Artykuły

Strategia inwestowania w indeks – wybór pasywnego portfela

0

Kiedy myślisz o giełdzie, prawdopodobnie myślisz o systemie pojedynczych akcji, w którym inwestorzy kupują części spółek w celu generowania zysków. Niestety, system ten jest zastraszający dla wielu, którzy wiedzą, że straty są powszechne i że zbieranie wielkich zapasów jest trudne nawet dla profesjonalistów.

Jednak nie musisz być guru z wieloletnim doświadczeniem na rynkach finansowych, aby osiągać znaczące zyski na Wall Street. W rzeczywistości nie musisz nawet brać udziału w podejmowaniu decyzji o tym, które akcje posiadasz w swoim portfelu inwestycyjnym lub brać aktywnej roli w zarządzaniu tymi inwestycjami. Zamiast tego możesz użyć tak zwanej strategii inwestowania indeksów.

Jaka jest strategia inwestowania w Indeks?

Inwestorzy biorący udział w indeksowaniu nie są zainteresowani badaniem potrzebnym do wyboru akcji jeden po drugim. Zamiast tego inwestorzy indeksowi zagnieżdżają swoje pieniądze w funduszach indeksowych i pasywnie zarządzanych funduszach giełdowych (ETF).

Te fundusze inwestycyjne wykorzystują dolary inwestycyjne zebrane od dużej grupy inwestorów do zakupu zdywersyfikowanej grupy akcji, które śledzą wyniki indeksu rynkowego.

W przeciwieństwie do funduszy aktywnych, zarządzający funduszami stojącymi na czele funduszy pasywnych nie wybierają poszczególnych akcji do inwestowania. Zamiast tego dokonują inwestycji w celu dopasowania wyników indeksu bazowego, który śledzą.

Na przykład fundusz indeksowy S&P 500, który ma na celu zapewnienie inwestorom szerokiej ekspozycji na rynku, zainwestowałby w każdą akcję notowaną na S&P 500. Gdy spółki wchodzące w skład S&P 500 zmienią się, fundusz indeksowy dokona korekt, aby dopasować i utrzymać zyski zgodnie ze swoim poziomem odniesienia.

Ogólnie rzecz biorąc, strategia inwestycyjna indeksu daje inwestorom indywidualnym możliwość inwestowania w szeroką listę zdywersyfikowanych akcji bez intensywnych badań, które towarzyszą zarządzaniu akcjami na zasadzie indywidualnej.

Plusy i minusy inwestowania w Indeksy

Strategia ta stała się niezwykle popularna, a na rynku popularność nie jest czymś, co dzieje się bez dobrego powodu. Możesz być pewien, że indeksowanie ma wiele do polubienia. Jednak, jak w przypadku każdej innej strategii, istnieją zarówno plusy i minusy do rozważenia.

Oto najważniejsze korzyści i wady stosowania tej strategii.

Indeksowanie Plusów

Wykorzystanie funduszy indeksowych do inwestowania na giełdzie jest niezwykle popularne. Według Bloomberga ponad 50% ogólnej wartości rynkowej stanowią inwestycje pasywne. Nawet znany inwestor Warren Buffett zaleca indeksowanie jako rozsądny sposób, aby większość inwestorów uczestniczyła w zyskach, z których korzysta Wall Street.

Jest wiele zalet podążania za pasywną strategią, taką jak ta. Do najważniejszych należą:

1. Dywersyfikacja

Inwestując w fundusze indeksowe, zyskujesz ekspozycję na wszystkie aktywa notowane na indeksie bazowym, wokół którego koncentruje się fundusz. Oznacza to, że twój portfel będzie mocno zdywersyfikowany, oferując Ci poczucie bezpieczeństwa. W końcu, jeśli jedna lub dwie akcje w portfelu odniosą znaczący sukces, zyski w innych akcjach zrekompensują spadki.

2. Niższe Koszty

Fundusze indeksowe są zwykle znacznie tańsze w posiadaniu niż aktywnie zarządzane fundusze wspólnego inwestowania, reprezentowane przez niższy wskaźnik kosztów. I chociaż nadal będziesz płacić opłaty za inwestowanie w fundusze indeksowe, koszt jest minimalny w porównaniu do opłat transakcyjnych, które byś zapłacić, aby zainwestować w każdą pojedynczą akcję, którą posiadają te fundusze.

W rezultacie koszty związane z inwestowaniem są znacznie zmniejszone przy korzystaniu z tej strategii.

3. Łatwy w zarządzaniu

Inwestowanie to proces, który zajmuje sporo czasu. W końcu, jeśli inwestujesz w długą listę akcji, będziesz musiał zrobić sporo badań przed wejściem na swoje pozycje. Co więcej, będziesz musiał śledzić, co dzieje się z każdą z tych akcji, dodatkowo zwiększając zaangażowanie czasowe.

Podczas gdy niektóre badania są wymagane przy wyborze silnych pasywnych funduszy do inwestowania, zaangażowanie czasowe jest znacznie zmniejszone przy przestrzeganiu strategii indeksowania.

4. Nie Wymaga Specjalistycznej Wiedzy

Nie tylko musisz poświęcić znaczną ilość czasu na badania i zarządzanie portfelem, inwestując w akcje, które wybierasz indywidualnie, ale musisz mieć know-how, aby podejmować mądre decyzje inwestycyjne, co jest główną barierą dla początkujących.

Jednak dzięki strategii inwestowania indeksów menedżerowie funduszy wykonują całą robotę, dzięki czemu jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą zaangażować się na rynku, ale nie mają wystarczająco dużo doświadczenia, aby czuć się komfortowo wybierając własne akcje.

Wady Indeksowania

Chociaż istnieje wiele powodów, aby być podekscytowanym skokiem do pasywnej strategii, takiej jak indeksowanie, istnieją również pewne wady, które inwestorzy powinni rozważyć przed zaangażowaniem się. Do najważniejszych należą:

1. Brak kontroli

Kupując fundusze indeksowe, nie masz kontroli nad akcjami, które są kupowane w Twoim imieniu. Fundusz kupi wszystkie akcje potrzebne do śledzenia indeksu bazowego, które mogą obejmować niektóre firmy, których normalnie nie chcesz posiadać.

Co więcej, gdy jesteś właścicielem poszczególnych akcji firmy, twój głos się liczy, dając ci pewną kontrolę nad tym, jak firma prowadzi swoją działalność. Jednak gdy te akcje są kupowane za pośrednictwem funduszu, Twój głos jest kontrolowany przez zarządzającego funduszem, który może nie dzielić twoich poglądów podczas głosowania na Ciebie.

2. Trudno pokonać rynek

Pokonanie rynku jest wspólnym celem inwestorów. W końcu kto nie chce, aby ich zyski przewyższały średnie rynkowe?

Podczas gdy niektóre pasywne fundusze mogą pokonać rynek, zdecydowana większość ma na celu utrzymanie zgodności ze średnimi zwrotami, co oznacza, że nie możesz oczekiwać, że wygenerujesz większy zwrot niż przeciętny inwestor. Inwestycje te są na ogół tak zdywersyfikowane, że nie da się pokonać rynku, ponieważ twój portfel stanie się reprezentacją rynku jako całości.

Jak wybrać najlepsze fundusze indeksowe

Podobnie jak w przypadku akcji, nie wszystkie fundusze indeksowe są sobie równe. Podczas gdy nie będziesz musiał robić tak dużo badań podczas inwestowania w te fundusze, jak gdybyś wybrał własne akcje, ważne jest, aby zrobić trochę badań, aby dokładnie zrozumieć, co kupujesz przed dokonaniem zakupu.

Podejmując decyzję, w które środki chcesz zainwestować, wykonaj następujące kroki:

1. Wybierz rodzaje akcji, które Cię interesują

Istnieje kilka różnych rodzajów funduszy indeksowych, z których każdy ma na celu śledzenie określonego indeksu.

Najbardziej podstawową strategią indeksowania jest po prostu wybór funduszu, który śledzi całkowitą giełdę lub S&P 500. Istnieje kilka tanich opcji funduszy indeksu całkowitego rynku od popularnych menedżerów inwestycyjnych, takich jak Vanguard, Schwab i Fidelity. Każdy z tych will daje szeroką ekspozycję na całą amerykańską giełdę.

Niektórzy inwestorzy indeksów zatrzymują się tam i kończą dzień. Ale możesz również użyć inwestowania indeksowego, aby umieścić część lub całość swojego portfela w określone rodzaje udziałów.

Na przykład, jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w akcje o dużej kapitalizacji, które reprezentują duże, stabilne spółki, możesz rozważyć zainwestowanie w fundusz skoncentrowany wokół indeksu Dow Jones Industrial Average market index. Z drugiej strony, jeśli chcesz inwestować w mniejsze spółki, możesz przyjrzeć się funduszom o małej kapitalizacji skupionym wokół Russell 2000, indeksu akcji o małej kapitalizacji.

Kapitalizacja rynkowa nie jest jedynym czynnikiem, na którym skupiają się indeksy. Istnieje wiele indeksów i funduszy indeksowych skupionych wokół innych strategii inwestycyjnych. Na przykład:

  • Inwestycje międzynarodowe: jeśli chcesz dodać międzynarodową ekspozycję do swojego portfela inwestycyjnego, rozważ inwestowanie w fundusz skoncentrowany wokół indeksu EAFE, który koncentruje się na akcjach w Europie, Australazji i na Dalekim Wschodzie.
  • Rynki wschodzące: jeśli interesują Cię inwestycje na rynkach wschodzących, poszukaj funduszu opartego na MSCI emerging markets index, indeksie giełdowym, który śledzi akcje w gospodarkach wschodzących na całym świecie.
  • Zapasy wzrostowe: istnieje kilka indeksów wzrostu, a nawet więcej funduszy indeksowych skupionych wokół nich. Dwa z najczęściej obserwowanych indeksów, które śledzą wzrost akcji, to Dow Jones U. S. Large-Cap Growth Total Stock Market Index i Russell 3000 Growth Index.
  • Wartości zapasów: istnieje również kilka indeksów rynkowych, które śledzą wartości zapasów. Niektóre z najbardziej popularnych obejmują wartość Russell 3000, wartość Russell Mid-Cap i wartość CRSP Small-Cap.
  • Akcje dochodowe: istnieje wiele indeksów skupionych wokół akcji znanych z wypłacania dywidend. Do najbardziej popularnych należą arystokraci Dywidendowi S & P 500 i arystokraci Dywidendowi S & P O wysokiej rentowności.

2. Zrób listę funduszy indeksowych, które inwestują w akcje, które Cię interesują

Gdy już zdecydujesz, jakie rodzaje akcji chcesz mieć w swoim portfelu, nadszedł czas, aby sporządzić listę opcji do porównania. Aby wymyślić listę funduszy, które dobrze pasują do Twoich celów, zacznij od wyszukiwania w ulubionej wyszukiwarce.

Na przykład, jeśli interesują Cię akcje o małej wartości, Wyszukaj ” najlepsze fundusze indeksowe o małej wartości.”Prawdopodobnie zdziwisz się, ilu ich tam jest. Zrób listę od 5 do 10 opcji, które chcesz porównać.

3. Porównaj Wskaźniki Kosztów

Jak wspomniano powyżej, inwestowanie w fundusze indeksowe jest opcją tanią, ale to nie znaczy, że jest darmowa. Fundusze indeksowe i inne fundusze inwestycyjne pobierają roczne opłaty za zarządzanie znane jako wskaźniki kosztów. Im wyższe są te opłaty, tym bardziej wykorzystują Twoje zyski, aby pokryć swoje wydatki.

Na dłuższą metę Opłaty te mogą mieć znaczący wpływ na skuteczność Twoich inwestycji.

Średni fundusz indeksowy ma roczny koszt około 0,2%, ale to nie powinien być twój punkt odniesienia. Jest wielu zarządzających funduszami, takich jak Vanguard i Fidelity, którzy szczycą się oferowaniem taniego dostępu do rynku. Niektóre fundusze z tymi dostawcami mają opłaty poniżej 0,05%, co jest znacznie niższe niż średnia krajowa.

Niektóre wyspecjalizowane fundusze indeksowe, takie jak te, które śledzą międzynarodowe indeksy, mogą mieć nieco wyższy poziom zarządzania fees. Pamiętaj, aby ocenić fundusze na liście w porównaniu z innymi funduszami, które śledzą te same rodzaje zapasów, aby porównać jabłka z jabłkami.

Przejrzyj listę funduszy i zobacz, które opcje mają najniższe wskaźniki wydatków. Te, które pobierają opłaty wyższe niż średnia, mogą zostać skreślone z listy.

4. Porównaj Wyniki Historyczne

Niezależnie od tego, czy inwestujesz w fundusze inwestycyjne, czy zbierasz akcje pojedynczo, twoim celem jest zarabianie pieniędzy. Chociaż fundusze indeksowe są przeznaczone do śledzenia zwrotów indeksu bazowego, niektóre wykonują lepszą pracę niż inne, co oznacza, że niektóre będą lepsze od innych pod względem zwrotów.

Przed skokiem do dowolnego funduszu, porównaj średnie roczne zwroty środków z listy, aby znaleźć fundusze, które są znane z największych zysków.

5. Porównaj Zyski Z Dywidendy

Wiele akcji wypłaca dywidendy, które są po prostu procentem wypracowanych zysków wypłacanych bezpośrednio inwestorom. Oczywiście, żadne akcje nie są wymagane do wypłaty dywidend, a kwota wypłaconych dywidend zależy w całości od każdej firmy.

Jeśli chodzi o fundusze indeksowe, dywidendy wypłacane przez akcje, które posiada fundusz, są przekazywane inwestorom Funduszu na podstawie liczby posiadanych przez nich akcji. Jeśli chcesz generować dochód z inwestycji, ważne jest, aby porównać rentowność dywidendy dla każdej opcji na liście, aby określić, które fundusze płacą najwięcej dochodów.

Fundusze zazwyczaj wymieniają rentowność dywidendy jako roczny procent, podobnie jak poszczególne akcje. Większość funduszy indeksowych wypłaca dywidendy kwartalnie, ale niektóre mogą wypłacać dywidendy w różnych odstępach czasu.

6. Porównaj Oceny Morningstar Return

Morningstar to firma finansowa, która stworzyła Morningstar Return Rating, zaprojektowany, aby pokazać inwestorom, jak fundusze porównują się z innymi w swojej branży pod względem ogólnych długoterminowych zwrotów. Dane są zbierane i wyświetlane inwestorom w łatwym do zrozumienia formacie oceny pięciogwiazdkowej.

Wiele czynników wpływa na te oceny, a nawet profesjonalni analitycy mogą się mylić, więc nie jest tak, że fundusz z oceną pięciogwiazdkową zawsze będzie lepszy od Funduszu z oceną trzygwiazdkową. Ale oceny Morningstar są przydatnym miernikiem ostatnich wyników każdego funduszu. Z nielicznymi wyjątkami inwestorzy powinni unikać zdecydowanej większości funduszy z oceną Morningstar Return na poziomie dwóch gwiazdek lub niższym.

7. Porównaj Popularność Funduszy

W pewnym sensie giełda jest konkursem popularności. Najpopularniejsze aktywa na rynku są bardzo płynne, co oznacza, że gdy inwestorzy czują, że nadszedł czas, aby opuścić swoje pozycje, będą mogli to zrobić, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś gotowy do zakupu akcji, które zdecydują się rozładować.

Niestety tak nie jest, jeśli chodzi o niepopularne aktywa.

Przed przejściem do funduszu ważne jest, aby zastanowić się, jak popularny jest on wśród społeczności inwestującej. Jednym z najlepszych sposobów jest przyjrzenie się wielkości funduszu, mierzonej przez aktywa pod zarządzaniem, lub AUM.

Mniejsze fundusze z kilkoma aktywami pod zarządzaniem nie przyciągnęły zainteresowania mas, dlatego może być trudno opuścić swoją pozycję, gdy czujesz, że nadszedł czas.

Skoncentruj ciężar aktywów swojego portfela na funduszach, które mają największą ilość aktywów pod zarządzaniem, aby upewnić się, że nie utkniesz w trzymaniu torby, gdy nadejdzie czas sprzedaży.

Nie zapomnij o alokacji obligacji

Inwestując, przekonasz się, że akcje nie są ton tylko ważne aktywa do przechowywania w portfelu. Akcje są bardzo niestabilne, a portfel składający się ze 100% akcji będzie wiązał się ze znacznym ryzykiem utraty kapitału.

Aby zrównoważyć to ryzyko, ważne jest włączenie do alokacji aktywów papierów wartościowych o stałym dochodzie i innych bezpiecznych klas aktywów.

Dobrą wiadomością jest to, że nie będziesz musiał przekopywać się przez rynek obligacji, aby znaleźć pojedyncze obligacje, które zrekompensują ryzyko związane z akcjami w twoim portfelu. Istnieje wiele funduszy indeksowych obligacji, które zapewnią Twojemu portfelowi niewielką ekspozycję na obligacje.

Podobnie jak w przypadku funduszy indeksowych, wszystkie fundusze, które śledzą rynek obligacji, nie są sobie równe. Przyglądając się tym funduszom, zwróć szczególną uwagę na ich wydatki, wyniki historyczne i generowane dochody.

Ostatnie Słowo

Ogólnie rzecz biorąc, strategia inwestowania w Indeks jest popularna z kilku powodów. Jest to proste do naśladowania, zdolne do osiągnięcia znaczących zysków i taniego podejścia do zmoczenia stóp na Wall Street.

Jednak, jak w przypadku każdej inwestycji, silne badania stanowią podstawę Twojego portfela. Chociaż nie będziesz musiał zagłębiać się w każdą akcję, w którą inwestujesz, warto zwrócić szczególną uwagę na koszty, historyczne zwroty, zyski z dywidend i popularność funduszy indeksowych przed nurkowaniem. W ten sposób zapewnisz sobie przewagę konkurencyjną na rynku.

Jak uzyskać niedrogą opiekę medyczną bez ubezpieczenia zdrowotnego?

Poprzedni wpis

Kiedy rozliczenie długów jest dobrym pomysłem?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły