Artykuły

Terapia bez ubezpieczenia-jak uzyskać niedrogą opiekę psychiczną

0

Pandemia COVID-19 była jednym z najbardziej stresujących czasów w historii naszego narodu. Pomiędzy strachem przed samym wirusem, izolacją społeczną i stresem finansowym, cała sytuacja spowodowała znaczny wzrost niepokoju. Dystans społeczny utrudnia co piątemu Amerykaninowi choremu psychicznie leczenie, którego potrzebują. 

Ale dla wielu Amerykanów jest inny, równie duży problem: płacenie za leczenie. Prawie 12% amerykańskich dorosłych z chorobą psychiczną nie ma ubezpieczenia zdrowotnego, zgodnie z Mental Health America (MHA). Nawet z ubezpieczeniem nie zawsze jest łatwo znaleźć terapeutę, który zaakceptuje twój plan. Co więcej, wiele planów nie wchodzi w grę, dopóki nie spotkasz się z wysokim odliczeniem.

Jeśli jesteś w takiej sytuacji, nie rozpaczaj. Istnieje wiele miejsc, aby znaleźć opiekę zdrowia psychicznego trzeba bez racking się rachunki, które tylko dodać do stresu.

Sprawdź Swój Plan Zdrowia

Po pierwsze, jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne, sprawdź, co faktycznie obejmuje. Affordable Care Act (Aca), lepiej znany jako Obamacare, wymaga każdego planu zdrowotnego zatwierdzonego na jego podstawie, aby zaoferować podstawowe korzyści, w tym korzyści dla zdrowia psychicznego. 

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

Zgodnie z prawem plany te muszą obejmować leczenie w zakresie zdrowia psychicznego na tym samym poziomie, co inne formy opieki. Oznacza to podobne copays i brak ograniczeń co do liczby objętych wizyt. Jednak plany mogą wymagać dowodu, że opieka jest konieczna z medycznego punktu widzenia po określonej liczbie wizyt — powiedzmy 10 lub 20 rocznie.

Ponadto niektóre plany nie podlegają zasadom ACA. Plany, które obowiązywały, gdy ACA stała się prawem w 2008 r.i nie uległy znaczącym zmianom od tego czasu, są grandfathered. Mogą nadal oferować ograniczone pokrycie dla zdrowia psychicznego. Według MHA około 8% wszystkich nastolatków w USA ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które nie obejmuje problemów psychicznych lub emocjonalnych.

Nawet jeśli masz zatwierdzony przez ACA plan zdrowotny, nie oznacza to, że możesz uzyskać opiekę od dowolnego terapeuty, którego chcesz. Podobnie jak lekarze, terapeuci mogą wybrać, które plany zaakceptować. 

Według Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (APA) winą mogą być firmy ubezpieczeniowe. Wielu psychologów nie podwyższyło swoich stawek od 10 czy nawet 20 lat, a niektórzy nawet obniżyli swoje stawki. W rezultacie niewielu specjalistów zdrowia psychicznego decyduje się wziąć udział w tych planach.

Aby znaleźć terapeutę, który uczestniczy w twoim planie, zacznij od odwiedzenia strony internetowej dostawcy planu zdrowotnego. Większość planów zdrowotnych ma internetowy katalog specjalistów, którzy akceptują ich ubezpieczenie. Niektóre witryny pozwalają ograniczyć wyszukiwanie do dostawców, którzy przyjmują nowych pacjentów. 

Jednak strony te nie zawsze są aktualne. Więc potwierdź, że terapeuta akceptuje twoje ubezpieczenie, kiedy umówisz się na pierwszą wizytę.

Znalezienie dostawców może być szczególnie trudne, jeśli korzystasz z Medicaid. Medicaid zapewnia opiekę nad zdrowiem psychicznym bez żadnych kosztów, ale wielu pracowników zdrowia psychicznego nie akceptuje tego. Ci, którzy zazwyczaj pracują w klinikach lub ośrodkach zdrowia psychicznego społeczności. Aby znaleźć terapeutę, który bierze Medicaid, odwiedź stronę programu Medicaid swojego państwa lub skonsultuj się z katalogiem dostawców w Psychology Today.

Jeśli możesz…t Znajdź lokalnego dostawcę zdrowia psychicznego w swoim planie zdrowotnym, rozważ dostawcę w innym obszarze, który może leczyć cię zdalnie. Możesz spotkać się z terapeutą praktycznie przez telefon, SMS, czat online lub czat wideo. Podczas epidemii COVID-19, telepsychiatria zapewnia ratunek dla wielu pacjentów, którzy nie mogą spotkać się osobiście ze swoimi terapeutami, zgodnie z rozcięciem.

Medicaid obejmuje telepsychiatrię we wszystkich 50 stanach. Co więcej, 43 Stany (plus Dystrykt Kolumbii) wymagają prywatnego ubezpieczenia, aby go pokryć, według Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jedynym haczykiem jest to, że terapeuta musi mieć licencję w Twoim stanie.

Pro Wskazówka: Jeśli Twoje ubezpieczenie zdrowotne nie płaci za poradnictwo zdrowia psychicznego, a masz plan o wysokim odliczeniu, rozważ uzyskanie konta oszczędności zdrowotnych za pośrednictwem Lively.

Terapia bez ubezpieczenia-jak uzyskać niedrogą opiekę psychiczną

Jeśli nie masz ubezpieczenia lub twój plan nie zapewnia odpowiedniego ubezpieczenia dla zdrowia psychicznego, istnieją sposoby na znalezienie opieki w cenie, którą możesz obsłużyć. Jednak jednym z miejsc, których nie należy szukać, z wyjątkiem prawdziwego kryzysu, jest szpitalna Izba Przyjęć. 

Oddziały ratunkowe muszą zapewnić opiekę niezależnie od twojej zdolności do płacenia. Ale nie są one wyposażone, aby zapewnić rodzaj opieki długoterminowej potrzebne do większości warunków psychicznych. I nawet za ograniczoną, krótkoterminową opiekę, którą mogą zapewnić, pobierają astronomiczne ceny. Są lepsze miejsca, aby szukać niedrogiej opieki zdrowotnej psychicznej.

Infolinia

Niektóre problemy ze zdrowiem psychicznym to prawdziwe nagłe wypadki. Na przykład, jeśli myślisz o samobójstwie lub padłeś ofiarą napaści seksualnej lub przemocy domowej, potrzebujesz pomocy od razu. 

W tej sytuacji najlepiej jest zadzwonić na gorącą linię kryzysową. Zatrudniają profesjonalistów i wyszkolonych wolontariuszy, którzy mogą zapewnić natychmiastową pomoc, 24 godziny na dobę, bez żadnych kosztów. Istnieje kilka różnych infolinii, które mogą pomóc w różnych rodzajach problemów ze zdrowiem psychicznym. 

National Suicide Prevention Lifeline

Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, znajduje się w niebezpieczeństwie — niezależnie od tego, czy rozważa samobójstwo, czy nie — National Suicide Prevention Lifeline może pomóc. Dzwoniąc pod numer 800-273-TALK (8255) o każdej porze dnia i nocy można dotrzeć do przeszkolonych pracowników kryzysowych. 

Pracownicy Lifeline słuchają Cię, dowiadują się, jak twój problem wpływa na Ciebie i zapewniają wsparcie. Mogą również pomóc ci połączyć się z usługami zdrowia psychicznego w Twojej okolicy. Wszystkie połączenia są bezpłatne i poufne.

Crisis Text Line

Linia tekstowa kryzys pomaga ludziom radzić sobie z każdym rodzajem kryzysu emocjonalnego. Po prostu napisz do domu na numer 741741 (lub połącz się z 686868 w Kanadzie) w dowolnym momencie. Otrzymasz wiadomość od wyszkolonego ochotniczego doradcy kryzysowego, zwykle w ciągu pięciu minut. 

Gdy piszesz tam iz powrotem, doradca pomoże Ci uporządkować twoje uczucia, aktywnie słuchając Twojego problemu, empatyzując i zadając pytania. Rozmowa kończy się, gdy ty i doradca zgadzacie się, że osiągnęliście spokojny, bezpieczny stan umysłu.

Krajowa Infolinia Ds. Przemocy Domowej

Jeśli współmałżonek, partner lub członek rodziny skrzywdził cię fizycznie, zadzwoń na krajową infolinię ds. przemocy w rodzinie pod numer 800-799-SAFE (7233). Jest obsadzony przez wyszkolonych ekspertów, którzy pomogą Ci uciec z niebezpiecznej sytuacji. 

Ta linia może Ci pomóc, nawet jeśli osobiście nie doświadczyłeś przemocy domowej. Możesz zadzwonić w imieniu przyjaciela lub rodziny member lub jeśli obawiasz się, że sam możesz mieć skłonności do nadużyć. Pracownicy mogą zapewnić zasoby i informacje lub odpowiedzieć na pytania dotyczące związku, który może być niezdrowy. 

Infolinia National Sexual Assault

Infolinia National Sexual Assault jest bezpłatną, poufną usługą, która łączy osoby, które przeżyły napaść seksualną z dostawcami usług napaści seksualnej w ich okolicy. Mogą Ci pomóc:

 • Porozmawiaj o tym, co się stało
 • Poznaj prawa obowiązujące w Twojej społeczności
 • Uzyskaj informacje o problemach medycznych
 • Połącz się z lokalnymi zasobami, takimi jak zakłady opieki zdrowotnej

Możesz zadzwonić pod numer 800-656-HOPE (4673) w dowolnym momencie lub skorzystać z infolinii online w celu uzyskania pomocy za pośrednictwem czatu. Usługa jest bezpłatna, bezpieczna i poufna.

Grupy Wsparcia

Infolinia może zapewnić jednorazową pomoc w kryzysie, ale większość problemów ze zdrowiem psychicznym wymaga stałego wsparcia. W przypadku wielu rodzajów problemów można to uzyskać z grupy wsparcia.

Grupy wsparcia łączą ludzi, którzy mają ten sam problem lub mieli to samo doświadczenie. Członkowie mogą rozmawiać o swoich doświadczeniach z innymi, którzy rozumieją, przez co przechodzą. Mogą zapewnić sobie nawzajem współczucie i wsparcie oraz udzielać porad na temat tego, co było dla nich pomocne. Niektóre grupy wsparcia są bezpłatne, podczas gdy inne pobierają niewielką opłatę.

Istnieją trzy główne typy grup wsparcia:

 • Grupy Wzajemnego Wsparcia. Grupy te są zgromadzeniami ludzi, którzy mają wspólny problem, taki jak trauma, żal, przemoc domowa lub zaburzenia nastroju. Przeszkolony facylitator może pomóc w prowadzeniu dyskusji, ale ta osoba nie udziela porad. Zamiast tego członkowie dzielą się swoimi historiami, dyskutują o tym, co dla nich działa i zachęcają się nawzajem.
 • 12-Stopniowe Programy. Grupy te zazwyczaj pomagają ludziom, którzy mają do czynienia z jakimś uzależnieniem. Istnieją grupy nadużywania substancji, uzależnienia od zakupów i zaburzeń jedzenia. Niektóre dobrze znane przykłady obejmują Anonimowych Alkoholików (AA), Anonimowych Hazardzistów i National Eating Disorders Association (NEDA).
 • Terapia Grupowa. Grupy te prowadzone są przez profesjonalnych terapeutów. Gromadzą ludzi z tym samym problemem zdrowia psychicznego i traktują ich jako grupę. Często za tego typu leczenie pobierana jest opłata, choć może być ona objęta ubezpieczeniem.

Istnieje kilka sposobów, aby znaleźć grupy wsparcia w Twojej okolicy, aby pomóc w konkretnych typach problemów. Na stronie internetowej MHA znajduje się długa lista grup i katalog z możliwością przeszukiwania z Anxiety and Depression Association of America (ADAA). Możesz również zadzwonić na infolinię National Alliance on Mental Illness (NAMI) pod numer 800-950-NAMI (6264) lub wysłać e-mail info@nami.org.

Ponieważ będziesz spędzać dużo czasu z wybraną grupą wsparcia, ważne jest, aby znaleźć taką, która pasuje do Twoich potrzeb. Możesz ocenić grupę, pytając lidera grupy o jej strukturę i sposób interakcji między członkami. Albo możesz po prostu spróbować uczestniczyć w spotkaniach różnych grup, aż znajdziesz taki, który czuje się dobrze dopasowany.

Wiele grup zostało zmuszonych do zamknięcia osobistych spotkań z powodu pandemii COVID-19. Jednak niektóre grupy znalazły sposoby na obejście tego problemu. Na przykład TMZ zgłasza, że wiele rozdziałów AA używa Zoom, aby pozostać w kontakcie. NEDA opracowała również listę wirtualnych grup wsparcia, aby pomóc swoim członkom.

Jeśli nie możesz spotkać się z grupą wsparcia w Twojej okolicy, sprawdź witrynę grupy, aby sprawdzić, czy ma podobną wirtualnądostępne zasoby al. Listy MHA i ADAA mogą również pomóc w znalezieniu grup online.

Niedrogie Prywatne Terapeuty

Podczas gdy grupy wsparcia mogą pomóc w wielu problemach psychicznych i emocjonalnych, niektóre osoby wymagają stałej profesjonalnej pomocy. Ale bez UBEZPIECZENIA, KOSZT profesjonalnej terapii jest poza zasięgiem wielu Amerykanów.

Według Thervo średni Krajowy koszt pojedynczej sesji z terapeutą wynosi 90 USD. W miastach takich jak Nowy Jork czy Los Angeles typowa cena za godzinę może wynosić nawet 250 USD. Jeśli potrzebujesz regularnych cotygodniowych sesji Przez kilka miesięcy, twój koszt out-of-pocket może łatwo uruchomić w tysiącach.

Aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu, wielu terapeutów oferuje swoje usługi w skali przesuwnej opartej na dochodach. Oznacza to, że dostosowują swoją stawkę godzinową w oparciu o to, na co pacjenci mogą sobie pozwolić. Niektórzy terapeuci świadczą nawet usługi pro bono (bezpłatnie) najbardziej potrzebującym pacjentom.

Istnieje kilka sposobów na znalezienie taniego terapeuty. Katalog terapeutów w GoodTherapy pozwala na wyszukiwanie terapeutów w Twojej okolicy, którzy oferują przesuwną skalę. Strona może również połączyć cię z terapeutami Tele-zdrowia.

Innym miejscem do wypróbowania jest kolektyw Psychoterapii otwartej ścieżki. Ta organizacja non-profit pomaga ludziom o średnich i niższych dochodach znaleźć niedrogą opiekę nad zdrowiem psychicznym. Po uiszczeniu jednorazowej opłaty w wysokości 59 USD za dołączenie, zyskujesz dostęp do obniżonych stawek dla wszystkich terapeutów-od 30 do 60 USD za sesję. Wielu terapeutów Open Path oferuje sesje online podczas kryzysu COVID.

Możesz również spróbować zapytać konkretnego terapeutę, czy mogą pracować z Twoim budżetem. Niektórzy terapeuci nie reklamują opłat przesuwnych, ale są gotowi dostosować swoje ceny w oparciu o to, na co stać pacjentów.

Terapeuci Stażyści

Innym sposobem na profesjonalną terapię po obniżonej cenie jest praca z terapeutą, który wciąż jest na treningu. W tej sytuacji spotykasz się zarówno z w pełni wykwalifikowanym terapeutą, jak i praktykantem, który uczy się tej pracy. Możesz otrzymać potrzebną opiekę przy niskich kosztach-a nawet bez żadnych kosztów-jednocześnie pomagając nowemu terapeucie nauczyć się pracy z pacjentami.

Jeśli w Twojej okolicy znajduje się szpital dydaktyczny, prawdopodobnie możesz otrzymać leczenie w skali przesuwnej za pośrednictwem oddziału psychiatrii lub programu psychologii ambulatoryjnej. Aby dowiedzieć się, czy szpitale w Twojej okolicy oferują tę usługę, skontaktuj się z oddziałem psychiatrii każdego szpitala. Jeśli nie możesz znaleźć tego działu w katalogu szpitala, spróbuj poszukać pod „zdrowie psychiczne i behawioralne.”

Niektórzy terapeuci kształcą się w niezależnych towarzystwach i instytutach psychoanalitycznych. Lista tych instytutów znajduje się na stronie Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychoanalitycznego (APsaA). Często mogą zapewnić bezpłatną lub tanią opiekę osobom o ograniczonych środkach. APsaA wzywa wszystkich swoich członków do oferowania zdalnych sesji dla pacjentów podczas epidemii COVID.

Programy Szkolne I Pracownicze

Jeśli jesteś studentem, a Twój kampus nie jest obecnie zamknięty, prawdopodobnie możesz otrzymać bezpłatne leczenie za pośrednictwem studenckiego Centrum Zdrowia w twojej szkole. Większość uniwersytetów ma terapeutę w swoim personelu, który zapewnia sesje doradcze dla studentów bez opłat. Jeśli nadal potrzebujesz leczenia po ukończeniu szkoły, doradca szkolny może pomóc Ci znaleźć terapeutę do pracy.

Jeśli już opuściłeś szkołę i przeniosłeś się na rynek pracy, sprawdź, czy twój pracodawca oferuje pracownika Program pomocy (EAP). Te programy pracy zapewniają bezpłatne krótkoterminowe doradztwo dla pracowników zajmujących się problemami, które mogą mieć wpływ na ich wydajność pracy. Na przykład mogą pomóc pracownikom, którzy zmagają się z:

 • Stres związany z pracą
 • Żal po śmierci członka rodziny
 • Rozwód
 • Nadużywanie substancji

Większość EAP nie może zapewnić ciągłego leczenia poważnych zaburzeń psychicznych. Mogą jednak ocenić twoje zdrowie psychiczne i skierować cię do terapeuty, jeśli go potrzebujesz. Aby dowiedzieć się, czy Twoje miejsce pracy ma EAP i czy nadal jest aktywne podczas pandemii COVID, skontaktuj się z działem zasobów ludzkich.

Jeśli nie masz dostępu do bezpłatnego poradnictwa w szkole lub miejscu pracy, spróbuj poszukać kliniki zdrowia psychicznego społeczności w Twojej okolicy. Te finansowane przez rząd placówki zapewniają opiekę nad zdrowiem psychicznym po znacznie obniżonych stawkach lub nawet za darmo. Wiele z nich pozostaje otwartych podczas kryzysu związanego z COVID, chociaż mogą zachęcać pacjentów do wyboru sesji online, Jeśli tylko mogą.

Przychodnie zdrowia psychicznego społeczności oferują różne usługi zdrowia psychicznego. Mogą zapewnić indywidualne lub rodzinne poradnictwo, leki i doradztwo w zakresie nadużywania substancji. 

Zatrudniają psychiatrów i psychologów, którzy są wykwalifikowani do leczenia poważnych zaburzeń zdrowia psychicznego, takich jak lęk, depresja i schizofrenia. Wielu z nich obniża również koszty, zatrudniając psychologów studenckich, doradców i pracowników socjalnych, którzy pracują pod nadzorem licencjonowanych specjalistów.

Istnieje kilka sposobów, aby znaleźć społeczność Poradnia Zdrowia Psychicznego w Twojej okolicy. Możesz:

Aplikacje Do Terapii

Jeśli masz problem ze znalezieniem niedrogiego terapeuty w Twojej okolicy, rozważ spotkanie z jednym online za pośrednictwem aplikacji terapeutycznej. Te aplikacje umożliwiają łączenie się z terapeutą w domu, miejscu pracy lub w dowolnym innym dogodnym miejscu. Jest to przydatna funkcja dla zapracowanych profesjonalistów, rodziców, studentów i wszystkich, którzy nie mają niezawodnego transportu.

Według APA telepsychologia-rozmowa z terapeutą przez telefon, SMS lub czat wideo-może być równie skuteczna jak opieka twarzą w twarz. Jednak nie jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich. Osoby zmagające się z uzależnieniem lub poważną chorobą psychiczną prawdopodobnie potrzebują więcej praktycznego leczenia niż mogą uzyskać przez Internet.

Ważne jest również, aby upewnić się, że aplikacja terapeutyczna, której używasz, jest godna zaufania. APA twierdzi, że w ciągu ostatnich kilku lat powstało prawie kilkanaście firm zajmujących się terapią online i nie wszystkie mają równie rygorystyczne standardy. 

Wiele z tych firm nie jest prowadzonych przez psychologów. Ponadto same platformy nie zawsze przestrzegają prawnych i etycznych kodeksów wymaganych dla pracowników służby zdrowia. Na przykład mogą nie przestrzegać surowych standardów dotyczących prywatności pacjentów i świadomej zgody lekarzy.

Aplikacje terapeutyczne mogą pobierać opłaty według sesji, tygodnia lub miesiąca. Ceny mogą być tak niskie, jak $150 miesięcznie lub tak wysokie, jak $108 za sesję. Niektóre miejsca ubezpieczenia obejmują niektóre aplikacje terapeutyczne, dzięki czemu możesz otrzymać zwrot kosztów tak, jakbyś chodził do terapeuty na żywo.

Popularne aplikacje terapeutyczne i platformy internetowe obejmują:

 • 7 filiżanek. Ta platforma jest częścią terapii online i częścią grupy wsparcia. Możesz połączyć się z profesjonalnym terapeutą za miesięczną opłatą lub porozmawiać z wyszkolonymi wolontariuszami za pośrednictwem bezpłatnego, anonimowego, 24/7 czatu na żywo. Serwis oferuje również codzienne czynności samopomocy możesz wykonać samodzielnie.
 • Amerykańska Studnia. Ta usługa Telemedyczna łączy pacjentów ze wszystkimi rodzajami specjalistów medycznych, w tym terapeutów. Spotykasz się z terapeutą przez wideokonferencję i płacisz stałą opłatę za każdą sesję. Wiele planów ubezpieczeniowych obejmuje Amerykańskie wizyty studyjne.
 • Lepsza pomoc. Wszyscy doradcy na tej platformie są akredytowanymi psychologami, terapeutami małżeńskimi i rodzinnymi, klinicznymi pracownikami socjalnymi lub licencjonowanymi doradcami zawodowymi. Możesz komunikować się z nimi za pośrednictwem bezpiecznych wiadomości, telefonu, czatu na żywo lub wideokonferencji. Płacisz za usługę przez tydzień.
 • MDLive Zdrowie Behawioralne. Ta sieć telehealth zatrudnia zarówno licencjonowanych terapeutów, jak i certyfikowanych psychiatrów. Pacjenci spotykają się z terapeutami przez wideo lub telefon i płacą przez sesję. Kilka głównych planów ubezpieczeniowych zapewnia pokrycie sesji terapii MDLive.
 • Talkspace. Talkspace oferuje różne opcje leczenia zdrowia psychicznego, w tym terapię online, terapię par, terapię nastolatków i psychiatrię. Opłaty za usługi w miesiącu, z różnymi stawkami dla różnych poziomów usług. Wszystkie plany umożliwiają wysyłanie wiadomości do terapeuty w dowolnym momencie z dowolnego urządzenia i otrzymywanie codziennych odpowiedzi. Wyższe poziomy obejmują jedną lub cztery sesje na żywo miesięcznie.

Ostatnie Słowo

Nie każdy problem zdrowia psychicznego wymaga terapii. Jeśli masz do czynienia z drobnym problemem, takim jak drażliwość lub stres związany z pracą, istnieją rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swój nastrój na własną rękę. Regularne ćwiczenia, medytacje i spędzanie czasu w przyrodzie mogą podnieść na duchu bez terapii lub leków.

Jednak te środki samopomocy nie są substytutem profesjonalnej opieki. Jeśli masz objawy poważnej choroby psychicznej – takie jak bezsenność, utrata apetytu, ataki paniki lub myśli o samookaleczeniu-nie próbuj radzić sobie z problemem na własną rękę. Pomoc jest dostępna, nawet przy ograniczonym budżecie.

Jak zainwestować pieniądze w wieku 20 lat, aby zbudować długoterminowe bogactwo

Poprzedni wpis

17 najlepszych stron internetowych i platform zakupów online dla głębokich rabatów

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły