Artykuły

TurboTax Review 2022 – czy to najlepsze oprogramowanie do przygotowywania podatków Online?

0

TurboTax jest jednym z najpopularniejszych programów do przygotowywania i składania podatków online w Stanach Zjednoczonych. Głównymi konkurentami TurboTax są popularne oprogramowanie do składania podatków online, takie jak H & R Block, TaxACT, podatek eSmart i TaxSlayer.

Osobiście używałem Turbotaxu do składania podatków w przeszłości. Jego bezpłatny pakiet zgłoszenia od dawna jest jedną z najlepszych darmowych opcji zgłoszenia podatku. To był mój pomysł, zanim freelancing sprawił, że Moja sytuacja podatkowa stała się zbyt skomplikowana,a ona tylko rośnie.

To nie znaczy, że TurboTax jest idealny. Proces składania wniosków oparty na rozmowach jest bardzo intuicyjny, a platforma przyjazna dla urządzeń mobilnych jest prosta w użyciu. Ale jest droższy niż większość konkurentów i wymaga od osób z nawet skromnymi sytuacjami podatkowymi przejścia na droższe plany. Nie jest to również najszybsza usługa, z której kiedykolwiek korzystałem.

Czy TurboTax jest dla Ciebie odpowiedni? Dowiedz się więcej o funkcjach, możliwościach i ogólnej przydatności platformy do przygotowania podatkowego.

Usługi TurboTax: DIY i TurboTax Live

TurboTax ma dwie podstawowe usługi: do-it-yourself I TurboTax Live. TurboTax Live jest dalej podzielony na standardowe TurboTax Live i jeszcze bardziej solidną opcję o nazwie TurboTax Live Full Service, która jest całkowicie hands-off dla filerów.

Opcje DIY

Wiele filtrów TurboTax zaczyna od wyboru jednego z czterech planów DIY. 

Platforma DIY wykorzystuje proces w stylu rozmowy kwalifikacyjnej, w którym Twoje odpowiedzi na serię prostych pytań pomagają ocenić twoją sytuację podatkową. Na podstawie Twoich odpowiedzi TurboTax określa, które formularze i harmonogramy są potrzebne, aby pomyślnie zakończyć zwrot.

Jeśli TurboTax rozpozna, że potrzebujesz formularza lub funkcji, które nie obsługują Twojego obecnego planu (takich jak szczegółowe odliczenia lub dochody z samozatrudnienia), automatycznie poprosi Cię o uaktualnienie bez utraty już wprowadzonych informacji.

Jeśli zdecydujesz się na płatny plan, nie musisz płacić, dopóki nie złożysz wniosku.

TurboTax Live (Standard)

Jeśli potrzebujesz większej pomocy w przygotowaniu, niż mogą zapewnić zasoby TurboTax dla MAJSTERKOWICZÓW, TurboTax Live jest właśnie dla ciebie.

Standard TurboTax Live to Hybrydowy produkt, który łączy cię z uznanymi ekspertami podatkowymi w celu uzyskania pomocy na żądanie podczas procesu przygotowania i zgłoszenia. Ekspert podatkowy pojawia się na podzielonym ekranie obok interfejsu tax prep, dzięki czemu możesz śledzić je i podejmować sugerowane działania w czasie rzeczywistym.

Wszystkie pakiety TurboTax Live zawierają dokładne recenzje linii po linii przed złożeniem e-zgłoszenia. Po zakończeniu zwrotu z TurboTax Live, ekspert podatkowy podpisuje zwrot przed wysłaniem go do IRS.

Wszystkie płatne pakiety DIY TurboTax są dostępne jako pakiet na żywo w wyższej cenie. Najtańszy standardowy pakiet TurboTax Live kosztuje około 80 USD. Najtańszy plan kosztuje około $220.

TurboTax Live Full Service

Jeśli wolisz naprawdę praktyczne doświadczenie w przygotowywaniu podatków i jesteś gotów za to zapłacić, wybierz TurboTax Live Full Service. 

Z TurboTax Live Full Service jedynym obowiązkiem jest zebranie wszystkich odpowiednich dokumentów podatkowych i przesłanie ich bezpiecznie do TurboTax. System bierze go stamtąd, przypisując plik do eksperta tax preparer, który przygotowuje zeznanie. 

Jeśli pojawią się jakieś pytania, skontaktują się z Tobą i możesz sprawdzić ich postępy za pośrednictwem konta TurboTax. W przeciwnym razie skontaktują się po zakończeniu, aby sprawdzić twój zwrot i upewnić się, że jest dokładny. If wszystko jest w porządku, podpisujesz, składasz dokumenty i płacisz.

Pełne plany serwisowe TurboTax Live zaczynają się od $200 i wahają się do około $400.

TurboTax DIY plany i ceny

Cztery plany TurboTax dla MAJSTERKOWICZÓW mają zastosowanie do konkretnych sytuacji podatkowych, a ceny odzwierciedlają ich możliwości. Zawsze możesz zacząć od darmowej wersji i poczekać, aż TurboTax poprosi Cię o aktualizację, jeśli Twoja sytuacja tego wymaga.

1. Darmowa Edycja

Ten plan oferuje bezpłatne federalne i stanowe deklaracje podatkowe. Ponieważ nie obsługuje większości harmonogramów, jest odpowiedni tylko dla bardzo prostych sytuacji podatkowych — na przykład bez szczegółowych odliczeń, dochodu z wynajmu nieruchomości lub sprzedaży akcji.

Plan podstawowy, opcja tylko na żywo TurboTax, jest bardzo podobny do planu bezpłatnego. Specjalna oferta, która rozszerza bezpłatną obsługę TurboTax Live Na bezpłatne pliki edycji, może być dostępna na początku sezonu podatkowego.

 • Import Powrotów Sprzed Roku. Możesz zaimportować ubiegłoroczne zeznanie podatkowe w formie PDF z TurboTax lub innego dostawcy prep tax. Po prostu przekonwertuj do formatu PDF, jeśli twój zwrot był wcześniej w innym formacie.
 • W-2 Importowanie. Darmowy plan pozwala importować tyle W-2, Ile potrzebujesz i rejestrować wszystkie dochody W – 2. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz więcej niż jedną pracę.
 • Zaliczka Na Podatek Dochodowy. Jeśli kwalifikujesz się do uzyskania earned income Tax credit, Federal Free edition umożliwia złożenie harmonogramu EIC.
 • Przystępne Formy Opieki. To wydanie pozwala również na złożenie wszelkich formularzy związanych z Ustawą o Ochronie Zdrowia i może pomóc w ustaleniu, czy kwalifikujesz się do dotacji na zakup ubezpieczenia zdrowotnego zgodnie z Ustawą. 
 • Sprawdzanie zdolności kredytowej i odliczeń. Podczas wypełniania deklaracji TurboTax zadaje ukierunkowane pytania, które określają, czy kwalifikujesz się do określonych ulg podatkowych i odliczeń. Jeśli kwalifikujesz się do wystarczającej liczby odliczeń, zaleca się wyszczególnienie odliczeń, a nie standardowe odliczenie. Jednak Federal Free edition nie obsługuje szczegółowych odliczeń, więc musisz przejść na płatny plan (Deluxe lub lepszy), aby przejść tę trasę.
 • Wsparcie Rówieśników. Obszerne zasoby pomocy rówieśniczej TurboTax obejmują bazę wiedzy z tysiącami pytań i odpowiedzi zatwierdzonych przez TurboTax, zestaw forów, na których użytkownicy TurboTax wymieniają porady i spostrzeżenia oraz krótkie filmy pomocy z odpowiedziami na typowe pytania podatkowe.

Darmowa edycja jest całkowicie darmowa dla federalnych. Jeśli chcesz złożyć wiele zwrotów stanu, może być konieczne uiszczenie opłaty za drugi i wszelkie dodatkowe.

2. Deluxe

Deluxe jest idealny dla osób z bardziej złożonymi sytuacjami podatkowymi, takimi jak te obejmujące szczegółowe odliczenia i niektóre różne dochody. Jest wyposażony we wszystkie funkcje i funkcje dostępne w tańszych planach, a także:

 • Szczegółowe Odliczenia. Jeśli wyszczególnienie odliczeń ma sens finansowy, a ustalenie, że TurboTax może Ci pomóc, musisz złożyć harmonogram A. Pakiet Deluxe oferuje wszelkie niezbędne wsparcie.
 • Wsparcie dla dochodów różnych. Jeśli uzyskałeś różne dochody (wskazane na formularzu 1099-różne), TurboTax Deluxe pozwala Ci zalogować się do zwrotu. Możesz zalogować nieograniczoną liczbę 1099s z planem Deluxe.
 • Dostęp do wszystkich poprzednich deklaracji podatkowych. Klienci Deluxe mają dostęp do wszystkich poprzednich deklaracji podatkowych złożonych za pomocą TurboTax, a także wszystkich danych użytkownika powiązanych z ich kontami TurboTax.

Plan Deluxe kosztuje około $40 za zwrot federalny i $40 za każdy zwrot Stanowy. 

3. Premier

TurboTaX Premier oferuje wsparcie dla większości typowych harmonogramów, w tym B, D i E, więc jest to odpowiednie dla osób z dochodami z inwestycji, dochodami z wynajmu i innymi formami dochodów pozapłacowych.

Ten plan zawiera wszystkie funkcje i funkcje dostępne w tańszych planach, a także:

 • Przychody z tytułu odsetek i dywidend. Jeśli masz więcej niż $1,500 w zwykłej dywidendy lub dochodu z odsetek, może być konieczne złożenie harmonogramu B. TurboTax Premier zapewnia wszystkie niezbędne formularze i wsparcie, w tym kontrole odpowiednich kredytów i odliczeń.
 • Sprzedaż akcji i inne zyski kapitałowe. TurboTax Premier może pomóc w złożeniu harmonogramu D, który obejmuje zyski lub straty kapitałowe ze sprzedaży papierów wartościowych, nieruchomości i innych aktywów, a także przeprowadzi Cię przez odpowiednie kredyty i odliczenia. Możesz automatycznie importować rekordy transakcji ze swojego domu maklerskiego, potencjalnie oszczędzając dużo czasu na ręczne wprowadzanie każdej transakcji. TurboTax automatycznie oblicza również podstawę kosztów dla transakcji wieloczęściowych. TurboTax oferuje również wsparcie dla inwestorów kryptowalutowych.
 • Dochody Z Najmu Nieruchomości. Jeśli będziesz raportować dochody z wynajmu nieruchomości lub jednostek przelotowych (takich jak korporacje S, trusty, nieruchomości i niektóre rodzaje partnerstw), musisz złożyć harmonogram E. TurboTax Premier zapewnia wszystkie niezbędne formularze i może przeprowadzić Cię przez wszystkie odpowiednie kredyty i odliczenia.

Plan Premium kosztuje około $100 za zwrot federalny i $ 40 za każdy zwrot Stanowy.

4. Samozatrudnieni

Dzięki pełnej obsłudze wszystkich kredytów i odliczeń związanych z harmonogramem C, Samozatrudniony jest idealny dla freelancerów, solopreneurs i właścicieli małych firm. TurboTax Self-Employed ma wszystkie funkcje i funkcje dostępne w tańszych planach, a także:

 • Pełne wsparcie dla samozatrudnionych. Jeśli jesteś niezależnym kontrahentem, jedynym właścicielem lub konsultantem, możesz być odpowiedzialny za podatek od samozatrudnienia. Jeśli tak, Urząd Skarbowy wymaga złożenia Schedule C lub Schedule C-EZ. Ten plan zapewnia pełną obsługę harmonogramu C, w tym wszystkie obowiązujące kredyty biznesowe: przebieg pojazdu, wydatki na telefon, potrącenia w biurze domowym i inne. Otrzymasz również spersonalizowane porady dotyczące ulg podatkowych dla firm branżowych.
 • Indywidualna pomoc specjalistów od samozatrudnienia. Nawet jeśli nie uaktualnisz do TurboTax Live, kwalifikujesz się do pomocy jeden na jeden od wewnętrznych ekspertów samozatrudnienia TurboTax z tym planem. Jeśli utkniesz w przygotowaniu zwrotu lub masz pytanie dotyczące konkretnej dedukcji, są tutaj, aby pomóc.

Samozatrudniony plan kosztuje około $110 za federalny zwrot i $40 za każdy powrót stanu.

Notka o cenach i gwarancjach

Należy pamiętać, że TurboTax zwyczajowo podnosi swoje ceny w marcu, więc jeśli chcesz zablokować ceny wskazane powyżej, najlepiej złożyć wniosek wcześniej.

Warto zauważyć, że niezależnie od wybranego planu TurboTax gwarantuje dokładność swoich obliczeń. Jeśli jest odpowiedzialny za jakiekolwiek błędy, które skutkują karą IRS, TurboTax obiecuje zapłacić karę i wszelkie związane z tym koszty odsetek.

Dodatkowe Funkcje

TurboTax ma mnóstwo dodatkowych funkcji dostępnych we wszystkich branżach i pakietach. Większość nie kosztuje nic więcej z kieszeni.

Aplikacje Mobilne

TurboTax ma zgrabne, przyjazne dla użytkownika aplikacje mobilne na urządzenia z systemem Android i iOS. Aplikacje mają wszystkie krytyczne funkcje i funkcje głównej strony internetowej, która jest całkiem przyjazny dla urządzeń mobilnych.

Zapłać Opłaty Za Zgłoszenie Wraz Ze Zwrotem

Niezależnie od tego, jakiego planu używasz, TurboTax pozwala płacić opłaty za zgłoszenie z federalnym zwrotem. Opłata jest zwykle dość stroma (i może ulec zmianie w zależności od daty zgłoszenia i planu).

Wyświetlanie Zwrotów W Czasie Rzeczywistym

TurboTax oblicza szacowany federalny i Stanowy zwrot w czasie rzeczywistym, widoczny w lewym górnym rogu interfejsu. Gdy tylko wprowadzasz nową informację, która wpływa na twoje zobowiązanie podatkowe, liczba ta zmienia się, aby ją odzwierciedlić.

Automatyczne przekazywanie informacji do Stanów

Jeśli chcesz złożyć zwrot Stanowy Po wypełnieniu zwrotu federalnego, TurboTax automatycznie przekazuje wszystkie istotne informacje do formularzy stanowych. To ogranicza żmudne, zbędne wprowadzanie podstawowych informacji w dwóch różnych zestawach formularzy.

Wsparcie Audytu

Ta bezpłatna funkcja jest dostępna dla wszystkich klientów TurboTax, niezależnie od planu. Obejmuje bezpłatną konsultację telefoniczną z doradcą podatkowym, podczas której możesz zadawać otwarte pytania dotyczące otrzymanej korespondencji IRS.

Jeśli jednak martwisz się o audyt, TurboTax zaleca zakup MAX, bardziej praktycznego pakietu, podczas składania.

Pakiet korzyści MAX

Jeśli martwisz się, że ryzyko audytu jest podwyższone, możesz kupić opcjonalny pakiet Max TurboTax jako dodatek do dowolnego planu przed zakończeniem zwrotu (nie możesz go kupić po fakcie). 

MAX obejmuje wszystkie deklaracje stanowe i federalne w danym roku podatkowym. To kosztuje nieco więcej niż cena na początku sezonu dla planu Deluxe, choć TurboTax zastrzega sobie prawo do zmiany ceny w dowolnym momencie.

Dołączenie podpisu Maxa to audyt Defense, który aktywuje się, jeśli zostaniesz skontrolowany przez IRS (i powiadomisz o tym TurboTax). Audit Defense zapewnia dostęp do specjalisty podatkowego, który przegląda i interpretuje całą korespondencję IRS, planuje wszystkie spotkania związane z audytem i pomaga zebrać wszelkie dokumenty niezbędne do odpowiedzi na audyt.

MAX zawiera również:

 • Rozwiązanie problemu kradzieży tożsamości, które pomaga złagodzić szkody, jeśli ktoś złoży fałszywe zeznanie podatkowe w Twoim imieniu (popularna forma kradzieży tożsamości)
 • Priority Care, która przyspiesza dostęp do specjalistów podatkowych TurboTax za każdym razem, gdy dzwonisz z pytaniem o zwrot (lub jakikolwiek problem, który pojawia się po złożeniu wniosku)
 • Ubezpieczenie od utraty tożsamości, które może zrekompensować bezpośrednie straty finansowe (do 250 000 USD) i opłaty prawne (do 1 mln USD) związane z kradzieżą tożsamości
 • Bieżące monitorowanie kradzieży tożsamości, które może zmniejszyć prawdopodobieństwo kradzieży tożsamości i zapobiec nawrotom
 • Ubezpieczenie od utraty tożsamości, które zapewnia zwrot skradzionych środków, opłaty prawne i inne wydatki poniesione w związku z kradzieżą tożsamości

Zniżki Wojskowe

Członkowie czynnej służby wojskowej i rezerwiści kwalifikują się do kilku różnych zniżek z Turbotaxem.

Członkowie serwisu sklasyfikowani od E1 do E5 mogą składać podatki federalne i stanowe za darmo, korzystając z federalnych planów bezpłatnych lub Deluxe lub pobierać 5 USD od federalnych kosztów zgłoszenia w ramach droższych planów. Te w rankingu E6 lub wyższe mogą wziąć $5 od federalnych kosztów zgłoszenia w ramach dowolnego planu.

Rabaty te mogą ulec zmianie lub przerwać w dowolnym momencie.

Karta VISA Turbo Prepaid

Zwrot podatku możesz otrzymać na karcie Turbo Prepaid Visa, doładowywanej przedpłaconej karcie debetowej poparta intuicją.

Idąc dalej, możesz skonfigurować bezpośredni depozyt płacowy lub dokonać ręcznych przelewów, aby zasilić saldo karty, dzięki czemu karta Visa Turbo Prepaid jest świetną alternatywą dla kart kredytowych dla osób o słabych kredytach lub awersjach do kart kredytowych.

Pamiętaj, że niektóre działania kartą wiążą się z opłatami i opłatami. Przed zarejestrowaniem się zapoznaj się z regulaminem karty, aby uzyskać ważne informacje o produkcie.

Zalety TurboTax

TurboTax ma wiele do zrobienia, od doskonałej obsługi klienta po przydatne narzędzia, które ułatwiają przygotowywanie złożonych sytuacji podatkowych. 

 • Kompleksowa Obsługa klienta i wsparcie partnerów. System obsługi klienta TurboTax, zakotwiczony przez rozległą sieć wsparcia rówieśników i dobrze obsadzoną infolinię telefoniczną, jest imponująco solidny. Nigdy nie miałem pytania, na które nie mogłem odpowiedzieć, przeszukując Bazę Wiedzy TurboTax i fora rówieśnicze, i zwykle jestem typem osoby, która woli rozmowę tam i z powrotem. 
 • Zniżki Wojskowe Są Lepsze Niż Niektórzy Konkurenci. TurboTax oferuje zniżki lub całkowicie bezpłatne opcje składania dla niektórych aktywnych członków wojskowych i rezerwowych. W szczególności, osoby o niższej randze kwalifikują się do bezpłatnego uaktualnienia do TurboTax Deluxe. Oferty te są lepsze niż te oferowane przez konkurentów, którzy nie oferują darmowych uaktualnień dla osób o niższej randze.
 • Automatyczne importowanie transakcji i obliczanie podstawy kosztów. Jeśli masz konto maklerskie, możesz szybko i łatwo zaimportować kompletny rekord transakcji za poprzedni rok podatkowy, wybierając „Dodaj inne dokumenty” z menu podsumowanie importu w interfejsie TurboTax. Nie musisz pobierać pliku PDF ani żadnego innego typu — importowanie odbywa się automatycznie. Jeśli dokonałeś wielu transakcji na papierach wartościowych w ciągu roku lub po prostu nie podoba Ci się żmudny proces wprowadzania każdej transakcji indywidualnie, jest to duża pomoc.
 • Idealny dla użytkowników mobilnych. Dzięki responsywnej stronie internetowej i aplikacjom na iOS i Androida TurboTax jest idealny dla osób, które wolą korzystać z urządzeń mobilnych. Chociaż przestrzeń tax prep w ostatnich latach stała się bardziej przyjazna dla urządzeń mobilnych, niektórzy maruderzy pozostają-zwłaszcza podatek eSmart i FreeTaxUSA nie są tak przyjazne dla urządzeń mobilnych. Oba mają zaśmiecone systemy tekstowe i nawigacyjne, które są trudne do nawigacji na ekranie dotykowym.
 • TurboTax Live jest świetny dla Filerów, którzy potrzebują większej pomocy. Nawet jeśli nie jesteś właścicielem małej firmy, możliwość skontaktowania się z ekspertem podatkowym na żądanie jest dużym wzmocnieniem zaufania. Chociaż Pakiety Live są droższe niż ich odpowiedniki DIY, usługa jest nadal znacznie tańsza niż tradycyjne niezależne podmioty przygotowujące podatki.

Wady TurboTax

Tak solidna, jak Platforma, rozważ te wady przed użyciem TurboTax, aby przygotować federalne zeznanie podatkowe w tym roku.

 • Droższe Niż Większość Konkurentów. Spośród wszystkich głównych programów składania podatków Online, ceny naklejek TurboTax są najwyższe, począwszy od $200 za pojedynczy federalny zwrot blisko dnia ostatecznego. Natomiast porównywalne płatne plany od TaxAct kosztują o połowę mniej, bez uszczerbku dla jakichkolwiek funkcji, formularzy, harmonogramów lub wsparcia. Płatne plany podatnika są jeszcze tańsze.
 • Wysoka Opłata Za Przetwarzanie, Gdy Płacisz Opłaty Za Zgłoszenie Z Federalnym Zwrotem. Jeśli zdecydujesz się zapłacić opłaty TurboTax z federalnym zwrotem, firma pobiera sztywną opłatę manipulacyjną. Natomiast TaxSlayer nie pobiera żadnych processing opłaty, gdy płacisz ze zwrotem.
 • Wiele formularzy i harmonogramów niedostępnych w planie darmowym. TurboTax ’ S Federal Free edition może obsługiwać tylko stosunkowo proste sytuacje podatkowe. Nie jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wyszczególnić odliczenia, zapłacić podatek od samozatrudnienia lub zgłosić dochód lub straty inwestycyjne. Jeśli którakolwiek z tych sytuacji dotyczy ciebie, musisz przejść na płatny plan.
 • Ceny Zwykle skaczą na kilka tygodni przed terminem zgłoszenia. Ceny płatnego planu TurboTax Zwykle skaczą o 50% lub więcej na miesiąc przed terminem składania wniosków w połowie kwietnia. Na przykład federalny powrót planu Deluxe kosztował rakiety od 40 do 60 dolarów. Jest to duża niedogodność dla ludzi, którzy czekają do stosunkowo późnej części gry, aby złożyć swoje podatki. I to potencjalny przełom dla osób ze skomplikowaną sytuacją podatkową, które czasami nie mają pod ręką wszystkich formularzy aż do końca marca.

Jak Układa Się TurboTax

TurboTax jest jednym z najbardziej znanych produktów prep podatku wokół, ale to nie jedyna opcja. Ten wykres pokazuje, jak wypada z H & R Block, być może jego największym bezpośrednim konkurentem.

TurboTax Blok H&R
Darmowy Plan Tak, tylko w prostych sytuacjach Tak, tylko w prostych sytuacjach
Pomoc Ekspertów Tak, zaczynając od około $40 Tak, za darmo online dla prostych sytuacji; zaczynając od $80 dla bardziej skomplikowanych sytuacji
Zapłacić Ze Zwrotem? Tak, za opłatą Tak, za opłatą
Koszty dla osób samozatrudnionych Około $85 i więcej Około $110 i więcej

Ostatnie Słowo

Większość ludzi nie ma luksusu wypróbowania wielu opcji prep podatkowych w sezonie podatkowym. Bez względu na to, jak płynny jest proces składania wniosków lub jak prosta jest sytuacja podatkowa, po prostu nie ma wystarczająco dużo czasu, aby zrobić coś innego niż wybrać znaną ilość i rozwiązać ją.

To może częściowo wyjaśnić, dlaczego TurboTax pozostaje tak popularny. Za wszystkie swoje wady cieszy się godną pozazdroszczenia rozpoznawalnością marki. W konkurencyjnej branży obsługującej klientów z presją czasu, łatwiej jest iść z tym, co wiesz, niż zabłądzić zbyt daleko.

Nie oznacza to, że TurboTax nie świeci na zaletach — po prostu jeśli chcesz iść z tym, co wiesz, trudno jest pokonać TurboTax.

7 alternatyw dla tradycyjnej przerwy wiosennej

Poprzedni wpis

Plusy i minusy refinansowania kredytów studenckich przed ukończeniem szkoły

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły