Artykuły

25 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na zakupach

0

Wydaję około $350 miesięcznie na zakupy tylko dla mnie. Dla czteroosobowej rodziny, to prawdopodobnie bliżej $1,000 lub więcej. To kupa forsy jak na niczyje standardy.

I niestety, ceny artykułów spożywczych idą w górę. To znaczy, że jest coraz trudniej dla nas wszystkich. 

Obniżenie rachunku za zakupy może początkowo wydawać się trudne, ale z planem i kilkoma zmianami w sposobie, kiedy i gdzie robisz zakupy, jest to wykonalne. 

Sposoby oszczędzania na zakupach

Oszczędzanie pieniędzy na zakupach spożywczych może rozpocząć się jeszcze przed wejściem do sklepu. Przygotowanie się przed zakupem i myślenie poza supermarketem może pomóc przyciąć rachunek za zakupy. 

1. Zacznij w spiżarni

Jedną z rzeczy, która sprawia, że Twój rachunek spożywczy rośnie w górę, jest marnowanie jedzenia. 

Odpady żywnościowe mogą przybierać różne formy, takie jak resztki, które stają się oślizgłe i spleśniałe z tyłu lodówki lub świeże owoce i warzywa, które powoli gniją, zapomniane w chrupkiej szufladzie. Możesz marnować jedzenie, zapominając o odpowiednim uszczelnieniu worków w zamrażarce lub pozostawiając otwarte pudełka z płatkami lub krakersami. 

Aby ograniczyć marnowanie żywności, rozpocznij każdą podróż na zakupy od wizyty w kuchni. Zwróć uwagę na to, co już masz pod ręką i co należy zjeść jak najszybciej. Możesz utworzyć spis spiżarni i lodówek za pomocą arkusza kalkulacyjnego lub wypisując listę, którą wieszasz w kuchni.

2. Mądrze Używaj Ulotek Sprzedażowych

Cotygodniowe ulotki sprzedażowe sklepów spożywczych reklamują jedne z najlepszych ofert w sklepie. Ale zawierają też trochę niewypałów, więc używaj ich mądrze.

Najlepsze oferty są na pierwszej stronie, aby zwabić cię do sklepu. Ale można również znaleźć znaczące znaczniki na wkładkach, które wypadają i wszelkie klapy, które składają się na inne strony.

Oferty na środkowych stronach są wypełniające. Mogą mieć pewne zniżki można użyć, ale nie są one strome, i może znaleźć lepszą ofertę gdzie indziej. Ale to nie znaczy, że są bezwartościowe, zwłaszcza jeśli masz kupony, aby dodać do Rabatu.

Co tydzień zbieraj wszystkie ulotki ze swoich ulubionych sklepów spożywczych. Przychodzą za pośrednictwem poczty ślimakowej lub można je znaleźć na stronie internetowej supermarketu. Możesz również pobrać aplikację o nazwie Flipp, która zapisuje je wszystkie w jednym miejscu dla łatwego porównania i pozwala tworzyć listy zakupów na ich podstawie. 

Skupiając się przede wszystkim na stronach z najlepszymi ofertami, zwróć uwagę na powszechnie używane składniki lub artykuły gospodarstwa domowego. Jeśli zauważysz niewiarygodną ofertę na Zszywce, umieść ją na liście z informacją o tym, w którym sklepie ją kupić.

Planując posiłki na tydzień, skup się na najlepszych ofertach. Spróbuj użyć każdego składnika sprzedaży co najmniej dwa razy. Jeśli znajdziesz cztery naprawdę dobre wyprzedaże, to będzie osiem zniżek w tym tygodniu, zakładając, że nie użyjesz dwóch w tym samym daniu. 

I pamiętaj o zastępstwach. Jeśli zwykle zrobić rozdrobnione enchiladas kurczaka, ale pieczeń jest na głębokiej zniżki w tym tygodniu, zrobić pieczeń z ziemniakami i marchewką na jeden posiłek, a następnie przestawić się na rozdrobnione enchiladas wołowiny, aby wykorzystać resztki.

Ale korzystaj z ulotek sprzedażowych mądrze. Nie kupuj czegoś, czego nie chcesz lub nie możesz użyć tylko dlatego, że jest to dobra oferta. Jeśli nie masz konkretnego planu, zostaw go na półce. I odrób pracę domową o wszelkich zniżkach na stronach wewnętrznych, aby upewnić się, że naprawdę dostajesz okazję.

3. Stwórz Plan

Planowanie posiłków pomaga wykorzystać to, co już masz w kuchni i pozwala ograniczyć to, co kupujesz w następnym biegu spożywczym. Ale jest right i zły sposób planowania posiłków. 

Właściwym sposobem planowania posiłków jest utrzymanie rzeczy realistycznych. 

Zamiast grzebać w książkach kucharskich lub szukać w Internecie wyszukanych przepisów, które wymagają wielu składników, drogich przedmiotów lub dużo czasu i wysiłku, zachowaj prostotę. Szukaj pomysłów na posiłki, które wykorzystują to, co masz i nie wymagają ezoterycznych składników. 

Jeśli to możliwe, zaplanuj posiłki na tydzień, aby zawierały ten sam składnik w różnych iteracjach. Można zrobić frittata z grzybami na kolację jednej nocy, Enchiladas z grzybami i czarną fasolą innej nocy, a zupa z czarnej fasoli trzeciej nocy, na przykład. 

Będzie bezmięsne na co najmniej kilka posiłków tygodniowo również pomaga zaoszczędzić dużo pieniędzy. Wegetariańskie źródła białka, takie jak fasola, tofu i orzechy, są o wiele tańsze niż mięso.

Wraz z planowaniem dużych trzech posiłków, zaplanuj przekąski. Jeśli wiesz, że możesz zjeść coś na wynos lub wyjść coś zjeść, zostaw miejsce na to w swoim planie posiłków. 

Ponieważ resztki są często nieuniknione, zaplanuj również dla nich. Możesz zaplanować posiłek na kolację jednej nocy i wszelkie resztki na lunch następnego dnia. Możesz też planować użycie resztek z jednego posiłku, aby zrobić inny, taki jak kanapka z klopsem na lunch lub resztki mięsa fajita w opakowaniu.

4. Utwórz listę

Kiedy idziesz do sklepu spożywczego z listą w ręku (lub w telefonie), masz mniejsze prawdopodobieństwo, że zapomnisz kupić wszystko, czego potrzebujesz. A jeśli wprowadzasz zasadę tylko po to, aby kupić to, co jest na liście, nie wydajesz więcej niż planowałeś na zakupy impulsowe.

Może to potrwać kilka prób i błędów, aby dostać się do nawyku tworzenia listy przed pójściem na zakupy. Znalezienie odpowiedniej metody dla Ciebie jest niezbędne. Kupiłem notatnik magnetyczny, który pozwala mi sprawdzić rzeczy, gdy mi się skończą. Ale możesz także wypróbować aplikacje, takie jak Out of Milk lub AnyList.

Możesz też utworzyć niestandardową listę często używanych artykułów spożywczych w dokumencie Google lub notatce Apple, aby uzyskać do niej dostęp w dowolnym miejscu. Gdy czegoś potrzebujesz, przejdź do listy i wyróżnij to. Można dodać specjalne okazje lub rzadko kupowane towary na dole. 

Miej otwarte w telefonie podczas zakupów. Podczas pobierania zakupów z półek Usuń podświetlenie z listy lub usuń specjalne zakupy.

Jeśli jesz dużo warzyw, często gotujesz z domu i jesteś gotów spróbować nowych potraw, wspierana przez społeczność akcja rolnicza może pomóc ci zaoszczędzić na zakupach spożywczych. 

Kupując udział, płacisz z góry lub w ratach, aby otrzymać określoną ilość produktów od rolnika lub kolektywu gospodarstw każdego tygodnia. Wiele programów działa w okresie wegetacyjnym, zwykle od późnej wiosny do późnej jesieni, ale niektóre oferują również opcje zimowe.

Chociaż musisz zapłacić znaczną sumę z góry, aby zainwestować w te programy,uzyskanie jednego może oznaczać niższe rachunki za zakupy w dół linii. Prawdopodobnie dostaniesz więcej za swoje pieniądze z akcji, jak już wyciąć sklepy spożywcze. 

6. Kup Swój Lokalny Targ Rolniczy

Chociaż niektóre rynki rolników mają reputację za przyciąganie najlepszych kucharzy i wyżywienie do 1%, często na lokalnym rynku rolniczym są dobre oferty. Podczas zakupów lokalnych i sezonowych ceny, które płacisz, są często nieco niższe w porównaniu do sklepu spożywczego. 

Nawet jeśli ceny na rynku rolniczym wydają się wyższe niż w supermarkecie, istnieje szansa, że nadal otrzymujesz lepszą ofertę. Prawdopodobnie dostaniesz więcej za to, co płacisz na targu. Na przykład jazamiast 1 funta jarmużu za 2 dolary, dostajesz 1,5 funta za tę samą cenę. 

Produkty w supermarketach mają zwykle co najmniej kilka tygodni, zanim je otrzymasz, ponieważ dostarczenie go do sprzedawcy zajęło tak dużo czasu lub produkt otrzymuje zabieg, aby trwał dłużej. Na przykład Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych umożliwia plantatorom traktowanie jabłek substancją chemiczną, która utrzymuje je w jędrności przez okres do 10 miesięcy. 

Produkty na rynkach rolnych również nie siedzą w magazynach ani ciężarówkach. Świeższe produkty są bardziej prawdopodobne, aby trwać dłużej, co oznacza, że jesteś mniej prawdopodobne, aby znaleźć go gnije w dolnej części chrupkiej szuflady w ciągu tygodnia.

7. Wybierz Swój Własny Produkt

Odwiedzając Sad lub farmę, która pozwala wybrać własne produkty, możesz pomóc obniżyć koszty zakupów, jeśli wybierzesz wystarczająco dużo, aby było warto i mieć plan na zachowanie zbiorów.

Wybieraj własne gospodarstwa i sady różnią się znacznie pod względem cen. Jeden sąsiadujący z Filadelfią Sad kosztuje znacznie więcej niż lokalne rynki rolników. Ale sady w pobliskim hrabstwie Lancaster pobierają znacznie mniej. Więc sprawdź ceny przed wyjazdem.

A jeśli masz miejsce, możesz nawet założyć własny ogród, aby uprawiać powszechnie kupowane owoce i warzywa.

8. Zachowaj Sezonowe Produkty

Owoce i warzywa kupowane w sezonie zwykle kosztują znacznie mniej niż produkty pozasezonowe, niezależnie od tego, czy kupujesz je na targu rolnym, czy w tradycyjnym sklepie spożywczym. Jednym ze sposobów, aby zbiory trwały i przedłużyły Twój Dolar żywności, jest zachowanie jak największej ilości sezonowych produktów.

Konserwacja produktów nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani wysiłku. Możesz znaleźć przewodniki, aby zamrozić prawie wszystko na stronach takich jak Taste Of Home, Bon Appetit i Food Network. A miejsca takie jak CNET i słony garnek pokrywają piekarnik-odwadniający. Lub udać się do zastanawiania się, jak Hacki żywności odkryć inne metody suszenia.

Pamiętaj tylko, aby kupić i zachować tylko to, co myślisz, że możesz użyć. Kupowanie rzeczy, których nie potrzebujesz, to kolejny sposób na marnowanie pieniędzy i zajmowanie miejsca w zamrażarce lub spiżarni.

9. Kupuj Rzadziej

Był taki czas w moim życiu, kiedy chodziłem do sklepu spożywczego częściej niż kilka razy w tygodniu. Stało się to z wielu powodów: złego planowania, nudy lub chęci przekąszenia czegoś zabawnego. Nawet kiedy poszedłem do sklepu po „tylko jedną rzecz”, Zwykle wychodziłem z kilkoma, wydając więcej niż planowałem. 

Wtedy ciężko było mi kontrolować budżet na zakupy. Potem przyszedł COVID-19 i nagle poszedł do sklepu, który często nie wchodził w grę. Postanowiłem ograniczyć Moje zakupy do jednego lub dwóch miesięcznie.

Nawet gdy świat zaczął się ponownie otwierać, zachowywałem zwyczaj ograniczania moich zakupów. To znacznie pomogło mi obniżyć budżet. 

Im mniej czasu spędzasz w Sklepie, tym mniej możliwości dokonywania zakupów impulsowych. Zakupy mniej pomogły mi również wykorzystać to, co mam przed ponownym zakupem, co pomogło mi zmniejszyć marnowanie żywności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów żywności.

10. Sklep Internetowy

Chociaż często musisz zapłacić opłatę za dostawę i napiwek podczas korzystania z internetowej usługi dostawy artykułów spożywczych, zamawianie artykułów spożywczych online nadal może pomóc ci zaoszczędzić. 

Zamawiając online, eliminujesz ryzyko impulsowych zakupów. Nie ma cukierków obok kasy, więc w ostatniej chwili masz mniejsze szanse wrzucić Reese ’ s do koszyka. 

Możesz również połączyć kontrolę zapasów spiżarni i planowanie posiłków z zakupami online, co oznacza, że prawdopodobnie zamówisz dokładnie to, czego potrzebujesz i mniej będziesz musiał dokonywać wielu zakupów.

Ale nie jesteś ograniczony do internetowych usług dostarczania artykułów spożywczych, takich jak Instacart. Możesz zamówić większość zszywek spiżarni, takich jak przyprawy, fasola, masło orzechowe i mąka, ze sklepów takich jak Target lub Amazon. 

Pod warunkiem, że spełniasz minimum darmowej wysyłki, możesz uzyskać to, czego potrzebujesz, bez płacenia opłaty za dostawę lub napiwku. Możesz też dołączyć do programów członkowskich, takich jak Amazon Prime lub Walmart+, aby uzyskać bezpłatną wysyłkę na zamówienie w dowolnym rozmiarze.

Innym sposobem na uniknięcie opłaty za dostawę lub napiwku jest zamówienie artykułów spożywczych online, a następnie udanie się do sklepu w celu odbioru. Możesz udać się do biura obsługi klienta, aby odebrać zakupy, unikając Pokus. Niektórzy sprzedawcy oferują odbiór z krawężnika, więc nawet nie musisz opuszczać pojazdu. 

Zainstalowanie rozszerzenia przeglądarki, które wyszukuje i stosuje kody kuponów lub zapewnia zwrot gotówki, może pomóc ci jeszcze bardziej obniżyć rachunek za zakupy online. Większość rozszerzeń przeglądarki działa najlepiej w dużych supermarketach lub sklepach dyskontowych.

Camelizer jest warty zachodu, jeśli robisz zakupy na Amazon Fresh. Capital One Shopping działa w Safeway, Walmart, Target i niektórych specjalistycznych sklepach spożywczych. Ale wypróbuj je wszystkie, aby zobaczyć, co działa najlepiej w miejscach, w których robisz zakupy.

11. Użyj aplikacji rabatowej

Aplikacje rabatowe, takie jak Ibotta i Fetch Rewards, pozwalają zarabiać na zakupach spożywczych i codziennych rzeczach, takich jak mydło lub domowe środki czyszczące. 

Niektóre aplikacje wymagają wyboru sklepów, które często kupujesz, a nawet preselekcji ofert. Inni dają punkty za każdy produkt, na który mają umowę. Aby uzyskać punkty lub rabat, pstrykasz zdjęcie paragonu spożywczego.

W zależności od aplikacji możesz wybrać rabaty w gotówce lub jako kartę podarunkową. 

Istnieje wiele aplikacji rabatowych na rynku, więc wybierz ten, który działa najlepiej dla kupowanych produktów i sklepów, które kupujesz. Aby uzyskać pomoc w wyborze odpowiedniej aplikacji, przeczytaj nasz artykuł na temat najlepszych aplikacji rabatowych.

12. Rozpocznij Kuponowanie

Jeśli słowo „kupon” wyczarowuje obrazy ludzi kupujących Wózki pełne mrożonej pizzy i miętówek oddechowych za łączną kwotę $1.52, nadszedł czas, aby zresetować swoje oczekiwania. Niektórzy ludzie idą na szczyt z ekstremalnych kuponów. Ale można używać kuponów umiarkowanie.

Kuponowanie nie oznacza, że musisz spędzać godziny grzebając w pojemnikach na śmieci sąsiada w poszukiwaniu wyrzuconych ulotek, ani nie oznacza, że potrzebujesz trójpierścieniowego segregatora do ich przechowywania. To po prostu oznacza, że wiesz, gdzie szukać kuponów i jak z nich korzystać. 

Jak dostać się do kuponów, należy pamiętać o tych wskazówek:

Możesz znaleźć kupony w bazie danych, takich jak Southern Savers lub TrueMoneySaver.com. możesz również dostać je pocztą, w ulotkach sprzedaży, które przychodzą co tydzień lub w pakietach bezpośrednio ze sklepów spożywczych. 

Jeśli jest coś konkretnego, czego szukasz, możesz po prostu przeszukać Internet w poszukiwaniu kuponu lub znaleźć go na stronie producenta. Jeśli masz kartę lojalnościową sklepu, możesz użyć ich cyfrowych kuponów.

Pamiętaj tylko, aby uzyskać kupony tylko na rzeczy, których używasz. W przeciwnym razie możesz ulec pokusie, aby kupić coś, czego nie potrzebujesz lub wydać więcej, aby użyć kuponu na markę, gdy zwykle kupujesz generyczny.

Opłaca się również znać politykę kuponów Twojego sklepu. Niektóre sklepy zabraniają używania więcej niż jednego kuponu lub discount na jednym produkcie. Inne podwójne lub potrójne kupony w określone dni. Mogą one również mieć zakazy dotyczące niektórych rodzajów kuponów.

13. Zapoznaj Się Z Tanimi Zszywkami Spiżarniczymi

Podczas gdy kupony mogą pomóc ci zaoszczędzić pieniądze na markowych produktach, a pójście na Targ rolniczy lub własny Sad może obniżyć koszty produkcji, innym sposobem na zaoszczędzenie żywności jest kupowanie żywności w przystępnej cenie. 

Nie bez powodu fasola i ryż to podstawowy posiłek w wielu kulturach na całym świecie. Jest zdrowy i przyjazny dla budżetu. Istnieją również praktycznie nieograniczone wariacje na ten temat, więc nigdy nie będziesz się nudzić.

Inne niedrogie zszywki spiżarni obejmują:

  • Makaron suszony
  • Płatki owsiane
  • Konserwy rybne lub mięsne
  • Warzywa konserwowe lub mrożone
  • Mleko w proszku

Jako bonus, nie tylko są tanie zszywki spiżarni, są one również zwykle nietrwałe, więc nie musisz się martwić, że szybko się psują.

14. Zmień Preferowany Sklep Spożywczy

Mimo że sprzedają te same lub bardzo podobne produkty, nie wszystkie sklepy spożywcze pobierają takie same ceny. Niektóre sieci spożywcze są znane z wyższych cen niż inne. Niektóre sieci sprawiają, że oferowanie przystępnych cen jest powodem do dumy.

Jeśli uważasz, że niedrogi sklep spożywczy oferuje produkty niższej jakości niż jego konkurenci, pomyśl jeszcze raz. Często sklepy budżetowe mogą sprzedawać swoje produkty po niższych cenach, ponieważ obniżają koszty w inny sposób. 

Na przykład, jeśli robisz zakupy w Aldi, będziesz musiał wpłacić ćwierć, aby skorzystać z koszyka i zapłacić za używane torby. Większość produktów na sprzedaż jest pod marką prywatną, więc nie płacisz za nazwy marek ani reklamy Markowej. 

15.  Zarejestruj się w programie lojalnościowym preferowanego sklepu

Jeśli często robisz zakupy w danym sklepie i oferuje on program lojalnościowy lub Kartę Stałego Klienta, warto się zarejestrować. Wraz z podaniem ceny sprzedaży na elementy ulotki na tydzień, można również uzyskać kupon oferty lub rabaty dostosowane do preferencji zakupowych.

Niektóre programy lojalnościowe również dają ci zwrot gotówki lub pozwalają zbierać punkty podczas zakupów. Na przykład koło docelowe pozwala zarobić 1% przy każdym zakupie (lub 5%, jeśli masz kartę kredytową sklepu). Program Circle zawiera również ekskluzywne oferty i oferty dostępne tylko dla członków. 

16. Trzymaj się Marek sklepowych

Kupując markowe produkty, takie jak pomidory w puszkach, lody lub masło orzechowe, otrzymujesz coś, co jest wyższej jakości lub smakuje lepiej niż mniej droga marka sklepu? Nie bardzo.

Chociaż nie jest to powszechne, w wielu przypadkach te same firmy, które produkują markowe produkty, produkują marki sklepów. 

Następnym razem, gdy będziesz w sklepie, porównaj koszt swojej ulubionej marki z marką sklepu. Jeśli marka sklepu jest tańsza, kup ją i spróbuj. Jeśli nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz wrócić następnym razem.

17. Jedz Zanim Zrobisz Zakupy

Jeśli zakupy spożywcze grzech nr 1 jest zakupy bez listy, Bliski drugi jest ZAKUPY na pusty żołądek. Kiedy idziesz do sklepu przed obiadem lub kolacją, prawdopodobnie dodasz do koszyka rzeczy, których nie potrzebujesz, a nawet szczególnie chcesz, zwiększając rachunek. 

Podobnie najlepiej jest unikać chodzenia do sklepu po posiłku, który wiązał się z spożyciem alkoholu. Prawdopodobnie wydasz więcej i dokonasz zakupów impulsowych jeśli idziesz do supermarketu, kiedy jesteś trochę tipsy.

18. Sklep Solo

Samodzielne zakupy oferują wiele korzyści. Prawdopodobnie będziesz spędzać mniej czasu w sklepie, gdy będziesz tylko Ty, niż jeśli przyprowadzisz dzieci lub partnera. Kiedy jesteś jedynym, który robi zakupy, nikt nie jest tam, aby błagać, aby kupić im kufel lodów lub ciastek z piekarni. 

Łatwiej jest również trzymać się listy, gdy ktoś inny nie wrzuca towarów do koszyka po odwróceniu pleców.

Jeśli jesteś rodzicem i znalezienie czasu na samodzielne zakupy jest wyzwaniem, wypracuj coś z przyjacielem, który ma również dzieci. Oferuj obserwowanie swoich dzieci podczas zakupów. Wtedy mogą oglądać Twoje, gdy ty robisz to samo. 

19. Prowadź książkę cenową

Kluczem do oszczędzania pieniędzy w supermarkecie nigdy nie jest płacenie pełnej ceny za cokolwiek. Wiele sklepów podąża za cyklem sprzedaży, podczas którego stopniowo znakują towary. 

Słoik sosu do makaronu może kosztować $3 w pełnej cenie, ale się oznaczone w dół do $2.50 jeden tydzień, a następnie $1.50 następny. Jego najniższa cena może wynosić $0.99.

Rozszyfrowanie cyklu sprzedaży i magazynowanie, gdy produkty, których używasz, są w najniższej cenie, jest jednym ze sposobów, aby zaoszczędzić jak najwięcej na zakupach spożywczych. Aby śledzić ceny, możesz utworzyć książkę cen.  

Użyj książki, aby śledzić ceny artykułów spożywczych, które często kupujesz. Jeśli robisz zakupy w różnych sklepach, Zapisz cenę każdego sklepu dla każdego produktu. Celem jest powstrzymanie się od nadmiernych wydatków na podstawowe rzeczy, których używasz najbardziej, kupując je tylko wtedy, gdy są po niższej cenie.

20. Zakupy o poranku

Pod koniec ośmiogodzinnego (lub dłuższego) dnia pracy chodzenie do sklepu spożywczego jest zwykle ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić. Jesteś zmęczony, głodny i nie masz ochoty poruszać się po zatłoczonym supermarkecie. Jeśli jesteś jak wielu ludzi, nie masz siły woli i nie jesteś zainteresowany podejmowaniem decyzji do końca dnia.

Jeśli twój harmonogram pozwala, zrób zakupy z samego rana. Będziesz odświeżony i gotowy do pracy, a jeśli robisz zakupy w dzień powszedni, mniej będziesz musiał radzić sobie z tłumami. Kiedy nie jesteś zmęczony lub zużyty, masz mniejsze prawdopodobieństwo zakupu impulsowego lub zniknięcia z listy.

21. Zwróć uwagę na Rejestr

Nikt nie jest doskonały, a to obejmuje lokalny sklep spożywczy. 

Zwróć uwagę, gdy kasjer skanuje każdy kod kreskowy. Jeśli coś nie wygląda dobrze, powiedz coś.

W niektórych przypadkach winą za błąd jest sam sklep. Produkt może przeskanować cenę wyższą niż to, co znajduje się na półce. Jeśli tak się stanie, niektóre sklepy dadzą ci go za darmo. 

Warto więc uważnie obserwować rejestr i przejrzeć Paragon, aby upewnić się, że nie ma żadnych błędów przed wyjazdem. 

22. Kup chleb jednodniowy i produkty Past-Prime

Wiele sklepów sprzedaje jednodniowe świeże pieczywo po znacznie obniżonej cenie. Niektóre sklepy również zniżki jogurt, mleko,i ser, który jest w pobliżu jego wykorzystania lub najlepiej według daty. Można nawet znaleźć takie, które sprzedają potłuczone lub prawie przeterminowane produkty za tanio.

Jeśli nie masz nic przeciwko opiekaniu chleba lub szukasz filiżanki jogurtu do jedzenia w ciągu dnia lub tak, można zaoszczędzić całkiem przyzwoitą kwotę, kupując jedzenie, które zbliża się do końca jego życia nadającego się do sprzedaży.

23. Naucz się samodzielnie wykonywać prace przygotowawcze 

Sałatka w workach, kostki melona, kostki sera i spirala cukinia wszystko onlp dostajesz obiad na stole w mgnieniu oka. Ale robią to dość wysokimi kosztami. 

Na przykład w Acme w Filadelfii korony brokułów wynoszą 2,49 USD za Funt. 12-uncjowa paczka gotowych różyczek brokułów kosztuje $3.49. To 3/4 funta za dolara więcej.

Podobnie Funt jabłek Granny Smith kosztuje $2.99. Kup te jabłka, a zapłacisz prawie trzy razy tyle-8 dolarów za Funt. 

Inną Wadą precut lub inaczej przygotowane żywności jest to, że zwykle ma krótszy okres przydatności do spożycia niż whole foods. Możesz pozwolić całemu dyni siedzieć na blacie przez miesiące i nie będzie źle. Jeśli kupisz wycięte squash, lepiej zjeść go w ciągu kilku dni, aby zapobiec przekształceniu się papki.

Samodzielne przygotowywanie jedzenia wymaga czasu i być może trzeba będzie zainwestować w nóż szefa kuchni dobrej jakości. Ale zaoszczędzone pieniądze będą tego warte. 

24. Zrób wyzwanie spiżarni

Tylko dlatego, że wydaje się, że szafki są nagie, nie oznacza, że nie masz dużo jedzenia w kuchni, przynajmniej na tyle, aby przypłynąć do następnej wypłaty.

Jednym ze sposobów, aby zrobić to, co masz jest zrobić wyzwanie spiżarni. Spójrz na to, co masz w lodówce i szafkach i tworzyć posiłki z tych składników, zamiast udać się do sklepu, aby zaopatrzyć.

Wyzwanie spiżarni zmusza cię do użycia składników, które od tygodni zalegały w tylnej części szafki. I pokazuje, co można pominąć kupowanie w przyszłości. Wymaga to jednak kreatywności w kuchni.

Jak długo wyzwanie trwa zależy od wielkości spiżarni i ile trzeba gotować. Celem wyzwania jest wykorzystanie tego, co masz, zanim kupisz więcej. Może pomóc ci uzyskać wydatki na zakupy i zmniejszyć marnowanie żywności.

25. Uprość Gotowanie

Uwielbiam czytać książki kucharskie i próbować nowych przepisów, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Może stać się kosztownym hobby, zwłaszcza jeśli lubisz wypróbować nowe kuchnie lub eksperymentować z różnymi smakami. 

Minimalizm w kuchni to jeden ze sposobów na zaoszczędzenie na zakupach. Zamiast ścigać się kupić przyprawę ezoteryczną do przepisu, który możesz zrobić tylko raz, trzymaj się tego, co wiesz, że kochasz. 

Możesz zaoszczędzić eksperymentując z potrawami na specjalne okazje, takie jak wakacje lub randka. 

Ostatnie Słowo

Zmiana nawyków i podejścia do zakupów może pomóc Ci obniżyć rachunki za zakupy i zaoszczędzić pieniądze na jedzeniu. 

Ale staje się bardziej oszczędny zakupy spożywcze nie tylko pomóc zaoszczędzić pieniądze. Zmniejszysz również ilość odpadów, a jeśli zrobisz zakupy na farmers markets lub dołączysz do programu CSA, możesz wspierać lokalną gospodarkę.

47 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na wakacjach

Poprzedni wpis

Główne przyczyny inflacji

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły