i Europie możesz spodziewać się zapłaty równowartości od 20 do 30 USD dziennie (lub więcej) za pełne przywileje autobusów turystycznych hop-on, hop-off. To nie oburzające.

Darmowe wycieczki piesze niekoniecznie są mniej interesujące. Twój przewodnik doceni — i może poprosić-napiwek w wysokości około 5 USD za osobę za godzinę,ale to wciąż niewielka cena za lokalną wiedzę. Poza tym chodzenie z małą grupą jest o wiele bardziej towarzyskie niż wciskanie się do zatłoczonego piętrowego autobusu.

Dużym minusem jest to, że nie można pokryć tyle ziemi. Ale prawdopodobnie dowiesz się więcej o tym, co widzisz. 

Moja pierwsza wycieczka piesza, bezpłatna wycieczka piesza w Charleston w Południowej Karolinie, nauczyła mnie więcej o historii USA niż kiedykolwiek nauczyłem się w szkole. Za około dwugodzinne doświadczenie zapłaciłem 10 dolarów mniej niż zapłaciłbym za wejście do muzeum historii lotów.

42. Korzystaj Z Transportu Publicznego W Miarę Możliwości

O ile nie zaplanowałeś dłuższej podróży do wiejskiego regionu bez masowego transportu, pomiń wynajęty samochód.

Te dni, można łatwo ominąć nawet najbardziej rozproszonych miast Ameryki Północnej (cześć, Phoenix) przy użyciu kombinacji transportu publicznego i usług ridesharing za mniej niż dzienny koszt wynajmu samochodu.

W wielu częściach Europy łatwo jest poruszać się po obszarach wiejskich bez samochodu. Piękny region Jungfrau w Szwajcarii to opowieść o małych alpejskich wioskach, z których wiele wznosi się na stromych urwiskach poza zasięgiem systemu drogowego kraju. Na szczęście region ma doskonały system kolei publicznych i kolejek linowych.

43. Wypożycz lub podziel się rowerem

Jazda na rowerze jest zdrowym, Zwykle niedrogim uzupełnieniem transportu publicznego i współdzielenia przejazdów w dużych miastach. Często jest to najszybszy sposób poruszania się po mniejszych miejscowościach wypoczynkowych.

Zanim dotrzesz do celu, zajrzyj do wypożyczalni rowerów i programów udostępniania rowerów. Ceny są różne, ale zazwyczaj można znaleźć wysokiej jakości rower na platformie wypożyczania rowerów peer-to-peer, takiej jak Spinlister lub lokalny sklep od 15 do 20 USD dziennie. 

Miejskie karnety rowerowe zwykle kosztują 15 USD lub mniej dziennie, z nieograniczonym darmowym wykorzystaniem na przejażdżkach krótszych niż 30 do 60 minut. Dzięki dziennym przepustkom w wysokości 15 USD sieć rowerowa Citi w Nowym Jorku jest dobrym przykładem tego, czego można oczekiwać od tych programów.

44. Zdobądź karnet Multi-Attraction lub kartę rabatową

Przed wizytą w dowolnym większym mieście Sprawdź karnety multi-attraction i karty rabatowe.

CityPass i Go City sprzedaj zawrotną gamę pakietów rabatowych w kilkunastu lub więcej najpopularniejszych miejskich destynacjach turystycznych w USA, w tym Seattle, San Francisco, Południowej Kalifornii, Nowym Jorku, Bostonie i Miami.

Podczas niedawnej podróży do San Francisco, mój CityPass uratował mi co najmniej $50 na bardzo worthile atrakcje, w tym California Academy of Sciences, jedno z najlepszych muzeów naukowych, jakie kiedykolwiek miałem przyjemność zwiedzać.

Za granicą, możesz mieć więcej szczęścia z przepustkami specyficznymi dla miasta. Kiedy moja żona i ja odwiedziliśmy Lizbonę w Portugalii, kupiliśmy Lisboa Card, kartę multi-attraction pass, która podwoiła się jako nieograniczona przepustka tranzytowa. Obejrzeliśmy co najmniej tuzin ujętych zabytków bez żadnych kosztów, odzyskując naszą inwestycję dwa razy.

Karty rabatowe Multi-attraction mają na celu zachęcenie do jak największego zwiedzania. Im więcej atrakcji można wcisnąć w dzień lub Tydzień, tym mniej płacisz za atrakcję. Jeśli jesteś zainteresowany tylko w kilku zabytków uczestniczących, może być tańsze zapłacić pełną cenę w każdym.

45. Skorzystaj z bezpłatnych i płatnych dni muzealnych

Tylko frajerzy płacą pełną cenę za wysoką kulturę. Zanim kupisz karnety online lub przejdziesz do kasy biletowej, Sprawdź strony internetowe muzeów, aby uzyskać informacje o ograniczonych czasowo zniżkach. 

Z mojego doświadczenia wynika, że większość muzeów ma co najmniej jeden wolny dzień lub wieczór w miesiącu, często w wydłużonych godzinach w pierwszy czwartek lub piątek. Te dni są szczególnie cenne w muzeach nauki i akwariach, które wydają się być droższe niż wszystkie, ale śmietanka zbiorów Muzeum Sztuki. 

Zwróć również uwagę na dni pay-what-you-can, kiedy możesz dosłownie podać własną cenę.

Sprawdź kalendarze społecznościowe w miejscu docelowym, aby znaleźć interesujące możliwości, które nie kosztują wiele (ani nic) z kieszeni. Aktualne kalendarze można zazwyczaj znaleźć online na miejskich, lokalnych lub regionalnych stronach turystycznych.

Warto zauważyć, że wiele elitarnych muzeów jest całkowicie darmowych. W Waszyngtonie muzea Smithsonian Institution są bezpłatne dla wszystkich. Możesz łatwo spędzić tydzień wewnątrz wielkich gmachów Przy National Mall bez płacenia ani grosza.

47. Skorzystaj ze zniżek grupowych lub klasowych

Wielu Amerykanów należy do co najmniej jednej zawodowej, kulturalnej lub braterskiej organizacji o dużej sile nabywczej i negocjacyjnej, takiej jak AAA, AARP lub Rotary International. Inni należą do specjalnych klas demograficznych lub kulturalnych, takich jak studenci, Seniorzy, wojskowi aktywni lub weterani. 

Niezależnie od tego, czy o tym wiedzą, czy nie, członkowie tych grup i klas mogą mieć prawo do zniżek, gratisów lub specjalnych profitów w miejscach takich jak muzea, lokale, restauracje, parki, atrakcje kulturalne i dostawcy usług. Nawet jeśli Twoje stowarzyszenie nie promuje swoich przywilejów podróżniczych, nigdy nie zaszkodzi zrobić kilka badań, aby zobaczyć, co możesz mieć prawo do.

Ostatnie Słowo

Ostatecznie, które Wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy, których używasz, zależą od twoich osobistych preferencji, rodzaju podróży i stylu podróży. Nie warto forsować żadnej strategii dla własnego dobra-na pewno nie, jeśli zmniejsza to przyjemność lub utrudnienia wokół ciebie. 

W rzeczywistości, jeśli pozwala na to twój budżet, rozważ zrobienie wyjątku lub dwóch do swoich oszczędnych zasad podróży. Może to oznaczać splurging na niezapomniane wrażenia lub uaktualnienie do apartamentu hotelowego na ostatniej nocy z dala. Zasługujesz na to.

52-tygodniowe wyzwanie na pieniądze: Jak zaoszczędzić 1378 złotych w ciągu roku

Poprzedni wpis

25 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na zakupach

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły