Artykuły

Uporządkowanie Finansów: Od Czego W Ogóle Zacząć?

0

Jeśli zdecydowałeś się przejąć kontrolę nad swoimi finansami, być może zastanawiasz się, jak zacząć i jakie są pierwsze rzeczy, które będziesz chciał zrobić. Jeśli to brzmi jak to, gdzie jesteś w swoim życiu, przede wszystkim gratulacje! Decydując się przejąć kontrolę nad coraz swoje finanse jest jednym z najmądrzejszych decyzji finansowych można dokonać. Uzyskanie kontroli nad swoimi finansami jest pierwszym krokiem w kierunku osiągnięcia życia finansowego, że zawsze marzyłeś.

Zdecyduj się na start

Właściwie decyzja o rozpoczęciu jest prawdopodobnie najważniejszym krokiem,więc jeśli już tam jesteś, jesteś o krok przed wieloma innymi. Ważnym kolejnym krokiem może być podzielenie się swoją podróżą z innymi. Nie musisz mówić całemu światu o wszystkich szczegółach swojej sytuacji finansowej, ale jest wartość w nie tylko trzymanie tego wszystkiego w głowie. Pamiętaj, że cele, które nie są zapisywane, to tylko życzenia. Więc zapisz swoją decyzję i podziel się nią z zaufanym przyjacielem lub członkiem rodziny.

Po tym, jak zdecydujesz się zacząć zbierać swoje finanse, będziesz chciał dokładnie wiedzieć, na czym stoisz. Jednym ze sposobów, aby to zrobić jest, aby spojrzeć na Raport kredytowy, aby wiedzieć, jakie informacje kredytodawcy widzą o Tobie. Możesz uzyskać bezpłatną ocenę kredytową za darmo za pomocą Mint, a także masz prawo do uzyskania bezpłatnego raportu kredytowego raz na dwanaście miesięcy od trzech głównych emitentów kredytowych. Przejrzyj raport kredyt ostrożnie i upewnij się zakwestionować wszelkie błędy lub nieścisłości, które są w raporcie.

Stwórz plan (i budżet)

Po zapisaniu decyzji o rozpoczęciu gromadzenia finansów, nadszedł czas, aby wymyślić plan. Patrząc przez Raport kredytowy może dać wyobrażenie o istniejącym długu i wydatków, które masz. Zapisz wszystkie swoje miesięczne wydatki i miesięczny dochód.

Rejestrowanie całkowitych dochodów i wydatków to pierwszy krok w kierunku opracowania budżetu. W zależności od historii z pieniędzmi, możesz mieć negatywny związek ze słowem budżet, ale ważne jest, aby pamiętać, że budżet jest tylko narzędziem. Budżet może pomóc ci przestać wydawać pieniądze na rzeczy, które nie są dla Ciebie ważne, dzięki czemu nadal masz pieniądze do wydania na przedmioty, które są dla Ciebie ważne.

Zmniejsz wydatki

Ponownie będziesz chciał się upewnić, że twój budżet jest zapisany i śledzony. Jeśli starasz się utrzymać to wszystko w swojej głowie, wystawiasz się tylko na porażkę. Narzędzie takie jak Mint może pomóc w śledzeniu budżetu, ponieważ bezpośrednio łączy się z kontami bankowymi i kartami kredytowymi. W ten sposób możesz zobaczyć wszystkie swoje wydatki w jednym miejscu, skategoryzować je i zobaczyć, jak śledzisz swój budżet.

Gdy już budżetowania przez kilka miesięcy, zaczniesz widzieć pewne trendy, gdzie kończy się wydawać pieniądze. Zdecyduj, które pozycje w Twoich wydatkach są dopasowane do Twoich podstawowych wartości i bezlitośnie zmniejsz rzeczy, które nie są. wykorzystaj dodatkowe pieniądze każdego miesiąca, aby utworzyć fundusz awaryjny i wyjść z długu.

Zwiększ swoje dochody

Inną rzeczą do rozważenia jest to, że cięcia wydatków jest tylko połowa pobytu w budżecie. Podczas gdy wiele przewodników dotyczących budżetowania mówi o wyeliminowaniu codziennego zakupu kawy lub niewykorzystanego członkostwa w siłowni, to tylko jedna strona historii. Jest tylko tak wiele, że można wyciąć z budżetu, podczas gdy w teorii co najmniej, masz nieograniczony potencjał dochodów. Rozpocząć side hustle lub sprzedać nieużywane artykuły gospodarstwa domowego jako sposób na boost swoje dochody i uzyskać kontrolę nad finansami.

To maraton – nie sprint

Na koniec pamiętaj, że zdrowie finansowe to maraton, a nie sprint. W zależności od tego, skąd zaczynasz, prawdopodobnie nie wyeliminujesz całkowicie swojego długu w ciągu jednego miesiąca, a nawet roku. To zajmie trochę czasu, więc ważne jest, aby pamiętać, że nawet na początku. I nie wszystkie miesiące będą takie same – będą dni, tygodnie i miesiące, w których poślizgniesz się i nie dokonasz optymalnych wyborów finansowych. Jest to kolejny powód, dla którego zapisywanie i śledzenie postępów może być przydatne. Daje Ci trochę historii i kontekstu, aby wiedzieć, że jeśli masz zły dzień finansowy, również miałeś wiele dobrych dni. Daj sobie trochę łaski i pamiętaj, że jutro jest kolejny dzień.

The Bottom Line

Decydując się na swoje finanse razem jest jednym z najlepszych decyzji finansowych, które można zrobić. Bycie na solidnym fundamencie finansowym może pomóc zapewnić Ci spokój ducha i pomóc prowadzić stabilne życie. Zdecyduj się na start, zapisz go i podziel się nim z zaufanymi przyjaciółmi i rodziną. Zbierz miesięczne dochody i wydatki i rozpocznij budżet.

Dzielenie się swoją decyzją, podróżą i postępami pomaga utrzymać odpowiedzialność, nawet gdy zdarzają się nieuniknione potknięcia. Kiedy poślizgniesz się i podejmiesz złą decyzję finansową, najważniejszą rzeczą, którą możesz zrobić, to przyznać, że tak się stało i postanowić zrobić lepsze jutro. Jeden dzień na raz poprowadzi cię drogą do wolności finansowej.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Dan Miller (80 Postów)

Dan Miller jest niezależnym pisarzem i założycielem PointsWithACrew.com, strona, która pomaga rodzinom podróżować za darmo / tanio. Jego główna baza znajduje się w Cincinnati, ale stara się podróżować po świecie jak najwięcej ze swoją żoną i sześciorgiem dzieci.

Linki

Jak właściwie wygląda bycie „dobrym finansowo”?

Poprzedni wpis

Czym jest giełda kryptowalut? Przewodnik dla początkujących na rok 2022

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły