Artykuły

Rób i nie rób zakupów hurtowych

0

Każdy lubi oszczędzać pieniądze w każdym możliwym miejscu. Zakupy spożywcze są szczególnie interesujące dla wielu oszczędzających pieniądze, ponieważ zakupy żywności i artykułów spożywczych są jednym z najwyższych miesięcznych wydatków dla większości ludzi. Istnieje wiele różnych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na ogólnych zakupach żywności, w tym mniej jedzenia poza domem, korzystanie z kuponów i ograniczanie zakupów impulsowych. Kupowanie luzem to kolejny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy podczas zakupów spożywczych, a tutaj przyjrzymy się niektórym zaleceniom i zakazom zakupów spożywczych luzem.

Co To jest Zakupy hurtowe?

W najprostszym, masowe zakupy spożywcze to pomysł, aby zaopatrzyć się w pewne produkty, gdy cena jest niska. Gdy dany produkt trafi do sprzedaży, kup kilka tygodni lub miesięcy warto, tak, że nie trzeba go kupić, dopóki nie trafi do sprzedaży ponownie. Podczas gdy zakupy spożywcze w dużych ilościach są łatwiejsze dla osób z większymi domami i większą przestrzenią magazynową, nawet mieszkańcy mieszkań mogą kreatywnie dostosować się do wymagań dotyczących przestrzeni.

Co kupić luzem (a czego unikać)

Oczywiście niektóre rodzaje żywności nadają się znacznie lepiej do zakupu luzem. Łatwo psujące się przedmioty, takie jak mleko, chleb lub świeże produkty, prawdopodobnie zepsują się, zanim będziesz w stanie je zjeść. W niektórych przypadkach istnieją alternatywy (owoce w puszkach, suszony ser, substytuty jajek), które możesz kupić, ale będzie to coś, o czym będziesz chciał zdecydować indywidualnie. Oto kilka produktów, które działają, aby kupić luzem:

  • Przyprawy i przyprawy
  • Zszywki jak ryż, mąka i cukier
  • Mięso (jeśli masz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania)
  • Produkty papierowe, takie jak serwetki, papier toaletowy i ręczniki papierowe
  • Fasola i soczewica
  • Oliwa z oliwek
  • Makaron suchy

Upewnij się, że sprawdzasz termin ważności i dobre-aż do dat, aby zminimalizować marnowanie żywności.

Porównaj rzeczywiste ceny

Jedną ze strategii, która działa dla wielu osób, jest prowadzenie książki cenowej o tym, ile przedmioty kupujesz najbardziej kosztują. Historycznie był to rzeczywisty notebook, ale obecnie większość ludzi korzysta z aplikacji lub notatek na telefonie lub tablecie. Niezależnie od tego, w jaki sposób śledzisz ceny, bardzo ważne jest, aby to zrobić, abyś wiedział, kiedy sprzedaż jest faktycznie sprzedażą. Posiadanie książki cenowej pomaga poznać różnicę między normalną ceną, ceną sprzedaży i ceną” back up the truck and buy a year 's supply”.

Porównując ceny, ważne jest, aby spojrzeć na rzeczywistą cenę jednostkową w przeciwieństwie do ceny naklejki. Aby obliczyć cenę jednostkową, podziel cenę naklejki przez całkowitą ilość tego produktu. $ 1.50 słoik sosu do makaronu, który zawiera 15 oz. ma cenę jednostkową 10 centów za uncję. Korzystanie z ceny jednostkowej pomaga porównać koszt różnych rozmiarów tego samego produktu. Kupowanie hurtowe często (ale nie zawsze) ma niższą cenę jednostkową.

Sklepy spożywcze kontra kluby magazynowe

Kluby magazynowe, takie jak Costco lub Sam ’ s Club, są jednymi z plakatów dla dzieci do kupowania luzem. Te kluby praktycznie sprzedają się tylko hurtowo, aw wielu przypadkach można uzyskać tańsze jedzenie, robiąc tam zakupy, nawet biorąc pod uwagę fakt, że musisz zapłacić opłatę członkowską, aby uzyskać dostęp do ofert w klubach magazynowych.

Ale to nie znaczy, że doświadczony kupujący powinien całkowicie przestać robić zakupy w sklepach spożywczych. Są dwa typowe problemy z zakupami w klubach magazynowych. Przede wszystkim marnotrawstwo żywności-czy naprawdę potrzebujesz słoika z ogórkami o pojemności 64 uncji? Tak, może mieć mniejszą obudowę niż mniejszy słoik, ale jajeśli wyrzucisz słoik, gdy będzie używany tylko w połowie, stracisz pieniądze. Drugim powodem jest to, że możesz znaleźć się jedząc swoje masowe ciasteczka lub Pop-Tarts w szybszym tempie tylko dlatego, że masz ich więcej w domu. Ponownie, jeśli jesz więcej niż potrzebujesz (lub chcesz), w końcu wydajesz więcej pieniędzy.

Tutaj prowadzenie książki cenowej ma sens. Porównanie cen jednostkowych dla sklepów spożywczych z klubami magazynowymi pomaga podjąć bardziej świadomą decyzję o tym, kiedy Zakupy hurtowe mają sens. Możliwe, że mniejszy rozmiar w sprzedaży z kuponem w sklepie spożywczym będzie miał niższą cenę jednostkową niż wersja luzem w klubie magazynowym. Należy pamiętać, że większość klubów magazynowych sprzedaje tylko markę nazwową na wielu produktach, podczas gdy marka ogólna sklepu spożywczego będzie tańsza.

The Bottom Line

Masowe zakupy spożywcze nie są dla wszystkich, ale może mieć sens jako jeszcze jedno narzędzie, które można umieścić w zestawie narzędzi oszczędzających pieniądze. Zachowaj książkę cenową, aby zrozumieć, co sprawia, że coś jest dobrym kandydatem do zakupu luzem. Sprawdź daty ważności i oblicz, ile i jak szybko zjesz coś, aby zminimalizować marnowanie jedzenia. Wyrzucanie jedzenia, które poszło źle, nie tylko marnuje jedzenie, często może przeciwdziałać wszelkim oszczędnościom finansowym uzyskanym od zakupu luzem.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Dan Miller (89 Postów)

Dan Miller jest niezależnym pisarzem i założycielem PointsWithACrew.com, strona, która pomaga rodzinom podróżować za darmo / tanio. Jego główna baza znajduje się w Cincinnati, ale stara się podróżować po świecie jak najwięcej ze swoją żoną i sześciorgiem dzieci.

Linki

Jak włączyć i handlować opcjami na Robinhood

Poprzedni wpis

Czym Jest Waluta Fiat? Definicja + Czym się różni od kryptowalut

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły