Artykuły

Wynagrodzenie przedsiębiorcy: 5 kroków, aby najpierw zapłacić sobie

0

Bycie własnym szefem, wcielanie pomysłów w życie i dążenie do osiągania celów to tylko niektóre z emocji związanych z przedsiębiorczym dążeniem. I choć może być łatwo wyobrazić sobie, że masz własną firmę, doprowadzenie do jej prosperowania wymaga ciężkiej pracy i czasu. Jednym ze sposobów na czynnik sukcesu jest ustalenie wynagrodzenia przedsiębiorcy.

Warto wspomnieć, że tylko 49 proc. przedsiębiorców płaci sobie pensję, a ci, którzy zarabiają średnio 44 tys. dolarów rocznie w Stanach Zjednoczonych. Jeśli chcesz zmaksymalizować swoje zarobki, płacąc sobie najpierw, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, ile przedsiębiorcy zarabiają w każdym mieście i jakie są kroki do budowania wynagrodzenia przedsiębiorczości.

Zobacz średnie wynagrodzenia w USA

Jakie jest wynagrodzenie przedsiębiorcy?

Średnie wynagrodzenie przedsiębiorcy w Stanach Zjednoczonych wynosi $44,000, choć wynagrodzenie może wahać się od $16,500 do $184,500 i zależy od różnych czynników, w tym umiejętności, doświadczenia i lokalizacji. Jak zdobyć więcej doświadczenia, wynagrodzenie przedsiębiorcy ma szansę na zwiększenie, jak również.

Dlaczego warto płacić sobie pensję?

Wielu przedsiębiorców postrzega posiadanie firmy jako pasję i może zrezygnować z płacenia sobie pensji. Jednak ustanowienie wynagrodzenia przedsiębiorcy można postrzegać jako sposób nagradzania ciężkiej pracy i osiągnięć. W końcu wkładasz dużo pracy w swój biznes i zasługujesz na zapłatę.

Mimo to ważne jest, aby wyznaczyć granicę między firmą a finansami osobistymi i stworzyć strategię płacenia sobie pensji. Nie płacenie sobie może zniekształcić prawdziwe zarobki Twojej firmy, ponieważ twoje wynagrodzenie powinno być częścią budżetu firmy.

5 kroków do budowania wynagrodzenia przedsiębiorcy

Nagradzanie się za ciężką pracę wiąże się z pewnym planowaniem. Jeśli chodzi o zarządzanie finansami firmy, wykonaj następujące kroki, aby ustawić wynagrodzenie za przedsiębiorczość:

Krok 1: oddziel Finanse osobiste i biznesowe

Może być łatwo pomieszać Finanse osobiste i biznesowe, jeśli nie ma zdefiniowanej linii między nimi. Posiadanie ustalonego planu śledzenia dochodów i wydatków firmy jest pierwszym krokiem do budowania wynagrodzenia przedsiębiorcy.

Zacznij od otwarcia firmowego konta bankowego i przenieś na nie wszystkie dochody i wydatki swojej firmy. Możesz również ubiegać się o biznesową kartę kredytową, aby pomóc w budowaniu kredytu.

Krok 2: Dowiedz się najpierw, Jak zapłacić sobie

Płacenie sobie pensji przedsiębiorczej może udowodnić, że Twoje dobrobyt finansowy zależy od sukcesu Twojej firmy i pokazuje pracownikom i inwestorom, że jesteś w to zaangażowany. Ponadto wskazuje to urzędowi skarbowemu, że Twoja firma jest legalna.

Ustalenie wynagrodzenia przedsiębiorcy od samego początku pomoże Ci prowadzić dokładną dokumentację finansową i pomoże lepiej obrazować koszty firmy i jakie kwestie należy rozwiązać.

Rozsądna Rekompensata

Potrzeba trochę badań, aby dowiedzieć się, ile powinieneś płacić samemu. Według IRS wszyscy pracodawcy muszą otrzymać rozsądne wynagrodzenie, które jest zasadniczo czymś porównywalnym do wynagrodzeń pracowników o podobnej roli do Twojej.

Rozpocznij badania, sprawdzając, ile podobnych przedsiębiorców otrzymuje rekompensatę w Twojej okolicy. Możesz również badać stanowiska, które pasują do twoich w innych firmach lub pytać innych właścicieli firm w Twojej branży.

Może być również byćneficial, aby spojrzeć na swoje finanse osobiste i dowiedzieć się, czego potrzebujesz, aby pokryć podstawowe koszty utrzymania. Możesz również rozważyć ustawienie wynagrodzenia przedsiębiorcy jako procentu zysków Twojej firmy, na wypadek, gdybyś martwił się pokryciem zmiennych wydatków.

Podatki

Przy podejmowaniu decyzji, ile zapłacić samemu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę podatki. Istnieją zalety i wady podjęcia wypłaty lub reinwestowania w firmie.

Konsultacja z księgowym może być dobrym sposobem, aby dowiedzieć się, które przepisy podatkowe mają wpływ na rodzaj podmiotu gospodarczego. Przeprowadzą cię przez jak najlepsze wykorzystanie odliczeń, wypłat udziałów i wszelkich innych ulg podatkowych.

Payday

Teraz nadszedł czas, aby zaplanować, kiedy otrzymasz zapłatę. Planowanie wypłat pomoże Ci lepiej zarządzać wydatkami Twojej firmy.

Ogólnie rzecz biorąc, firmy będą planować płace pracowników w ujęciu tygodniowym lub miesięcznym. Rozmowa z księgowym może pomóc Ci zdecydować, czy lepiej płacić sobie co tydzień, dwa razy w miesiącu, czy co miesiąc.

Posiadanie spójnego harmonogramu może również pomóc w zarządzaniu finansami. Dodatkowo zapewni to IRS, że wszystko jest rozliczane, ponieważ niespójne wypłaty mogą potencjalnie wywołać audyt podatkowy Twojej firmy.

Krok 3: Wybierz metodę płatności

Musisz także zdecydować, jak sam zapłacisz. Warto zauważyć, że wymagania dotyczące rekompensaty za własność IRS różnią się w zależności od rodzaju podmiotu gospodarczego:

 • Jednoosobowa działalność gospodarcza: jedna osoba lub małżeństwo jest jedynym właścicielem firmy.
 • Spółka Jawna: podmiot posiadający dwóch lub więcej właścicieli firm. Zgadzają się na nieograniczoną odpowiedzialność i wszystkie z nich pomagają w codziennych operacjach.
 • Spółka Komandytowa: podmiot z dwoma lub więcej właścicielami firm, przy czym co najmniej jeden z nich jest komandytariuszem. Zgadzają się na ograniczoną odpowiedzialność, a Spółka Komandytowa nie pomaga w codziennych operacjach.
 • C corporation: niezależna osoba prawna niezależna od właścicieli firm.
 • S corporation: niezależna osoba prawna niezależna od właścicieli firm; Właściciele zgłaszają przychody jako dochody osobiste.
 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC): łączy prostotę partnerstwa z osobistą ochroną odpowiedzialności korporacji.

Po zidentyfikowaniu rodzaju działalności, którą posiadasz, możesz wybrać jedną z dwóch głównych metod płacenia sobie wynagrodzenia przedsiębiorcy.

Metoda Wynagrodzenia

Płacenie sobie za pomocą metody wynagrodzenia jest zasadniczo takie samo jak zarabianie na sile roboczej. Otrzymasz wynagrodzenie według regularnego harmonogramu i będzie to stała Kwota lub na podstawie przepracowanych godzin.

Pamiętaj, że jeśli Twoja firma jest zarejestrowana jako korporacja C lub korporacja S, jesteś prawnie zobowiązany do otrzymywania regularnego wynagrodzenia. Oznacza to, że będzie to obejmować zwolnienia dla Medicare, Ubezpieczeń Społecznych i federalnych i stanowych podatków dochodowych.

Podmioty gospodarcze, które mogą korzystać z metody wynagrodzeń:

 • C corporation
 • S corporation
 • LLC (jeśli jest traktowana jako korporacja do celów podatkowych)

Metoda Rysowania

Korzystając z metody losowania właściciela, wypłacisz pieniądze z przychodów firmy, aby wypłacić wynagrodzenie przedsiębiorcy według własnego uznania. Zamiast stałego stałego dochodu, pozwala to na większą elastyczność i możliwość dostosowania ile pieniędzy zarabiasz w zależności od wyników twojej firmy.

Chociaż możesz wypłacić tyle, ile chcesz za swoje wynagrodzenie, upewnij się, że wszystkie wydatki biznesowe są rozliczane przed zrobieniem tego. Pamiętaj, że podatki nie są automatycznie odliczane za pomocą tej metody, co oznacza, że będziesz musiał sam zgłosić wypłaty i zapłacić od nich podatki. Wymaga to większego planowania podatkowego, obejmującego kwartalne szacunki podatkowe i podatki od samozatrudnienia.

Podmioty gospodarcze, które mogą korzystać z metody draw:

 • Jednoosobowa działalność gospodarcza
 • Spółka Jawna
 • Spółka Komandytowa
 • LLC

Krok 4: Rozważ Czynniki, Które Wpływają Na Twoje Odszkodowanie

Po zbadaniu rozsądnego odszkodowania dla siebie i rozważeniu podatków i harmonogramu płatności, należy wziąć pod uwagę kilka innych czynników, które mogą mieć wpływ na Twoje odszkodowanie.

Odszkodowania Pracownicze

Jeśli masz jednego lub więcej pracowników, będziesz chciał wziąć pod uwagę ich wynagrodzenie i to, co zostało im obiecane. Oblicz, ile będziesz musiał zapłacić swoim pracownikom, a także czy obiecano im rekompensatę kapitałową, taką jak opcje, akcje z ograniczeniami i udziały w wynikach, lub jakiekolwiek potencjalne premie w dół linii. Pomoże Ci to lepiej zrozumieć, co będziesz w stanie budżetować na własne odszkodowanie.

Przepływy Pieniężne

Odnoszący sukcesy właściciele firm mają jasne zrozumienie sprawozdań finansowych ich firmy. Zanim zdecydujesz się na wynagrodzenie przedsiębiorcy, uzyskaj lepszy wgląd w przepływy pieniężne swojej firmy, nawet jeśli oznacza to rozmowę z księgowym.

Chociaż twoja firma prawdopodobnie nie będzie bardzo opłacalna na początku, upewnienie się, że podstawowe wydatki są pokrywane, może pomóc w lepszym zarządzaniu przyszłym wzrostem.

Tempo Wzrostu

Planowanie rozwoju jest ważne, aby Twoja firma nadal się rozwijała. Wraz ze wzrostem pojawiają się nowe koszty, więc podjęcie większej niż niezbędna kwoty na wynagrodzenie może utrudnić potencjalne zarobki firmy. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę potrzeby biznesowe przed budowaniem wynagrodzenia i uniknąć braku pieniędzy pod koniec miesiąca.

Finanse Osobiste

Ostatnią rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu wynagrodzenia za przedsiębiorczość, jest to, na co możesz sobie pozwolić. Spojrzenie na swoje finanse osobiste może pomóc ci dowiedzieć się, ile pieniędzy potrzebujesz, aby przynajmniej pokryć podstawowe koszty.

Niektórzy ludzie mogą nie potrzebować dodatkowego kapitału, aby zapłacić za osobiste wydatki, czy to dlatego, że mają wystarczające oszczędności, czy pensja współmałżonka jest wystarczająca. Jeśli tak jest, możesz zamiast tego podjąć decyzję o wykupieniu minimalnej kwoty i reinwestować resztę z powrotem w swój biznes.

Inni będą polegać wyłącznie na tych dochodach, aby zapłacić za swoje koszty utrzymania, dlatego ważne jest, aby planować z wyprzedzeniem, aby zarówno wydatki osobiste, jak i biznesowe były pod opieką.

Krok 5: Oblicz Wynagrodzenie Przedsiębiorcy

Nie ma magicznej formuły do obliczania wynagrodzenia przedsiębiorcy. Ale z wystarczającą ilością badań i planowania, można rzeczywiście rozwijać swój biznes w parze z osobistym bogactwem.

Teraz nadszedł czas, aby wprowadzić wszystkie te kroki w życie i dowiedzieć się, na jaką pensję zasługujesz. W końcu ciężka praca się opłaca.

Średnie wynagrodzenie przedsiębiorcy wg miast

Wynagrodzenie przedsiębiorcy będzie się różnić w zależności od miejsca zamieszkania ze względu na koszty utrzymania, a także akceptację rynku dla nowych i małych firm. Oto średnie wynagrodzenia przedsiębiorcy w different-miasta w USA:

Miasto Przeciętne Wynagrodzenie
Metro W San Francisco $85,500
Metro W Nowym Jorku $69,500
Boston Metro Area $67,500
Chicago Metro Area $61,500
Austin Metro Area $50,000
Phoenix Metro Area $48,000
Los Angeles Metro Area $46,500
Seattle Metro Area $45,000
Miami Metro Area $36,500
Dallas Metro Area $35,500
Atlanta Metro Area $32,000

Jak wynagrodzenia przedsiębiorcy porównują się do podobnych Karier

Nie ma ustalonego wynagrodzenia dla przedsiębiorców, ponieważ różni się w zależności od lokalizacji i dziedziny pracy — jest to dobry punkt wyjścia do ustalenia wynagrodzenia przedsiębiorcy. Przeglądaj tę listę tytułów w różnych dziedzinach, aby dowiedzieć się, jaka powinna być twoja pensja.

Miasto Przeciętne Wynagrodzenie
Analityk inwestycyjny $91,000
Kontroler $89,500
Zarządca nieruchomości $88,500
Kierownik ds. technologii informatycznych $85,500
Konsultant biznesowy $85,000
Retail district manager $83,000
Administrator edukacji $82,000
Sales account executive $81,000
Kierownik ds. opieki zdrowotnej $74,000
Szef policji $74,000
Audytor wewnętrzny $68,500
Zewnętrzny przedstawiciel handlowy $60,000
Kierownik ds. komunikacji marketingowej $59,500
Specjalista ds. rozwoju biznesu $48,500
Agent ubezpieczeniowy $41,000
Kierownik Działu obsługi klienta $37,500

Płacenie się jako przedsiębiorca może pokazać inwestorom i pracownikom, że jesteś w pełni oddany firmie, a także jest to świetna nagroda za ciężką pracę. Ustanowienie wynagrodzenia przedsiębiorcy i pozostawanie zaangażowanym w swoje finanse osobiste i biznesowe może pomóc realizować swoje marzenie o posiadaniu firmy, a także otrzymywać za to wynagrodzenie.

Źródła: Przewodnik / Dziennik Wiadomości Biznesowych / Monitor Przedsiębiorczości

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Jak przejść na wcześniejszą emeryturę – Wskazówki dotyczące inwestowania i oszczędzania pieniędzy

Poprzedni wpis

Buy the Dip Meaning – plusy i minusy zakupów akcji po spadku na rynku

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły