Artykuły

Recykling zużytej elektroniki za gotówkę

0
Recykling zużytej elektroniki za gotówkę

Jeśli chodzi o recykling, wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do ciągnięcia naszych szklanych butelek i aluminiowych puszek na krawężnik. Ale to trudniejsze, jeśli chodzi o elektronikę. Nie możesz po prostu wyrzucać używanych telefonów komórkowych, komputerów, tabletów i telewizorów do kosza. Według Agencji Ochrony Środowiska (EPA) Odpady elektroniczne zawierają toksyczne substancje, takie jak ołów, rtęć i kadm, które mogą przedostawać się do gleby i przedostawać się do wody pitnej. Z tego powodu połowa stanów w Stanach Zjednoczonych ma prawo, które nakłada obowiązek recyklingu starej elektroniki.

Ale większość gmin nie akceptuje ich do recyklingu. W związku z tym musisz znaleźć miejsca, aby je zabrać. Na szczęście wielu sprzedawców wkroczyło, aby było warto. I nie jest to całkowicie bezinteresowna misja. Często mogą odnawiać niedziałającą elektronikę lub przekazywać ją potrzebującym. Nawet najbardziej zepsute urządzenia zawierają cenne Tworzywa sztuczne, szkło, miedź i srebro, które mogą odzyskać i ponownie wykorzystać.

To podwójnie dobra wiadomość dla ciebie. Podczas gdy wiele korzyści obfitują do recyklingu innych artykułów gospodarstwa domowego, jesteś bardziej prawdopodobne, aby zdobyć zimną, twardą gotówkę oprócz rabatów, kuponów i kart upominkowych do recyklingu elektroniki.

Jak zarabiać na recyklingu starej elektroniki

Najlepszą rzeczą w recyklingu nagród jest to, że urządzenie nie musi nawet działać w większości przypadków, chociaż możesz uzyskać nawet 100 lub więcej z niektórych programów wymiany lub wykupu.

Ponadto firmy ułatwiają recykling prawie każdego rodzaju gadżetów. Jeśli działa, mogą uzyskać z niego co najmniej jedno dodatkowe zastosowanie, odnawiając go w celu odsprzedaży.

Jeśli to nie zadziała, nadal mogą dać ci za to kilka dolarów i wydobyć urządzenie na części, których mogą użyć do naprawy innej elektroniki i recyklingu reszty. W rzadkich przypadkach urządzenie jest całkowicie bezużyteczne, co oznacza, że możesz nie dostać ani grosza, choć nadal mogą pomóc w recyklingu tego, co masz. Ale nigdy nie dowiesz się, dopóki nie zobaczysz, co jest dostępne.

Aby rozpocząć, zdecyduj, który z tych programów nagród za recykling jest odpowiedni dla ciebie.

1. Gizmogo

Gizmogo zobowiązuje się do trzymania zużytej elektroniki z dala od wysypisk śmieci. Oznacza to regenerację i odsprzedaż urządzeń, jeśli to możliwe, lub odpowiedzialny recykling urządzeń po ponownym użyciu. Tak więc zabiera urządzenia w każdych warunkach, chociaż płaci mniej za niedziałające urządzenia.

Zgodnie z ich ekologiczną misją, gizmogo akceptuje każdy rodzaj używanej elektroniki, w tym telefony komórkowe, tablety, Kindle, laptopy, komputery stacjonarne, konsole do gier, kamery, obiektywy kamer, Drony, smartwatche, iPody, odtwarzacze multimedialne, słuchawki, głośniki i inteligentne urządzenia domowe.

Jeśli Gizmogo nie wyświetli Twojego typu urządzenia na swojej stronie internetowej, wyślij go do wyceny. Firma może je wziąć tylko po to, żeby nie trafiały na wysypisko. Chociaż możliwe, że Gizmogo nie może zaoferować Ci niczego za bezwartościowe urządzenie, może przynajmniej poddać recyklingowi bezużyteczny Gadżet. A jeśli zmienisz zdanie na temat sprzedaży, Gizmogo może wysłać go do ciebie bez żadnych opłat. Więc nie masz nic do stracenia.

Aby poddać recyklingowi Gizmogo, Wyszukaj swoje urządzenie na ich stronie internetowej. Odpowiedz na kilka pytań dotyczących jego stanu, aby uzyskać natychmiastową wycenę. Jeśli zaakceptujesz ofertę, Zakończ proces realizacji zakupu i wybierz preferowaną metodę płatności: wpłata przez PayPal, czek, przelew bankowy, karta podarunkowa Amazon lub Darowizna charytatywna. Strona gizmogo generuje etykietę wysyłkową, pozwalającą na wysyłkęr urządzenie za darmo.

Proces przetwarzania urządzenia przez Gizmogo trwa od dwóch do trzech dni, w tym sprawdzenie go, aby upewnić się, że pasuje do twojego opisu. Gizmogo wysyła płatność w ciągu jednego dnia roboczego po przeglądzie.

Twoja oryginalna wycena jest dobra przez 15 dni, więc najlepiej wysłać urządzenie tak szybko, jak to możliwe. Jednak ostateczna cena zależy od ocenianego warunku przy odbiorze. Jeśli Twoje urządzenie nie pasuje do twojego opisu, firma wyśle poprawioną ofertę. Jeśli odrzucisz nową ofertę, Gizmogo zwróci Twoje urządzenie bezpłatnie.

2. GreenBuyback

GreenBuyback akceptuje urządzenia w każdym stanie. Zajmuje szeroką gamę elektroniki, w tym telefony komórkowe, laptopy, tablety, słuchawki, urządzenia do noszenia, Konsole Do Gier Wideo, urządzenia inteligentnego domu i Kamery. A jeśli masz urządzenie elektroniczne nie wymienione na jego stronie internetowej, robi nawet niestandardowe cytaty.

Aby poddać urządzenie recyklingowi, odwiedź Stronę GreenBuyback. Wyszukaj towar, który chcesz poddać recyklingowi, a następnie użyj rozwijanego menu, aby wybrać jego stan. Jeśli podoba Ci się natychmiastowa wycena, przejdź przez proces realizacji zamówienia, a GreenBuyback wyśle Ci przedpłaconą etykietę wysyłkową. Następnie wyślij do nich swój gadżet bez żadnych opłat za pośrednictwem UPS.

Gdy GreenBuyback otrzyma twój przedmiot, członek zespołu sprawdza go, aby upewnić się, że pasuje do twojego opisu. Zwykle trwa to od dwóch do trzech dni. Możesz wybrać płatność przez PayPal lub czek, a GreenBuyback przetworzy ją w ciągu 24 godzin.

3. SellBroke

Sellbroke akceptuje komputery stacjonarne, laptopy i tablety w każdych warunkach. Zajmuje również drukarki, telefony komórkowe, smartwatche, konsole do gier, Drony i Kamery, jeśli chcesz poddać recyklingowi wiele elektroniki na raz.

Odwiedź stronę internetową i Wyszukaj swoje urządzenie. Odpowiedz na kilka pytań dotyczących jego stanu, aby uzyskać natychmiastową wycenę. Jeśli podoba Ci się oferta SellBroke, wydrukuj etykietę wysyłkową i wyślij ją bezpłatnie za pośrednictwem UPS lub FedEx.

Po otrzymaniu urządzenia przez SellBroke pracownik sprawdza je, aby upewnić się, że pasuje do twojego opisu. Jeśli wszystko się sprawdzi, możesz otrzymać płatność za pośrednictwem Google Pay, PayPal lub czeku. Jeśli nie pasuje do opisu, ktoś wyśle Ci wiadomość e-mail.

4. Decluttr

Decluttr to kolejna strona poświęcona recyklingowi różnych technologii, w tym smartfonów, tabletów, e-czytników, smartwatches, konsol do gier, odtwarzaczy MP3 i odtwarzaczy multimedialnych. Może nawet zająć kilka innych przypadkowych bałaganów za gotówkę, w tym płyty CD, DVD, gry, książki, a nawet Lego.

Decluttr pobiera tylko niektóre niedziałające urządzenia, ale recyklują różne urządzenia techniczne w stanie niedziałającym, w tym telefony.

Wystarczy wybrać przedmiot, który chcesz sprzedać i jego stan, a strona poda Ci cenę. Jeśli zaakceptujesz ofertę, sprawdź, a strona wygeneruje przedpłaconą etykietę wysyłkową.

Gdy Decluttr otrzyma i przetworzy Twoje urządzenie, obiecuje zapłacić oferowaną cenę, dopóki przejdzie kontrolę. Decluttr przetwarza płatność następnego dnia roboczego za pośrednictwem PayPal lub bezpośredniego depozytu, niezależnie od wybranej opcji. Bezpośrednie depozyty są rozliczane w ciągu trzech dni roboczych, a płatności PayPal w ciągu 24 godzin.

Jeśli Twoje urządzenie nie pasuje do twojego opisu, otrzymasz pocztą e-mail zmienioną ofertę z wyszczególnieniem powodów nowej oceny. Masz 14 dni na zaakceptowanie lub odrzucenie nowej oferty, co możesz zrobić w panelu konta na stronie Decluttr.

5. ecoATM

Jeden z the wygodniejsze opcje recyklingu to ecoATM. Firma posiada kioski w ponad 4500 amerykańskich sklepach detalicznych, w tym krajowych sieciach, takich jak Walmarts i regionalnych sklepach spożywczych, takich jak Kroger. Więc znalezienie kogoś w pobliżu nie powinno być trudne. Plus, nie ma czekania-dostajesz gotówkę na miejscu.

Możesz dowiedzieć się, co ecoATM jest skłonny udostępnić dla Twojego urządzenia na swojej stronie internetowej. Akceptuje telefony komórkowe, odtwarzacze MP3 i Tablety. Lub zablokuj ofertę za pomocą aplikacji mobilnej. Następnie użyj witryny, aby zlokalizować pobliski kiosk, gdzie możesz go podrzucić.

Samodzielnie opisany wiodący system zapobiegania e-odpadom przyjmuje urządzenia w każdych warunkach. Nie oferuje wiele na starych lub uszkodzonych urządzeniach, ponieważ nie może ich odsprzedać. Ale przyjmie je do odpowiedzialnego recyklingu.

Po przyjeździe umieść naładowane urządzenie w kiosku. Maszyna analizuje go i daje ofertę. Jeśli go zaakceptujesz, maszyna daje Ci gotówkę na miejscu. Jeśli go odrzucisz, urządzenie zwróci urządzenie.

6. Amazonka

Tak jak Amazon sprzedaje prawie wszystko, możesz handlować prawie wszystkim za pośrednictwem mega-sprzedawcy, od podręczników po Dzwonki wideo. Po prostu wyszukaj produkt, którym chcesz handlować, na stronie Amazon trade-in lub z głównego paska wyszukiwania za pomocą opcji „Amazon Trade-in” wybranej z rozwijanego menu.

Następnie podaj kilka szczegółów na temat typu i stanu urządzenia, a następnie witryna internetowa złoży Ci natychmiastową ofertę. Jeśli zaakceptujesz ofertę, Amazon zapewnia przedpłaconą etykietę wysyłkową.

Po otrzymaniu urządzenia przez firmę Amazon pracownik sprawdza je, aby upewnić się, że pasuje do twojego opisu. Tak długo, jak to robi, spodziewaj się otrzymać kredyt na konto e-gift Card Amazon na podaną kwotę w ciągu dwóch dni roboczych od otrzymania.

Jeśli twój gadżet jest niższej jakości niż opis, Amazon może wysłać Ci obniżoną ofertę, którą możesz zaakceptować lub odrzucić. Jeśli odrzucisz ofertę, Amazon zwróci Twoje urządzenie. A jeśli Twoje urządzenie jest w jeszcze lepszym stanie niż opisałeś, Amazon obiecuje zapłacić Ci jeszcze więcej.

Amazon akceptuje nawet niedziałające urządzenia. Jeśli Twoje urządzenie jest bezwartościowe, nadal mogą oferować kredyt promocyjny. Nawet jeśli nie, Amazon nadal może poddać recyklingowi wszystkie niedziałające urządzenia bez ponoszenia żadnych kosztów za pośrednictwem certyfikowanego przez Amazon recyklera.

Alternatywnie, bezpłatny drop-off jest dostępny wyłącznie dla urządzeń Amazon za pośrednictwem uBreakiFix w wybranych miastach. Technik może ocenić urządzenie po przyjeździe i dać Ci natychmiastowy kredyt w sklepie Amazon. Możesz również kwalifikować się do dodatkowego kredytu promocyjnego w wysokości do 25% zniżki, jeśli uaktualnisz do nowego urządzenia Amazon.

7. Best Buy

Dzięki programowi wymiany Best Buy możesz wymienić wybraną elektronikę w zamian za e-kartę podarunkową. Po prostu znajdź urządzenie na stronie trade-in, odpowiedz na kilka pytań dotyczących jego stanu i otrzymaj natychmiastową wycenę jego wartości trade-in. Następnie przenieś swoją transakcję do lokalnego sklepu Best Buy, który możesz znaleźć za pomocą lokalizatora sklepu na stronie Best Buy (jeśli nie wykryje go automatycznie i nie wyświetli go w prawym górnym rogu), aby uzyskać natychmiastowy kredyt w sklepie. Albo możesz to wysłać pocztą.

Aby wysłać swoją transakcję, dodaj ją do koszyka i wypełnij informacje o wysyłce. Następnie użyj automatycznie wygenerowanej przedpłaconej etykiety wysyłkowej, aby ją wysłać. Gdy Best Buy otrzyma i przetworzy Twoje urządzenie, powinieneś otrzymać e-kartę podarunkową w ciągu siedmiu do dziewięciu dni roboczych.

Dodatkowo, gdy handlujesz wybranymi produktami, możeszuzyskaj procent od nowego zakupu oprócz kredytu trade-in, w zależności od aktualnych promocji. Na przykład możesz zaoszczędzić 15% na nowym modemie lub routerze podczas handlu starym. Sprawdź aktualną stronę promocyjną Best Buy, aby uzyskać najbardziej aktualne oferty recyklingu.

Jeśli nie masz pewności, czy Twoje urządzenie ma wartość handlową, zawsze możesz zabrać je do najbliższego BestBuy w celu oceny. Jeśli tak nie jest, BestBuy nadal może go poddać recyklingowi.

BestBuy przetwarza prawie każdy rodzaj domowej elektroniki i urządzenia. Wiele z nich przetwarza za darmo, więc nigdy nie zaszkodzi najpierw sprawdzić.

8. Sklepy Apple

Apple umożliwia wymianę starych urządzeń na nowe zakupy w ramach programu Apple trade-in. Akceptują komputery stacjonarne, laptopy, smartfony, tablety i smartwatche. Biorą nawet smartfony od innych marek. Nawet jeśli Twoje urządzenie nie ma wartości, Apple przetwarza je za darmo.

Wystarczy zabrać urządzenie do najbliższego sklepu Apple store, aby otrzymać natychmiastowe środki na zakup nowego urządzenia lub otrzymać kartę podarunkową Apple do wykorzystania w przyszłości. Najbliższy sklep można znaleźć na stronie internetowej Apple.

Jeśli nie mieszkasz w pobliżu sklepu Apple store, nadal możesz skorzystać z programu wymiany, chociaż trwa to dłużej. Odwiedź stronę internetową Apple i odpowiedz na kilka pytań dotyczących urządzenia, aby uzyskać wycenę transakcji. Następnie wydrukuj przedpłaconą etykietę wysyłkową i wyślij pocztą e-mail urządzenie.

Jeśli musisz kupić nowe urządzenie, zanim Apple przetworzy kredyt, firma może wydać kredyt na zakup w ciągu dwóch do trzech tygodni od przetworzenia. Jeśli nie musisz dokonywać natychmiastowego zakupu, możesz zdecydować się na otrzymanie karty podarunkowej Apple, którą Apple wyśle w ciągu dwóch do trzech tygodni po przetworzeniu.

Jeśli stan Twojego urządzenia nie odpowiada opisowi, Apple wyśle Ci nową ofertę. Jeśli go odrzucisz, Apple zwróci urządzenie bezpłatnie.

9. Microsoft

Ponieważ firma zamknęła swoje sklepy detaliczne w 2020 roku, program handlu firmy Microsoft obraca się wokół opcji poczty. Ale to pozwala na handel w dowolnym urządzeniu, w tym komputerów, tabletów, telefonów i konsol do gier z dowolnej marki w zamian za cash back po zakupie kwalifikującego się nowego urządzenia Microsoft.

Po prostu zapisz szczegóły zamówienia jako paragon PDF. Odwiedź Stronę wymiany, aby zlokalizować stare urządzenie i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących jego stanu. Jeśli kwalifikuje się do kredytu trade-in, strona generuje natychmiastową wycenę. Prześlij Paragon PDF na portal trade-in.

Następnie wydrukuj przedpłaconą etykietę wysyłkową i wyślij stare urządzenie pocztą elektroniczną do CExchange, partnera handlowego Microsoft, w ciągu 15 dni od zatwierdzenia transakcji. Następnie CExchange weryfikuje zgodność z Twoją oceną. Tak długo, jak to robi, spodziewaj się otrzymać zwrot gotówki za pośrednictwem PayPal lub przelewu bankowego w ciągu 14 dni od przetwarzania transakcji.

Jeśli Twoja transakcja nie pasuje do twojego opisu, CExchange może ją poddać recyklingowi lub zwrócić za darmo.

Ponadto firma Microsoft prowadzi promocje, które pozwalają uzyskać rabaty z góry na Polecane nowe produkty podczas handlu starą elektroniką, oprócz zarabiania zwrotu gotówki za wymianę. Sprawdź stronę trade-in w witrynie firmy Microsoft, aby zapoznać się z aktualnymi promocjami.

10. Dell

Aby wziąć udział w programie wymiany i recyklingu firmy Dell, odwiedź ich stronę internetową i odpowiedz na kilka pytań dotyczących urządzenia i jego stanu. Dell akceptuje Komputery i laptops, tablety, telefony, konsole do gier, monitory, cyfrowe lustrzanki jednoobiektywowe (które możesz znać lepiej jako lustrzanki cyfrowe), odtwarzacze multimedialne i smartwatche dowolnej marki.

Następnie wyślij go do centrum recyklingu firmy Dell, gdzie eksperci Dell przeprowadzą inspekcję i wycenią go na kredyt handlowy. Dell płaci za pomocą wirtualnych nagród Visa, które można wykorzystać na Dell.com aby kupić nowe urządzenie.

11. Twój Operator Komórkowy

Większość dostawców usług komórkowych ma własne programy handlu. Zazwyczaj są to zachęty dla klientów, aby uaktualnić swoje telefony lub tablety do nowszych modeli. Zasady różnią się w zależności od przewoźnika i są często podyktowane aktualnymi wyprzedażami i promocjami. Ale na ogół można wymienić wypłaty z wymiany na zniżki na nowe telefony lub rachunek za telefon lub kredyt sklepowy na zakup innych urządzeń.

Na przykład Sprint kupuje urządzenia mobilne, takie jak telefony komórkowe, tablety i smartwatche w dowolnym stanie od dowolnego operatora w zamian za kredyt na rachunek telefoniczny Sprint.

AT & T umożliwia klientom handel wybranymi telefonami, tabletami i smartwatchami w dowolnym stanie w zamian za kartę promocyjną, której można użyć do zakupu nowego urządzenia lub akcesoriów lub jako kredyt na zapłatę rachunku.

Sprawdź u własnego operatora komórkowego, aby zobaczyć, co oferują.

Ostatnie Słowo

Ponieważ recykling elektroniki jest tak lukratywny, prawie zawsze można znaleźć kogoś chętnego do odebrania używanego urządzenia w zamian za jakąś zachętę finansową.

W związku z tym warto rozejrzeć się za najlepszą ofertą. Możesz użyć porównywarki, takiej jak Flipsy lub BankMyCell jako miejsca wyjścia.

Pamiętaj, że recykling gadżetów nie zawsze jest najbardziej opłacalną opcją. Jeśli Twoje urządzenie jest w dobrym stanie, prawdopodobnie możesz zarobić więcej pieniędzy na prywatnej sprzedaży. Zastanów się więc nad sprzedażą laptopa lub telefonu komórkowego w witrynie odsprzedaży, takiej jak eBay, Craigslist lub Swappa.

Lub jeśli ilość oferowana przez Sprzedawcę nie jest warta czasu, możesz przekazać używaną elektronikę na rzecz organizacji charytatywnej, która może ją odnowić dla potrzebujących lub poddać recyklingowi części. Wtedy możesz przynajmniej odliczyć podatek.

Ale jeśli nie możesz znaleźć kogoś, kto zaoferuje Ci zachętę finansową, nadal ważne jest recykling. Aby znaleźć certyfikowany program recyklingu odpadów elektronicznych, odwiedź National Center for Electronics Recycling, stronę darowizny i recyklingu elektroniki amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska lub wyszukaj Earth911, aby znaleźć centrum recyklingu w Twojej okolicy.

Cokolwiek zrobisz, nie wyrzucaj elektroniki do śmieci. Jeśli nie masz pewności, co możesz, a czego nie możesz rzucić, ecoATM ma przewodnik.

Średnia wartość netto według wieku

Poprzedni wpis

Plusy i minusy krótkoterminowych planów ubezpieczenia zdrowotnego

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły