Artykuły

Co musisz wiedzieć, aby przetrwać ten niestabilny czas finansowy

0

Gdy weszliśmy w 2022 r., a pandemia wciąż trwa, wielu Minterów pyta, „Co muszę wiedzieć o tym, co dzieje się w gospodarce i na giełdzie i jak to wszystko wpływa na Moje finanse?”

Inwestując, niezależnie od tego, czy chodzi o nieruchomości, giełdę, czy rynek kryptowalut, zawsze ważne jest, aby pamiętać o długoterminowym planie gry i filozofii inwestycyjnej. Na scenie pojawia się wielu nowych inwestorów i wielu z nich nie doświadczyło jeszcze rynków niedźwiedzi lub ekstremalnej zmienności na rynku i nie rozumie zasad nie reagowania emocjonalnie, gdy widzą, że ich konta są w dół. Jeśli inwestujesz w przyszłość, skup się na odpowiedniej kombinacji alokacji, zrozumieniu zmienności rynku i ryzyka i nie reaguj emocjonalnie, gdy zobaczysz, że Twoje konta są w dół. Pamiętaj, że krótkoterminowe wahania nie są stratą długoterminową i tracisz pieniądze tylko wtedy, gdy sprzedajesz ze stratą. 

Poświęć czas na naukę lub przypomnienie sobie zasad inteligentnego inwestowania i nigdy nie wpadaj w panikę, nie sprzedawaj ani nie trać emocji podczas podejmowania decyzji finansowych. Wiadomością zawsze (i mam na myśli zawsze) będzie mały kurczak płaczący: „niebo spada, niebo spada”, ale każdy odnoszący sukcesy inwestor powie Ci, abyś trzymał filozofię inwestycji na pierwszym miejscu i nie reagował na wahania rynku, chyba że coś poważnego zmieni Twoje życie finansowe, a tym samym zmieni Twoje cele.

Aby pomóc ci w przejrzeniu finansów i uzyskać zaktualizowany plan na rok 2022, oto 10 ważnych rzeczy, które możesz zrobić teraz ze swoimi pieniędzmi: 

1. Nie panikuj

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale w niestabilnych czasach ważne jest, aby zachować spokój i koncentrację i nie reagować z miejsca strachu. Mądrze jest wyrażać wszelkie emocje, które możesz mieć na temat tego, co dzieje się z zaufanym członkiem rodziny, przyjacielem lub licencjonowanym terapeutą i korzystać z sieci specjalistów, aby pomóc ci w tym czasie. Wykorzystaj ten czas, aby zacząć medytować lub wykonywać inne czynności, aby utrzymać koncentrację i spokój. 

2. Mieć plan

Zawsze potrzebujesz solidnego budżetu i planu finansowego, a w takich czasach możesz być bardziej obecny i jasny z tym, co się dzieje. Większość ludzi, którzy mają solidny budżet i plan finansowy, który założyli w Mint lub pracowali z planerem finansowym, odkryje, że nie muszą reagować zbytnio na nieprzewidziane okoliczności i mam nadzieję, że przygotowywali się na spowolnienie rynku. 

3. Sprawdź swój plan za pomocą planera finansowego

Powinieneś często przeglądać swój plan, ale zwłaszcza w takich chwilach, możesz ponownie przejrzeć, aby upewnić się, że robisz wszystko poprawnie ze swoimi pieniędzmi. Jeśli nie masz planera finansowego, teraz jest czas, aby go zdobyć. Zobacz www.cfpboard.net dla planisty, który odpowiada twoim potrzebom.

4. Przejrzyj swój budżet i ogranicz niepotrzebne wydatki

Możesz zalogować się do aplikacji Mint i dokładnie przeanalizować wszystkie swoje miesięczne wydatki, aby sprawdzić, czy jest coś, co możesz wyciąć, takie jak członkostwo lub subskrypcje, z których już nie korzystasz. Z każdą uwolnioną gotówką, którą tworzysz, eliminując lub zmniejszając wydatki, możesz zdecydować, na jaki cel finansowy chcesz to zapisać. Mint ma świetną funkcję, która pomoże Ci stworzyć cele finansowe i skonfigurować automatyczne oszczędności wobec nich, dzięki czemu zobaczysz postępy, których szukasz, aby osiągnąć te cele finansowe, które masz.

5. Rozważmy refinansowanie długu na niższy interest stawki

Federalne stopy procentowe rosną, a to oznacza, że teraz jest świetny czas, aby zablokować niskie stopy, zanim będą nadal rosnąć. Przejrzyj stopy procentowe kart kredytowych, kredytów hipotecznych i innych długów osobistych, ale upewnij się, że porozmawiasz z profesjonalistą, ponieważ nie zawsze ma sens refinansowanie długu. Zrób swoje badania i upewnij się, że dokładnie rozumiesz swoje opcje.

6. Nie inwestuj krótkoterminowych pieniędzy w inwestycje długoterminowe

Jest to dane, ale jeszcze bardziej krytyczne w tym czasie. Zawsze powinieneś mieć swoje krótkoterminowe cele, takie jak gotówka, Zaliczka do domu i podróże na wysokodochodowych kontach oszczędnościowych, a nie inwestować na giełdzie. Powodem jest to, że nigdy nie chcesz brać pieniędzy z rachunków inwestycyjnych, gdy mogą one być w dół (na przykład, obecny scenariusz), aby pokryć swoje krótkoterminowe potrzeby pieniężne. 

7. Miej na uwadze długoterminowe inwestycje 

Jest to również dane, ale należy pamiętać, że należy inwestować swoje pieniądze na giełdzie tylko w dłuższej perspektywie, jak masz czas po swojej stronie, aby odzyskać z tego i cokolwiek przyjdzie w przyszłości.

8. Zainwestuj nadwyżkę gotówki

Posiadanie odpowiedniej poduszki gotówkowej jest kluczowe przez całe życie, ponieważ pozwala na poduszkę w sytuacjach awaryjnych, czasach zmniejszonych dochodów lub poważnych nieoczekiwanych wydatków. To powiedziawszy, posiadanie zbyt dużej ilości gotówki nie jest dobre, zwłaszcza przy inflacji na poziomie około 6,8% w tej chwili. Sprawdź, ile potrzebujesz jako poduszka gotówkowa, a następnie zainwestuj prawo w aktywa, takie jak nieruchomości, Giełda itp. to może pomóc zwiększyć swoje pieniądze szybciej niż inflacja w czasie. 

9. Szukaj możliwości

Czy są sposoby, aby zarobić więcej pieniędzy w tej chwili? Wykorzystaj ten czas, aby wykorzystać swój unikalny zestaw umiejętności i stworzyć kurs online lub stworzyć i sprzedawać inne produkty lub usługi, które zapewniają wartość innym. Ponieważ większość z nich ma więcej czasu na ręce, wybierz mądrze go używać. 

10. Naucz się zarządzania pieniędzmi i zasad inwestowania

Czytaj dalej blogi takie jak ten, aby edukować się na temat inteligentnych strategii zarządzania pieniędzmi i zasad inwestowania. Mint ma wiele cennych treści pieniężnych, które mogą Ci pomóc na każdym etapie życia. Teraz może być idealny czas, aby kopać swoją wiedzę finansową na wysoki bieg. 

Mam nadzieję, że ten blog dostarczył Ci pomocnych informacji, które pomogą Ci w pełni wykorzystać 2022!

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Co To jest Ubezpieczenie zdrowotne i jak działa?

Poprzedni wpis

Najlepsze Towarzystwa Ubezpieczeń na życie dla palaczy w 2022 roku

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły