Artykuły

Rozmowa o prawdziwych pieniądzach: czas odpuścić te tabu

0

Przejdźmy do rzeczy – jest tyle do omówienia, co dotyczy finansów. Nawet jeśli nie chcemy się do tego przyznać, nie znamy wszystkich odpowiedzi. Przed internetem i mediami społecznościowymi polegano na rozmowach telefonicznych i interakcjach twarzą w twarz. Jednak prawdopodobieństwo omówienia tego, co może być postrzegane jako dane osobowe (zwłaszcza rozmowy o pieniądzach), było Nie-Nie.

W jaki sposób możemy przełamać piętno rozmów o pieniądzach tabu? Przyjrzyj się sposobom normalizacji dyskusji o finansach.

Rozpoznaj korelację między pieniędzmi a zdrowiem psychicznym

Słyszałeś kiedyś powiedzenie: „Kiedy dobrze wyglądasz – czujesz się dobrze?”Ten sam sentyment jest prawdziwy, co w przypadku finansów. Kiedy są dostępne pieniądze na wygodne pokrycie wydatków, jajko na rezerwie i resztki gotówki do zaoszczędzenia, twój umysł jest spokojny. Z drugiej strony, gdy jest więcej rachunków niż dochodów bez wahania, tworzy to presję nie tylko w twoim umyśle, ale w twoim życiu. Jak sobie poradzę z moimi wydatkami? A jeśli jest sytuacja finansowa, której nie mogę pokryć?

Niemożność odpowiedzi na te pytania z poręczeniem wpływa na twoje zdrowie psychiczne oraz podejmowanie decyzji. Kiedy emocje są wysokie, zwiększa się również tendencja do dokonywania irracjonalnych i pochopnych wyborów. Aby zminimalizować to w jak największym stopniu, ustal regularne zameldowania wśród rodziny, przyjaciół i rówieśników. Zadawaj proste pytania, takie jak: „gdybyś mógł ocenić swoje zdrowie psychiczne i związek z pieniędzmi, co by to było?”lub” jak śledzisz swoje cele pieniężne i jak się czujesz ze wszystkim?”Odpowiedzi na te pytania mogą z łatwością wygenerować świetną rozmowę wokół pieniędzy. Zauważysz również, że im więcej dyskutujesz, tym łatwiejsze są rozmowy.

Otwarcie mówić o wynagrodzeniach i płacach

Ludzie często utożsamiają swoją wartość z tym, co zarabiają, a to nie może być dalsze od prawdy. W zależności od Twojego wychowania, pieniądze mogły być normalnym tematem rodzinnym lub zarezerwowane jako rozmowa tylko dla dorosłych. Zarobki od dłuższego czasu są uciszanym tematem, a to nie przyczynia się do naszego rozwoju osobistego i zawodowego.

Pamiętasz swoją pierwszą ofertę pracy po ukończeniu studiów i jak bardzo byłeś chętny? Do tego momentu, to prawdopodobnie było najwięcej pieniędzy, które zarobiłeś. Zastanów się nad tym-co by było, gdybyś miał społeczność ludzi, którzy mogliby kierować Twoją ofertą pracy? Nie tylko zapewni to cenny wgląd, ale także zwiększy twoją osobistą pewność siebie, aby podjąć najlepszą decyzję dźwiękową dla swojej kariery. Dyskusje te szczerze i otwarcie dotyczą wielu kwestii dotyczących odszkodowań, takich jak rekompensata poniżej wartości rynkowej, wraz z różnicami w wynagrodzeniach ze względu na płeć i rasę. Im wcześniej te rzeczy są adresowane w swojej karierze wyznacza standardy i progresywny utwór związany z pieniędzmi.

Bez względu na to, czy jesteś świeżo po szkole, czy doświadczonym profesjonalistą, wszyscy zasługujemy na możliwość zarobienia dochodu odpowiedniego do naszych pragnień – a wszystko zaczyna się od rozmowy. Nadal nie jesteś przekonany? Jeśli nadal trzeba ułatwić do tematu wynagrodzenia, omówić kroki podjęte w celu zwiększenia potencjału zarobkowego. Bądź pomocny dla kogoś, kto pracuje nad swoimi celami zawodowymi. Można to osiągnąć poprzez szkolnictwo wyższe, certyfikaty lub tworzenie sieci kontaktów. Bez względu na metodę, bądź tak przejrzysty, jak Twój komfort pozwala służyć jako zasób dla innych. Chociaż możemy to łatwo sprawdzić.nformacja, nie ma nic cenniejszego niż możliwość zwierzenia się tym, którzy są wokół ciebie. 

Omów koszty utrzymania

Niektórzy z nas naprawdę nie lubią się wtrącać, ale zadawanie pytań może zaoszczędzić tysiące dolarów. Podczas gdy wielu z nas nie jest nowicjuszem w zjawisku płacenia rachunków, jedno jest prawdą – zawsze można się uczyć i stosować nowe informacje.

Oto kilka przykładów pytań otwartych:

  • Jaki procent pobiera Twój czynsz lub kredyt hipoteczny od zarobionego wynagrodzenia?
  • Średnio, ile kosztują media w sezonie?
  • Jakie są metody, których używałeś lub obecnie używasz, aby zmniejszyć koszty utrzymania?

Odpowiedzi te różnią się w zależności od wielu czynników, takich jak wielkość rodziny (jeśli dotyczy) i inne obowiązki finansowe, ale to nie znaczy, że rozmowa nie może być skuteczna.  Proste rozmowy mogą pomóc nam w podejmowaniu bardziej rozsądnych decyzji finansowych w przyszłości. Włączenie niektórych informacji związanych z wydatkami dla kontekstu, jak również. Nikt nie chce czuć, że daje informacje, ale nie dostaje żadnych w zamian. Wzajemność jest kluczowa. 

Podziel cele i strategię Oszczędzania

Mimo że wszyscy mamy różne okoliczności, nikt nie chce ryzykować życia bez wsparcia, a tworzenie atmosfery do dyskusji o oszczędnościach jest ważne dla naszego finansowego samopoczucia. Podczas regularnych rozmów, spotkań ze znajomymi i spotkań rodzinnych, zapisywanie staje się tematem dyskusji. Może to być tak ogólne lub dogłębne, jak naturalnie płynie rozmowa – ale najważniejsze jest to, że ostatnio koncentrujemy się na krótko – i długoterminowych celach.

Wydarzenia życiowe mogą sprawić, że codzienne zadania będą zniechęcające, nie mówiąc już o strategii. Otwarcie piętra dla jasnej komunikacji pomaga przypomnieć nam o wszystkim, nad czym pracujemy i co musi się stać, aby zapewnić realizację naszych celów. Przyjęcie nowych praktyk wynikających z tych dyskusji finansowych może przyspieszyć nasz rozwój indywidualnie i zbiorowo. Nie chcesz, żeby to była jednorazowa praktyka? Stwórz małą grupę odpowiedzialności z tymi, którym ufasz lub masz podobne zainteresowania, aby utrzymać cię i Twoje cele na dobrej drodze. Ustanowienie regularnej dwutygodniowej lub miesięcznej kadencji tworzy dedykowany czas, w którym wszyscy możecie dzielić się swoimi postępami, błędami i wyciągniętymi lekcjami. Nie tylko tworzy to poczucie wspólnoty, ale także promuje zdrowe rozmowy, które w przeciwnym razie mogą nie być omawiane.

Kiedy twój pierwotny instynkt nakazuje ci zataić szczegóły, rozważ pozytywne skutki, które mogą się zdarzyć, gdy informacje są udostępniane swobodnie bez oceny. Wszyscy możemy skorzystać na rozmowach o otwartych pieniądzach. Gdy uczysz kogoś innego, otrzymujesz również nowe informacje-ciągły cykl wzrostu!

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Marsha Barnes (25 Postów)

Marsha Barnes jest guru Finansów z ponad 20 lat doświadczenia poświęca swoje wysiłki, aby umożliwić kobietom na całym świecie stać się finansowo Kwitnące. Kompetencje finansowe i umiejętność czytania i pisania są pasją marshy, dostarczając praktycznych informacji dla klientów zwiększających ich ogólne zaufanie do ich finansów osobistych.

Linki

5 najlepszych akcji wysokiego ryzyka i wysokiego zysku do kupienia w 2021 roku

Poprzedni wpis

Co To jest alternatywny podatek minimalny (AMT) i kto musi go zapłacić?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły