Artykuły

Szukasz recenzji Seeking Alpha – czy warto korzystać z subskrypcji premium?

0
- czy warto korzystać z subskrypcji premium?
- czy warto korzystać z subskrypcji premium?

Wszystko, co czytasz, jeśli chodzi o naukę inwestowania, mówi ci, że badania są podstawą opłacalnych wyborów inwestycyjnych. Jednym z najlepszych narzędzi badawczych dla inwestora fundamentalnego jest SeekingAlpha.com.

Seeking Alpha to usługa badania inwestycji napędzana przez ponad 7,000 współpracowników, którzy produkują ponad 10,000 artykułów miesięcznie, z których każdy ma unikalne stanowisko na tematy, które obejmują. Inwestorzy mogą sporo skorzystać z bezpłatnych usług firmy, ale jeśli jesteś gotów zapłacić za usługę premium, odblokowanych zostanie jeszcze więcej narzędzi.

Czym Jest Seeking Alpha?

W istocie Seeking Alpha jest witryną crowdsourcingową, która pozyskuje cenne badania inwestycyjne za pośrednictwem ogromnego konsorcjum współpracowników. Seeking Alpha został stworzony z myślą o inwestorach indywidualnych, którzy są zainteresowani wyborem poszczególnych akcji.

Zdecydowana większość treści na stronie jest dostępna za darmo przez pierwsze 10 dni od publikacji. Jeśli jednak interesują Cię dogłębne badania, narzędzia do kontroli zapasów i zastrzeżone systemy ratingowe, musisz zarejestrować się w jednej z usług subskrypcyjnych firmy.

Cennik

Dostępne są trzy różne modele cenowe.

 1. Podstawowe. Subskrypcja Podstawowa jest całkowicie darmowa. Dzięki tej subskrypcji zyskasz dostęp do bezpłatnych artykułów przez pierwsze 10 dni po ich opublikowaniu,a także niektórych narzędzi do zarządzania portfelem. Dla większości przypadkowych inwestorów, którzy nie są zainteresowani zagłębianiem się w badania i analizy fundamentalne, subskrypcja Podstawowa jest doskonałym rozwiązaniem.
 2. Premium. Usługa Premium odblokowuje wszystkie artykuły na stronie bez względu na ich wiek. Członkowie Premium uzyskują również dostęp do spersonalizowanej platformy wiadomości, intuicyjnego skanera akcji, zastrzeżonych ocen Quant, nieograniczonych transkrypcji połączeń konferencyjnych, dźwięku połączeń zarobkowych i ekskluzywnych ocen autorów. W zamian członkowie zgadzają się płacić 29,99 USD miesięcznie lub 239,88 USD rocznie (19,99 USD miesięcznie). Możesz również wypróbować przed zakupem, korzystając z 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego firmy.
 3. Pro. Usługa Pro jest dostarczana z ceną, która wyłączy większość inwestorów mom-and-pop na $299 miesięcznie lub $ 2,388 wypłacane rocznie ($199 miesięcznie). Zaprojektowana dla inwestorów, którzy zarządzają dużymi portfelami, usługa Pro oferuje wyselekcjonowany zbiór najbardziej dogłębnych badań oferowanych za pośrednictwem platformy.

Najważniejsze Cechy

Jako Usługa zorientowana na badania, zdecydowana większość kluczowych funkcji oferowanych przez Seeking Alpha ma związek z Poznaniem firm, w które inwestujesz, zanim ryzykujesz na nich ciężko zarobione pieniądze. Niektóre z najbardziej ekscytujących funkcji, do których uzyskasz dostęp po rejestracji, to:

Dokładne Badania Inwestycyjne

Dzięki ponad 7000 współtwórcom oferującym ponad 10 000 artykułów miesięcznie, będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz, aby zbadać każdą spółkę notowaną na giełdzie i podjąć decyzję inwestycyjną wysokiej jakości.

Zdecydowana większość tych artykułów jest oznaczona jako pomysły inwestycyjne, które należą do jednej z następujących kategorii:

 • Długie Pomysły. Długie pomysły to pomysły inwestycyjne skupione wokół akcji, które według autorów będą miały wyższą wartość w dłuższej perspektywie.
 • Analiza IPO. Pierwsze oferty publiczne lub IPO są gorącym tematem wśród inwestorów, A narzędzia, które pomagają określić, czy IPO jest uczciwie wyceniane i ma duży potencjał wzrostu wartości, są nieocenione. Analiza IPO oferowana przez Seeking Alpha to jeden of najlepsze sposoby na analizę transakcji IPO.
 • Szybkie Typy. Szybkie typy to artykuły skupione wokół akcji w oparciu o konkretny temat inwestycyjny lub podstawowe dane.
 • Listy Z Funduszami. Fund letters to wyselekcjonowana lista wybranych listów od profesjonalnie zarządzanych funduszy do inwestorów przedstawiających krajobraz inwestycyjny i ich cele.
 • Wybór redaktora. Wybór redaktora to artykuły, które są ręcznie wybierane przez redaktorów w Seeking Alpha na podstawie dogłębnych badań, osiągnięć autora i innych czynników.
 • Pomysły giełdowe według sektorów. Sekcja pomysły na akcje według sektorów witryny Seeking Alpha umożliwia szybkie skanowanie w dowolnym sektorze rynku.

Oprócz podstawowych funkcji wyszukiwania na stronie i dostępu do wszystkich artykułów, niezależnie od tego, ile mają lat, Członkowie Premium mogą również korzystać z konfigurowalnego pulpitu wiadomości, który wyświetla artykuły na temat akcji i strategii inwestycyjnych, którymi są zainteresowani w pierwszej kolejności, dzięki czemu przeczesują ogromne morze treści SeekingAlpha.com o wiele łatwiej.

Należy pamiętać, że chociaż pomysły inwestycyjne są udostępniane na stronie internetowej firmy, nic na stronie nie stanowi porady inwestycyjnej. Autor nie mógł znać Twoich unikalnych celów, możliwości finansowych, tolerancji ryzyka i innych czynników, które czynią cię, cóż, Tobą. Platforma została zaprojektowana jako narzędzie badawcze. Nigdy nie powinieneś ślepo dokonywać inwestycji tylko dlatego, że tytuł artykułu na platformie sugeruje, że przed tobą duże zyski.

Pasek Boczny Artykułu

Pasek boczny artykułu to funkcja dostępna tylko dla poszukujących subskrybentów Alpha Premium, ale sama w sobie jest warta opłaty abonamentowej dla wielu inwestorów.

Podejmując decyzje inwestycyjne w oparciu o to, co czytasz online, ważne jest, aby zweryfikować źródło badań i upewnić się, że autor i akcje są warte śledzenia w pierwszej kolejności. Pasek boczny artykułu ułatwia to na pierwszy rzut oka, oferując krótkie uparty i niedźwiedzi streszczenie akcji, oceny akcji od autorów na platformie, wykres cen akcji w czasie rzeczywistym i oceny dla autora, który przyczynił się do artykułu.

Oceny Quant

Technologia i skomputeryzowane algorytmy handlowe zmieniły branżę inwestycyjną. Dziś rynek jest bardziej aktywny niż kiedykolwiek wcześniej, a algorytmy dostarczają mnóstwo danych na temat potencjału każdej inwestycji.

Jednak szczegóły oferowane przez te algorytmy są często trudne do zrozumienia, a zatem często są ignorowane przez początkujących inwestorów.

Dobrą wiadomością jest to, że Seeking Alpha oferuje swoim czytelnikom oceny quant, które algorytmicznie oceniają akcje w łatwy do zrozumienia sposób. Oceny te opierają się na pięciu kluczowych czynnikach: wartości, wzroście, rentowności, zmianach EPS i dynamice.

Karty Wyników Factor

Inwestowanie czynników stało się popularną koncepcją. Chodzi o to, że inwestując w akcje, które mają premie za ryzyko, takie jak mała kapitalizacja, wartość, wzrost i inne cechy, będziesz w stanie pokonać średnie wyniki rynkowe w swoim portfelu.

Analizując te czynniki, Seeking Alpha oferuje łatwy do zrozumienia wynik od A+ do F.

 • REIT Scorecard: na kartach wyników dla funduszy inwestycyjnych nieruchomości (REITs), Seeking Alpha zapewnia wyniki na podstawie środków z operacji, a także skorygowanych środków z operacji.
 • Karta wyników akcji dywidendowych: akcje dywidendowe to świetny sposób na generowanie dochodów dzięki inwestycjom. The Dividend Stock Scorecard bierze pod uwagę różne czynniki, nie tylko biorąc pod uwagę, czy akcje wypłacają konkurencyjne dywidendy, ale także czy dywidendy te są trwałe.

Zarobki Transkrypcje Połączeń I Nagrania

Raporty o zarobkach to jedne z najważniejszych wydarzeń na giełdzie. Co kwartał spółki notowane na giełdzie są zobowiązane do dostarczania aktualnych informacji finansowych, pozwalając inwestorom na informacje o stabilności finansowej i perspektywach wzrostu firmy.

Członkowie Basic mają dostęp do transkrypcji połączeń zarobkowych, ale jeśli chcesz słuchać nagranych połączeń, musisz przejść na subskrypcję Premium.

Szacunki Zarobków I Niespodzianki

Członkowie Basic mają dostęp do przeszłych danych o zarobkach od firmy, którą są zainteresowani, a także do informacji o dywidendach.

Dla członków premium DANE stają się nieco bardziej intuicyjne, oferując prognozy analityków i niespodzianki w zakresie zarobków, które pokazują, w jakim stopniu firma pokonała lub przegapiła oczekiwania dotyczące zarobków w ostatnich kwartałach.

Godne Uwagi Telefony

Po drugiej stronie Wall Street znajduje się mnóstwo funduszy inwestycyjnych i specjalistów od inwestowania, którzy zarządzają pieniędzmi dla indywidualnych inwestorów. Ci zarządzający funduszami często dostarczają swoim inwestorom kwartalne listy określające stan rynku i sposób, w jaki planują wykorzystać go w przyszłości.

Sekcja godnych uwagi połączeń na stronie internetowej, dostępna tylko dla członków Premium i Pro, to wyselekcjonowana lista tych kwartalnych ogłoszeń od najbardziej szanowanych funduszy hedgingowych i funduszy inwestycyjnych.

Intuicyjny Skaner Zapasów

Skanery akcji ułatwiają znalezienie rodzajów możliwości, których szukasz na giełdzie. Wygląda na to, że każda strona internetowa zorientowana na inwestowanie oferuje taką. Jednak screener oferowany przez Seeking Alpha jest jednym z najlepszych w branży.

Podobnie jak w przypadku każdego skanera akcji, będziesz mógł wyświetlać możliwości według wolumenu, sektora, ceny akcji i innych. Jednak to, co jest wyjątkowe w Seeking Alpha screener, to to, że pozwala wyświetlać zapasy na podstawie zastrzeżonych ocen Quant i wskaźników Factor firmy.

Tak więc, jeśli szukasz akcji technologicznej, która ma zarówno wysoką ocenę Quant, jak i Współczynnik i ma wyjątkowo dużą objętość, nie będziesz miał żadnych problemów z wykopywaniem okazji.

Spersonalizowane Alerty

Spersonalizowane alerty są dostępne dla wszystkich poszukujących subskrybentów Alfa. Te alerty przychodzą za pośrednictwem poczty elektronicznej, informując o wszelkich nowościach i aktualizacjach analityków lub obniżkach zapasów, które Cię interesują.

Podczas gdy usługa jest dostępna dla wszystkich użytkowników, Członkowie Premium otrzymują wszystkie dane w wiadomości e-mail, którą otrzymują, podczas gdy członkowie Basic muszą kliknąć na stronę wyszukiwania Alfa, aby zobaczyć pełne informacje związane z alertem.

Monitorowanie Portfela

Inwestorzy mogą połączyć swoje portfele inwestycyjne na żywo z Seeking Alpha i monitorować swoje udziały za pośrednictwem platformy. Dzięki usłudze monitorowania portfela będziesz w stanie śledzić swój portfel i wskazać inwestycje, które robią dla ciebie najlepsze i najgorsze.

Co więcej, gdy dołączysz swój portfel, otrzymasz powiadomienia, gdy wiadomości i artykuły opiniotwórcze zostaną opublikowane wokół znacznika, w który inwestujesz. Członkowie Premium cieszą się krótszym czasem dostawy, dzięki czemu jesteś jednym z pierwszych, którzy widzą wiadomości o akcjach, w które inwestujesz.

Zalety

Szukanie Alfa jest jednym z ton najbardziej skuteczne inwestowanie stron internetowych w internecie dzisiaj, i że popularność nie stało się tak nagle. Korzystanie z usług świadczonych przez firmę wiąże się z wieloma korzyściami, z których najważniejsze to:

1. Inwestowanie Pomysłów

Znalezienie wysokiej jakości możliwości inwestycyjnych jest prawdopodobnie jedną z najtrudniejszych części procesu inwestycyjnego. Seeking Alpha jest zasadniczo wyselekcjonowaną listą najlepszych pomysłów inwestycyjnych stworzonych przez tysiące autorów.

Biorąc pod uwagę samą skalę produkowanych treści, będziesz w stanie znaleźć wysokiej jakości pomysły bez względu na to, czy preferowanym stylem inwestowania jest wzrost, wartość, czy dochód.

2. Bezpłatne Usługi

Dla wielu inwestorów treści dostępne w ramach członkostwa podstawowego zapewnią wszystko, czego potrzebujesz do podejmowania mądrych decyzji na giełdzie.

3. Własne Wyniki

Zastrzeżony system scoringowy wykorzystywany przez firmę do dostarczania błyskawicznych informacji o akcjach nie ma sobie równych. Firma nie tylko bierze pod uwagę ogólne dane podstawowe podczas tworzenia tych wyników, ale dodaje czynnik premii za ryzyko, który jest trudny do znalezienia w innym miejscu.

4. Monitorowanie Portfela

Podczas zarządzania własnym portfelem inwestycyjnym kluczowe znaczenie ma monitorowanie wyników na rynku. Firma ułatwia to zarówno darmowym, jak i płatnym użytkownikom, w tym alerty e-mailowe, gdy pojawią się ważne wiadomości o akcji, w którą zainwestowałeś.

Wady

Oczywiście, istnieje wiele powodów, aby rozważyć rejestrację w tej usłudze. Jednak, jak w przypadku każdej róży, są pewne ciernie, o których należy pamiętać, zanim chwyci się za pięść i poczuje powiew:

1. Nie najlepsza opcja dla handlowców technicznych

Jeśli jesteś inwestorem swingowym lub day traderem, który w dużej mierze opiera się na analizie technicznej, nie znajdziesz dużej wartości w usłudze. Głównym celem firmy jest dostarczanie podstawowych danych i badań, a większość danych technicznych pozostawia firmom, które koncentrują się na dostarczaniu tego typu informacji.

2. Wiele Funkcji Można Znaleźć Gdzie Indziej Za Darmo

Chociaż firma ułatwia dostęp do narzędzi w jednym miejscu, wiele z tego, co zapewnia, można znaleźć w innym miejscu za darmo. Na przykład istnieje mnóstwo stron internetowych, które publikują bezpłatne artykuły opinii na temat akcji, a proste wyszukiwanie w Google zapewni listę artykułów na temat akcji, które Cię interesują.

Co więcej, Skanery giełdowe, usługi monitorowania portfolio i dane o zarobkach są powszechnie dostępne za darmo online. Warto jednak wspomnieć, że większość darmowych usług nie sięga tak daleko, jak narzędzia dostępne w Seeking Alpha.

3. To drogie.

Oczywiście, $ 29.99 miesięcznie nie brzmi jak dużo, ale jeśli masz początkujący portfel inwestycyjny, który składa się z $1,000 w akcjach, będziesz musiał zarobić zwrot prawie 3% miesięcznie tylko na pokrycie kosztów usługi. W związku z tym usługa Premium jest najbardziej opłacalna dla inwestorów, którzy mają wartość portfela wynoszącą co najmniej 10 000 USD.

4. Brak Rekomendacji Zakupu

Szukanie alfa nie jest usługą alarmową. W rzeczywistości zastrzeżenie dotyczące wszystkich artykułów na stronie sugeruje, że inwestorzy powinni podejmować własne decyzje. Istnieje wiele usług o podobnych cenach, które faktycznie oferują alerty, zalecając, kiedy inwestorzy powinni kupować lub sprzedawać akcje. Jeśli szukasz usługi ostrzegania, która to robi, musisz poszukać gdzie indziej.

Ostatnie Słowo

Wszystkie Ogólnie Rzecz Biorąc, Seeking Alpha jest doskonałym narzędziem dla podstawowego inwestora, który poświęca czas na zbadanie tego, co kupuje, zanim zanurzy się w akcji. Przy tak wielu autorach i artykułach na platformie inwestorzy są w stanie zobaczyć akcje, którymi są zainteresowani z wielu punktów widzenia, co pomaga uniknąć inwestowania w oparciu o kilka wypaczonych opinii.

Co więcej, Seeking Alpha to świetna usługa dodatkowa dla tych, którzy korzystają z pstrokatego doradcy giełdowego, który daje dwa pomysły handlowe miesięcznie. Porównując pomysły dostarczone przez Motley Fool lub inną usługę alertu z dogłębnymi badaniami Seeking Alpha zapewnia, będziesz w stanie tworzyć wykształcone opinie na temat tego, czy zalecenia są warte naśladowania.

6 niedrogich sposobów wspierania małych firm

Poprzedni wpis

6 najlepszych kont emerytalnych dla osób samozatrudnionych

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły