Artykuły

Czy Opóźnienia W Wysyłce Wpłyną Na Twoje Świąteczne Zakupy?

0

Możesz uwierzyć, że to znowu ta pora roku? Jesteśmy w ostatnim kwartale roku-i jeśli jeszcze nie zauważyliście-tak wiele się zmieniło. Od początku pandemii widzieliśmy, jak drastycznie zmieniła sposób, w jaki żyjemy i poruszamy się po życiu. Różne środki ostrożności, mandaty maski i wiele więcej stały się naszą nową normą. Przyzwyczailiśmy się do tego, że nasze zamówienia online są przetwarzane i pod naszymi drzwiami w ciągu dwóch dni. Z powodu niedoborów i zawyżonych cen, zaczęliśmy dostrzegać, jak rozpieszczeni byliśmy przez cały czas. Gdy zbliża się sezon wakacyjny, skorzystaj z tych wskazówek, aby upewnić się, że podarowanie prezentu sprawi, że w odpowiednim czasie trafi w ręce tych, którzy mają największe znaczenie.

Zwlekanie ma swoją cenę 

Wiem, że życie wymaga wielu zwrotów akcji. Jesteśmy rozproszeni, a nasze” miłe do zrobienia „przedmioty zajmują Tylne Siedzenie na naszej liście kontrolnej” must do”. Pamiętajmy jednak, że rzeczy rzeczywiście się zmieniły. Jeśli jesteś bardziej kupującym w ostatniej chwili – twoje kieszenie nie będą zadowolone. Zapasy w sklepie wahają się, a przyspieszona wysyłka może nie być opcją. Niedobory materiałów na całym świecie drastycznie spowolniły proces produkcji. Nie dotyczy to również sytuacji, w których polegasz na wysyłaniu przedmiotów przez Pocztę. Zrób sobie przysługę i zidentyfikuj prezenty tak wcześnie, jak to możliwe. Nawet jeśli oznacza to, że prezenty zostaną podane wcześniej, przynajmniej będziesz mieć spokój ducha, że będą w Twoich bliskich rękach wcześnie.

Sklep małe, lokalne firmy

Jeśli twoja rodzina jest lokalna, umieść kilka dat w kalendarzu, aby robić zakupy i wymieniać prezenty osobiście. W ten sposób możesz spędzać czas i wspierać swoją społeczność, robiąc zakupy lokalnie. Może być kilka unikalnych znalezisk, które nie są dostępne u głównych sprzedawców detalicznych, dzięki czemu prezent jest znacznie bardziej przemyślany. Jeśli jesteś w obszarze, w którym lokalne sklepy są ograniczone, przeszukaj małe firmy, a pojawią się strony pełne wyników. Korzystaj z Etsy i mediów społecznościowych, aby odkrywać małe firmy na całym świecie.

Weryfikacja zaktualizowanych terminów przetwarzania i wysyłki 

Zarówno główni sprzedawcy detaliczni, jak i małe firmy zaktualizowały swój czas przetwarzania zamówień, aby zrobić miejsce na rzeczy poza ich kontrolą. Aby ograniczyć zamieszanie, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na zaktualizowane ramy czasowe na swoich stronach internetowych i mediach społecznościowych. Jeśli to konieczne, utwórz listę firm, które chcesz patronować w tym sezonie świątecznym. Dzięki temu będziesz mieć pod ręką działającą listę i będziesz mógł ustalać priorytety zamówień. Wielu głównych sprzedawców zajmie się logistyką przy bezpośrednim składaniu zamówień. Aby zmniejszyć obciążenie, zdecydować się na korzystanie z ich usług wysyłkowych, aby uniknąć kłopotów.

Badawczy nośnik poczty a różne koszty

Jeśli ty (lub twoje kieszenie) nie zauważyłeś, Cena wszystkiego wzrosła, a WYSYŁKA nie była wyjątkiem. Usługi pocztowe, FedEx i UPS zostały zalane-pracują przez wiele godzin ze znacznym niedoborem siły roboczej. Często sprawdzaj ich strony internetowe, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje o wysyłce. Terminy i daty wysyłki zostały niedawno opublikowane, więc pamiętaj, aby wysłać wcześniej na dobry środek. Widzieliśmy skutki opóźnień, więc błądź po stronie ostrożności. W razie wątpliwości odwiedź lokalne sklepy lub zadzwoń, jeśli potrzebujesz dalszej pomocy. Niezależnie od tego, czy wysyłasz przesyłki lokalne, czy międzynarodowe, najlepiej zdecydować się na Ubezpieczenie paczki i zapłacić za śledzenie, jeśli nie pod warunkiem.

Paczki, które zostały zgubione, skradzione i / lub uszkodzone, znacznie wzrosły, więc chroń się w jak największym stopniu. Pamiętaj, że problemy z pakietami wakacyjnymi nadal będą występować w pierwszym kwartale 2022 r.; zacznij wcześnie, aby uniknąć wpadnięcia w wakacyjny szał.

Wybierz cyfrowe karty upominkowe 

Wielu dużych sprzedawców chce ułatwić swoim klientom Robienie dwóch rzeczy; robienie zakupów i wydawanie pieniędzy. Aby uniknąć kłopotów z drogimi opłatami za wysyłkę i utraconymi paczkami, spróbuj swoich sił w cyfrowych kartach upominkowych. Wszystko, czego potrzebujesz, to adres e-mail, a Twój łaskawy prezent będzie bezpośrednio w ich skrzynce odbiorczej. Jeśli nadal chcesz wysłać fizyczną kartę podarunkową, jest to również opcja i zostanie wysłana na adres odbiorcy. Ponadto nie musisz martwić się wysyłką, zwrotem lub zakupem czegoś, o co odbiorca może nie dbać. Podaruj im prezent z wyboru; jest to sytuacja korzystna dla obu stron!

Odśwież tradycyjne pomysły na prezenty 

Podczas gdy niektórzy ludzie są bardzo nieugięci w dostarczaniu prezentów dla swojej rodziny i przyjaciół, czy poświęciłeś czas, aby zastanowić się, co naprawdę cieszy ukochaną osobę? Prezenty nie zawsze muszą być tradycyjnym materiałem. Pandemia dotknęła nas wszystkich-niektórych w najbardziej niefortunny sposób. Było wiele strat, smutku i ogólnego stresu, który jest nadal bardzo powszechne w naszym życiu. Zamiast kupować nowy telefon lub aparat fotograficzny, pomyśl o tym, aby dać tej osobie szybkie wakacje lub ucieczkę. Za tę samą cenę może to zapewnić członkowi rodziny odmieniające życie doświadczenie. Zamiast swetra lub płaszcza, rozważ kartę podarunkową do masażu lub dzień spa. Jeśli ukochana osoba nie miała okazji podróżować i pragnie, zdecydować się na lot voucher. Bądź kreatywny i myśl nieszablonowo.

Dla właściciela małej firmy w twojej rodzinie, rozważ zamówienie swoich produktów lub przekazanie darowizny, aby utrzymać swoją działalność. Interaktywny kurs nauki to świetna alternatywa dla tradycyjnej książki. Szczerze mówiąc, niektórzy członkowie rodziny mogą być zadowoleni z opłaconego rachunku lub bardzo potrzebnego czasu. Zanim zastanowisz się, co chciałbyś, aby mieli, zrób sobie przysługę i zapytaj ich najpierw!

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest, aby pamiętać, że czas ma kluczowe znaczenie. Żaden prezent nie jest ważniejszy niż spędzanie czasu z tymi, których kochasz i na których najbardziej Ci zależy. Śmiech i społeczność to dary, których nie można kupić.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Marsha Barnes (24 Postów)

Marsha Barnes jest guru Finansów z ponad 20 lat doświadczenia poświęca swoje wysiłki, aby umożliwić kobietom na całym świecie stać się finansowo Kwitnące. Kompetencje finansowe i umiejętność czytania i pisania są pasją marshy, dostarczając praktycznych informacji dla klientów zwiększających ich ogólne zaufanie do ich finansów osobistych.

Linki

Jak napisać czek

Poprzedni wpis

Rodzaje strategii inwestycyjnych – co jest dla ciebie najlepszym rozwiązaniem?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły