Artykuły

WTFinance to ubezpieczenie od cyberprzemocy?

0

Kiedy większość ludzi myśli o cyberprzemocy-lub jakiejkolwiek formie zastraszania-mają tendencję do myślenia o dzieciach i nastolatkach. Ale cybernękanie dorosłych jest bardzo realne i może mieć bardzo realne konsekwencje finansowe.

Dlatego istnieje ubezpieczenie od cyberprzemocy. Rzućmy okiem na tę niszową podkategorię ubezpieczeń, aby lepiej zrozumieć, kiedy może to być przydatne.

Co To jest Ubezpieczenie od cyberprzemocy?

Każda firma ubezpieczeniowa jest inna, ale wiele polis ubezpieczeniowych dotyczących cybernękania obejmuje koszty prawne, zdrowotne i public relations związane z cybernękaniem. Jeśli cierpisz na depresję lub lęk z powodu cyberprzemocy, ubezpieczenie od cyberprzemocy może płacić za wizyty u doradcy lub psychiatry. Jeśli jesteś fałszywie oskarżony o cybernękanie, to ubezpieczenie może zapłacić specjalistom, aby spróbowali naprawić twoją reputację online.

„Chociaż większość polis ubezpieczeniowych obejmuje aktywa materialne, ubezpieczenie od cyberprzemocy obejmuje więcej niejasnych zagrożeń, takich jak usunięte DANE online, nadszarpnięta reputacja i emocjonalne konsekwencje wynikające z nękania” – powiedział adwokat Lyle David Solomon.

Miesięczna składka za polisę cyberprzemocy zależy od tego, ile ubezpieczenia kupujesz i co pokryje firma ubezpieczeniowa. Możesz kupić ubezpieczenie od cyberprzemocy jako oddzielną polisę ubezpieczeniową lub jako dodatek do istniejącego ubezpieczenia właścicieli domów.

Ponieważ jest to taki nowy rodzaj ubezpieczenia, trudniej jest znaleźć polisy dotyczące cyberprzemocy. Na razie firmy rozpoczynające działalność, takie jak Chubb lub ustanowione firmy ubezpieczeniowe, takie jak Nationwide, sprzedają ubezpieczenie od cyberprzemocy.

Czy Potrzebujesz Ubezpieczenia Od Cyberprzemocy?

Jeśli jesteś osobą publiczną, masz dużą aktywność w mediach społecznościowych lub masz pracę publiczną, ubezpieczenie od cybernękania może dać ci spokój ducha. Ale zanim zdecydujesz się na polisę, upewnij się, że rozumiesz, co ona zawiera.

Na przykład niektóre firmy ubezpieczeniowe sprzedają polisy ochrony cybernetycznej. Mogą one oferować jedynie rozszerzoną ochronę przed oszustwami lub dodatkową pomoc w kradzieży tożsamości. Nie pokrywają one konkretnie wydatków związanych z cyberprzemocą.

Ponadto na ogół musisz udowodnić, że wszelkie poniesione wydatki finansowe są bezpośrednio związane z cyberprzemocą.

„Na przykład, jeśli dana osoba straci zatrudnienie z powodu cyberprzemocy, ta ochrona może mu pomóc, zwracając utracone zarobki do granic polityki” – powiedział Solomon.

W niektórych przypadkach może być konieczne opłacenie wydatków związanych z cybernękaniem z kieszeni przed ich zwrotem przez dostawcę ubezpieczenia. Upewnij się, że istniejące ubezpieczenie nie pokrywa już niektórych kosztów, które możesz ponieść. Na przykład, jeśli masz już Ubezpieczenie zdrowotne, które może pokryć wydatki na zdrowie psychiczne, takie jak terapia lub leki przeciwlękowe.

Powinieneś również spojrzeć na odliczenie, czyli kwotę, którą musisz zapłacić, zanim rozpocznie się ubezpieczenie. Przeczytaj regulamin, aby zobaczyć, które koszty są pokrywane, a które nie.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Zina Kumok (152 Posty)

Zina Kumok jest niezależną pisarką specjalizującą się w finansach osobistych. Była reporterka, opisywała procesy o morderstwo, finałową czwórkę i wszystko pomiędzy. Wystąpiła w Lifehacker, DailyWorth i Time. Przeczytaj o tym, jak spłaciła 28,000 dolarów kredytów studenckich w ciągu trzech lat w Conscious Coins.

Linki

6 najlepsze platformy pożyczkowe Crypto dla 2021

Poprzedni wpis

Najlepsze karty kredytowe dla serwisów streamingowych

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły