Artykuły

Zamień swoje pieniądze w codzienną rutynę

0

Rozpoczęcie nowej rutyny w dowolnej dziedzinie życia może być trudne. Czy to zmiany w twoich finansach, nawykach ćwiczeniowych, zdrowiu czy jakikolwiek inny rodzaj nowej rutyny, jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie swoich szans na sukces jest włączenie go do istniejącej codziennej rutyny. Wprowadzanie niewielkich zmian w czymś, co już robisz, drastycznie zwiększa Twoje szanse na pozostanie przy każdym nowym nawyku. Tutaj przyjrzymy się kilku sposobom włączenia finansów do codziennej rutyny.

Przygotowanie do sukcesu

Jeśli planujesz lub już wyznaczyłeś cel lub rozwiązanie, które ma poprawić swoje finanse, Mint może Ci pomóc. Mięta sprawia, że ​​śledzenie Twoich finansów nie jest już torturą, a bardziej naturalną częścią Twojego dnia. Zamiast czuć, że to tylko „jeszcze jedna rzecz”, którą musisz robić każdego dnia, możesz zarządzać swoimi finansami w tle wielu chwil. To znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że będziesz podążać właściwą ścieżką.

Ciągłe postępy

Najtrudniejszą rzeczą w robieniu postępów jest ciągłe robienie postępów. Naprawdę trudno jest pozostać w tym samym miejscu. Więc jeśli nie zawsze idziesz do przodu, możesz zauważyć, że cofasz się. Wszystko, co musisz zrobić, to utrzymać tempo — i na szczęście Mint sprawia, że ​​jest to łatwe.

Jedną rzeczą, na którą musisz uważać, jest popełnienie jednego błędu, a następnie całkowita rezygnacja z nowego celu finansowego. Nierealistyczne jest myślenie, że nigdy się nie pomylisz, ani razu – więc jeśli ustawisz mentalność jako idealna lub nic, jest bardziej prawdopodobne, że nie skończysz z niczym. Zamiast tego pamiętaj, że droga do zdrowia finansowego to maraton, a nie sprint. Jeśli przekroczysz budżet w jednym miesiącu, nie poddawaj się — zamiast tego sprawdź, co poszło nie tak i postaraj się poprawić w następnym miesiącu.

Śledź swoje wydatki

Prawdopodobnie najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zapewnić sobie dobrą kondycję finansową, jest śledzenie wydatków. Oznacza to nie tylko Twoje duże bilety, takie jak czynsz, kredyt hipoteczny, media i inne płatności, ale także śledzenie WSZYSTKIEGO. Istnieje wiele różnych sposobów śledzenia wydatków, a każdy z nas może preferować inny sposób. Ważne jest, aby znaleźć najlepszy dla siebie sposób i trzymać się go.

Możesz przejść do tak prostego rozwiązania, jak dziennik wydatków na papier, w którym zapisujesz każdy wydatek, a następnie klasyfikujesz go w budżecie. Jeśli wolisz coś bardziej zaawansowanego i zautomatyzowanego, Mint może być świetną opcją. Kiedy połączysz swoje konta bankowe i karty kredytowe z Mint, automatycznie śledzi Twoje zakupy i kategoryzuje je na podstawie sprzedawcy. Możesz także ustawić budżet tygodniowy lub miesięczny i otrzymywać powiadomienia, gdy wydatki zbliżają się lub przekraczają budżet.

Korzystanie z Mint do śledzenia wydatków

Dobrym sposobem na wykorzystanie Mint do włączenia swoich finansów w codzienną rutynę jest ustawienie przypomnienia o regularnym przeglądzie Mint. Raz lub dwa razy w tygodniu to prawdopodobnie dobra kadencja dla wielu osób, ale jeśli jest to łatwiejsze, możesz po prostu przeglądać go codziennie. Znajdź coś, co robisz regularnie i spraw, by sprawdzanie swojego konta Mint było tego częścią. Może to mieć miejsce podczas przerwy na lunch, porannej kawy lub czegokolwiek innego, co już regularnie robisz.

Przeglądając swoje konto Mint, jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:

Poszukaj wszelkich fałszywych lub nieautoryzowanych obciążeń — jeśli jest jakieś obciążenie, którego nie rozpoznajesz, warto sprawdzić, skąd ono pochodzi
Sprawdź, czy nie ma błędnie skategoryzowanych zakupów — Mint używa sprzedawcy, u którego dokonujesz zakupu, aby przypisać go do kategorii budżetu. Sprawdź i upewnij się, że wszystkie Twoje zakupy są prawidłowo przypisane
Sprawdź swój budżet — spójrz na swój budżet i zobacz, jak układają się Twoje dotychczasowe wydatki. Dokonaj wszelkich zmian, które mają sens.
Dolna linia

Dokonywanie jakichkolwiek zmian w swoim życiu wymaga dostosowania psychicznego i fizycznego. Zmiana finansów nie jest wyjątkiem, a najlepszym sposobem na dokonanie zmiany jest włączenie sprawdzania finansów do czegoś, co już robisz, w ramach swojej codziennej rutyny. Mint może być świetnym narzędziem, które pomoże Ci śledzić swoje finanse i trzymać się budżetu. I pamiętaj, bez względu na to, dokąd zaprowadzi Cię Twój dzień, zawsze nadszedł czas na Mint.

 

Najlepsi twórcy Online 2022

Poprzedni wpis

# Aplikacja TimeToMint Mint Podważa Oficjalne Zasady

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły