Artykuły

Jaka jest zasada 72 i jak można obliczyć mój wzrost inwestycji?

0

Zastanawiałeś się kiedyś, ile czasu zajmie podwojenie Twojej inwestycji? Być może słyszałeś, jak eksperci finansowi mówią o zainwestowanym bogactwie rosnącym astronomicznie w czasie, pozornie za pomocą magii. Skąd biorą się te założenia?

Niezależnie od tego, czy oszczędzasz na fundusz awaryjny, zaliczkę, czy wcześniejszą emeryturę, czasami pomaga znać podwojenie czasu na bieżącą lub początkową inwestycję, jeśli przestaniesz inwestować w nią nowe pieniądze. 

Można uruchomić przez (raczej bardziej złożone) obliczenia wartości czasu pieniędzy. Możesz też użyć krótkiego skrótu: reguła 72. 

Jaka jest zasada 72?

Reguła 72 oferuje łatwy sposób obliczania liczby lat, które potrwają Twoje pieniądze do podwojenia, w oparciu o roczną stopę zwrotu, którą osiąga i narastający wzrost. 

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

Chociaż nie jest idealnie precyzyjny, z reguły jest wystarczająco dokładny do większości celów. W końcu roczny zwrot, który spodziewasz się zarobić na swoich pieniądzach, prawdopodobnie nie będzie dokładnie zgodny z twoimi prawdziwymi zwrotami. Ale dla zwrotów we wspólnym zakresie od 6% do 12%, zasada 72 zapewnia zaskakująco dokładne wyniki. 

Oto podział Zasady dokładności 72 w przewidywaniu, ile czasu zajmuje podwojenie inwestycji, w zależności od stopy zwrotu:

Stopa zwrotu Lat do podwojenia według reguły 72 Dokładne lata do podwojenia Różnica (w latach)
2% 36.0 35 1.0
3% 24.0 23.45 0.6
5% 14.4 14.21 0.2
7% 10.3 10.24 0.0
9% 8.0 8.04 0.0
12% 6.0 6.12 0.1
25% 2.9 3.11 0.2
50% 1.4 1.71 0.3
72% 1.0 1.28 0.3
100% 0.7 1 0.3

Jak widać, przybliżone oszacowanie, które daje zasada 72, jest najbardziej dokładne dla zwrotów między 5% a 25%, ale pozostaje wystarczająco dokładne dla większości celów przy każdym zwrocie między 1% A 100%. 

Reguła 72 wzór

Aby oszacować, ile czasu zajmie podwojenie Twoich pieniędzy, po prostu podziel 72 przez roczną stopę zwrotu, którą spodziewasz się zarobić. 

Wzór brzmi więc:

Lata do podwojenia = 72 ÷ zwrot z inwestycji (%roczne)

Takie obliczenia można wykonać na serwetce koktajlowej. Nawet po wypiciu jednego lub dwóch koktajli. 

Przykład reguły 72

Wyobraź sobie, że inwestujesz pieniądze w fundusz indeksowy odzwierciedlający indeks S & P 500. W dłuższej perspektywie możesz spodziewać się historycznego średniego zwrotu na giełdzie w wysokości około 10%. 

Dzielisz 72 przez 10, aby dojść do wniosku, że Twoja inwestycja podwoi się w wartości około 7,2 roku. To nie do końca fizyka rakietowa, prawda?

Zauważ, że nie dzielisz stopy zwrotu przez 100 w obliczeniu Zasady 72. Nie wpisuje się go jako dziesiętny, na przykład 0.10, ani nie wpisuje jako 10% w arkuszu kalkulacyjnym programu Excel. Zamiast tego po prostu wprowadź numer, który czyta się na stronie. Dla 10% stopy zwrotu po prostu dzielimy przez 10. 

Jeśli spodziewasz się zysku w wysokości 5%, a nie 10%, możesz spodziewać się, że jego wartość podwoi się dwa razy dłużej: 14,4 roku (72 ÷ 5 = 14,4). Dotyczy to również innych stóp zwrotu. 

Jak korzystać z zasady 72

Wszyscy mamy długoterminowe cele finansowe, od oszczędzania zaliczki na zakup domu do oszczędzania na emeryturę. Niezależnie od celu, pomaga wiedzieć, jak wiele pomocy można oczekiwać od złożonych odsetek od inwestycji. 

W tym celu będziesz chciał wiedzieć, jak szybko Twoje istniejące inwestycje podwoią wartość. 

Na przykład wyobraź sobie, że masz 55 lat i myślisz o porzuceniu pracy w stresie dla bardziej zrelaksowanej, która również nie płaci. Chcesz wiedzieć, czy możesz przestać przyczyniać się do swojego Roth IRA i po prostu pozwolić, aby Twoje istniejące inwestycje rosły same. 

Powiedzmy, że masz około połowy jaj, których potrzebujesz na emeryturę. Więc wykonujesz szybkie obliczenia w głowie, używając Zasady 72: przy średnim zwrocie 7,2% możesz oczekiwać, że zajmie to kolejne 10 lat (72 ÷ 7,2 = 10), aby Twoje saldo Rotha wzrosło dwukrotnie. Innymi słowy, jeśli jesteś w połowie drogi w wieku 55 lat, powinieneś osiągnąć saldo docelowe w wieku 65 lat i osiągnąć niezależność finansową bez konieczności dokonywania nowych wpłat. 

Lub powiedz, że chcesz wiedzieć, czy możesz przestać przyczyniać się do planu 529 Twojego dziecka. Spodziewasz się zarobić około 9% na swoich inwestycjach, więc obliczasz, że potrwałoby osiem lat, aby twoje obecne saldo podwoiło się (72 ÷ 9 = 8). Jeśli Twoje dziecko ma obecnie 10 lat, to do czasu, gdy skończy 18 lat, możesz spodziewać się mniej więcej podwójnego dzisiejszego salda, jeśli nie przyczynisz się więcej.

Oczywiście, prawdziwy świat jest bardziej popsuty niż obliczenia na stronie. Ale zasada 72 oferuje prosty sposób na oszacowanie, jak szybko Twoje inwestycje podwoią się, jeśli przestaniesz dodawać do nich nowe środki. 

Prognozowanie utraty siły nabywczej z powodu inflacji

Możesz również użyć reguły 72, aby obliczyć czas, jaki zajmie inflacja, aby obniżyć wartość oszczędności o połowę. 

Matematyka działa tak samo. Jeśli spodziewasz się, że długoterminowa średnia stopa inflacji wyniesie 2%, obniżenie wartości dolara o połowę zajęłoby około 36 lat. Służy jako przypomnienie, aby nie zostawiać pieniędzy bezinteresownie i zbierając kurz jako oszczędności.

Pamiętaj o tej utracie wartości również podczas obliczania przyszłych zwrotów. Jeśli zyskujesz 8% zwrotu, ale inflacja wynosi 2%, Twój rzeczywisty zwrot wynosi tylko 6%. 

Alternatywy dla reguły 72

Zasada 72 jest poręcznym i prostym narzędziem do szacowania wzrostu każdej inwestycji, ale nie jest to jedyny sposób na zaprojektowanie, jak Twoje pieniądze będą rosły. Oto kilka typowych alternatyw, które zapewniają nieco większą precyzję, jeśli chcesz policzyć.

Wartość pieniądza w czasie

Można, oczywiście, obliczyć dokładną ilość czasu, które zajęłoby dla inwestycji podwoić stosując wartość czasu obliczenia pieniędzy. Ten wzór wygląda tak:

FV = PV*(1+r) t

FV reprezentuje przyszłą wartość, PV reprezentuje aktualną wartość, r jest zwrotem, A T jest przedziałem czasu. Więc musiałbyś przeskoczyć przez serię matematycznych obręczy, aby odwrócić formułę i obliczyć T. co brzmi jak dużo niepotrzebnej pracy, nawet dla takiego nerda finansów osobistych jak ja. 

Reguła 69.3

Podczas gdy reguła 72 sprawdza się dobrze w rocznym składaniu, niższy licznik działa lepiej w codziennym lub ciągłym mieszanie. W przypadkach, gdy spodziewasz się, że Twoja inwestycja będzie się składać codziennie lub w sposób ciągły, podziel na 69,3 zamiast 72. To już nie jest matematyka umysłowa, ale prosta operacja przy użyciu kalkulatora.

Kalkulator Odsetek Złożonych

Zasada 72 szacuje, ile czasu zajmuje podwojenie głównej inwestycji bez dodawania nowych pieniędzy. W większości przypadków jednak nie chcesz przestać przekazywać nowych pieniędzy do swoich inwestycji. Zamiast więc stosować zasadę 72, powinieneś użyć kalkulatora odsetek złożonych, aby uwzględnić regularne nowe wpłaty do Twojego portfela

Ostatnie Słowo

Zasada 72 nie jest do końca dokładna, ale w większości przypadków nie jest potrzebna. Najprawdopodobniej twoje oszacowanie przyszłych zwrotów spadnie dalej niż niedokładność zasady obliczania 72. Jeśli oszacujesz, że zarobisz 10% rocznie, a faktycznie zarobisz 8% lub 12%, zmieni to czas potrzebny na podwojenie pieniędzy więcej niż „błąd zaokrąglania” związany z użyciem zasady 72.

Szczególnie podoba mi się zasada 72 do obliczania najgorszego scenariusza wybiegu na bieżących inwestycjach, jeśli stracisz możliwość dodawania więcej pieniędzy co miesiąc. 

W ruchu pożarniczym, na przykład, ludzie odnoszą się do” coast FI ” — mając wystarczająco dużo pieniędzy zaoszczędzonych na emeryturę, że może składać się na własną rękę od teraz do emerytury bez konieczności wnoszenia kolejnego centa. Coast FI pozwala podjąć wymarzoną pracę, która nie opłaca się również bez utraty snu na emeryturze. 

Czy powinieneś kupić samochód elektryczny?

Poprzedni wpis

Najlepsze książki Finanse osobiste Dla Dzieci

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły