Artykuły

WTFinance: co warto wiedzieć o zarabianiu w kryptowalucie

0

Nie da się zaprzeczyć, że kryptowaluta staje się ostatnio coraz bardziej popularna. Istnieje wiele różnych form kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Dogecoin i wiele innych. Podczas gdy możesz usłyszeć terminy kryptowaluta i Bitcoin używane zamiennie, w rzeczywistości są to różne rzeczy. Bitcoin jest tylko jedną z form kryptowalut i istnieją inne rodzaje kryptowalut.

Odbieranie płatności w kryptowalucie

Być może widziałeś wiadomości o celebrytach i innych znanych ludziach, którzy płacą w kryptowalucie. Przychodzące burmistrz Nowego Jorku Eric Adams ogłosił, że weźmie swoją pierwszą wypłatę w kryptowaluta. Gwiazdy NFL Aaron Rodgers i Odell Beckham Jr. również wziął część swojej pensji w postaci kryptowaluta.

Jeśli myślisz o zarabianiu w kryptowalucie, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać. Pierwszym z nich jest to, że często pracodawca nadal będzie wypłacać ci wynagrodzenie oparte na dolarach amerykańskich (lub lokalnej walucie, w której mieszkasz). Po prostu natychmiast przekonwertujesz te dolary na kryptowalutę. Oznacza to, że podczas gdy otrzymasz nagrodę, jeśli twoja kryptowaluta wzrośnie, ponosisz również całe ryzyko, jeśli wartość kryptowaluty spadnie. Gwiazda NFL Beckham może się dowiedzieć, że kiedy jego $ 750,000 wynagrodzenie oszacowano przez niektórych analityków spadły prawie 40% z powodu spadku ceny Bitcoin.

Inną rzeczą do uświadomienia jest to, że kiedy czytasz o celebrytach pobierających wynagrodzenie w bitcoinie lub innej kryptowalucie, może być tak, że są sponsorowani przez firmę kryptograficzną. Tak więc Aaron Rodgers lub Odell Beckham bardzo dobrze mogą mieć umowę sponsorską, w której zarabiają dodatkowe pieniądze, promując określoną formę kryptowaluty, do czego codzienna osoba nie będzie miała dostępu.

Inwestowanie w kryptowalutę za pośrednictwem Twojego 401 (k)

Innym sposobem, w jaki zarabianie w kryptowalucie staje się coraz bardziej popularne, jest udostępnienie jej jako opcji inwestycyjnej w Twoim 401(k). Wielu administratorów 401 (k) oferuje wiele różnych opcji inwestycyjnych, a coraz więcej planów oferuje teraz kryptowalutę jako jedną z opcji. 

Należy jednak pamiętać, że kryptowaluta była historycznie bardzo zmienną inwestycją, z dzikimi wahaniami zarówno w górę, jak iw dół. W zależności od profilu ryzyka możesz nie chcieć umieszczać całego swojego konta emerytalnego w kryptowalucie. Lepszą strategią może być zainwestowanie części swojego 401(k) lub IRA w kryptowalutę i utrzymanie salda zainwestowanego w tradycyjne klasy aktywów, takie jak akcje lub obligacje.

Korzystanie z kryptowaluty w Mint

Mint wspiera śledzenie kryptowalut w ramach naszej usługi śledzenia inwestycji. Jeśli masz inwestycje w krypto, możesz łatwo śledzić różne formy kryptowaluty w Mint. To pozwoli Ci zobaczyć, jak zmiany wartości kryptowaluty wpływają na Twój ogólny portfel i wartość netto.

The Bottom Line

Kryptowaluta staje się coraz bardziej popularna w ciągu ostatnich kilku lat, a coraz więcej pracodawców wspiera pracowników otrzymujących wynagrodzenie w kryptowalucie. Obejmuje to zarówno opcję pobierania części lub całości wynagrodzenia w kryptowalucie, jak i umożliwienie kryptowaluty jako opcji inwestycyjnej w planie 401(k) firmy. Zanim zainwestujesz swoje pieniądze w kryptowalutę, upewnij się, że rozumiesz ryzyko i korzyści oraz jak to pasuje do twojego profilu ryzyka. Jak zawsze, możesz śledzić swoje wydatki, inwestycje i wartość netto z Mint.

m > powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

TaxSlayer Review 2022 – Bezpłatne Wypełnianie Podatków I Przygotowanie Deklaracji Online

Poprzedni wpis

TaxACT Review 2022 – Darmowe Oprogramowanie Podatkowe Online

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły