Artykuły

Czy powinieneś kupić Fixer-Upper House? Plusy i minusy do rozważenia

0

Sieci takie jak HGTV i Magnolia Network są pełne programów o ludziach, którzy naprawiają stare, zniszczone domy, aby zarabiać na życie. Po obejrzeniu kilku epizodów i zobaczeniu, jak dom za domem przekształca się ze starego wraku w piękny dom, łatwo można było pomyśleć: „założę się, że mógłbym to zrobić!”

Ale zanim chwycisz młotek, cofnij się i sprawdź rzeczywistość. Tak, kupowanie fixer-upper i wkładanie w to trochę pracy może być dobrym sposobem na uzyskanie świetnego domu z budżetem-zwłaszcza jeśli sam naprawiasz. 

Ale może to być również dobry sposób, aby wpaść do dołu pieniędzy, które pochłania swoje oszczędności i wolnego czasu-i pozostaje głodny więcej. To nie jest łatwa decyzja.

Czy powinieneś kupić Fixer-Upper House?

Kiedy kupujesz gotowy dom do przeprowadzki, możesz to zrobić: wprowadzić się i się osiedlić. Kiedy kupujesz fixer-upper, Twoja praca dopiero się zaczyna. 

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

To może zająć miesiące, a nawet lata pracy, plus wiele tysięcy dolarów, aby przekształcić swój nowy dom w wymarzony dom. Ale dla wielu ludzi cały ten wysiłek jest tego wart ze względu na gotowy wynik.

Aby dowiedzieć się, czy naprawa fixer-upper jest odpowiednia dla ciebie, musisz zacząć od realistycznego wyobrażenia o tym, w co się pakujesz. Zrozum zarówno korzyści, jak i koszty mierzone w pieniądzach, czasie i kłopotach. Następnie dowiedz się, czy twoje umiejętności, harmonogram, budżet i relacje są w stanie sprostać zadaniu.

Plusy i minusy zakupu Fixer-Upper

Kupno fixer-upper home to kompromis. Poświęcasz czas i wysiłek, aby uzyskać dom, który chcesz na budżet, na który możesz sobie pozwolić. Jeśli zrobisz to dobrze, skończysz z domem, który jest wart więcej niż włożyłeś w to, ale to nie jest gwarantowane.

Plusy

Kupowanie fixer-upper może być sposobem, aby uzyskać więcej huk dla domu-kupno buck. Korzyści obejmują:

 1. Niższa Cena Zakupu. Fixer-uppers kosztują mniej za metr kwadratowy niż przeprowadzki gotowe domy. Ta niższa cena oznacza, że zarówno twoja Zaliczka, jak i Miesięczna spłata kredytu hipotecznego są niższe. To sprawia, że łatwiej sobie pozwolić na dom, lub uzyskać większy dom, niż twój budżet pozwoli inaczej.
 2. Niższe Podatki. Twój roczny podatek od nieruchomości jest równy lokalnej stawce podatku od nieruchomości razy oszacowanej wartości domu. Ponieważ fixer-górne domy są warte mniej pieniędzy, mają tendencję do pochodzą z niższych podatków od nieruchomości. Niestety, te niższe podatki trwają tylko do czasu zakończenia remontu. Wtedy wartość domu idzie w górę, tak samo jak podatek.
 3. Mniejsza Konkurencja. Na gorącym rynku nieruchomości konkurencja dla move-in-ready homes jest ostra. Ponieważ mniej kupujących dom jest zainteresowanych fixer-uppers, łatwiej jest zdobyć jeden w przystępnej cenie.
 4. Dostęp do lepszych dzielnic. Jeśli większość domów w twojej idealnej okolicy są poza twoim przedziale cenowym, fixer-upper może być twoją drogą. Możesz uzyskać dostęp do funkcji, takich jak dobre szkoły publiczne, transport masowy, parki i zakupy przy budżecie, na który możesz sobie pozwolić.
 5. Możliwość dostosowania. Często trudno jest znaleźć dokładne funkcje, które chcesz w domu pod klucz. Ale kiedy przebudujesz dom od podstaw, możesz zrobić go tak, jak chcesz. Możesz zdecydować, jakie aktualizacje dodać i wybrać the dokładne materiały, wykończenia i kolory, które chcesz w każdym pokoju.

Wady

Jeśli fixer-uppers oferują tak wielką wartość, dlaczego nie są nimi zainteresowani kolejni kupujący? Po prostu, ponieważ potrzeba dużo pracy, czasu i pieniędzy, aby je ukształtować. Jeśli go kupisz, przygotuj się na te problemy:

 1. Naprawy I Remonty Mogą Być Drogie. Typowe ceny za remont całego domu wahają się od około $18,000 do około $ 77,000 . W zależności od tego, ile pracy potrzebuje twój fixer-upper, cena zakupu plus koszt remontu może sumować się do więcej niż wydałbyś na move-in-ready home.
 2. Zaskakujące Problemy Mogą Przesadzić Z Budżetem. Możesz — i powinieneś-spróbować uniknąć tego problemu, sprawdzając Dom z wyprzedzeniem i budżetując koszty naprawy. Ale starsze domy często mają ukryte problemy, których inspekcja domu nie ujawnia. To sprawia, że trudno wymyślić dokładny budżet renowacji przed czasem.
 3. Możliwości Finansowania Są Ograniczone. Tradycyjne kredyty hipoteczne nie pokrywają kosztów remontu. Istnieją specjalne pożyczki renowacji, które zrobić, jak FHA 203 (k) i Fannie Mae HomeStyle pożyczki renowacji. Ale te pożyczki zazwyczaj mają ograniczenia dotyczące tego, jakie aktualizacje możesz dodać i jak wykonujesz pracę.
 4. To zajmuje dużo czasu. Kiedy kupujesz nowy dom, możesz po prostu wprowadzić się i się osiedlić. Z fixer-górna, niezbędne remonty domu może trwać miesiące, a nawet lata. Musisz albo opóźnić przeprowadzkę, albo zająć się mieszkaniem w strefie budowlanej.
 5. To stresujące. Naprawa domu to duża praca. Jeśli DIYing pracy, można łatwo zjeść cały swój wolny czas. I nawet jeśli zatrudniasz go, znalezienie kontrahentów i nadzorowanie ich wysiłków pochłania Twój wolny czas. Masz również stres albo mieszka w domu pół wykończone lub działa tam iz powrotem między nim i obecnego domu.

Rzeczy do rozważenia przy zakupie Fixer-Upper

Oczywiście nie chcesz podjąć się zadania remontu domu, chyba że wiesz, że możesz sobie pozwolić na koszty remontu. Jeśli zdmuchniesz swój budżet na sam dom i zostawisz zbyt mało na projekty remontowe, możesz utknąć w pół wykończonym domu na lata.

Ale to nie jedyna rzecz, o której musisz wiedzieć. Naprawa domu to duże przedsięwzięcie. musisz mieć pewność, że jesteś gotowy na to wyzwanie. Zanim złożysz ofertę, zadaj sobie te pytania, aby dowiedzieć się, czy fixer-upper jest właściwym domem dla ciebie.

Ile pracy jesteś w stanie i chcesz zrobić?

Jednym z najlepszych sposobów, aby utrzymać koszty remontu w dół jest do wykonywania pracy samodzielnie, gdzie to możliwe. Rozwiązując projekty poprawy domu na własną rękę, można obniżyć ich koszty o 15% do 50%, w zależności od rodzaju projektu. 

Ale DIYing cały dom od góry do dołu nie jest tak łatwe, jak to wygląda w telewizji. Musisz ocenić swój poziom umiejętności, aby dowiedzieć się, które zadania możesz obsłużyć.

Niektóre zadania, takie jak malowanie lub zdejmowanie tapet, są wystarczająco proste nawet dla początkujących MAJSTERKOWICZÓW. Inne, takie jak dachy lub duże prace elektryczne, są zbyt niebezpieczne dla każdego amatora. Jeśli błąd może cię zabić lub spowodować poważne szkody w domu, najlepiej zostawić pracę profesjonalistom.

Pomiędzy tymi dwoma poziomami umiejętności istnieje wiele zadań, które może wykonać wykwalifikowany Majsterkowicz, takich jak:

 • Szafy wiszące
 • Remont ścian
 • Pokłady budowlane
 • Wymiana okien
 • Kafelkowanie
 • Renowacja podłóg
 • Zakładanie vsiding inylowy
 • Wisząca płyta gipsowo-kartonowa

Jednak nawet jeśli możesz poradzić sobie z pracą na własną rękę, nie musi to oznaczać, że chcesz. Niektórzy właściciele domów kochają Majsterkowanie i nie mogą wymyślić lepszego sposobu na spędzenie czasu niż wiszące płyty gipsowo-kartonowe. Ale dla innych spędzenie weekendu po łokcie w mieszance stawowej brzmi jak koszmar.

Im więcej pracy jesteś w stanie i chcesz zrobić sam, tym bardziej prawdopodobne jest, że uzyskasz dobrą wartość z fixer-upper. Jeśli jesteś wykwalifikowanym majsterkowiczem, który naprawdę lubi rozwiązywać zadania związane z ulepszaniem domu, kupowanie fixer-upper ma sens. Można szybko budować pot equity, podnosząc wartość rynkową nowego domu poprzez pracę, a nie wydając gotówkę.

Ale jeśli jesteś początkującym lub niechętnym majsterkowiczem, będziesz musiał wydać dużo więcej pieniędzy na wykonawców. To utrudni wyciągnięcie pieniędzy z fixer-upper.

Ile czasu chcesz poświęcić?

Naprawa starszego domu to czasochłonna praca. Jeśli wykonujesz pracę samodzielnie, może łatwo zjeść cały wolny czas, który masz, a potem trochę. Być może będziesz musiał wybrać między wzięciem wolnego czasu z pracy lub poświęceniem każdego weekendu na Ulepszanie domu przez kilka tygodni.

Nawet jeśli nie planujesz wykonać większości prac samodzielnie, ponowne leczenie domu wymaga czasu. Musisz:

 • Dowiedz Się, Co Wiąże Się Z Każdą Pracą. Zanim zaczniesz zatrudniać wykonawców, musisz mieć pojęcie, co chcesz, aby zrobili. W ten sposób można stwierdzić, czy ich oferty obejmują wszystkie części pracy.
 • Zdobądź Wiele Ofert. Następnie musisz uzyskać oferty od wykonawców. Idealnie, trzeba co najmniej trzy oferty na każdej pracy. To pozwala porównać ceny i sprawdzić, czy są rozsądne.
 • Sprawdź Referencje. Chcesz również upewnić się, że Wykonawca, którego zatrudniasz, jest niezawodny. Oznacza to zapytanie i sprawdzenie referencji od innych klientów. Jeśli możesz, wyjdź i spójrz na przykłady pracy wykonawcy.
 • Nadzoruj pracę. Kiedy zatrudnisz kontrahenta, Twoja praca nie jest skończona. Musisz mieć oko na pracę, aby upewnić się, że jest wykonywana tak, jak chcesz. Na dużą przebudowę można spędzić miesiące, a nawet lata, sprawdzając jednego wykonawcę po drugim.

Najważniejsze jest to, że bez względu na to, kto wykonuje pracę, będziesz musiał poświęcić jej dużo czasu. Jeśli nie jesteś gotów zrezygnować z codziennej podróży na siłownię lub cotygodniową randkę, prawdopodobnie nie jest to dla ciebie.

Poradzisz sobie ze stresem?

Kupno pierwszego domu to zawsze stresujące doświadczenie. Zrób z tego domu naprawę, a cały stres się podwoi. Poświęcasz wiele godzin ciężkiej pracy, tydzień po tygodniu. Jesteś również napięty swój budżet do maksimum, aby zapłacić za to wszystko.

Odwyk oznacza również życie z niepewnością. Nigdy nie wiadomo, jak długo potrwa praca. Nowe problemy pojawiają się bez ostrzeżenia, a ty musisz rzucić wszystko i sobie z nimi poradzić.

Wreszcie, jeśli mieszkasz w domu podczas remontu, dodajesz stres związany z życiem w chaosie przez wiele miesięcy. Możesz spędzić tygodnie na jedzeniu na wynos, ponieważ brakuje Ci gotowej kuchni lub prysznica w domach przyjaciół, ponieważ nie masz użytecznej wanny. Dodatkowo będziesz żyć z hałasem i brudem powstałym w strefie budowlanej.

To, jak dobrze poradzisz sobie z tym wyzwaniem, zależy w dużej mierze od Twojego temperamentu. Jeśli jesteś potworem z przyzwyczajenia, który nie radzi sobie dobrze ze zmianami i niepewnością, naprawa domu prawdopodobnie nie jest dla ciebie pracą. Ale jeśli jesteś osobą, która rozwija się na chaosie, to może być tylko twoja filiżanka herbaty.

Przeprowadzka i naprawa fixer-upper jest również łatwiejsza, jeśli mieszkasz z kimś, kto może dzielić pracę. Prace DIY mają tendencję do bardziej płynnego z dodatkową parą rąk. Nawet zatrudnianie i nadzorowanie wykonawców jest łatwiejsze z inną osobą do pomocy.

Ale w tym samym czasie, życie w pół skończonym domu stawia wiele stresu na innych ludzi, którzy w nim mieszkają. Może to być trudne dla małych dzieci, które często nie radzą sobie dobrze z zakłóceniami w ich rutynie. To również trudne dla nowych związków. Wciąż uczycie się żyć ze sobą, ale sposób, w jaki będziecie żyć, nie jest bliski normalności.

Najlepszym kandydatem na fixer-upper jest prawdopodobnie osoba w długotrwałym związku bez małych dzieci. Jednak jest to również wykonalne dla jednej osoby, jeśli masz wielu przyjaciół i krewnych, którzy są gotowi Ci pomóc.

Gdzie Będziesz Mieszkać Podczas Remontów?

Jak wspomniano powyżej, życie w domu podczas remontu jest zawsze stresujące i niewygodne. Ale w niektórych przypadkach nie jest to nawet możliwe. Dom bez pracujących łazienek lub bez ogrzewania w zimie nie jest po prostu niewygodny — to niemożliwe.

Jeśli jesteś w takiej sytuacji, będziesz potrzebował osobnego miejsca na pobyt podczas remontu. Istnieje kilka możliwych sposobów radzenia sobie z tą sytuacją:

 • Zatrzymaj Swój Stary Dom. Jeśli jesteś już właścicielem domu, możesz poczekać, aby sprzedać swój stary dom, aż Nowy zostanie ukończony. Nie jest to jednak możliwe, jeśli musisz sprzedać stary dom, aby podnieść zaliczkę na rzecz fixer-upper. I nawet jeśli możesz to zrobić, oznacza to posiadanie dwóch kredytów hipotecznych na raz.
 • Czynsz. Możesz również wynająć mieszkanie podczas pracy nad nowym domem. W niektórych przypadkach możesz nawet sprzedać swój stary dom, a następnie wynająć go od nowych właścicieli, dopóki nie będziesz gotowy do przeprowadzki. Ale po raz kolejny, oznacza to, że masz miesięczną wypłatę czynszu na szczycie nowego kredytu hipotecznego.
 • Zostań Z Rodziną. W niektórych przypadkach członkowie rodziny lub przyjaciele mogą umieścić cię, aż twój fixer-upper będzie gotowy do przejścia. Jest to w porządku przez kilka tygodni, ale może być stresujące, gdy tygodnie mijają miesiące. Po pierwsze, prawdopodobnie będziesz musiał przechowywać większość swoich rzeczy w magazynie. Będziesz też mieszkać pod cudzym dachem, co oznacza życie według ich zasad. I zrobić miejsce w ich domu dla ciebie może być trudne dla nich, zbyt.

Ogólnie rzecz biorąc, zwykle mniej kosztowne jest jak najszybsze przejście do nowego fixer-upper. Ale nawet ten układ wiąże się z dodatkowymi wydatkami, jeśli dom nie jest gotowy.

Na przykład, jeśli nie ma działającej kuchni, będziesz musiał zapłacić dodatkowo za posiłki w restauracji lub na wynos. Jeśli nie ma funkcjonującej pralni, zapłacisz dodatkowo za zabranie ubrań do pralni monet. Musisz upewnić się, że w Twoim budżecie jest miejsce na te dodatkowe koszty.

Ostatnie Słowo

Kupno fixer-upper to duże zobowiązanie. To zje dużo czasu i pieniędzy. A kiedy zamkniesz dom, nie możesz się wycofać, jeśli uznasz, że to dla ciebie za dużo. Jesteś w nim na dłuższą metę, co może się okazać miesiącami, a nawet latami.

Ale jeśli jesteś gotów włożyć w to wysiłek, fixer-upper daje szansę na posiadanie wymarzonego domu, na który inaczej nie byłoby cię stać. I pod pewnymi względami jest to nawet lepsze niż kupno domu, który jest już idealny, gdy ynajpierw wejdziesz do drzwi. 

Wkładanie tych wszystkich godzin pracy, aby naprawić Twój fixer-upper, czyni go wyjątkowo Twoim. Kiedy praca zostanie w końcu wykonana, będziesz miał więcej niż tylko piękny dom. Będziesz miał coś, w co włożysz swoje serce i duszę.

Porady Dotyczące Zarządzania Kartami Kredytowymi

Poprzedni wpis

Jak napisać pierwsze CV pracy + szablon do pobrania dla 2022

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły