Artykuły

Qube money Review – cyfrowa aplikacja do bankowości i budżetowania

0
Qube money Review
Qube money Review

Budżetowanie to ból dla wielu ludzi. Ustalanie limitów wydatków wydaje się restrykcyjne i trudne do przestrzegania.

System budżetowania kopert pieniężnych rozwiązał ten problem dla wielu ludzi. Spopularyzowany przez Dave ’ a Ramseya kilkadziesiąt lat temu, system przypisuje zadanie każdemu dolarowi, który przynosisz — gdzie go wydać, zapisać lub wykorzystać do spłacenia długu — dosłownie umieszczając gotówkę w kopertach na wyznaczone wydatki.

Niewielu z nas korzysta już z rzeczywistej gotówki na większość naszych zakupów, więc fintech musiał się dostosować, aby wprowadzić ten użyteczny system budżetowania w erę cyfrową. Przedsiębiorcy z Utah Ryan Clark i Shane Walker założyli Qube Money, aby zaspokoić tę potrzebę.

Raczkująca aplikacja do bankowości i budżetowania pozwala wizualizować i zarządzać budżetem, kontrolować wydatki i automatyzować oszczędzanie dzięki podpisowi „qubes.”Aby określić, czy jest to rozwiązanie dla Twoich potrzeb bankowych i budżetowych, poznaj jego funkcje.

Najważniejsze Cechy

Założenie Qube jest proste:zamienia metodę budżetowania kopert cyfrowych i nakłada ją na konto bankowe, aby bezproblemowo budżetować kopertę cyfrową.

„Qubes” do budżetowania, Oszczędzania i spłacania długów

Kluczem do tej aplikacji jest „qube”, wirtualna koperta, która wyznacza każdy z Twoich dolarów na konkretne zadanie. Ma na celu pomóc Ci stworzyć proaktywny budżet, który zachęca do odkładania pieniędzy na wydatki, spłatę długu i oszczędności przed wydaniem.

Podobnie jak system budżetowania oparty na kopertach, tworzysz qube do wszystkiego, na co chcesz wykorzystać swoje pieniądze. Na przykład możesz utworzyć qubes dla typowych kategorii budżetowych, takich jak czynsz, rachunki za prąd, rachunki za kablówkę, płatności za telefon komórkowy i płatności za kredyt samochodowy.

Możesz tworzyć qubes dla kategorii wydatków, takich jak Artykuły spożywcze, odzież i moda, transport, napoje i posiłki oraz rozrywka. Możesz również tworzyć qubes w oparciu o miejsce, w którym robisz zakupy, takie jak Amazon, Target lub Sephora.

Wykorzystaj qubes oparte na celach, aby pomóc ci zaoszczędzić pieniądze na zakupy, takie jak wakacje, ślub lub nowy samochód. Możesz nawet poświęcić qubes na spłatę długu, aby upewnić się, że odkładasz wystarczająco dużo co miesiąc, zanim wydasz go gdzie indziej.

Po ustawieniu kwot w dolarach dla każdego qube, aplikacja finansuje każdą kategorię, gdy dodajesz pieniądze do konta za pomocą przelewów lub czeków. Zanim wydasz pieniądze, musisz odblokować qube, aby poinformować aplikację, z którego wiadra pieniędzy możesz wyciągnąć pieniądze na zakup. W przypadku płacenia rachunków online aplikacja automatycznie pobiera z przypisanego qube na podstawie niestandardowych reguł ustawionych w aplikacji.

$ 0 Saldo Karta Debetowa

Sekret zmiany nawyków wydatkowania z Qube polega na tym, że musisz dokonywać wyborów wydatków w czasie rzeczywistym. Twoja karta debetowa nie ma salda, dopóki nie wybierzesz qube do odblokowania z aplikacji. Jeśli chcesz dokonać zakupu-wpisując informacje o karcie w kasie online lub przesuwając kartę debetową-musisz odblokować qube w aplikacji, aby natychmiast zasilić kartę.

Wiąże się to z poważną korzyścią dla bezpieczeństwa — saldo konta bankowego jest chronione w przypadku kradzieży karty. Ale jego prawdziwą korzyścią jest zdolność do ograniczenia nadmiernych wydatków i zrównoważenia budżetu.

Odblokowanie qube przed wydaniem zmusza cię do liczenia się z budżetem w czasie rzeczywistym, tak jak robi to przyjmowanie gotówki z kopert. Nie masz wystarczająco dużo w swoim” jadalni ” qube? Można wyciągnąć z” oszczędności weselnych ” qube, lub można przekazać na plany obiadowe i stay in na noc.

Masz pełną kontrolę nad sposobem wykorzystania pieniędzy na koncie. Qube po prostu tworzy system, który pozwala zobaczyć konsekwencje wyborów wydatków przed ich dokonaniem.

Qube pomaga również śledzić zakupy, które realizujesz. Po przesunięciu palcem, dotknięciu, zanurzeniu lub wprowadzeniu karty aplikacja rejestruje transakcję na koncie i aktualizuje saldo w odpowiednim qube. Następnie karta przywraca domyślne saldo $0.

Szybka Rejestracja Bez Minimalnego Depozytu

Aby zarejestrować się w Qube Money, Dodaj swoje dane do formularza rejestracyjnego online na stronie internetowej lub w aplikacji.

Nie ma wymogu minimalnego depozytu, więc możesz założyć konto w dowolnym momencie i przelać pieniądze na nie, gdy tylko będziesz gotowy.

Konto Qube można zasilać na kilka sposobów:

  • Link do zewnętrznego konta bankowego. Jeśli twój bank znajduje się w sieci Plaid (większość banków jest), możesz połączyć go bezpośrednio z kontem Qube, aby natychmiast przelać do 250 USD na raz. Twój pierwszy przelew jest bezpłatny, a następnie za każdym razem zapłacisz 4% opłaty.
  • Bezpośrednie wpłaty depozytu. Skonfiguruj bezpośredni depozyt u pracodawcy i wpłać wypłatę na konto Qube.
  • ACH i transfery osobiste. Użyj swojego konta Qube i numeru routingu, aby otrzymać przelew z dowolnego konta zewnętrznego.

Plany na różne style życia

Potrzeby budżetowania różnią się w zależności od stylu życia, dlatego Qube został zaprojektowany z funkcjami dla różnych budżetów i sytuacji finansowych. Qube oferuje trzy plany dla osób indywidualnych, par i rodzin, każdy z własnym zestawem funkcji i możliwości.

  • Podstawowe: darmowe konto indywidualne z maksymalnie 10 qubes.
  • Premium: Wspólne konto z nieograniczoną liczbą qubes i automatycznym budżetowaniem, oszczędzaniem i płatnością rachunków. Koszt wynosi 6,50 USD miesięcznie, gdy jest płacony rocznie.
  • Rodzina: już wkrótce-Wspólne konto z nieograniczoną liczbą qubes, do 10 dodatkowych kart debetowych dla dzieci i nastolatków, Kontrola rodzicielska, prośby o pieniądze w aplikacji i śledzenie obowiązków w celu wypłaty zasiłków. Ten plan kosztuje $11.50 miesięcznie, gdy jest wypłacany rocznie.

Zwracane opłaty bankomatowe

Możesz użyć dowolnego bankomatu, aby wypłacić gotówkę ze swojego konta Qube, a opłaty bankomatowe zostaną zwrócone do 10 USD miesięcznie. Jesteś ograniczony do trzech wypłat z bankomatu dziennie i łącznie 250$.

Budżetowanie Partnerów

Możesz dodać partnera do dowolnego konta Premium lub rodzinnego, aby zarządzać wspólnymi pieniędzmi.

Ty i twój partner dzielicie jedno konto bankowe, ale Ty określasz, które qubes są wspólne, a które są indywidualne. Obaj użytkownicy mogą zobaczyć wspólne qubes, ale można zobaczyć tylko poszczególne qubes przypisane do ciebie.

W przypadku współdzielonych qubes możesz otrzymywać powiadomienia, gdy twój partner otworzy nowe qube i wyda pieniądze, dzięki czemu możesz zarówno mieć dostęp do wspólnych budżetów, jak i celów.

Przyspieszony Depozyt Bezpośredni

Uzyskaj dostęp do swoich środków na dwa dni przed typową wypłatą, gdy skonfigurujesz bezpośredni depozyt na swoje konto Qube. To, jak szybko otrzymasz wypłatę, zależy od tego, kiedy pracodawca zainicjuje depozyt i z jakiej instytucji finansowej korzysta firma.

Karty dla dzieci i Karty Dla Nastolatków

Plan rodzinny zawiera do 10 Kart Debetowych dla dzieci, nastolatków i ich opiekunów. Karty dla dzieci i nastolatków są wyposażone w kontrolę rodzicielską, dzięki czemu możesz ograniczyć ich wydatki do wyznaczonych qubes. Możesz również zdecydować się na otrzymanie powiadomienia, gdy wydadzą, a będziesz miej wgląd w wydatki na każdą kartę na koncie Qube.

FDIC-ubezpieczone konta kontrolne

Konta Qube Money są obsługiwane przez Bank partnerski Choice Fin, spółkę zależną Choice Financial Group.

Kiedy otwierasz i zarządzasz kontem za pośrednictwem Qube, Twoje pieniądze są przechowywane na wybranym koncie Fin. Twoje pieniądze na koncie są ubezpieczone FDIC do $250,000, tak jak każde inne konto czekowe. Qube Money, jako firma fintech, a nie bank, zapewnia technologię, która pozwala na budżet na koncie bankowym online.

Zalety

Qube zaspokaja kilka kluczowych potrzeb finansowych konsumentów dzięki aplikacji bankowej ukierunkowanej na budżet, w tym:

1. Wbudowane Budżetowanie Kopert

System kopert pieniężnych to inteligentny sposób kontrolowania, ile pieniędzy wydajesz i gdzie je wydajesz. Do niedawna większość opcji stosowania tej metody budżetowania do płatności cyfrowych była nieporęczna i uciążliwa. Qube tworzy system bezpośrednio na twoim koncie bankowym, dzięki czemu nie musisz wykonywać żadnej dodatkowej pracy, aby zarządzać swoimi pieniędzmi.

Po skonfigurowaniu qubes i zasad automatyzacji możesz mieć pewność, że twoje wydatki i cele finansowe są w dobrej formie, o ile będziesz trzymać się wyznaczonych qubes.

2. Kontrola Wydatków

Qubes i karta debetowa o saldzie 0 $ tworzą przeszkodę, którą musisz pokonać (lub Twoje dzieci) przed dokonaniem zakupu. To buduje w jednej chwili, aby zatrzymać zakup impulsowy lub uniknąć wydawania pieniędzy, których potrzebujesz na inne potrzeby, i dodaje intencję do wyborów pieniężnych.

3. Ochrona Przed Kradzieżą

Tak długo, jak trzymasz wszystkie qubes zablokowane, saldo na karcie debetowej pozostaje w $0, więc złodzieje nie mają dostępu do środków, nawet jeśli kradną numer karty lub przesuń kartę debetową.

4. Budżetowanie partnerskie i rodzinne

Wspólne konta, wspólne qubes i karty dla dzieci i młodzieży pozwalają dzielić budżety dla wszystkich w domu bez koordynowania oddzielnych kont bankowych.

Wady

Jako młoda aplikacja Qube ma mnóstwo miejsca do rozwoju. Niektóre cechy, które może poprawić w miarę rozwoju, obejmują:

1. Brak rozróżnienia między wydatkami, zadłużeniem i oszczędnościami

Każdy qube, który tworzysz, jest taki sam, niezależnie od tego, czy chcesz go wykorzystać na wydatki uznaniowe, rachunki, spłatę długu czy cele oszczędnościowe. Przeglądanie tych różnych priorytetów w jednej długiej liście w aplikacji może być przytłaczające i bezproduktywne, ponieważ twoje potrzeby i interakcja z każdym obszarem twojego życia finansowego są różne.

2. Opłaty Miesięczne

Qube jest outlierem w aplikacjach bankowości cyfrowej do pobierania opłat miesięcznych. Oferuje bezpłatne konto z podstawowymi funkcjami budżetowania, ale większość użytkowników będzie chciała dodatkowych funkcji, które są dostarczane z opcją $6.50 miesięcznie. Nawet to jest wyższe niż wiele miesięcznych opłat za utrzymanie tradycyjnych kont bankowych.

3. Brak odsetek i nagród

Konta Qube nie zarabiają na odsetkach ani nie naliczają nagród za karty debetowe, co jest niezwykłe w przypadku kont bankowych, które pobierają miesięczną opłatę.

4. Brak rozliczania zakupów kartą kredytową

Zewnętrzne aplikacje lub oprogramowanie do śledzenia wydatków mogą rozliczać wszystkie twoje wydatki-ze wszystkich kont bankowych i kart kredytowych. Aby skutecznie utrzymać swój budżet za pośrednictwem Qube, musisz zrobić wszystkie swoje wydatki za pośrednictwem konta debetowego, co może oznaczać, że przegapisz cash back lub inne nagrody za Karty kredytowe.

5. Brak Wpłat Gotówkowych

Qube nie oferuje sposobu na wpłatę gotówki na konto za pośrednictwem bankomatu lub punktu sprzedaży detalicznej. Z oczywiście możesz wpłacić gotówkę na zewnętrzne konto bankowe, a następnie przelać środki na swoje konto Qube, ale to dodaje czasu i dodatkowego kroku do procesu.

Ostatnie Słowo

Dla wielu budżetowanie kopert jest mądrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, utrzymanie wydatków i priorytetyzowanie celów finansowych bez poczucia ograniczeń lub przytłoczenia. Dawanie każdego dolara pracy zapewnia, że masz pieniądze, których potrzebujesz na podstawowe rzeczy, wiedząc dokładnie, ile możesz wykorzystać do zabawy bez obaw i poczucia winy.

Qube to inteligentny projekt internetowego konta bankowego, który zaspokaja palącą potrzebę płynnego zarządzania budżetem i świadomych wydatków. W przeciwieństwie do wielu kont cyfrowych, integruje potrzeby budżetowania par i rodzin, aby zapewnić rodzicom i partnerom wgląd w finanse rodzinne w ramach jednej aplikacji.

Bez możliwości zarabiania odsetek od oszczędności lub odróżnienia celów finansowych od wydatków wiadra, ta aplikacja może nie odwoływać się do doświadczonych oszczędzających. Jest to jednak młoda aplikacja z dużym potencjałem i dobrze nadaje się dla tych, którym ma służyć: każdemu, kto potrzebuje ręki trzymającej się swojego budżetu.

5 najlepszych narzędzi zakupowych, które nagradzają Cię Za Zakupy lokalne

Poprzedni wpis

Co To jest wycena akcji

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły