Artykuły

Pilna opieka vs. Pogotowie. Czy Klinika czy ostry dyżur są tańsze?

0

Kilka lat temu nasz kot ugryzł mojego męża, gdy próbował dać jej pigułkę. Gabinet lekarski był zamknięty na weekend, więc czekaliśmy prawie pięć godzin na pogotowie, aby uzyskać receptę na antybiotyk. A poza tym mieliśmy polisę ubezpieczeniową za 100 dolarów.

Ta wycieczka na ostry dyżur była wielkim bólem, ale uznaliśmy, że nie mamy wyboru. Ale mogliśmy oszczędzić sobie wielu kłopotów, udając się do centrum ratunkowego. Placówki te nie poradzą sobie z każdym nagłym wypadkiem zdrowotnym, ale w wielu przypadkach oferują szybszą i tańszą opiekę niż szpitalny Ostry dyżur.

Pilna opieka a pogotowie

Szpitalne izby przyjęć są zaprojektowane tak, aby radzić sobie z zagrożeniami dla życia. Mają sprzęt i personel do diagnozowania i radzenia sobie z warunkami takimi jak zawał serca lub udar mózgu. A jeśli twój problem wymaga czegoś więcej niż szybkiego rozwiązania, mogą cię przyjąć do szpitala.

Pilne placówki opieki są dla problemów, które nie są zagrażające życiu, ale nadal wymagają szybkiej opieki medycznej-jak ugryzienie kota mojego męża. Mają sprzęt niezbędny do podstawowych zadań, takich jak robienie zdjęć rentgenowskich lub robienie zdjęć. Zazwyczaj wpuszczają Cię do szpitala szybciej niż na ostry dyżur. 

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

Ale dla wielu ludzi, nr 1 czynnikiem decydującym, gdzie uzyskać opiekę w nagłych wypadkach jest koszt, zwłaszcza jeśli nie mają ubezpieczenia.

Średni koszt opieki bez ubezpieczenia

Zgodnie z prawem Szpitalnicy nie mogą odprawiać pacjentów, nawet jeśli nie mogą zapłacić. W rezultacie wiele osób, które nie mają ubezpieczenia zdrowotnego, polega na oddziale ratunkowym jako podstawowym źródle opieki zdrowotnej. 

Aby nadrobić te wszystkie niepłatne pacjentów, ERs pobierają wyższe stawki od wszystkich innych. To sprawia, że pogotowie jest jednym z najdroższych miejsc do opieki – z ubezpieczeniem lub bez niego.

ER koszt opieki bez ubezpieczenia

Wizyta ER może łatwo kosztować w górę o tysiąc dolarów, nawet w przypadku stosunkowo niewielkiego stanu.  Ubezpieczyciel Medyczny Medica zapewnia szczegółowe informacje na temat opłat szpitalnych za leczenie określonych schorzeń:

 • Alergia: 1021 zł
 • 1367 zł
 • Ból ucha: $1,000
 • Różowe Oko: 621 Zł
 • Angina:$1,301
 • Infekcja Dróg Moczowych: 1592 Zł

Są to średnie kwoty, które szpitale płacą za ubezpieczenie pacjentów w tych warunkach. Jeśli nie masz ubezpieczenia, twój koszt może być nieco niższy, ponieważ szpitale czasami pobierają niższe opłaty za samodzielnych pacjentów. Ale musisz pokryć cały ten koszt na własną rękę.

Koszty opieki w trybie pilnym bez ubezpieczenia

Pacjenci bez ubezpieczenia zazwyczaj płacą poniżej $300 za podstawową wizytę w nagłej potrzebie, chyba że wymagają dodatkowych procedur, takich jak zdjęcia rentgenowskie. Medica rozbija również średnie koszty ośrodków opieki pilnej dla różnych warunków:

 • Alergie: 253 zł
 • Zapalenie oskrzeli:$268
 • Ucho: 245 zł
 • Pinkeye: $200
 • Angina:$237
 • Zakażenie Dróg Moczowych:$259

Średni koszt opieki z ubezpieczeniem

Koszt opieki z ubezpieczeniem jest trudniejszy do obliczenia niż koszt bez niego. Plany ubezpieczeniowe różnią się znacznie w jaki sposób płacą za opiekę i ile pokrywają. Tak więc koszt opieki z ubezpieczeniem zależy od Twojego planu. Jednak to.i zazwyczaj niższe w ośrodkach opieki. 

ER koszt opieki z ubezpieczeniem

Wszystkie plany ubezpieczenia zdrowotnego pokrywają koszty pogotowia ratunkowego. Jednak zwykle nie pokrywają całego kosztu. 

Z wielu planów, wycieczka na pogotowie wymaga copayment między $50 i $300. Inne plany pobierają koasekurację, która stanowi procent rachunku, zwykle od 10% do 30%. A niektóre plany mają oba, takie jak $ 150 copay plus 20% koasekuracji. 

Na przykład, załóżmy, że idziesz na szpitalną izbę przyjęć z bólem ucha, a to kosztuje $1,000. Koasekuracja będzie $ 100 do $300. Jeśli masz copay na szczycie koasekuracji, całkowity koszt może wynosić od $150 do $600.

Dodatkowo większość planów zdrowotnych ma możliwość odliczenia, kwotę, którą musisz zapłacić z kieszeni każdego roku, zanim rozpocznie się ochrona ubezpieczeniowa. Jeśli nie osiągnąłeś odliczenia z ubezpieczenia za rok, możesz być na haku za cały rachunek.

Jest jeszcze jedna zmarszczka. Ponieważ opieka na pogotowiu ratunkowym jest tak droga, firmy ubezpieczeniowe często odmawiają pokrycia jej za nic poza prawdziwą nagłą sytuacją. Jeśli pójdziesz na ostry dyżur z powodu zwichnięcia lub bólu gardła, możesz sam zapłacić cały koszt.

Pilna opieka koszt opieki z ubezpieczeniem

Większość polis ubezpieczeniowych pokrywa koszty pilnej wizyty. Zazwyczaj jest to współpłata, ale często jest to mniej niż współpłata za wyższą cenę wizytę na izbie przyjęć. Może wynosić od 20 do 100 USD, w zależności od złożoności wizyty. 

Jeśli twój plan ma koasekurację zamiast współpłatności, będzie również mniejszy, ponieważ ogólny rachunek jest niższy. Jeśli udałeś się do pilnej opieki z bólem ucha, całkowity koszt Zwykle wynosiłby około $245. Koasekuracja dla tego będzie wynosić od $24.50 do $73.50.

Podobnie jak w przypadku wizyt na ostrym dyżurze, obowiązuje również odliczenie z ubezpieczenia zdrowotnego. Jeśli nie osiągnąłeś kwoty do odliczenia za dany rok, możesz zapłacić pełny koszt pilnej wizyty z kieszeni.

Jednak chodzenie do pilnej opieki nadal oszczędza dużo więcej pieniędzy. Nawet droższe wizyty są tańsze niż wizyta ER w tym samym stanie.

Względy Bezkosztowe

Koszt nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze między Ostry dyżur a centrum pilnej opieki. Ważne jest również, aby wiedzieć, jakie rodzaje opieki mogą, A jakich nie mogą zapewnić poszczególne placówki i jak długo należy na nią czekać.

Rozważania o braku kosztów 

Najważniejszą zaletą udania się na pogotowie jest to, że personel może leczyć prawie każdą pomoc medyczną, bez względu na to, jak poważna jest sytuacja. Mają wielu lekarzy na personel z szerokiej gamy specjalności, i mają wyrafinowany sprzęt do diagnozowania i leczenia problemów. A jeśli to konieczne, mogą Cię zameldować w szpitalu w celu długotrwałego leczenia.

Z tego powodu każdy problem, który może zagrażać życiu, wymaga podróży na ostry dyżur. Przykłady obejmują ból w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu, nagłe osłabienie, utratę przytomności, urazy głowy, niekontrolowane krwawienie, silny ból brzucha i możliwe zatrucie.

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas wizyty na ostrym dyżurze to:

 • Czas Oczekiwania. Możliwe jest szybkie uzyskanie opieki na ostrym dyżurze. Jednak ERs ćwiczą triage, co oznacza, że zawsze najpierw leczą pacjentów w największym niebezpieczeństwie. Jeśli twój problem nie zagraża życiu, częściej czekasz ponad godzinę na wizytę u lekarza lub wyjeżdżasz bez opieki w all.
 • Długość pobytu. Po wizycie u lekarza lub pielęgniarki twój czas na ostrym dyżurze dopiero się zaczyna. Spodziewaj się spędzić kilka godzin lub więcej w izbie przyjęć przed wypisaniem, jeśli masz stosunkowo niewielki stan.
 • Godzin. Szpitale są Otwarte 24/7. Bez względu na to, kiedy pojawi się nagły wypadek, możesz go leczyć.
 • Płatność. Zgodnie z prawem, Ostry dyżur musi zapewnić wystarczającą opiekę, aby cię ustabilizować – aby upewnić się, że nie jesteś zagrożony, a twój stan nie pogorszy się-niezależnie od tego, czy możesz zapłacić, czy nie.

Pilna Opieka Bez Kosztów

Pilne ośrodki opieki mogą leczyć schorzenia, które są pilne, ale nie śmiertelne. Przykłady obejmują silny ból, infekcję, gorączkę, drobne choroby, takie jak ból gardła lub infekcja ucha, i drobne urazy (takie jak drobne skaleczenia, drobne oparzenia, skręcenia i złamania kości).

Niektóre inne względy podczas wizyty w pilnej opiece obejmują:

 • Czas Oczekiwania. Nie ma żadnej oceny w centrum ratunkowym. Leczenie jest pierwsze, pierwsze serwowane, więc to zależy od tego, jak bardzo są zajęci, ale zwykle jest to krótszy czas oczekiwania niż ostry dyżur. 
 • Długość pobytu. W większości przypadków pilna wizyta zajmuje tylko godzinę od początku do końca.
 • Godzin. Większość ośrodków pogotowia ratunkowego jest otwarta codziennie. Ale zazwyczaj zamykają się między 20: 00 a 22: 00 w dni powszednie i około 16: 00 w weekendy i święta. Jednak niektóre ośrodki pilnej opieki zapewniają leczenie 24/7.
 • Płatność. W przeciwieństwie do ERs, ośrodki pomocy nie muszą leczyć ludzi, których nie stać na zapłatę. Zazwyczaj wymagają one zapłaty na miejscu, z góry lub poprzez ubezpieczenie.

Werdykt: czy należy wybrać pogotowie lub pogotowie?

W przypadku każdego problemu, który jest poważny, ale nie śmiertelny, centra pilnej opieki zapewniają szybszą i tańszą opiekę niż szpitalne pogotowie ratunkowe. Więc wybór między tymi dwoma zależy od tego, co jest z tobą nie tak, a co jest dostępne w pobliżu.

Powinieneś iść na pogotowie.…

Pomimo swoich kosztów, pogotowie może być lepszym wyborem dla niektórych pacjentów. Ostry dyżur jest lepiej dopasowany, jeśli:

 • Twój Problem Może Zagrażać Życiu. Jeśli masz problem, który może cię zabić bez natychmiastowego leczenia, musisz udać się do najbliższej izby przyjęć. Tam, pójdziesz prosto do przodu linii, aby uzyskać opiekę, której potrzebujesz, aby cię ustabilizować.
 • W pobliżu nie ma pogotowia. Nie każda społeczność ma w pobliżu Centrum pomocy. Możesz wyszukać jeden w pobliżu Na Solv. Jeśli ich nie znajdziesz, udaj się na pogotowie.
 • Jest po godzinach. Nawet jeśli znajdziesz w pobliżu centrum pilnej opieki, może nie być otwarte, jeśli jest to weekend lub późno w nocy. Ale szpitale są zawsze otwarte. To powiedziawszy, jeśli twój problem może bezpiecznie poczekać do rana, zapłacisz mniej, czekając na otwarcie centrum pilnej opieki.
 • Nie stać Cię na zapłatę. Jeśli nie masz pieniędzy ani ubezpieczenia, szpitalna Izba Przyjęć musi cię leczyć. Ale centrum ratunkowe ma prawo Cię odesłać.

Należy udać się na pogotowie, jeśli…

Dla większości pacjentów ze schorzeniami, które są naglące, ale nie zagrażają życiu, pilna opieka jest lepszym rozwiązaniem. Wybierz pilną opiekę, jeśli:

 • Twój Problem nie jest śmiertelny. Pilne ośrodki opieki mogą poradzić sobie z różnymi problemami medycznymi o nieenergetycznym charakterze taniej niż ostry dyżur.
 • Centrum Jest Otwarte. Większość ośrodków pogotowia ratunkowego nie jest otwarta 24/7. Jeśli twój problem pojawi się poza godzinami pracy zakładu, musisz zdecydować, gdzietam może bezpiecznie poczekać, aż centrum ponownie otworzy się rano. 
 • Możesz za to zapłacić. Nie możesz dostać opieki w centrum ratunkowym, jeśli nie masz pieniędzy. Musisz zapewnić płatność w czasie wizyty, z ubezpieczeniem lub z kieszeni. Na szczęście rachunek powinien być niższy niż na izbie przyjęć.

Ostatnie Słowo

Kiedy decydujesz, gdzie udać się na opiekę medyczną, są dwa pytania, które powinieneś sobie zadać. Po pierwsze: „czy to może poczekać?”Jeśli odpowiedź jest twierdząca, umów się na wizytę do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. To tańsze niż wycieczka do Centrum pomocy, zwłaszcza z ubezpieczeniem.

Drugie pytanie brzmi: „czy to zagraża życiu?”Jeśli jest lub może być, to ominąć Centrum pomocy i udać się prosto do izby przyjęć.

Jeśli odpowiedź na oba pytania brzmi „nie”, to wtedy najlepszym wyborem jest centrum pilnej opieki. Wejdziesz i wyjdziesz szybciej niż na ostry dyżur, i prawdopodobnie zapłacisz mniej, z ubezpieczeniem lub bez. To jedna z najlepszych strategii radzenia sobie z rosnącymi kosztami opieki zdrowotnej.

Co to jest Tether (USDT) i czy powinieneś zainwestować w ten Stablecoin?

Poprzedni wpis

Jak zaoszczędzić pieniądze na podłodze

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły