Artykuły

Co To jest intercyza i co się stanie, jeśli ją podpiszesz?

0

Zaręczyny to ekscytujący czas w życiu każdego człowieka, często przesiąknięty romansem i oczekiwaniem na nadchodzące zaślubiny. Ale ważne jest, aby nie pozwolić, aby Twoja radość wyprzedziła praktyczność – przynajmniej nie na zbyt długo. 

Małżeństwo wiąże cię z partnerem prawnie i finansowo. A rozmowy o pieniądzach przed ślubem mogą pomóc w dobrym rozpoczęciu wspólnego życia. I jednym z tych pytań jest to, czy potrzebujesz intercyzy.

Twoim pierwszym instynktem może być lekceważenie tego pomysłu, ale nie są one tylko dla bogatych ludzi, którzy chronią swoje bogactwo. Czasami mogą pomóc chronić partnera lub dzieci. Zanim więc zdecydujesz, czy intercyza jest dla ciebie odpowiednia, dowiedz się, co to jest, jak działa i kiedy jej potrzebujesz. 

Co To jest intercyza?

Intercyza (zwana także intercyza, umowa przedmałżeńska lub umowa przedmałżeńska) to pisemna umowa, z której narzeczeni korzystają przed zawarciem związku małżeńskiego, aby rozdzielić swoje aktywa i obowiązki finansowe. 

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

To, co możesz rozwiązać w intercyzie, zależy od Twojego stanu i majątku, długów i osób pozostających na utrzymaniu, które wnosisz do małżeństwa. 

Intercyza Może Adresować:

 • Majątek osobisty i małżeński, jak nieruchomości
 • Długi osobiste i małżeńskie
 • Alimenty lub alimenty
 • Finanse osobiste i wspólne, takie jak konta bankowe i spadki

Intercyza Nie Może Dotyczyć:

 • Opieka nad dzieckiem i alimenty
 • Zwolnienia z alimentów lub zwolnienia z alimentów dla małżonków
 • Zachęty finansowe do rozwodu (np. powiedzenie, że jeden partner zapłaci drugiemu sumę pieniędzy w przypadku rozwodu)
 • Działalność nielegalna

Niektóre pary skłaniają się do stosowania intercyzy, aby narzucić osobiste preferencje za pomocą klauzul dotyczących stylu życia. Na przykład może określić, ile wagi może zyskać jeden partner, jak często przyszły małżonek musi sprzątać dom, a nawet ile imprez towarzyskich musi uczestniczyć w każdym miesiącu. Ale nie zawsze są one prawnie wiążące. 

Każde państwo ma inne prawa dotyczące klauzul dotyczących stylu życia, ale nawet jeśli są ważne, często są niezwykle trudne do wyegzekwowania. 

Aby intercyza była prawnie wiążąca w przypadku rozwodu, najlepiej skupić się na aspektach finansowych małżeństwa. 

Po co mieć intercyzę?

Wiele zaręczonych par unika intercyzy, ponieważ wierzą, że ich jedyną wartością jest rozwód. A kto chce pomyśleć o rozwodzie, zanim się pobierze?

Ale intercyzy zapewniają wiele korzyści parom na wszystkich etapach związku, w tym zaręczyn i małżeństwa-i tak, w przypadku rozwodu. Istnieje wiele powodów, dla których intercyza może być korzystna dla wszystkich par.

Określa Prawa I Obowiązki Finansowe

Przed ślubem, ważne jest, aby porozmawiać o tym, jak planujesz podzielić rachunki, czy będziesz miał wspólne lub oddzielne Finanse, i jak radzisz sobie z istniejącymi długami. 

Ważne jest, aby być na tej samej stronie o swojej sytuacji finansowej przed ślubem, jak to jest znacznie trudniej oddzielić swoje aktywa i długi po ślubie. 

Na przykład, jeśli twój przyszły małżonek ma znaczne zadłużenie karty kredytowej i nie want aby skończyć płacąc za to, intercyza pomaga upewnić się, że nie jesteś odpowiedzialny za pokrycie ich płatności. 

To samo dotyczy aktywów. Jeśli posiadasz majątek rodzinny, który odziedziczyłeś przed ślubem, taki jak Dom, i chcesz zachować wyłączną własność, intercyza pomaga zapewnić, że nie można jej zaklasyfikować jako własność wspólnotową. 

Prowadzenie tych rozmów i omawianie oczekiwań finansowych i obowiązków przed ślubem to długa droga w budowaniu solidnego fundamentu komunikacji i zrozumienia. Oba są niezbędne w udanym i zdrowym związku. 

Pomaga uniknąć kłótni w małżeństwie

Wbrew powszechnemu przekonaniu intercyzy nie są tylko siatką bezpieczeństwa dla małżeństw, które się rozwodzą. Intercyzy są również idealne do określenia odpowiedzialności finansowej każdego partnera jako części szczęśliwego i kochającego małżeństwa. 

Podczas małżeństwa intercyzy działają jako sposób na wzmocnienie wszelkich umów finansowych i podziałów, które zawarłeś przed zawarciem związku małżeńskiego, pomagając Ci uniknąć kłótni o pieniądze-lub przynajmniej rozwiązać je nieco łatwiej. 

Intercyza daje Ci coś do odniesienia, gdy pojawiają się rozmowy finansowe, na przykład jak poradzić sobie z oddzielną nieruchomością, którą jeden z was dziedziczy lub podzielić spłatę kredytu hipotecznego na nowy dom. 

Pomaga uniknąć kłótni w rozwodzie

Rozwód jest kosztowny i stresujący. Żadna szczęśliwa para nie chce myśleć o tym, co się stanie, jeśli małżeństwo się skończy, ale rozsądnie jest zaplanować różne możliwości. W pewnym sensie intercyza może służyć jako romantyczny gest, że dbasz o współmałżonka na tyle, aby uniknąć długotrwałego postępowania rozwodowego, jeśli zdarzy ci się rozrosnąć. 

Ponieważ intercyza dotyczy podziału majątku i majątku między małżonków, daje prawnikom rozwodowym i małżonkom rozdzielającym mapę drogową, w jaki sposób postępować w najlepszym interesie każdej ze stron. To oszczędza czas i pieniądze oraz pomaga zmniejszyć niechęć. 

Komu potrzebna intercyza?

Intercyzy są konfigurowalne i mogą dotyczyć różnych sytuacji finansowych, od praw majątkowych po aktywa małżeńskie, takie jak pojazdy, firmy, a nawet dzieła sztuki, są istotne dla praktycznie wszystkich par, które zamierzają się pobrać, niezależnie od ich okoliczności. 

Jednak są one niezbędne dla par w pewnych szczególnych okolicznościach. 

Osób o znacznym bogactwie lub majątku

Jeśli jesteś znacznie bogatszy od swojego partnera (lub na odwrót), intercyza pomaga utrzymać majątek przed małżeństwem oddzielnie. 

Na przykład, jeśli odziedziczyłeś znaczną kwotę pieniędzy przed poślubieniem współmałżonka, intercyza zapewnia, że pozostaje prawnie Twoją własnością osobistą,a nie wspólną. Gdyby doszło do rozwodu, współmałżonek nie miałby prawa do żadnych pieniędzy chronionych w ramach intercyzy. 

Pieniądze to nie jedyna rzecz, którą możesz pokryć. Możesz użyć intercyzy, aby oddzielić wszelkie godne uwagi aktywa przed ślubem, w tym Nieruchomości, pojazdy, firmy i pamiątki rodzinne.

Wiele celebrytów i osób odnoszących sukcesy finansowe wykorzystuje intercyzy do zabezpieczenia przedmałżeńskiego majątku. 

Osoby z dziećmi z poprzedniego związku

Jeśli masz dzieci z poprzedniego małżeństwa lub związku, masz wydatki, które możesz nie chcieć dzielić ze współmałżonkiem. Alternatywnie, jeśli mają dzieci przed poznaniem, możesz nie chcieć dzielić kosztów związanych z wychowywaniem dzieci, takich jak opieka nad dziećmi, alimenty, edukacja, Odzież i artykuły spożywcze. 

Intercyzy pozwalają określić, w jaki sposób poradzisz sobie z obowiązkami finansowymi związanymi z dziećmi kroczącymi i mogą wywołać rozmowy o Twoich oczekiwaniach dotyczących tych kosztów i obowiązków. 

Na przykład, czy pomożesz zapłacić za przybory szkolne? Kto będzie odpowiedzialny za zapewnienie dzieciom ubezpieczenia zdrowotnego? A co z konserwacją pojazdów, rachunkami za telefony komórkowe lub meblami do sypialni?

Nie możesz jednak użyć intercyzy do określenia opieki nad dzieckiem lub wsparcia poza obowiązkami związanymi z wcześniejszymi wypłatami alimentów podczas małżeństwa. Większość stanów wymaga, aby sąd podejmował decyzje w oparciu o najlepszy interes dziecka, czasami niezależnie od pokrewieństwa, w zależności od prawa stanowego.

Kolejną korzyścią z posiadania intercyzy jest to, że możesz ich użyć do zmiany swoich praw spadkowych. Kiedy bierzesz ślub, automatycznie Masz prawo do wzajemnego dziedziczenia. Oznacza to, że gdy któryś z was umiera — o ile nie wskazano inaczej podczas planowania majątku — żyjący małżonek ma prawo do co najmniej części majątku zmarłego małżonka. 

Jeśli masz dzieci z wcześniejszego związku, możesz zrzec się lub ograniczyć te prawa, aby całość majątku przeszła na osoby pozostające na utrzymaniu. Możesz nakreślić tę decyzję w intercyzie, zapewniając, że Twoje dzieci otrzymają pełny spadek. 

Może również pomóc, jeśli jeden z małżonków umrze bez woli. Jeśli tak się stanie z małżonkiem, ich majątek może przejść w całości do ciebie. Jeśli zrzekłeś się tego prawa w intercyzie, możesz go wykorzystać do wykazania, że ich rzeczy lub aktywa powinny trafić do innych beneficjentów, takich jak ich dzieci. 

Osoby Ze Znacznym Zadłużeniem

Podczas gdy wiele par stosuje intercyzy w celu ochrony aktywów, możesz również użyć ich do ochrony jednego małżonka przed innym znaczącym długiem. I działa zarówno podczas małżeństwa, jak i gdy związek się kończy. 

Intercyza utrzymuje windykatorów z prowadzenia jednego małżonka dla drugiego długu i może pomóc chronić swoją zdolność kredytową, jeśli ich partner spóźnia się na płatności. Uniemożliwia również wierzycielom dostęp do wspólnych rachunków bankowych i zajęcie wspólnych aktywów, takich jak pojazdy. 

Jeśli ty lub twój przyszły małżonek ma znaczny dług osobisty, intercyza oferuje ochronę finansową w trakcie całego Związku. 

Właściciele Firm

Intercyza to również dobry wybór dla właścicieli firm, niezależnie od tego, czy są jednoosobowymi właścicielami, właścicielami firmy z członkami rodziny, czy kierują dużą korporacją. W większości przypadków właściciele firm korzystają z intercyzy, aby zapobiec roszczeniu przez małżonków części firmy w przypadku rozwodu. 

Ale można również użyć ich do oddzielenia obowiązków finansowych związanych z biznesem, takich jak długi, rachunki i podatki. 

Jeśli jesteś właścicielem firmy, możesz chcieć utworzyć intercyzę przed ślubem, aby utrzymać własność firmy, nad którą tak ciężko pracowałeś.

Jeśli poślubiasz kogoś, kto jest właścicielem firmy, podpisanie intercyzy gwarantuje, że nie jesteś zobowiązany do ponoszenia żadnych wydatków związanych z firmą, nawet jeśli doświadcza kłopotów finansowych. 

Osoby, Które Wcześniej Zawarły Związek Małżeński

Jeśli byłeś żonaty wcześniej, może chcesz uzyskać intercyzę tym razem z kilku powodów. 

Po pierwsze, pomagają prowadzić rozmowy o pieniądzach z góry. Jeśli to jest coś, czego nie zrobiłeś przed pierwszym małżeństwem i problemy finansowe przyczyniły się do rozpadu twojego związku, o te discussiteraz ons może później zapobiegać argumentom. 

Po drugie, jeśli byłeś owdowiały, mogą oddzielić majątek zmarłego współmałżonka od majątku nowego współmałżonka. Na przykład, jeśli odziedziczyłeś polisę ubezpieczeniową na życie lub dom, możesz chcieć zachować ją niezależnie od majątku małżeńskiego, zwłaszcza jeśli może to być część spadku dla Twoich dzieci. 

Po trzecie, jeśli wcześniej przechodziłeś przez niechlujny rozwód, są szanse, że nie chcesz tego robić ponownie. Przed zawarciem intercyzy postępowanie rozwodowe staje się proste i eliminuje stres. 

Wymogi dotyczące ważnej intercyzy

Chociaż mogą się one różnić w zależności od państwa, intercyza musi zasadniczo spełniać kilka standardów, aby była wykonalna. 

Musi być na piśmie

Umowy ustne są notorycznie trudne do wyegzekwowania. Aby intercyza była prawnie wiążąca, musi być sporządzona na piśmie, podpisana przez obie strony i świadczona. Podczas gdy większość stanów nie wymaga, aby intercyza była Notarialna, nadal możesz to zrobić, jeśli chcesz dodać do ważności dokumentu. 

To Musi Być Uczciwe.

Chociaż intercyzy działają w celu oddzielenia i zdefiniowania zobowiązań finansowych dwóch osób w małżeństwie, podziały te muszą być sprawiedliwe dla obu stron. 

Na przykład, jeśli jeden małżonek jest bardzo bogaty, a drugi nie, byłoby niesprawiedliwe oczekiwać, że małżonek o niższych dochodach wniesie taką samą kwotę do kredytu hipotecznego na drogim domu. 

Musi Być Dobrowolne

Intercyzy są nieważne, jeśli zostały utworzone przez przymus lub pod przymusem. Oznacza to, że zarówno ty, jak i twój małżonek musicie zawrzeć intercyzę dobrowolnie i z własnej woli. Nie możesz przekupić, grozić ani w inny sposób zmusić partnera do podpisania intercyzy. 

Musi Być Dokładny

Wszystkie informacje zawarte w intercyzie muszą być dokładne w momencie jej utworzenia. Oznacza to, że musisz zapewnić pełne ujawnienie swojej sytuacji finansowej, w tym zarówno aktywów, jak i długów. 

Jeśli nie jesteś transparentny co do swoich finansów, ryzykujesz całkowite unieważnienie intercyzy. Nie spiesz się więc i zrób pełną listę wszystkiego, od kont bankowych i kart kredytowych po pożyczki i nieruchomości, a twój partner zrobi to samo. 

To Musi Być Zgodne Z Prawem

Intercyza nie może dyktować, że ty lub twój współmałżonek robicie lub uczestniczycie w czymś nielegalnym. Wszystko, co umieścisz w intercyzie, musi być zgodne z prawem stanowym, aby było prawnie wiążące. 

Ważne jest również, aby pamiętać, że łatwo jest unieważnić intercyzę przez: 

 • Popełnianie prostego błędu
 • Niezdolność do obalenia jednego z małżonków została zmuszona do podpisania
 • W tym nieprawidłowe klauzule (takie jak klauzule dotyczące stylu życia)

Jeśli nie masz pewności co do włączenia klauzuli do intercyzy, porozmawiaj z adwokatem w celu uzyskania porady prawnej. 

Intercyza Często Zadawane Pytania

Przed podpisaniem intercyzy musisz dokładnie wiedzieć, w co się pakujesz. Odpowiedzi na te często zadawane pytania mogą pomóc w podjęciu świadomej decyzji. 

Ostatnie Słowo

Pary korzystają z intercyzy z różnych powodów. Niektórzy partnerzy chcą chronić swoje finanse przed nadmiernym wydatkiem małżonka, podczas gdy inni chcą przedstawić, w jaki sposób planują podejście do nierówności finansowych w ich małżeństwie. 

Bez względu na powód, dla którego je tworzysz, pomyśl o tym jako o mieszance między budżetem a formą ubezpieczenia. Zachęca do szczegółowych i otwartych rozmów na temat pieniędzy. I choć nie przewidujesz rozwodubardziej niż wypadek samochodowy, nadal chronisz się na wypadek najgorszego. 

To samo dotyczy twojego małżeństwa. Zawarcie intercyzy nie oznacza, że nie wierzysz, że małżeństwo przetrwa. Zamiast tego jest to sposób na ochronę was obu, jeśli życie rzuci wam podkręconą piłkę. 

Jackson Hewitt online Review-przygotowanie i złożenie podatku

Poprzedni wpis

Jak zaoszczędzić pieniądze jako Gość Weselny

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły