Artykuły

TaxACT Review 2022 – Darmowe Oprogramowanie Podatkowe Online

0

Miliony Amerykanów polegają na wielu strumieniach dochodów: niezależni kontrahenci, właściciele małych firm, solopreneurs, freelance workers, hustlers strung together side gigs i ludzie, którzy zarabiają pasywny dochód poprzez inwestowanie. 

Ich sytuacja podatkowa jest znacznie bardziej skomplikowana niż pracownicy z jednym lub dwoma miejscami pracy, zwłaszcza jeśli formalnie założyli firmy, aby skorzystać z cennych ulg podatkowych i ochrony prawnej.

To frustrujące, ale zrozumiałe, że właściciele firm i niezależni pracownicy muszą płacić więcej, aby złożyć podatki za pomocą markowych usług, takich jak TurboTax lub H&R Block. A może mają?

Plany I Ceny TaxAct

TaxAct jest znacznie tańszy niż jego dwóch znanych konkurentów. Jednak jego bezpłatna wersja nie nadaje się do żadnej, ale najprostszej sytuacji podatkowej. Jego infrastruktura wsparcia wzbudza również mniej zaufania,niż chcieliby to nerwowi filers. 

Ale znaczne ulepszenia użyteczności sprawiają, że jest to poważna alternatywa dla pozłacanych produktów DIY i kompleksowych CPA.

TaxAct oferuje cztery główne plany dla osób indywidualnych i wspólników:

 • Za darmo
 • Deluxe
 • Premier
 • Samozatrudniony

Mniej powszechnymi produktami dla właścicieli firm i innych osób o bardzo skomplikowanych sytuacjach podatkowych są:

 • Estates & Trusts, droższa opcja dla podatników z dochodami z trustów lub nieruchomości
 • Odrębne produkty podatkowe dla małych firm dla różnych prawnych struktur biznesowych, w tym jednoosobowych przedsiębiorstw, spółek osobowych, S-korporacji, C-korporacji i organizacji zwolnionych z podatku
 • Rozwiązania online tax prep i e-filing dla niezależnych CPAs

Ceny każdego planu mogą ulec zmianie i mogą wzrosnąć w miarę zbliżania się terminu składania wniosków, więc w Twoim najlepszym interesie jest złożenie, gdy tylko będziesz mieć całą niezbędną dokumentację. Po zebraniu wszystkich dokumentów pozostaje tylko zdecydować, który plan jest odpowiedni dla Ciebie.

Darmowy Plan

Najbardziej podstawowy plan TaxAct jest bezpłatny tylko dla federalnych zwrotów. Deklaracje podatkowe kosztują $ 39.95 każdy. 

Ten plan przeznaczony jest dla poszczególnych podmiotów, które mają proste sytuacje podatkowe. Ale jego funkcjonalność i funkcje, takie jak importowanie powrotów sprzed roku i wsparcie telefoniczne, są nieco ograniczone.

Najważniejsze cechy darmowego planu to:

 • Proste Wypełnianie. Darmowa wersja obsługuje proste sytuacje podatkowe. Jeśli zarabiasz cały lub zdecydowaną większość swoich dochodów z regularnego zatrudnienia i nie musisz wyszczególniać swoich odliczeń, ta wersja jest prawdopodobnie wszystkim, czego potrzebujesz. Co ważne, obejmuje on zarobione ulgi podatkowe i ulgi podatkowe na dzieci, ale nie Kredyty na opiekę zależną. Jeśli masz bardziej skomplikowaną sytuację, która obejmuje dochód z inwestycji,szczegółowe odliczenia lub podatek od samozatrudnienia, musisz uaktualnić.
 • W-2 Importowanie. Możesz zaimportować W-2s od swoich pracodawców, oszczędzając czas potrzebny na ręczne wprowadzenie.
 • Błyskawiczna pomoc podczas procesu składania dokumentów. System zgłoszeń TaxAct oferuje przydatny panel wsparcia na prawym pasku bocznym obok pól, których używasz do zakończenia zwrotu. Funkcja wyszukiwania panelu może pomóc w znalezieniu odpowiedzi na szybkie pytania. Warto jednak zauważyć, że klikając na poszczególne wyniki, aby uzyskać więcej szczegółów, przejdziesz do dedykowanego systemu wsparcia TaxAct (i tymczasowo od powrotu), dzięki czemu jest on mniej przyjazny dla użytkownika niż inne funkcje pomocy podatkowej.
 • Nieograniczone podatki i wsparcie techniczne. Taksonysystem wsparcia e-mail i telefonicznego ct obejmuje nieograniczoną pomoc w kwestiach podatkowych i kwestiach związanych z platformą techniczną. Pracownicy pomocy technicznej TaxAct niekoniecznie są licencjonowanymi księgowymi i mogą nie być w stanie odpowiedzieć na skomplikowane pytania podatkowe, ale mimo to są upoważnieni do rozwiązywania ogólnych problemów podatkowych i udzielania podstawowych porad i wskazówek dla niepewnych podmiotów.
 • Spersonalizowana Analiza Finansowa. Ten bezpłatny, automatycznie generowany raport, znany jako BluPrint, wykorzystuje Twoje zeznanie podatkowe (w tym odliczenia, zyski z inwestycji i działalność biznesową), aby polecić możliwości oszczędzania na podatkach i wprowadzić zmiany, które mogą poprawić twoją sytuację finansową w przyszłości.

Deluxe Plan

Ten plan kosztuje $24.95, aby złożyć federalny zwrot na początku sezonu podatkowego, a następnie około $40 do $45 w miarę zbliżania się terminu składania wniosków, w zależności od czasu. To kosztuje $44.95 za stan zwrotu.

Jest to znacznie bardziej solidny program, który radzi sobie z umiarkowanie skomplikowanymi sytuacjami podatkowymi, w tym szczegółowymi odliczeniami i inwestycjami. Ale to nie wystarczy dla właścicieli małych firm i innych z bardzo złożonymi podatkami. Zawiera wszystko w Darmowym planie, plus:

 • Szczegółowe Odliczenia. Jeśli zdecydujesz się wyszczególnić swoje odliczenia, co jest powszechną praktyką dla osób o bardziej skomplikowanych sytuacjach podatkowych, takich jak właściciele domów i rodzice, musisz złożyć formularz podatkowy znany jako harmonogram A.
 • Formularz 1040 Harmonogramy Od 1 Do 6. Plan ten obsługuje harmonogramy IRS od 1 do 6, które obejmują różne rodzaje dochodów, kredytów i podatków.
 • Asystentka Ds. Darowizny. Ta przydatna aplikacja mobilna pozwala śledzić składki na cele charytatywne przez cały rok podatkowy. Pomaga również śledzić uczciwą wartość rynkową darowizn bezgotówkowych, takich jak odzież, pojazdy i Meble. Jeśli zamiast tego przechowujesz papierowe zapisy tych darowizn,możesz również uzyskać dostęp do asystenta darowizny za pośrednictwem konta TaxACT na komputerze. Możesz dodać do listy asystentów darowizny przez cały rok po dacie zgłoszenia.

Premier

Ten plan kosztuje $34.95, aby złożyć federalny zwrot na początku sezonu podatkowego, a następnie około $ 60 do $ 70 w miarę zbliżania się terminu składania wniosków, w zależności od czasu. To kosztuje $44.95 za stan zwrotu.

Premier jest przeznaczony dla osób ze złożonymi sytuacjami podatkowymi, które nie są odpowiednio rozwiązywane przez tańsze plany, takie jak inwestorzy i właściciele nieruchomości na wynajem. Premier zawiera wszystko w planie Deluxe, a także:

 • Przychody z tytułu odsetek i dywidend. Jeśli Zarobiłeś więcej niż $1,500 z odsetek lub zwykłych dywidend w roku podatkowym, musisz złożyć formularz podatkowy znany jako harmonogram B.
 • Zyski Kapitałowe. Jeśli uzyskałeś zyski kapitałowe ze sprzedaży aktywów, takich jak papiery wartościowe notowane na giełdzie, musisz złożyć Załącznik D.
 • Dochody Z Najmu Nieruchomości. Jeśli uzyskałeś dochód z wynajmu lub tantiem z posiadanej nieruchomości, musisz złożyć harmonogram E.
 • Zagraniczne konta bankowe i finansowe. Plan ten uwzględnia dochody z zagranicznych rachunków depozytowych i inwestycyjnych.
 • Priorytetowe Wsparcie. Plan ten jest wspierany priorytetowo przez wewnętrznych ekspertów podatkowych TaxAct. Funkcje obejmują dedykowaną linię telefoniczną z funkcjami udostępniania ekranu i funkcją czatu w aplikacji.

Self Employed Plan

Ten plan kosztuje $64.95 dla federalnego zwrotu na początku sezonu podatkowego, a następnie około $85 do $95 w miarę zbliżania się terminu składania wniosków, w zależności od czasu. To kosztuje $44.95 za stan zwrotu.

Jest bardziej wszechstronny niż Premier, making to idealne rozwiązanie dla osób o skomplikowanych lub nietypowych sytuacjach podatkowych, takich jak solopreneurs i właściciele małych firm. Dostępne są praktycznie wszystkie formularze i harmonogramy podatkowe IRS. Oprócz wszystkich funkcji i funkcji planu Premier, Self Employed obejmuje:

 • Dochody z małych przedsiębiorstw i samozatrudnienia. Jeśli zarabiasz większość swoich dochodów z umowy lub pracy konsultingowej lub jesteś właścicielem małej firmy, musisz złożyć harmonogram C i zapłacić podatek od samozatrudnienia.
 • Dochód Z Gospodarstwa. Jeśli zarabiasz na działalności rolniczej, musisz złożyć harmonogram F. (jeśli zarabiasz na wynajmie gruntów rolnych, które posiadasz, ale nie uczestniczysz w działalności rolniczej, możesz złożyć formularz 4835 z harmonogramem E.)
 • Całoroczne Doradztwo W Zakresie Planowania Podatkowego. Zespół TaxAct jest dostępny przez cały rok, aby uzyskać pomoc w planowaniu podatkowym, co jest cennym atutem dla osób pracujących na własny rachunek, które muszą płacić kwartalne szacowane podatki lub wnosić składki na Plany emerytalne, takie jak solo 401(k)S lub indywidualne konta emerytalne.
 • Maksymalizator Dedukcji. Ten przewodnik krok po kroku pomaga samozatrudnionym filerom ubiegać się o każde odliczenie podatkowe, do którego są uprawnieni. Jest wbudowany w interfejs prep, więc możesz nawet nie zauważyć, że działa.

Nieruchomości I Trusty

Ten plan kosztuje $109.95 za zwrot federalny i $49.95 za zwrot Stanowy. Został zaprojektowany w celu zapewnienia dodatkowego wsparcia dla klientów, którzy muszą złożyć formularz IRS 1041 i powiązane formularze, więc może to nie być konieczne, jeśli Twoja sytuacja podatkowa nie wiąże się z dochodem z zaufania lub majątku.

Istnieje oddzielny zestaw pytań wywiadowych poświęconych trustom i majątkom, więc nie musisz się martwić o całkowite zawiśnięcie.

Pakiety Dla Małych Firm I Organizacji Zwolnionych Z Podatku

TaxAct ma cztery dodatkowe pakiety przeznaczone dla małych firm, które mają złożone problemy podatkowe, i jeden dla organizacji zwolnionych z podatku.

Plan jedynego właściciela kosztuje $64.95 dla federalnych zwrotów na początku sezonu podatkowego, a następnie $85 do $95 w miarę zbliżania się terminu składania wniosków, w zależności od czasu. Stanowe zwroty kosztują $44.95 za sztukę. 

Trzy inne plany małych przedsiębiorstw i plan organizacji zwolnionych z podatku, które odpowiadają różnym prawnym strukturom biznesowym, kosztują $109.95 dla federalnego zwrotu i $44.95 na stan.

To o kilkaset dolarów taniej niż zatrudnianie księgowego. Plany dostępne dla małych firm i organizacji zwolnionych z podatku to:

 • Jedyny Właściciel. Plan ten obejmuje wsparcie dla formularza IRS 1040 i harmonogramu C i jest idealny dla osób samozatrudnionych, a także freelancerów i wykonawców. Ten pakiet jest podobny do samozatrudnionych i oba mogą być używane zamiennie przez jednoosobowych właścicieli bez pracowników.
 • Partnerstwo. Plan ten obejmuje wsparcie dla formularza IRS 1065 (us Return of Partnership Income) I wiele powiązanych form powszechnie używanych przez partnerstwa.
 • C Corporation. Plan ten obejmuje wsparcie dla formularza IRS 1120 (Deklaracja podatku dochodowego od osób prawnych w USA) i powiązanych formularzy.
 • S Corporation. Plan ten obejmuje wsparcie dla formularza IRS 1120-S (zwrot podatku dochodowego dla korporacji S) i powiązanych formularzy.
 • Organizacja Zwolniona Z Podatku. Plan ten obejmuje wszelkie wsparcie niezbędne do złożenia deklaracji informacyjnej w ramach federalnych zwolnień z podatku dochodowego określonych w sekcjach 501(a), 527 i 4947(a)(1) Kodeksu Podatkowego.

Xpert Assist & Xpert Full Service

Wszystkie plany TaxAct są dostarczane z bezpłatną usługą Xpert Assist.

Xpert Assist upoważnia do dostępu na żądanie do wewnętrznych ekspertów podatkowych TaxAct. Wystarczy kliknąć na ikonę Xpert Assist w interfejsie tax prep i wpisać swoje pytanie. Jak tylko będą mogli, odpowie na to ekspert podatkowy TaxAct. 

Xpert Assist zawiera również przegląd wstępny. Jeśli chcesz, możesz dotknąć eksperta, aby sprawdzić swój zwrot i upewnić się, że nie popełniłeś żadnych błędów lub pominięć.

Xpert Full Service

Jeśli potrzebujesz większej pomocy, rozważ uaktualnienie do Xpert Full Service, całkowicie praktycznej opcji prep, która znajdzie licencjonowanych CPA, zarejestrowanych agentów (EA) i specjalistów podatkowych wykonujących podatki za Ciebie. 

Proces jest prosty. Wystarczy bezpiecznie przesłać dokumenty, odpowiedzieć na wszelkie pytania eksperta i sprawdzić zwrot po jego przygotowaniu.

Podobnie jak usługa DIY TaxAct, Xpert Full Service jest dostępny w czterech różnych planach: Basic, Deluxe, Premier i Self-Employed. Ceny zaczynają się około $100 za podstawową pełną obsługę i rosną do około $270 za pełną obsługę na własny rachunek-wciąż znacznie mniej niż tradycyjne CPA.

Dodatkowe funkcje TaxAct

Oprócz bezpłatnych i płatnych pakietów zgłoszeń podatkowych, najbardziej godne uwagi funkcje TaxAct obejmują bezpłatne sposoby dostępu do informacji i specjalne zabezpieczenia przed problemami podatkowymi.

Dokładność I Maksymalna Gwarancja Zwrotu Pieniędzy

TaxACT gwarantuje dokładność wszystkich deklaracji przygotowanych za pomocą swojego oprogramowania.

TaxAct posiada również gwarancję maksymalnego zwrotu pieniędzy, która różni się od gwarancji dokładności. Jeśli otrzymasz mniej niż maksymalny zwrot, do którego jesteś uprawniony w inny sposób, lub zostaniesz poddany audytowi z powodu błędu w oprogramowaniu TaxAct, TaxACT zapłaci różnicę zwrotu lub pokryje wszelkie zobowiązania związane z audytem, do 100 000 USD.

Maksymalna gwarancja zwrotu pieniędzy ma również zastosowanie, jeśli jesteś winien pieniądze stanowym lub federalnym poborcom skarbowym. Jeśli zapłacisz więcej niż powinieneś z powodu błędu ze strony TaxAct, TaxACT wypłaci różnicę.

Aplikacja Statusu Zwrotu Podatku

TaxAct oferuje elegancką aplikację na systemy iOS i Android, która zapewnia aktualizacje statusu podatków federalnych i stanowych (w tym tego, czy urząd skarbowy i Skarb Państwa je zaakceptowały) i pomaga oszacować, ile czasu zajmie uzyskanie zwrotu.

Każdy może go pobrać i używać za darmo (nawet jeśli nie używasz TaxACT do plików). Rząd federalny zapewnia również online aktualizacje statusu zwrotu i szacowane daty przyjazdu zwrotów. Ale aplikacja TaxAct jest o wiele bardziej przyjazna dla urządzeń mobilnych niż strona IRS.

Powrót Z Poprzedniego Roku

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do deklaracji TaxAct z ostatnich trzech lat, możesz to zrobić za darmo za pośrednictwem Pulpitu nawigacyjnego konta. Jest to przydatne dla osób, które muszą zmienić wcześniej złożony zwrot z powodu problemu, takiego jak audyt IRS i ludzi, którzy po prostu muszą uzyskać dostęp do dokładnych zakończonych zwrotów.

Gwarantowane Ceny Z Automatyczną Rejestracją

Usługa automatycznego zapisywania się TaxAct umożliwia zablokowanie ceny zwrotu po utworzeniu konta i rozpoczęciu zwrotu — nawet jeśli nie sfinalizujesz zwrotu w jednym miejscu. Jest to przydatne, jeśli TaxAct zdecyduje się podnieść ceny przed lub w trakcie bieżącego sezonu podatkowego.

Audyt Obrony (Protection Plus)

TaxACT oferuje tę korzyść we współpracy z Protection Plus, dostawcą zewnętrznym. Musisz kupić Protection Plus podczas składania wniosku, ale możesz anulować pełny zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni od zakupu, o ile nie otrzymałeś jeszcze powiadomienia o kontroli. Ceny podlegają change, ale koszt pozycji dla Protection Plus nigdy nie przekroczył kosztów planu samozatrudnienia.

Protection Plus obejmuje cię tak długo, jak urząd skarbowy może kontrolować twoje deklaracje stanowe i federalne. Łączy cię ze specjalistami podatkowymi, którzy zajmują się wszelką korespondencją i odkryciami, pomagając interpretować zawiadomienia i wnioski IRS oraz bezpośrednio negocjować kary i potencjalne rozliczenia z IRS lub skarbami państwowymi.

Zalety TaxACT

TaxAct ma kilka podstawowych zalet dla podatników, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. Te wyostrzają jego wartość w stosunku do innych znanych platform przygotowujących podatki dla MAJSTERKOWICZÓW.

 • Przystępne ceny na wszystkich poziomach usług. TaxAct jest bardziej przystępny cenowo niż wielu konkurentów. Jego najdroższy pakiet federalny dla indywidualnych filers, samozatrudnionych, kosztuje mniej niż $100 dla federalnego zwrotu i mniej niż $45 dla każdego zwrotu stanowego. Kontrast z Turbotaxem. Jego plan o najwyższej cenie zbliża się do $400 za federalny zwrot.
 • Nie tak promocyjne jak konkurencyjne Platformy. Strona internetowa TaxAct ma niefrasobliwy układ i ton. Jeśli spróbujesz zrobić coś, czego nie obsługuje twój obecny plan, system grzecznie poprosi o aktualizację. TaxAct nie przypomina ci ciągle o usługach o wartości dodanej za pośrednictwem głośnych wyskakujących okienek lub ekranów reklamowych. Jeśli jesteś nimi zainteresowany, możesz je po prostu znaleźć na każdej stronie planu.
 • Gwarantowane Ceny Z Automatyczną Rejestracją. Gwarancja ceny TaxAct może być przydatna, jeśli jesteś samozatrudniony lub w inny sposób Masz wiele źródeł dochodu. Możesz nie być gotowy do złożenia podatków do połowy marca lub później po otrzymaniu wszystkich niezbędnych formularzy i oświadczeń. Od pierwszego zalogowania się na konto tax preparation do dnia wypełnienia deklaracji stanowych i federalnych mogą upłynąć tygodnie — w tym czasie TaxAct może podjąć decyzję o podniesieniu cen. Jeśli jesteś już zablokowany cenowo,nie musisz się martwić o nieprzyjemny wzrost opłat za zgłoszenia.
 • Pomocne funkcje edycji podczas procesu importowania. Funkcja importu TaxAct pozwala edytować informacje na temat zwrotu z poprzedniego roku przed nałożeniem go na bieżący rok. jest to bardzo pomocne, jeśli niedawno doświadczyłeś zdarzenia życiowego, które skutkuje zmianami w podstawowych informacjach, takich jak przeprowadzka, ślub lub zakup nowego domu.
 • Wsparcie Ludzkie Jest Lepsze Niż Niektórzy Konkurenci. Jakość zespołu wsparcia ludzkiego TaxAct znacznie się poprawiła na przestrzeni lat. Obecnie wszyscy płacący klienci mają dostęp do bezpłatnego czatu w aplikacji lub wsparcia telefonicznego na żywo, a każdy ma dostęp do wewnętrznych ekspertów podatkowych za pośrednictwem Xpert Assist. 
 • Bezpośredni dostęp do zwrotów sprzed roku jest standardem. TaxACT zawiera dostęp do deklaracji sprzed roku w opłacie zgłoszenia. Jeśli chcesz odwołać się do starego zwrotu w ramach przygotowań do audytu lub z jakiegokolwiek innego powodu, nie musisz płacić dodatkowo.

Wady TaxAct

TaxAct ma kilka wad, w tym nie zawsze jest najbardziej przyjaznym dla użytkownika oprogramowaniem podatkowym. W przypadku niektórych plików mogą one uatrakcyjnić inne opcje.

 • Brak Wolnych Zwrotów Stanu. TaxAct nie ma opcji bezpłatnego zgłoszenia stanu. Bez względu na to, który plan wybierzesz, musisz coś zapłacić, aby złożyć zwrot stanu. Ceny zaczynają się od około 40 USD za zwrot stanu w planie darmowym i rosną do około 45 USD za zwrot stanu w planach o wyższej cenie.
 • System Obsługi Tekstu Może Być Mylący. Aparat obsługi klienta TaxAct zapewnia wiele szczegółów, prawie do punktuprzytłaczające. Sekcja Pomoc jest zbiorem pół-powiązanych tematów, a funkcja wyszukiwania nie zawsze zwraca odpowiednie wyniki. To nie jest optymalne dla zapracowanych filerów wciskających się w prep podatkowy między Wszystko inne, co się dzieje.

Jak Układa Się TaxAct

TaxAct to nie jedyny internetowy produkt przygotowujący podatek. Zobacz, jak to porównuje się do TurboTax, być może najbardziej znanego operatora w kosmosie.

TaxAct TurboTax
Darmowy Plan W prostych sytuacjach (tylko Zwroty federalne) Do prostych sytuacji (federalnych i stanowych)
Pomoc Ekspertów Eksperci są dostępni, aby odpowiedzieć na pytania podatkowe i zwroty przeglądu; Prep full-service jest $100 i więcej Bezpłatna pomoc eksperta w przypadku prostych zwrotów; pełna obsługa Prep podatkowy eksperta wynosi 80 USD i więcej
Zapłać Ze Zwrotem Tak, za dodatkową opłatą Tak, za dodatkową opłatą
Koszty dla osób samozatrudnionych Zaczynając od około $65 Zaczynając od około $110

Ostatnie Słowo

W branży samochodowej jest stare powiedzenie: „tylko frajerzy płacą za naklejki.”Cena naklejki jest ofertą otwarcia dealera i oczekują, że przeciwstawisz się niższej ofercie.

Dzięki wszystkim dodatkom, uaktualnieniom i opłatom manipulacyjnym składanie podatków online może wydawać się odwrotne. Cena naklejki wybranego planu to minimum, kwota, którą będziesz miał szczęście zapłacić w ostatecznym rozrachunku.

Tak nie jest w przypadku TaxAct, który pozostaje tańszy niż jego lepiej znani konkurenci. Opcje DIY TaxAct wymagają pewnych wyrzeczeń i zakładają podstawowy poziom znajomości podatków, ale przynajmniej nie pozostawią Cię dużo lżejszego w portfelu. A ostatni dodatek full-service prep usuwa jedną z długotrwałych wad platformy.

Jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, sprawdź nasze najlepsze opcje bezpłatnego oprogramowania i usług do przygotowywania podatków online.

WTFinance: co warto wiedzieć o zarabianiu w kryptowalucie

Poprzedni wpis

9 Przyjazne Dla Budżetu Swapy, Aby Poradzić Sobie Z Inflacją

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły