Artykuły

Top 8 darmowe oprogramowanie i usługi do przygotowywania podatków Online

0

Jeśli masz stosunkowo prostą sytuację podatkową — na przykład, jeśli pracujesz dla jednego pracodawcy i nie kwalifikujesz się do wielu szczegółowych odliczeń-możesz skorzystać z kilkunastu darmowych programów do przygotowywania podatków online do federalnego zeznania podatkowego.

To świetna wiadomość, jeśli nie chcesz jeść do federalnego zwrotu lub widelca nad numerem karty kredytowej przed wysłaniem zeznania podatkowego off do IRS (choć istnieją solidne argumenty, które należy dokonać do płacenia podatków za pomocą karty kredytowej).

Kilka usług, w tym najlepszych graczy, takich jak H & R Block, oferuje również bezpłatne deklaracje podatkowe państwa, zwiększając możliwość całkowicie bezpłatnego sezonu podatkowego. Z wyjątkiem niektórych członków Free File Alliance-sponsorowanego przez IRS konsorcjum internetowych firm przygotowujących podatki, które nie zawsze zapewniają bezpłatne zwroty w każdym stanie — usługi te są dostępne dla mieszkańców wszystkich 50 stanów, Dystryktu Kolumbii i obywateli USA odbywających służbę za granicą.

Darmowe oprogramowanie i usługi do sporządzania podatków Online

Nie jesteś zainteresowany użyciem darmowego produktu File Alliance? Rozważ te 100% darmowe opcje Prep podatku online zamiast.

1. H & R Block Online Free Edition

H & R Block jest jedną z najbardziej znanych firm przygotowujących podatki w Stanach Zjednoczonych. Ma tysiące sklepów z prep podatkowych rozrzuconych po Stanach Zjednoczonych, wraz z potężną, przyjazną dla użytkownika opcją Prep podatku online dla filers at-home. Jeśli Twoja sytuacja podatkowa nie jest szczególnie złożona, prawdopodobnie kwalifikujesz się do bezpłatnego federalnego programu zgłoszenia, który obejmuje nieograniczone bezpłatne deklaracje stanowe.

Darmowy plan zgłoszenia H & R Block jest idealny dla osób z prostymi sytuacjami podatkowymi, w tym dla tych, którzy kwalifikują się do dotacji zgodnie z Ustawą o przystępnej opiece. Jednak nie jest on skonfigurowany do wspierania filers z zysków lub strat kapitałowych, dochodów z samozatrudnienia, odsetek i zwykłych dochodów z dywidend oraz dochodów z wynajmu nieruchomości. Nie pozwala również na przechowywanie ani dostęp do zwrotów z zeszłego roku-w tym celu musisz przejść na płatny plan. Istnieje sztywna opłata za uiszczenie opłat za zgłoszenie wraz ze zwrotem za pomocą usługi transferu zwrotów H & R Block.

Z drugiej strony darmowa edycja H&R Block ma kilka fajnych zalet. Na początek jest dostępny dla mieszkańców wszystkich 50 stanów i nie zawiera żadnych innych ograniczeń. Wszyscy użytkownicy automatycznie kwalifikują się do bezpłatnej, osobistej pomocy w zakresie audytu, która obejmuje praktyczne porady i pomoc w przygotowaniu audytu. A jeśli kiedykolwiek utkniesz, zawsze możesz wejść do biura H&R w pobliżu, choć być może będziesz musiał zapłacić dodatkowo za pomoc osobistą.

Zobacz naszą pełną recenzję bloku H & R, aby uzyskać pełną analizę.

Dowiedz Się Więcej

2. TurboTax Federal Free Filing Option

Federalna opcja bezpłatnego zgłoszenia od TurboTax jest idealna do prostych sytuacji podatkowych. Obejmuje większość funkcji i funkcjonalności płatnych opcji TurboTax, w tym najlepszą/najszybszą gwarancję zwrotu pieniędzy, wsparcie za pośrednictwem czatu na żywo, importowanie W-2 oraz wybór e-zgłoszenia lub zgłoszenia drukowania i poczty. I to pozwala złożyć swój pierwszy powrót stanu za darmo. To wartość około 40 dolarów.

Interfejs tax prep TurboTax jest niezwykle intuicyjny, z prostymi, prostymi pytaniami, które poprowadzą Cię przez każdy etap procesu składania, zmniejszając prawdopodobieństwo błędu, któremu można zapobiec. Jest również dostępny dla mieszkańców wszystkich 50 stanów. I nie ma limitu maksymalnego dochodu.

Darmowa edycja turbotaxa nie jest odpowiednia flub skomplikowanych sytuacji podatkowych. Jeśli masz znaczne dochody z odsetek lub zysków kapitałowych, dochody z wynajmu nieruchomości lub dochody z działalności gospodarczej lub kwalifikujesz się do niektórych wspólnych ulg podatkowych (takich jak odliczenie odsetek od kredytu studenckiego), musisz przejść na płatny plan.

Co więcej, Obsługa klienta w sprawach innych niż kwestie techniczne jest bardziej ograniczona w tym punkcie cenowym. Jeśli chcesz zapłacić opłaty za prep tax z federalnym zwrotem, musisz zapłacić wysoką opłatę za przetwarzanie płatności zwrotu.

Dobra wiadomość: TurboTax ma kilka planów w wielu punktach cenowych. Jeśli uważasz, że darmowa wersja nie jest już odpowiednia dla Twoich potrzeb, łatwo jest uaktualnić do płatnego planu w dowolnym momencie bez utraty żadnych informacji.

Zobacz naszą pełną recenzję TurboTax do pełnej analizy.

Dowiedz Się Więcej

3. TaxSlayer.com Free File Federal

Plan opcji wolnego pliku TaxSlayer nie ma ograniczeń dotyczących pobytu ani obywatelstwa. Federalne wypełnianie jest bezpłatne dla osób o niskich i średnich dochodach. Jeden zwrot stanu jest wliczony w cenę; dodatkowe zwroty stanu są dostępne za około 37 USD za sztukę.

Darmowy plik TaxSlayer Federal ma jednak pewne kluczowe wady. Po zbudowaniu, aby wspierać sytuacje podatkowe w całym spektrum złożoności, Plan Simply Free jest teraz przeznaczony tylko dla najprostszych sytuacji. Typowe sytuacje, które nie są objęte planem Simply Free obejmują:

Ponadto nie możesz korzystać z usług pomocy w audycie TaxSlayer ani korzystać z funkcji czatu na żywo na stronie internetowej. I chociaż wsparcie telefoniczne jest dostępne w nieprofesjonalnym zespole obsługi klienta TaxSlayer, TaxSlayer popycha bardziej płacących klientów-tych, którzy używają wersji Premium i Self-Employed – na początek linii, gdy dzwonią. Więc jeśli dzwonisz w zajętym czasie, planuj się wygodnie.

Zobacz naszą pełną recenzję TaxSlayer dla pełnej analizy.

Dowiedz Się Więcej

4. TaxAct Free Edition

Darmowa edycja TaxAct to przyjazna dla użytkownika platforma, odpowiednia do prostych sytuacji (formularze 1040ez i 1040A). 

Jeśli składasz dokumenty za pośrednictwem Free File Alliance, musisz spełnić określone wymagania dotyczące dochodów i wieku. Ogólnie rzecz biorąc, nie można korzystać z Free File Alliance, jeśli zarabiasz więcej niż $73,000 dochodu podlegającego opodatkowaniu. Jednak wymagania kwalifikacyjne mogą ulec zmianie, więc przed dokonaniem zwrotu skontaktuj się z TaxAct lub IRS.

Darmowa wersja TaxAct była kiedyś dość ekspansywna, odpowiednia dla praktycznie każdej sytuacji podatkowej. Już tak nie jest. Jeśli chcesz wyszczególnić odliczenia lub zgłosić pasywny dochód ze sprzedaży akcji lub wynajmu nieruchomości, musisz przejść na płatny plan.

Z drugiej strony, darmowa wersja TaxACT zrzeka się opłat za zgłoszenia na deklaracjach państwowych, więc jest to naprawdę nic poza kieszenią, chociaż płacenie federalnych opłat za zgłoszenia ze zwrotem spowoduje powrót o kilka dolców.

Zobacz naszą pełną recenzję TaxAct, aby uzyskać pełną analizę.

Dowiedz Się Więcej

5. FreeTaxUSA Free Edition

Chociaż nie jest to tak dobrze znane, FreeTaxUSA oferuje bezpłatne federalne wypełnianie podatków dla sytuacji podatkowych o wszystkich poziomach złożoności. Znany jako całkowicie darmowy, obsługuje wszystkie główne formularze i harmonogramy, a także przydatne funkcje, takie jak importowanie i przechowywanie zwrotów sprzed roku.

FreeTaxUSA oferuje również bezpłatne wsparcie na żywo od profesjonalistów obsługi klienta, choć jego lista specjalistów podatkowych nie dorównuje większym konkurentom, takim jak TurboTax i H&R Block. FreeTaxUSA jest dostępna dla filerów w całych Stanach Zjednoczonych, chociaż zwroty stanowe kosztują $14,99 za sztukę.

FreeTaxUSA ma kilka godnych uwagi wad, w tym brak pomocy audytu (który w wersji Deluxe obejmuje pomoc w interpretacji powiadomień IRS, sporządzaniu odpowiedzi i przygotowywaniu dokumentów niezbędnych do nawigacji po audycie). Nie jest również bardzo przyjazny dla urządzeń mobilnych, co czyni go złym wyborem dla osób korzystających z tabletów lub smartfonów.

Zobacz naszą recenzję FreeTaxUSA, aby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz Się Więcej

6. Cash App Taxes

Cash App Taxes (dawniej Credit Karma Tax) ma jeden plan i jest całkowicie darmowy dla wszystkich użytkowników. Nie będzie lepiej.

W szczegółach są diabły. W przeciwieństwie do większych konkurentów, podatki Cash App nie mają specjalistycznego wsparcia, więc nie jest to dobry wybór, jeśli złożoność Twojej sytuacji podatkowej przekracza Twoją znajomość prawa podatkowego. Platforma ma pewne luki funkcjonalne, które mogą mieć wpływ na osoby, które mają nietypowe sytuacje podatkowe (na przykład osoby, które osiągnęły dochód ze źródeł zagranicznych). Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz pobrać aplikację gotówkową.

Z drugiej strony Cash App Taxes oferuje bezpłatne zwroty państwowe i całodobową obsługę klienta. Podobnie jak reszta aplikacji gotówkowej, interfejs tax prep jest kolorowy i przyjazny dla urządzeń mobilnych. W rzeczywistości możesz łatwo zakończyć cały proces przygotowania podatku z telefonu.

Zapoznaj się z naszą przeglądem Cash App Taxes, aby uzyskać pełną analizę.

Dowiedz Się Więcej

7. FileYourTaxes.com

FileYourTaxes.comis low-key online tax preparation provider, który oferuje bezpłatny prep podatkowy Amerykanom w wieku poniżej 65 lat. Jego wymagania dotyczące dochodów są dość hojne :od 9500 do 73 000 dolarów AGI. Jest on otwarty dla kwalifikatorów Earned Income Tax Credit, którzy spełniają wszystkie inne wymagania kwalifikacyjne. Do bezpłatnego zgłoszenia kwalifikują się również aktorzy wojskowi.

A zgłoszenie stanowe jest bezpłatne dla osób uprawnionych do bezpłatnych federalnych deklaracji podatkowych w czterech stanach: Iowa, Idaho, Dakota Północna i Vermont. W przeciwnym razie obowiązuje oddzielna opłata za zeznanie podatkowe.

Jednym z największych punktów sprzedaży FileYourTaxes.com ’ s wolna opcja zgłoszenia podatku jest jego elastyczność. Jest idealny nie tylko dla osób o prostych sytuacjach podatkowych i ludzi o niższych dochodach, którzy kwalifikują się do EITC lub dotacji na mocy ustawy o przystępnej opiece. Nadaje się również do bardziej złożonych sytuacji: zysków i strat kapitałowych, dochodów z samozatrudnienia, odsetek i zwykłych dochodów z dywidend, dochodów z wynajmu nieruchomości i innych.

Istnieją pewne kompromisy funkcjonalne, ale w sumie, FileYourTaxes.com jest to solidna opcja bezpłatnego zgłoszenia podatku dochodowego dla szerokiego przekroju podatników.

Dowiedz Się Więcej

8. Darmowe Formularze Do Wypełnienia

Jeśli twój AGI jest większy niż $69,000 i nie masz nic przeciwko skorzystaniu z trasy składania podatków DIY, nadal możesz skorzystać z bezpłatnego elektronicznego systemu zgłoszeń administrowanego przez IRS. Urząd Skarbowy udostępnia całą bazę formularzy i harmonogramów podatkowych w formacie PDF na FreeFileFillableForms.com.

Aby wypełnić zeznanie podatkowe, wypełnij odpowiednie formularze za pośrednictwem systemu online i złóż je za pośrednictwem systemu e-zgłoszenia IRS. Otrzymasz zwrot (jeśli kwalifikujesz się) w tym samym harmonogramie, co w przypadku Markowej usługi przygotowania podatkowego online.

Dzięki darmowym Formularzom do wypełnienia Twoja praca jest automatycznie zapisywana w trakcie pracy, więc nie musisz wypełniać całego zwrotu za jednym razem. Niezależnie od tego, jak skomplikowana jest Twoja sytuacja podatkowa, możesz znaleźć tutaj formularze i harmonogramy niezbędne do wypełnienia zeznania podatkowego, z zastrzeżeniemmoje ograniczenia określone przez Urząd Skarbowy. Nie ma żadnych dochodów, wieku, statusu obywatelstwa ani innych ograniczeń kwalifikowalności do bezpłatnych formularzy do wypełnienia.

Darmowe formularze do wypełnienia mogą brzmieć jak ostateczna opcja bezpłatnego składania, ale jest duży haczyk: IRS nie zapewnia żadnego wsparcia dla podatników, którzy zdecydują się korzystać z tego zasobu. Innymi słowy, musisz wiedzieć, jak wypełnić każdy formularz i zaplanować na własną rękę, lub przynajmniej mieć pewność, że poruszasz się po bibliotece zasobów podatkowych IRS, aby dowiedzieć się, w jaki sposób.

Jeśli masz prostą sytuację podatkową i przygotowałeś swoje podatki na własną rękę w przeszłości, może to nie być niemożliwe do usunięcia. Jeśli Twoja sytuacja jest bardziej skomplikowana lub po prostu nie czujesz się komfortowo z pomysłem samodzielnego przygotowania zeznania podatkowego, darmowe formularze do wypełnienia nie są świetną opcją. Nawet pozornie banalny błąd przygotowania może spowodować, że Urząd Skarbowy odrzuci twój zwrot i poprosi Cię o ponowne złożenie wniosku, opóźniając twój zwrot w tym procesie. W najgorszym przypadku możesz zostać zgłoszony do kontroli. 

Należy pamiętać, że funkcjonalność jest tutaj mocno ograniczona-na przykład nie można importować zwrotów sprzed roku.

IRS Free File Alliance

Powyższe nie są jedynymi bezpłatnymi opcjami przygotowania podatku dla osób o niskich i umiarkowanych dochodach. Jeśli twój skorygowany dochód brutto (AGI) był niższy niż $73,000 w zeszłym roku i masz stosunkowo prostą sytuację podatkową, możesz być uprawniony do złożenia podatków za darmo za pośrednictwem Dostawcy IRS Free File Alliance.

Free File Alliance to usługa oferująca bezpośredni dostęp do około tuzina bezpłatnych usług archiwizacyjnych od konsorcjum uczestniczących firm przygotowujących podatki, z których wszystkie muszą spełniać surowe standardy jakości i bezpieczeństwa określone przez IRS.

Według Free File Alliance, około 70% populacji USA podatników kwalifikuje się do bezpłatnego zgłoszenia, a dziesiątki milionów deklaracji zostało złożonych od momentu powstania Sojuszu na początku 2000 roku. użyj narzędzia Free File Alliance Lookup, aby znaleźć opcje, które mają zastosowanie do konkretnej sytuacji podatkowej.

Kto uczestniczy w Free File Alliance?

Uczestnicy Free File Alliance to znane firmy przygotowujące podatki online i offline, w tym Jackson Hewitt i TurboTax, a także mniej znane opcje, takie jak podatki online w OLT.com oraz ezTaxReturn.com. (Niestety, niektórzy bardziej znani dostawcy prep podatkowych wycofali się w ostatnich latach, w tym H&R Block.)

Oprócz 73 000 USD AGI cap, każda uczestnicząca firma ma określone kryteria kwalifikowalności. Kilka rzeczy, o których należy pamiętać, dotyczących uprawnień i dostępu do Free File Alliance:

  • Dostęp Do Wolnych Platform Plików. Aby kwalifikować się do bezpłatnego zwrotu z którąkolwiek z uczestniczących firm, musisz uzyskać dostęp do ich platformy do składania wniosków za pośrednictwem strony z bezpłatnymi plikami. To jak promocja Partnerska — nie dostaniesz oferty, chyba że klikniesz link partnerski na stronie partnera.
  • Ograniczenia Wiekowe. Free File Alliance kwalifikowalność skews młodszy. Nie wszystkie platformy nakładają ograniczenia wiekowe, ale te, które mają tendencję do ograniczenia uczestnictwa gdzieś pomiędzy 50 a 70 rokiem życia.
  • Limity Dochodów. Niektórzy członkowie Free File Alliance nakładają surowsze górne progi dochodów, poniżej limitu 73 000 USD. Limity te mogą w niektórych przypadkach przekroczyć $60,000.
  • Status Obywatelstwa. Niektóre bezpłatne opcje składania wniosków są ograniczone tylko do obywateli USA i/lub stałych mieszkańców. Jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych na wizie pracowniczej lub innej tymczasowej układ, sprawdź z preferowaną opcją tax prep, aby określić, czy kwalifikujesz się.
  • Złożoność Sytuacji Podatkowej. Niektóre wolne firmy File Alliance oferują bezpłatne składanie tylko osobom z prostymi sytuacjami podatkowymi. Jeśli jesteś niezależnym wykonawcą, właścicielem firmy, inwestorem lub masz skomplikowaną sytuację z innych powodów, nadal może być konieczne uiszczenie opłaty za zgłoszenie. Dlatego ważne jest, aby dokładnie ocenić swoje opcje i wybrać spośród tych, które oferują bezpłatne przygotowanie dla osób, które muszą złożyć harmonogramy C, D, E lub inne formy wspólne dla złożonych sytuacji podatkowych.
  • Lokalizacja Filtra. Niektóre firmy Free File Alliance odmawiają obsługi plików w niektórych stanach. Zanim zarejestrujesz się w usłudze, upewnij się, że jest ona dostępna w Twojej okolicy.
  • Funkcjonalność Platformy. Funkcjonalność może się różnić w zależności od programu. Na przykład niektóre ograniczają możliwość importowania deklaracji i formularzy z poprzedniego roku do deklaracji podatkowej z bieżącego roku. Inni mają ograniczone zasoby obsługi klienta. Przed dokonaniem wyboru najlepiej przeczytać drobnym drukiem funkcje każdej usługi.

Stan Wolnych Programów Plików

IRS utrzymuje również powiązania z około dwóch tuzinów państwowych programów plików wolnych (oznaczonych na niebiesko na mapie poniżej), które również wykorzystują relacje z usług zgłoszenia podatkowego nazwy marki, które spełniają kryteria bezpieczeństwa i jakości Stanów. Podobnie jak w przypadku federalnego programu bezpłatnych plików, wymagania dotyczące uprawnień do plików mogą się różnić w zależności od firmy i stanu.

Ostatnie Słowo

Nie znam wielu ludzi, którzy uwielbiają rozliczać podatki, nawet jeśli są dość pewni, że dostaną soczysty zwrot pieniędzy. Składanie podatków wymaga czasu i wysiłku, a nawet najlepsze programy nie mogą całkowicie ochronić Cię przed błędami. Zgłoszenie za darmo nie może nadrobić niedogodności, ale przynajmniej przechowuje więcej pieniędzy tam, gdzie ich miejsce: w portfelu.

Mimo to, darmowe opcje składania nie są dla wszystkich. Jeśli masz skomplikowaną sytuację podatkową-zwłaszcza jeśli jesteś samozatrudniony — posiadasz firmę lub masz dochody z inwestycji z wielu źródeł-prawdopodobnie nie jest to warte małych początkowych oszczędności. Błąd może łatwo zrekompensować pieniądze zaoszczędzone po powrocie. I możesz przygotować się na stresujący, potencjalnie kosztowny audyt IRS.

Nie ma wstydu, decydując się na płatny plan, a nawet zatrudniając biegłego księgowego, który może zapewnić praktyczną uwagę. Jeśli zdecydujesz się wynająć CPA, naszym najlepszym wyborem będzie Circle CPA. Ich CPA zapewniają wysokiej jakości usługę prep tax z modelem pay-what-you-want.

H & R Block Review 2022 – Bezpłatne Składanie Podatków I Przygotowanie Deklaracji Online

Poprzedni wpis

Zasiłek dla dzieci-rodzaje i ile należy płacić za prace domowe

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły