Artykuły

Strategia inwestycyjna – dogs of the dow

0
9 najlepszych akcji do kupienia już teraz (listopad 2021)

Kontrargumentalne strategie inwestycyjne to jedne z najciekawszych sposobów budowania bogactwa na giełdzie. Chodzi o to, aby iść pod prąd-podejmowania ruchów przeciętny inwestor nawet nie rozważy — w próbie uchwycenia większych zysków nikt wydaje się szukać.

Jedną z najbardziej popularnych z tych strategii jest znany jako psy Dow.

Jak sama nazwa wskazuje, strategia koncentruje się na inwestycjach w akcje notowane na Dow Jones Industrial Average (DJIA), znanej również jako Dow 30. Ale w jaki sposób inwestowanie w spółki blue-chip notowane na jednym z najbardziej rozpoznawalnych indeksów giełdowych jest strategią przeciwną? A jakie dokładnie są „psy”, do których odnosi się strategia?

Czym jest strategia inwestycyjna Dow?

Strategia została zaprojektowana jako sposób na pokonanie Dow, inwestując tylko w 10 starannie dobranych składników indeksu. W szczególności ci, którzy przestrzegają strategii inwestycyjnej, koncentrują się wyłącznie na 10 akcjach o najwyższej dywidendzie w indeksie.

Koncepcja inwestowania w akcje blue-chip na giełdzie Dow z najwyższą stopą dywidendy nie jest niczym nowym Dla Wall Street, ponieważ praktyka ta ma miejsce od dziesięcioleci. Psy Dow zostały po raz pierwszy spopularyzowane w książce Michaela B. O ’ Higginsa pt. „Beating the Dow” z 1991 roku.

Co ważne, psy, czyli akcje o najwyższej wydajności na Dow Jones Industrial Average, są wybierane na początku roku, na pierwszej sesji giełdowej. Akcje te będą znane jako psy roku na Wall Street do końca roku na samym minimum, niezależnie od tego, czy okoliczności zmienią się w połowie roku, a inne akcje indeksu zaczną oferować wyższe plony.

Teza inwestycyjna za strategią

Jest wiele elementów tezy inwestycyjnej stojącej za tą strategią. Ze względu na charakter indeksu wszystkie akcje Dow są inwestycjami typu blue-chip. Nie tylko są to jedne z największych firm w Stanach Zjednoczonych, są one zwykle jednymi z najbardziej stabilnych. W rezultacie strategia ma przyzwoity poziom wbudowanego bezpieczeństwa.

Gdzie zatem kryje się przeciwny charakter strategii?

Duże firmy o ugruntowanej pozycji nie zmieniają swoich wypłat dywidendy, niezależnie od obecnego cyklu koniunkturalnego. Oznacza to, że gdy czasy są powolne, a akcje spadają, rentowność dywidendy wzrośnie, ponieważ wypłaty nie uległy zmianie, podczas gdy cena akcji spadła.

Jeśli chodzi o Komponenty Dow, wysoka stopa dywidendy sugeruje niskie ceny akcji, a większość inwestorów ma tendencję do odwracania się od firm, które przechodzą przez trudny okres. Jest jednak dobry powód, dla którego inwestorzy i tak podążają za tą strategią, inwestując w spółki giełdowe Dow Jones, które większość osób wybierających poszczególne akcje jest najmniej skłonna wziąć pod uwagę.

Firmy te mają niskie wyceny, co czyni strategię inwestowania w te ” psy ” strategią zorientowaną na wartość. Należy pamiętać, że wszystkie 30 akcji notowanych na indeksie reprezentuje stabilne firmy, które udowodniły, że są w stanie wytrzymać wiatry i podnieść się po upadku.

W tym samym czasie, psy są prawdopodobnie doświadcza wiatry w czasie są one wybrane, co oznacza, że są one prawdopodobnie bardzo niedoszacowane. Gdy obawy miną, stada te najprawdopodobniej doprowadzą do pełnego ożywienia, co oznacza, że oferują dostęp do znacznego potencjału wzrostu.

Jak to zrobićgs strategii Dow wykonywane historycznie?

W całej historii psy dość często pokonywały ogólny Dow. Oto szybkie porównanie między tymi dwoma od 2010 do 2020:

YearDJIA ogólnie psy DowWinner

2010 9% Zysk 16% Zysk Psy

2011 5.5% Zysk 6.7% Zysk Psy

2012 10% Zysk 10% Zysk Remis

2013 30% Zysk 35% Zysk Psy

2014 10% Zysk 11% Zysk Psy

2015 0% Zysk 3% Zysk Psy

2016 17% Zysk 20% Zysk Psy

2017 25% Zysk 19% Zysk Dow

2018 6% Straty 1,5% Straty Psy

2019 22.3% Zysk 15.4% Zysk Dow

2020 7.2% Zysk 12.6% Strata Dow

Jak widać, psy przyniosły znacznie lepszy długoterminowy całkowity zwrot niż Dow Jones Industrial Average, wygrywając znacznie więcej niż przegrywając. Jednak z roku na rok, istnieją pewne lata, że Dow będzie wyprzedzić psy.

Jest to szczególnie prawdziwe w latach, kiedy firmy już borykające się z trudnościami borykają się z problemami makroekonomicznymi, tak jak miało to miejsce w 2020 r., gdy wybuchła pandemia COVID-19. Takie wstrząsy gospodarcze mają większe szanse na dalszy wpływ na przedsiębiorstwa, które już stoją przed wyzwaniami.

Aktualne psy Dow

Poniższy wykres pokazuje aktualne psy Dow, ich zyski z dywidendy.

Nazwa Firmy (Symbol Ticker) Rentowność Dywidendy
Chevron (CVX) 5.48%
International Business Machines (IBM) 4.69%
Dow (DOW) 4.43%
Walgreens Boots Alliance (WBA) 3.95%
Verizon (VZ) 4.56%
3M (MMM) 3.04%
Cisco Systems (CSCO) 2.49%
Merck & Co. (MRK) 3.35%
Amgen (AMGN) 3.14%
Coca-Cola (KO) 3.00%

Plusy i minusy psów strategii Dow

Podobnie jak w przypadku każdej strategii inwestycyjnej, istnieje kilka zalet i wad, które należy rozważyć przed zanurzeniem się w inwestycji przy użyciu psów strategii Dow. Oto najważniejsze.

Psy Dow plusy

Strategia stała się podstawą wśród kontrargumentów, więc ma sens tylko to, że ma wiele korzyści.

1. Ograniczone Ryzyko Obsunięcia Kapitału

Podczas gdy strategia koncentruje się na inwestowaniu w to, co wielu uważa za najsłabsze akcje Dow, wszystkie 30 akcji w indeksie są stosunkowo stabilne, ponieważ reprezentują dużych liderów branży. W rezultacie strategia wiąże się z mniejszym ryzykiem utraty kapitału niż strategie, które koncentrują się na inwestowaniu w bardziej zmienne akcje.

2. Potencjał do pokonania rynku

Historycznie było kilka lat, kiedy Dow I S&P 500 pokonały psy, ale było znacznie więcej lat, w których psy przewyższały ogólny rynek. Ponieważ inwestowanie polega na zarabianiu pieniędzy, strategia z możliwością zwiększenia Twoich zarobków w porównaniu z ogólnym rynkiem jest zawsze przekonująca.

3. Prostota

Niektóre strategie inwestycyjne są trudne do zrealizowania, ale nie jest to jedna z nich. Akcje, w które będziesz inwestować, są wybierane za Ciebie, a równoważenie jest konieczne tylko raz w roku, co czyni tę strategię jedną z najłatwiejszych do naśladowania.

4. Silny Dochód

Prawie wszystkie komponenty Dow wypłacają dywidendy, ale skupienie się na tej strategii oznacza, że Twoje inwestycje będą skoncentrowane wokół tych, które mają najwyższe zyski z dywidendy, co czyni je doskonałym wyborem dla ininwestorzy szukają dochodów.

5. Niedrogi

Wreszcie, strategia koncentruje się na inwestowaniu w garść pojedynczych akcji, a nie potencjalnie drogich funduszy inwestycyjnych. Dodatkowo koszty transakcji powinny być minimalne, ponieważ będziesz dokonywać transakcji tylko raz w roku.

W rezultacie strategia ta jest jednym z najtańszych sposobów inwestowania.

Psy Dow Cons

Oczywiście, istnieje wiele powodów, aby być podekscytowanym przestrzeganiem tej strategii, ale każda strategia wiąże się z minusem lub dwoma. Oto najważniejsze powody, dla których niektórzy inwestorzy wybierają unikanie inwestowania w Psy.

1. Straty Mogą Się Zdarzyć

Na giełdzie czasami straty są nieuniknione. Nawet najbardziej doświadczony inwestor expert straci pieniądze od czasu do czasu, podobnie jak najbardziej stabilna, niezawodna firma.

Ponieważ każda akcja zakupiona przy użyciu tej strategii jest firmą typu blue chip, wielu inwestorów oczekuje, że nie będzie żadnych szans na straty, ale jest to fałszywe założenie. Akcje niektórych firm – nawet dużych – mogą spadać z dobrych powodów.

Inwestowanie w akcje, które już osiągają gorsze wyniki, niesie ze sobą ryzyko, że nadal będą spadać, zwłaszcza jeśli zmieni się coś fundamentalnego w firmie. Nagła zmiana fal ekonomicznych może odstraszyć inwestorów od tych firm nawet bardziej niż najsilniejsi wykonawcy Dow.

2. Trzymanie się strategii może być trudne

Kiedy strategia przynosi zyski, trzymanie się jej nie będzie trudne. Jednak gdy zdarzy się spadek, może być trudno przezwyciężyć strach przed utratą i trzymać się psów.

Jeśli zdecydujesz się na kontynuowanie strategii, ważne jest, abyś był gotów wytrzymać trudne czasy. Musisz przygotować się, aby uniknąć emocjonalnego inwestowania, jeśli rynek zacznie się kwaśny.

Kroki do założenia psiego Portfolio Dow

Jak wspomniano powyżej, psy Dow to bardzo prosta strategia do naśladowania. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać poniższe kroki:

1. Look Up the Dogs

Po pierwsze, musisz dokładnie wiedzieć, jakie akcje są zawarte w strategii. Należy pamiętać, że nowa lista psów będzie pojawiać się co roku w oparciu o rentowność dywidendy w pierwszym dniu handlowym w roku. Tak więc wielu inwestorów czeka do pierwszej sesji w roku, aby rozpocząć strategię.  Aby znaleźć aktualne psy, po prostu wyszukaj „aktualne psy Dow” w swojej ulubionej wyszukiwarce.

2. Kupię psy

Teraz, gdy wiesz, jakie akcje reprezentują psy, nadszedł czas, aby dokonać zakupów za pośrednictwem konta maklerskiego.

Jeśli stosujesz strategię do litery, zastosujesz równą alokację 10% do każdej akcji. Niektórzy inwestorzy mogą dostosować alokację do każdej akcji w zależności od różnych czynników, takich jak wskaźniki wyceny. Ale jeśli nie jesteś doświadczonym inwestorem, najlepiej trzymać się równej alokacji 10%.

3. Dostosowuj Swój Portfel Co Roku

Przestrzegając tej strategii, ważne jest, aby trzymać swoje inwestycje przez rok na raz. Pierwszego dnia nowego roku sprzedasz wszystkie akcje, inwestując w nową listę psów na pierwszej sesji giełdowej nowego roku.

Jest tu ważna kwestia podatkowa. Inwestycje utrzymywane przez okres jednego roku lub krótszy są opodatkowane wyższą stawką niż inwestycje utrzymywane przez okres dłuższy niż jeden rok. Możesz znacznie skorzystać z czekania dodatkowy dzień przed dostosowaniem portfela. W ten sposób utrzymasz swoje inwestycje przez rok i jeden dzień, spełniając długoterminowe wymogi podatkowe dotyczące zysków kapitałowych i kwalifikując się do niższej stawki podatku od wszystkich zysków w danym roku.

Najczęstsze pytania dotyczące strategii

Nie ma czegoś takiego jak strategia inwestycyjna, o którą inwestorzy nie będą mieli pytań. Jeśli chodzi o tę strategię, najczęstsze pytania inwestorów obejmują:

Czy 10 akcji wystarcza do celów dywersyfikacji?

Dywersyfikacja jest aktem upewnienia się, że nie inwestujesz wszystkich swoich pieniędzy w zbyt mało akcji. Zamiast tego, rozkładając swoje inwestycje na kilka różnych akcji, będziesz chroniony, jeśli jeden lub więcej z tych akcji ulegnie nagłemu nurkowaniu. Zyski z pozostałej części Twojego portfela będą działać jako siatka bezpieczeństwa.

Jedną z najczęściej stosowanych strategii dywersyfikacji jest zasada 5%, która sugeruje, że inwestorzy nigdy nie powinni inwestować więcej niż 5% całkowitej wartości portfela w żadną pojedynczą inwestycję.

Z drugiej strony, Strategia psy Dow sugeruje, że inwestujesz 10% swojego portfela w każdy z psów. Więc, co jest dobre?

Znaczenie dywersyfikacji jest tematem długo dyskutowanym, z ekspertami po obu stronach argumentu-chociaż znacznie więcej z nich ląduje po stronie „dywersyfikacja jest ważna”.

Ograniczenie inwestycji do 10 akcji to niebezpieczna koncepcja, ale fakt, że wszystkie te akcje są stabilne, wiodące w swoich branżach, buduje pewne bezpieczeństwo w fundamencie strategii. W rezultacie ogólny konsensus jest taki, że psy strategii Dow są stosunkowo bezpieczne.

Niektórzy inwestorzy nadal nie są zadowoleni z lekkości dywersyfikacji w tej strategii. Jeśli chcesz uzyskać dodatkową ochronę, po prostu zainwestuj 5% wartości swojego portfela w każdy z psów, co stanowi 50% wartości Twojego portfela. Pozostała część może być inwestowana w silnie zdywersyfikowane fundusze inwestycyjne lub fundusze ETF w celu zrównoważenia ryzyka.

Czy Roczne Zrównoważenie Jest Wystarczające?

Roczna równowaga psów z portfela Dow to kolejna sprawa,w której strategia idzie pod prąd. Niektórzy inwestorzy równoważą swoje portfele co tydzień lub co miesiąc, ale prawie wszyscy doradcy i strategowie inwestycyjni zalecają równoważenie co najmniej raz na kwartał.

Dlaczego zatem strategia ta wymaga jedynie corocznego przywrócenia równowagi? Bo w tej strategii to działa.

Strategia ta nie opiera się na dywersyfikacji, lecz skupia się na garstce akcji, które są silnymi, stabilnymi inwestycjami. Nie stosuje się obligacji ani innych papierów wartościowych o stałym dochodzie, które mogłyby wymagać regularnego równoważenia.

Co więcej, wszystkie stada są psami, oferującymi wysokie plony i niskie ceny w stosunku do swoich odpowiedników na giełdzie Dow Jones. Ogólna teoria jest taka, że jeśli inwestujesz w uciążliwe akcje, które mają wysokie zyski głównie z powodu deprecjacji cen, niedoszacowanie samo się z czasem, zazwyczaj w ciągu roku. Jeśli opuścisz swoje pozycje w krótszym czasie, możesz przegapić odzyskane pozycje, których oczekuje się od tych akcji.

Czy są jakieś psy z Dow ETF?

Niektórzy inwestorzy wolą inwestować w fundusze ETF niż pojedyncze akcje z dwóch kluczowych powodów. Po pierwsze i najważniejsze, fundusze te podejmują domysły inwestowania, z menedżerami, którzy inwestują swoje pieniądze za Ciebie w oparciu o Funduszprospekt emisyjny. Są również znane jako jeden z najtańszych sposobów zarabiania pieniędzy na giełdzie.

Istnieje sporo funduszy ETF, które podążają za psami strategii Dow lub wariacjami na ten sam temat. Do najbardziej popularnych należą elementy ETN-Dow Jones High Yield Select 10 Total Return Index (OTC: DODXF), Invesco Dow Jones Industrial Average Dividend ETF (DJD) i Alps Sector Dividend Dogs ETF (SDOG). Technicznie ALPS finansuje ścieżki do „psów” S & P 500 zamiast Dow, ale podąża za tym samym pomysłem.

Czy muszę czekać do początku roku, aby rozpocząć?

Nie musisz czekać do początku roku, aby zacząć korzystać z tej strategii, ale jeśli zaczniesz w połowie roku, nie, twoje „psy” będą się różnić od tego, co opinia publiczna nazywa psy Dow. Dzieje się tak dlatego, że akcje o najwyższej wydajności pierwszego dnia handlowego w roku będą się różnić od akcji o najwyższej wydajności w połowie roku, kiedy zaczniesz handlować.

Niezależnie od tego, kiedy zaczniesz, będziesz chciał zainwestować w akcje o najwyższej wydajności na Dow Jones w tym czasie. Chodzi o to, aby w krótkim okresie inwestować w akcje stałe, które są słabsze od swoich odpowiedników notowanych na giełdzie Dow. Celem jest utrzymanie inwestycji na tyle długo, aby te zapasy mogły się zregenerować.

Kluczowym elementem tej strategii jest to, że inwestycje odbywają się przez rok i nie bez powodu. Jeśli nie utrzymasz ich wystarczająco długo, możesz przegapić silne zwroty. Dodatkowo, trzymanie inwestycji przez okres krótszy niż jeden rok oznacza konieczność płacenia krótkoterminowych podatków od zysków kapitałowych od wszelkich zysków, które realizujesz.

Tak więc, nie, nie musisz czekać do końca roku, aby zainwestować w Psy Dow, ale jeśli zaczynasz w połowie roku, zanotuj dzień, w którym zaczynasz i upewnij się, że co roku dostosowujesz swój portfel.

Ostatnie Słowo

Psy Dow to interesująca strategia, skupiona wokół przeciwnej opinii, że akcje o silnych podstawach, które są niedoceniane z tego czy innego powodu, oferują najlepsze możliwości niezawodnego wzrostu, który przewyższa ogólny rynek.

Strategia jest niezwykle podobna do strategii Warrena Buffetta, słynnego inwestora, który zgromadził fortunę inwestując w uciskane akcje.

Chociaż istnieją pewne wady podejścia, które idzie pod prąd na Wall Street, historycznie psy Dow wyprzedził zwrotów całego rynku o szeroką marżę, co czyni go atrakcyjną strategią inwestycyjną dla wielu inwestorów.

12 najlepszych kredytodawców hipotecznych 2021

Poprzedni wpis

Przegląd aplikacji Flipp – Znajdź cotygodniowe oferty spożywcze i kupony Online

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły