Artykuły

Unikaj Tych 3 Typowych Pułapek Cyberbezpieczeństwa

0

Nie chodzi o to, że próbujesz być niebezpieczny w Internecie, ale łatwo jest uzyskać nieostrożność podczas surfowania po Internecie. Możesz zalogować się na swoje konto bankowe online podczas korzystania z publicznej sieci Wi-Fi, prawdopodobnie ujawniając swoje hasło i nazwę użytkownika cyberprzestępcy. A może używasz tego samego hasła w każdej witrynie finansowej, którą odwiedzasz w Internecie, co ułatwia hakerom dostęp do Twoich kart kredytowych i kont bankowych. Możesz nawet otworzyć załącznik w wiadomości e-mail, która Twoim zdaniem została wysłana przez bank. Gdy to zrobisz, twój komputer zostanie zalany złośliwym oprogramowaniem.

Małe rzeczy-takie jak tworzenie silnych haseł, unikanie publicznej sieci Wi — Fi, korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej i ostrożność przy pobieraniu, otwieraniu i wysyłaniu-mogą pomóc w ochronie osobistych finansów.

Gotowy na zwiększenie bezpieczeństwa cybernetycznego? Oto, co musisz wiedzieć.

3 obszary, aby chronić się w Internecie

Cyberbezpieczeństwo jest ważną kwestią. A ci, którzy nie chronią się, ryzykują ujawnienie swoich danych osobowych i finansowych. Jak więc zabezpieczyć się w różnych sytuacjach online? Oto kroki, które możesz podjąć w zależności od tego, co robisz w Internecie.

Zachowaj ostrożność podczas bankowości online

Bankowość internetowa jest wygodna. Możesz sprawdzić saldo na kontach i kartach kredytowych, zapłacić rachunki i przelać pieniądze z ekranu komputera lub smartfona. Ale to też ryzykowne. Jeśli cyberprzestępcy uzyskają dostęp do Twojego konta bankowego lub karty kredytowej, mogą wykorzystać Twoje pieniądze do dokonywania zakupów online.

Jednym z największych zagrożeń jest phishing. W tej metodzie oszuści tworzą fałszywe wiadomości e-mail, które wyglądają legalnie. Nigdy nie klikaj łącza w niechcianej wiadomości e-mail, nawet jeśli ta wiadomość e-mail wygląda tak, jakby pochodziła od Twojego banku lub firmy obsługującej kartę kredytową. Ich celem jest nakłonienie Cię do dostarczenia informacji, których potrzebują, aby uzyskać dostęp do Twoich internetowych kont bankowych.

Jeśli otrzymasz wiadomość e-mail od banku lub dostawcy karty kredytowej z prośbą o kliknięcie łącza, aby zachować otwarte konto, o odpowiedź z danymi logowania do konta lub podanie poufnych informacji, takich jak numer ubezpieczenia społecznego, aby zweryfikować niedawne obciążenie, Usuń wiadomość e-mail. Autentyczna korespondencja nigdy nie poprosi Cię o podanie prywatnych informacji o koncie za pośrednictwem poczty e-mail. Jeśli obawiasz się, że zagrożenie może być uzasadnione, zadzwoń do działu obsługi klienta firmy, aby porozmawiać z przedstawicielem.

I nigdy nie korzystaj z publicznej sieci Wi-Fi, aby zalogować się do banku online lub kont kredytowych, chyba że korzystasz również z VPN. Hakerzy mogą łatwo węszyć w publicznej sieci Wi-Fi, uzyskując informacje potrzebne do uzyskania dostępu do kont online. Wirtualna sieć prywatna (VPN) zapewnia prywatność i anonimowość w Internecie, tworząc sieć prywatną z publicznego połączenia internetowego. Usługi VPN ustanawiają bezpieczne i szyfrowane połączenia, aby zapewnić większą prywatność niż nawet zabezpieczony hotspot Wi-Fi.

Zachowaj czujność podczas pracy w domu

Możesz spędzać więcej czasu pracując w domu. To również może otworzyć Cię na częstsze cyberprzestępstwa.

Dlaczego? Po pierwsze, komputer domowy lub inne urządzenia mogą nie być tak dobrze chronione, jak urządzenia w biurze. Po drugie, możesz ulec pokusie opuszczenia domowego biura, aby pracować w lokalnej kawiarni lub Bibliotece Publicznej. Oznacza to, że możesz częściej polegać na publicznym Wi-Fi.

Ponownie, nigdy nie należy korzystać z publicznego Wi-Fi, aby uzyskać dostęp do kont finansowych online. Nie należy również używać go do uzyskiwania dostępu do wrażliwych materiałów związanych z pracą. You couLD ujawnia wszystkie te ważne informacje cyberprzestępcom, którzy szpiegują Twoją aktywność. Jeśli musisz korzystać z publicznego Wi-Fi, używaj go tylko do nieszkodliwego wyszukiwania w Internecie, takiego jak czytanie wiadomości, przeglądanie pogody lub czytanie recenzji restauracji.

Upewnij się, że wszystkie urządzenia używane w domu są chronione przez zaktualizowane oprogramowanie antywirusowe. I zawsze zatwierdzaj aktualizacje z tego oprogramowania. Oprogramowanie antywirusowe jest często aktualizowane specjalnie w celu ochrony maszyn przed nowo odkrytymi wirusami. Inteligentnie jest zezwalać na automatyczne aktualizacje, aby chronić urządzenia w domu przed nowymi zagrożeniami.

Jest to również łatwe do samozadowolenia podczas pracy w domu. Możesz znaleźć więcej wolnego czasu w ciągu dnia roboczego, godzin, które możesz wypełnić przeglądając strony internetowe. Uważaj na to, jakie witryny odwiedzasz i jakie pliki pobierasz. A jeśli instalujesz nową aplikację, upewnij się, że kupiłeś ją w renomowanym miejscu, takim jak App Store lub Google Play.

Zawsze zachowaj ostrożność przed pobraniem filmów, obrazów lub plików z witryn. Pamiętaj, aby pobierać tylko ze znanych, legalnych stron. Jeśli tego nie zrobisz, możesz przypadkowo pobrać plik zainfekowany złośliwym oprogramowaniem.

Chroń się podczas gry online

Spędzasz dużo czasu na grach online? Nie jest to niezwykłe, ponieważ więcej osób pracuje w domu. Jednak więcej gier online oznacza więcej możliwości dla cyberprzestępców.

Jest na przykład farsz poświadczeniowy. W tym ataku cyberprzestępcy używają kombinacji hasła i nazwy użytkownika, które zostały już skradzione podczas naruszenia danych i są teraz dostępne w sprzedaży w dark web. Następnie używają zautomatyzowanego oprogramowania, aby wprowadzić te kombinacje do witryn gier, takich jak Steam.

Jeśli hakerzy mają dostęp do Twojego konta, mogą ukraść dane twojej karty kredytowej i inne powiązane z nią dane osobowe. Uzbrojeni w te informacje oszuści mogą dokonać fałszywych zakupów na twoich kartach kredytowych lub ukraść broń, zbroje i ulepszenia, które zdobyłeś podczas gry.

Inni oszuści mogą nakłonić cię do pobrania tego, co uważasz za legalną grę. Jednak po pobraniu pliku infekuje on urządzenie złośliwym kodem, umożliwiając cyberprzestępcom Szpiegowanie naciśnięć klawiszy, przejmowanie kontroli nad urządzeniami lub Szpiegowanie prywatnych wiadomości e-mail.

Jeden z najlepszych sposobów na ochronę siebie? Pobieraj tylko gry z legalnych źródeł gier, takich jak Steam, Origin lub GOG.com. aby zabezpieczyć się przed atakami wypełniania poświadczeń, użyj wielu haseł w różnych witrynach. W ten sposób, jeśli złodzieje odkryją jedną z Twoich kombinacji logowania i hasła, nie będą mogli uzyskać dostępu do wszystkich Twoich kont gier. Dobrą zasadą jest upewnienie się, że Twoje hasła mają co najmniej osiem znaków i nie używają samotnego słowa w żadnym języku. Hakerzy mają systemy oparte na słownikach, aby złamać tego typu hasła. Zamiast tego użyj trzy-wyrazowej frazy i wstaw cyfry i symbole dla niektórych liter.

Na koniec pamiętaj, aby często zmieniać hasła, co również utrudni życie hakerom, a także ochroni Twoje finanse.

Aby uzyskać kompleksową ochronę tożsamości i urządzeń, skorzystaj z programu Norton 360.

Członkowie otrzymują do 75% zniżki na pierwszy rok.*

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Steve Symanowicz (1 Postów)

Steve Symanovich jest redaktorem naczelnym w NortonLifeLock, firmie zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym. Jest byłym redaktorem biznesowym, pisarzem i felietonistą gazet, czasopism i startupów fintech. Przebiegł 34 maratony w ciągu siedmiu lat i raz skradziono mu tożsamość.

Ile kosztuje utrzymanie dziecka?

Poprzedni wpis

17 porad jak zdobyć pracę po studiach

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły