Artykuły

Czym jest Momentum Trading i jak działa ta strategia?

0

Jeśli przeprowadziłeś jakieś badania na temat zarabiania pieniędzy na giełdzie, słyszałeś historię lub dwie o traderze momentum, który zrobił to wielkie dzięki bankowości na zmienności i zarabianiu tysięcy dolarów dziennie. Urok tych historii prowadzi wielu w dół drogi day trading, gdzie momentum jest jednym z najczęściej używanych narzędzi. 

Traderzy Momentum wykorzystują szybkie ruchy na rynku, próbując szybko zarobić zyski. 

Podczas gdy ten styl handlu wymaga pracy i praktyki, ma bardzo realny potencjał, aby stać się pełnoetatową pracą dla właściwego inwestora. Ale czym dokładnie jest momentum trading, jakie jest ryzyko i czy powinieneś rozważyć nurkowanie?

Czym Jest Momentum Trading?

Zmiany na rynkach finansowych mają tendencję do występowania wzniesień i dolin. Podczas gdy przeciętny inwestor nie jest zainteresowany tymi krótkoterminowymi ruchami cen, To właśnie te wahania cen akcji, z których żyje trader. 

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

Momentum trading jest podobny do swing trading w tym sensie, że zarówno handlowcy momentum, jak i handlowcy swing chcą czerpać zyski z krótkoterminowych ruchów cen; ale jest jedna kluczowa różnica. Handlowcy Swing wchodzą i wychodzą z transakcji na poziomach wsparcia i oporu, podczas gdy handlowcy momentum woleliby handlować w środku trendu cenowego. 

Idealny momentum trader jest cierpliwy i precyzyjny, dzięki czemu trendy i wolumen obrotu mogą się rozgrzać przed skokiem na okazję. Odnoszący sukcesy traderzy są również świadomi strachu i chciwości i są w stanie zapobiec emocjonalnym transakcjom, opuszczając pozycje, zanim będzie za późno. 

Momentum trader cierpliwie czeka na odpowiedni moment, aby uderzyć. Kiedy wyraźna tendencja wzrostowa jest w grze, akcje są gorące, a przedsiębiorca nurkuje. Podczas gdy transakcja jest aktywna, trader zwraca szczególną uwagę na wzorce wykresów dla sygnałów sprzedaży i próbuje sprzedać, zanim cena akcji wzrośnie i zmierza do trendu spadkowego lub „zamienia się w zimny” w żargonie tradera. 

Zobacz poniższy obrazek, zwracając uwagę na punkty wejścia i wyjścia tradera momentum:

Jak Działa Momentum Trading

Inwestorzy Momentum w dużej mierze polegają na analizie technicznej sygnałów kupna i sprzedaży, zwracając szczególną uwagę na wolumen obrotu. Wysoki wolumen obrotu i szybki ruch ceny aktywa w kierunku wzrostowym sugeruje, że wzrost jest wysoki, sygnalizując im zakup. Stamtąd przedsiębiorca opiera się na zmianach wskaźników technicznych dla sygnałów sprzedaży.  

Popularne wskaźniki techniczne Dla Momentum Trading

Istnieje kilka wskaźników momentum, które traderzy wykorzystują, aby uzyskać przewagę na rynku. Większość platform transakcyjnych oferuje te i inne wskaźniki jako opcje na swoich wykresach giełdowych, które można przeglądać wraz z wybraną ceną akcji. Do najczęściej stosowanych wskaźników należą:

Rozbieżność zbieżności średniej ruchomej (MACD)

MACD jest oscylatorem, co oznacza, że wykorzystuje wysokie i niskie skrajności do tworzenia granic i oferuje wskaźnik trendu między dwoma skrajnościami, aby zasugerować warunki wykupienia lub wyprzedania. 

MACD używa średnich kroczących do tworzenia dwóch granic, zazwyczaj 12-dniowych i 26-dniowych średnich kroczących. Od tego momentu średnia 26-dniowa jest odejmowana od średniej 12-dniowej, aby utworzyć linię trendu. Ta linia trendu jest wtedy graphed wraz z 9-dniową średnią ruchomą. Kiedy te dwie linie zbliżają się, oddalają lub krzyżują się, te działania działają jak sygnały pędu. 

Najważniejszą częścią MACD jest histogram, który pokazuje różnicę między 9-dniową średnią kroczącą a linią trendu MACD. Gdy histogram znajduje się poniżej punktu środkowego i zaczyna wspinać się w jego kierunku, sygnalizuje słabnący trend spadkowy, podczas gdy histogram powyżej punktu środkowego, który spada w jego kierunku, sygnalizuje słabnący trend wzrostowy. 

MACD jest zwykle pokazany poniżej głównego wykresu giełdowego. Zobacz poniższy obrazek jako przykład:

Względny wskaźnik siły (RSI)

Relative strength index (RSI) to kolejny oscylator, co oznacza, że jest to wskaźnik, który waha się między dwoma skrajnościami. RSI zapasów waha się od zera do 100. Wskaźnik oferuje pomiar zmian cen akcji i szybkości, z jaką te zmiany zachodzą. 

Gdy odczyt RSI wynosi 50 lub więcej, sugeruje to, że trend porusza się w górę, a wyższe odczyty sugerują zwiększony pęd. Jednak, gdy odczyt RSI dotrze do 70, jest to wskaźnik, że aktywa giełdowe są wykupieni i prawdopodobnie zaczną spadać w wartości stosunkowo szybko. 

I odwrotnie, gdy odczyt RSI jest poniżej 50, jest to oznaka pędu w dół. Gdy odczyt osiągnie 30, aktywa są uważane za wyprzedane i prawdopodobnie wkrótce odwrócą się w górę. 

Średni indeks Kierunkowy (ADX)

Średni wskaźnik kierunkowy (ADX) jest wskaźnikiem używanym do pokazania siły trendu. Gdy ADX jest powyżej 25, sugeruje to, że trend jest silny. Tendencja jest uważana za słabą, gdy ADX jest poniżej 20. 

ADX jest wyświetlany jako pojedyncza liczba, ale nie pokazuje kierunku trendu. W rezultacie jest on zwykle połączony z ujemnym wskaźnikiem kierunkowym (-DI) i dodatnim wskaźnikiem kierunkowym (+DI). Kompletny wskaźnik często pojawia się jako trzy linie na wykresie: linia ADX, linia + DI i linia-DI. 

Gdzie linie + DI I-DI krzyżują się ze sobą pomaga tworzyć sygnały kupna i sprzedaży. Linia + DI przekraczająca linię-DI jest sygnałem kupna, a linia-DI przekraczająca linię +DI tworzy sygnał do sprzedaży. 

Na przykład, gdy + DI przekracza – DI, a ADX wynosi 20, jest to słaby sygnał kupna. Jeśli ADX jest powyżej 25 w tym przypadku, sygnał jest silny zakup. Z drugiej strony, jeśli-DI przekracza + DI, a ADX wynosi 20, widzisz słaby sygnał sprzedaży. Jeśli ADX jest powyżej 25 w tym przypadku, jest to silny sygnał sprzedaży. 

Podobnie jak MACD, wskaźnik ADX jest zwykle wyświetlany poniżej wykresu giełdowego. Zobacz poniższy obrazek, gdzie czarna linia to ADX, Zielona to + DI, a czerwona to-DI. 

Strategie Tradingowe Momentum

Większość strategii stosowanych przez traderów momentum to strategie day tradingowe mające na celu wykorzystanie krótkoterminowych ruchów cen. Strategie te wykorzystują wskaźniki techniczne do produkcji sygnałów kupna i sprzedaży. Dwie z najczęstszych strategii stosowanych przez traderów obejmują:

Kupuj Tanio, Sprzedawaj Wysoko

Strategia buy low, sell high jest używana przez traderów, którzy próbują kupować po najniższej możliwej cenie w określonym trendzie i sprzedawać po najwyższej możliwej cenie, dzięki czemu spread w środku jest zyskiem. Strategia wykorzystuje wykorzystanie analizy technicznej, aby powiedzieć przedsiębiorcy dokładnie, gdzie leżą niskie i wysokie punkty. 

Stosując się do tej strategii, toważne jest, aby podążać za listem, unikając emocji podczas procesu. Dzieje się tak dlatego, że strategia stara się zbliżyć cię do odwrócenia, jak to możliwe, zanim pojawi się sygnał sprzedaży. W rezultacie, jeśli znajdziesz się coraz chciwy w handlu i trzymając się zbyt długo, można trzymać aktywa poprzez odwrócenie, co prowadzi do strat, a nie zysków. 

Skalpowanie 

Skalpowanie jest bardzo krótkoterminową strategią handlową, która działa poprzez dokonywanie kilku transakcji, przy czym każda transakcja przynosi minimalny zysk. Jednak, ponieważ istnieje kilka transakcji dokonywanych przez trend, małe zyski tworzone z każdej transakcji sumują się, aby zyskać sens. 

Korzystając ze strategii handlowej scalping, trader zaczyna od znalezienia i zdefiniowania trendu o wysokim impecie. Po zdefiniowaniu trendu trader wchodzi na pozycje, zazwyczaj ustawiając parametry transakcji za pomocą zleceń stop loss i limit. Gdy tylko handel wkracza na dochodowe terytorium — bez względu na to, jak mały może być Zysk — trader zamyka pozycję, zbierając zyski i przygotowując się do następnego skalpowania. 

Plusy i minusy handlu Momentum

Czerpanie zysków z szybkich akcji cenowych jest ekscytującym procesem, a te zyski mogą być niesamowite. Jednak nie odniesiesz sukcesu w każdej transakcji, a przed rozpoczęciem należy wziąć pod uwagę wady. 

Plusy Momentum Trading

Istnieje kilka korzyści z handlu aktywami, które doświadczają trendów wysokiej dynamiki. Do najważniejszych korzyści należą:

  1. Potencjalne Zyski. Stając się ekspertem trader wymaga dużo pracy i doświadczenia, jest to niezwykle lukratywne działanie dla tych, którzy odnoszą sukcesy. Niektórzy handlowcy zarabiają sześciocyfrowe dochody na rynku regularnie i niezawodnie.  
  2. Podniecenie. Spójrzmy prawdzie w oczy, inwestowanie i finanse nie zawsze są najbardziej ekscytującym tematem. Jednak dla wielu szybka akcja związana z momentum tradingiem tworzy sporo emocji, dzięki czemu zarabianie pieniędzy na rynku jest zabawne.  
  3. Wolność. Ze względu na wysoki potencjał zysku, ci, którzy uczą się odnosić sukcesy traderzy, często mogą rzucić pracę i cieszyć się wolnym finansowo życiem, zamiast być przywiązani do pracy od dziewięciu do pięciu.  

Wady handlu Momentum

Oczywiście, handel aktywami o wysokiej dynamice jest ekscytujący i ma potencjał generowania znacznych zysków, ale są też pewne wady. Niektóre z największych zagrożeń do rozważenia to:

  1. Zmienność. Handel aktywami o wysokiej dynamice to nic innego jak wykorzystywanie zmienności cen akcji dla zysków. Choć brzmi to świetnie, faktem jest, że bardzo zmienne akcje są również wysoce nieprzewidywalne, co wiąże się z wysokim poziomem ryzyka. 
  2. Krótkoterminowe Ryzyko Handlowe. Zdecydowana większość strategii momentum koncentruje się na transakcjach krótkoterminowych. Podczas przewidywania, co jest zasadniczo tym, co robisz podczas handlu, im krótsze ramy czasowe, tym bardziej niedokładne będą te prognozy.  
  3. Emocje. Krótkoterminowe strategie handlowe w szybkim tempie są ekscytujące, ale to podniecenie rodzi również emocje. Emocje, takie jak strach i chciwość, sprawiają, że chcesz przedwcześnie otwierać lub opuszczać pozycje, a nawet trzymać się pozycji dłużej niż powinieneś, co może prowadzić do strat. Jeśli masz zamiar wziąć udział w tym stylu handlu, ważne jest, aby sprawdzić swoje emocje przy drzwiach. 

Czy Powinieneś Ćwiczyć Momentum Trading?

Strategie handlu Momentum zazwyczaj odbywają się w bardzo krótkim czasie i wiążą się z wysokim poziomem ryzyka, więc nie są one dla wszystkich. 

Więc, kto jest idealnym kandydatem na momentum tradera?

  • Zdrowy apetyt na ryzyko. Jeśli coś zostało tutaj wbite do domu, powinno być tak, że podczas gdy handel momentem jest ekscytujący, jest ryzykowny. Dlatego głównym kandydatem do tego procesu jest stosunkowo młody inwestor (nie w pobliżu emerytury) ze zdrowym apetytem na ryzyko. 
  • Zainteresowany Wykresami. Handlowcy muszą polegać na analizie technicznej, aby określić, kiedy kupować i sprzedawać aktywa. Wymaga to sporo Wykresów. W związku z tym najlepsi kandydaci na momentum trading są zainteresowani dogłębną znajomością wykresów i wskaźników technicznych. 
  • Samokontrola. Wreszcie, ten rodzaj handlu ma potencjał wywoływania emocji, które mogą prowadzić do znacznych strat. Idealny kandydat nie tylko wykorzystuje analizę techniczną, aby wiedzieć, kiedy je trzymać, a kiedy złożyć; mają również samokontrolę wymaganą do zaufania i działania na ich analizie. 

Zawsze Ćwicz Zarządzanie Ryzykiem

Jeśli zdecydujesz, że handel momentum jest czymś, w co chciałbyś się zaangażować, świetnie. Ale ważne jest, aby chronić siebie. Podczas handlu zawsze stosuj strategię zarządzania ryzykiem, która wykorzystuje zlecenie stop-loss. Te typy zleceń automatycznie zamkną Twoją transakcję z ustalonym limitem strat, który ustawisz, aby upewnić się, że żadna pojedyncza transakcja nie spowoduje strat, na które nie możesz sobie pozwolić. 

Ucz Się Za Pomocą Symulatorów Handlowych

Na koniec, zanim zaczniesz handlować swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi, będziesz chciał poćwiczyć korzystanie z wirtualnych pieniędzy. W ten sposób, jeśli przegrasz podczas nauki, masz możliwość dostosowania strategii przed podjęciem jakichkolwiek rzeczywistych strat. 

Istnieje kilka symulatorów handlowych dostępnych online. Symulatory te wyświetlają dane rynkowe w czasie rzeczywistym, co daje możliwość umieszczania fałszywych transakcji w środowisku, które wydaje się prawdziwe. Jeśli Twoja strategia zawiedzie w symulatorze, nie powiedzie się w prawdziwym życiu. Z drugiej strony, strategie, które radzą sobie dobrze w symulatorze, prawdopodobnie będą działać dobrze, gdy prawdziwe pieniądze są na linii. 

Mając to na uwadze, korzystaj z symulatora, dopóki nie wybierzesz strategii, która ma wysoki procent wygranych transakcji. W tym momencie będziesz gotowy do użycia prawdziwych pieniędzy, aby dokonać transakcji, A Dodatkowe zaufanie wynikające z praktyki, którą wykonałeś na symulatorze, pomoże tylko twojej sprawie. 

Rozważ Inwestowanie W Momentum

Handel krótkoterminowy to proces wysokiego ryzyka, który powinien być stosowany tylko przez osoby z doświadczeniem i zdrowym apetytem na ryzyko. Jeśli to nie ty, rozważ inwestowanie w momentum jako alternatywny sposób wykorzystania momentum na giełdzie na swoją korzyść, trzymając się długoterminowej strategii. 

Momentum investing koncentruje się na zakupie akcji, które osiągnęły dobre wyniki konsekwentnie przez dłuższy okres, zwykle kilka miesięcy. Inwestorzy poszukują wyraźnych i utrzymujących się przez dłuższy czas trendów. Po wykryciu tych trendów inwestor zajmuje długoterminową pozycję w aktywie, chcąc wykorzystać jego dynamikę wzrostu. 

Możesz użyć wielu takich samych wskaźników do inwestowania w momentum, jak w przypadku handlu momentum, z wyjątkiem powiększenia, aby spojrzeć na dłuższe okresy, aby szukać długoterminowych trendów. Również dlatego, że inwestowanie w dynamikę involves potencjalnie trzymając się swoich zakupów w dłuższej perspektywie, będziesz chciał położyć dodatkowy nacisk na wykonanie właściwej analizy fundamentalnej aktywów, które rozważasz dla tej strategii.

Ostatnie Słowo

Momentum trading to ekscytujący sposób na zarabianie pieniędzy na giełdzie. Wiąże się to jednak również ze znaczącym nieodłącznym ryzykiem. W związku z tym tylko ci, którzy mają dużą tolerancję na ryzyko i dużo czasu na to, aby ich portfele mogły się odbić od strat, powinni rozważyć wzięcie udziału w tym procesie. 

Jeśli to Ty, poświęć trochę czasu na przeprowadzenie badań i użyj symulatora, aby znaleźć strategię przed rozpoczęciem, Aby uzyskać największe szanse na sukces. 

Najlepsze Towarzystwa Ubezpieczeń na życie dla osób po 50 roku życia

Poprzedni wpis

Trade Ideas Review 2022-handluj z technologią ai o nazwie Holly

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły