Artykuły

Przewodnik Po Darach Słuszności

0

Możesz być zaznajomiony z upominków zaliczki, gdy członek rodziny zapewnia domu kupujących gotówkę, które mogą umieścić na zaliczkę domu. Ale co z równie cennym darem sprawiedliwości?

Dzieje się tak, gdy ktoś, Zwykle członek rodziny, sprzedaje dom kupującym za cenę niższą od wartości rynkowej, często znacznie niższą. Jest to sposób dla właścicieli do darowania nieruchomości do swoich dzieci lub innych krewnych, nawet jeśli ci kupujący nie mają wystarczająco dużo gotówki na pokrycie zaliczki lub większej miesięcznej płatności, które mogłyby pochodzić z domu sprzedawanego po wartości rynkowej.

Ale jak działa ten proces? Jakie podatki wiążą się z przekazaniem lub otrzymaniem darowizny? Oto spojrzenie na jak home equity prezenty pracy i potencjalnych pułapek, aby uniknąć.

Czym Jest Dar Równości?

Jeśli twoi rodzice-lub dziadkowie, kuzyni lub teściowie – sprzedają ci swój dom za mniej niż oszacowana wartość, otrzymałeś dar kapitału własnego. W tym przypadku darem kapitałowym jest różnica między wartością domu a jego ceną sprzedaży.

Jeśli twoi rodzice sprzedają ci swój dom za 100 000 $i jest wart 300 000$, ich dar kapitału wynosi 200 000$, różnica między tym, za co sprzedają dom, a tym, ile jest on rzeczywiście wart.

Dary sprawiedliwości zwykle obejmują członków rodziny, często rodziców i dzieci.

Dar równości jest cenny. Kapitał jest różnica między tym, co dom jest wart i ile jesteś winien na jego hipoteki. Jeśli twój dom jest wart $250,000 i jesteś winien $150,000 na hipotece, masz $100,000 w kapitale własnym.

Jeśli członek rodziny sprzedaje ci dom za mniej niż jego wartość rynkową, natychmiast otrzymasz więcej kapitału w tym domu, niż byś zapłacił jego wartość godziwej ceny.

Dlaczego kapitał ma znaczenie? Kiedy sprzedajesz swój dom, im więcej masz kapitału, tym większy zysk. Możesz również dotknąć kapitału własnego domu w postaci kredytów i linii kredytowych, produktów pożyczkowych, których możesz użyć do wszystkiego, od płacenia za remont dużej kuchni po spłatę zadłużenia z wysoko oprocentowaną kartą kredytową po pokrycie części czesnego dla dzieci. Potrzebujesz również co najmniej 20% kapitału własnego w domu, aby refinansować swój kredyt hipoteczny na jeden z niższą stopą procentową.

Dar kapitału to sposób, w jaki sprzedawca pomaga kupującym, Zwykle członkom rodziny, w zakupie domu. Sprzedawca nie daje kupującym pieniędzy, jak oni z upominkiem zaliczki. Zamiast tego zgadzają się sprzedać swój dom poniżej wartości rynkowej. Daje to nabywcy natychmiastowy dostęp do większej ilości kapitału, niż zapłacił za.

Jak Działa Dar Równości?

Dawanie komuś daru sprawiedliwości jest dość prostym procesem. Możesz mieć dom wart $250,000. Twoje dzieci mogą chcieć kupić dom, ale mają problemy z wymyśleniem zaliczki lub innych funduszy, których potrzebują.

Jeśli sprzedajesz dom dziecku za 220 000 dolarów, dajesz mu lub jej dar kapitału o wartości 30 000 dolarów.

Ile kapitału chcesz oddać, zależy od Ciebie. Możesz sprzedać ten dom za $250,000 swojemu dziecku za $0. To, oczywiście, byłby hojny dar kapitału w wysokości $250,000.

Jakie Kroki Należy Wykonać, Aby Otrzymać Darowiznę?

Istnieją pewne wymagania, które Kupujący i sprzedający muszą spełnić, aby zamknąć dar kapitału. Na szczęście nie są uciążliwe.

Darowizna Kroków Kapitałowych Dla Sprzedającego

Dar sprzedaży kapitału wymaga listu podarunkowego podpisanego przez sprzedających. Ten list określa kwotę kapitału własnego, którą Sprzedający obdarowują i adres Nieruchomości. List zawiera również listę relacji między właścicielami a kupującymi i musi zawierać oświadczenie, że kapitał własny jest darem, którego kupujący nie muszą spłacić.

Sprzedawcy muszą również zatrudnić rzeczoznawcę w celu ustalenia aktualnej wartości rynkowej domu. To pomaga im określić, ile kapitału faktycznie dają. Jeśli dom jest wyceniony na $180,000, a właściciele sprzedają go za $100,000, zapewniają Dar kapitału w wysokości $ 80,000.

Darowizna Kroków Kapitałowych Dla Kupującego

W większości przypadków kupujący będą musieli postępować zgodnie z tradycyjnymi krokami związanymi z zakupem domu, nawet jeśli otrzymują dar kapitału własnego. Jeśli dar kapitału własnego nie pokrywa całego kosztu domu-powiedzmy, że właściciele sprzedają dom o wartości $200,000 za jedyne $100,000-kupujący nadal będą musieli ubiegać się o kredyt hipoteczny. Oznacza to, że kredytodawcy będą sprawdzać swój kredyt i zweryfikować swoje dochody.

Aby pomóc kredytodawcom to zrobić, kupujący będą musieli dostarczyć im kopie swoich dwóch ostatnich odcinków wypłaty, ostatnich 2 lat deklaracji podatkowych, ostatnich 2 miesięcy wyciągów z konta bankowego i ostatnich 2 lat formularzy W – 2. Będą również musieli dać kredytodawcom ich zgodę na sprawdzenie swoich raportów kredytowych i Fico ® oceny kredytowej.

Jaki Kredyt Hipoteczny Może Zaciągnąć Kupujący W Prezencie?

Kupujący, którzy nadal muszą ubiegać się o kredyt hipoteczny, nawet jeśli sprzedający dają im dużą część kapitału własnego, mają wiele opcji. Mogą wybierać spośród wszystkich rodzajów kredytów hipotecznych, w tym pożyczek 15-letnich, 30-letnich, o regulowanej stopie procentowej, VA lub FHA.

Darowizna Podatku Od Kapitału Własnego: Czy Musisz Zapłacić?

Sprzedawcy powinni być ostrożni, gdy dają dar kapitału własnego. Jeśli ich prezent jest zbyt duży, być może będą musieli wypełnić formularz podatku od prezentów podczas składania deklaracji.

Zgodnie z przepisami IRS, osoba może dostarczyć dar do $15,000-w gotówce lub, jak w Dar kapitału własnego, nieruchomości-do każdej innej osoby w ciągu roku, zanim będą musieli złożyć podatek od darowizn. Małżeństwo, następnie, może zapewnić dziecku dar kapitału w wysokości $ 30,000 razem – $15,000 każdy od każdego rodzica-bez wyzwalania podatku od darowizn.

Ważne jest, aby zrozumieć, że wyzwalacz podatku od prezentów dotyczy każdego odbiorcy. Oznacza to, że małżonkowie mogą zapewnić dar kapitału własnego o wartości $15,000 dla każdego ze swoich dzieci i kolejne $15,000 dla każdego z małżonków lub partnerów swoich dzieci. Para w ten sposób mogła dać w sumie 60 000 dolarów w kapitale własnym bez wywołania uderzenia podatkowego. Jeśli właściciele sprzedają dom wart $ 200,000 za $150,000, a następnie, ich dar kapitału własnego będzie tylko $50,000 i nie może generować kary podatku od darowizn.

Jeśli dadzą więcej kapitału niż to, być może będą musieli zapłacić od niego podatki. Stawki podatku od prezentów skalują się wielkością prezentu. W 2021 r. najwyższa stawka podatku od darowizn wynosi 40%. Ważne jest, aby wspomnieć, że nawet jeśli prezent przekracza limit $15,000, jest mało prawdopodobne, że sprzedawca będzie musiał zapłacić podatek od prezentów, gdy złożą wniosek. Kwoty prezentów przekraczające limit $ 15,000 liczą się do „całkowitej wykluczenia dożywotniego”, która musi również zostać przekroczona, zanim darczyńca zwykle będzie musiał zapłacić podatek od prezentów. Limit ten wynosi 11,7 miliona dolarów, od 2021 roku.

Dar Kapitału Za I Przeciw

Dary Sprawiedliwości mają zarówno pozytywne, jak i negatywne strony. Oto niektóre z najważniejszych.

Dar Pros Equity

  • Kupujący mogą uzyskać Dom płacąc mniej niż wartość rynkowa.
  • Jeśli dar kapitału własnego jest wystarczająco duży, kupujący może nie płacić prywatnego ubezpieczenia kredytu hipotecznego. Znany jako PMI, kupujący muszą zapłacić za to ubezpieczenie-które chroni kredytodawców-jeśli nie wymyślą zaliczki w wysokości co najmniej 20% ceny zakupu domu.
  • Sprzedający mogą zapewnić prezent kupującym bez konieczności kopania własnych oszczędności, aby dać im gotówkę.
  • Kupujący nie muszą płacić podatków od darowizny.
  • Większość kredytodawców pozwala kupującym używać dar kapitału jako zaliczki, oszczędzając im kłopotów ze skrobaniem razem wystarczająco dużo pieniędzy na tę płatność.

Darowizna Praw Majątkowych

  • Sprzedawcy tracą finansowo. Mogliby osiągnąć duży zysk, gdyby zamiast tego sprzedali swój dom po uczciwej cenie rynkowej.
  • Jeśli sprzedający darują za dużo kapitału, zostaną obciążeni podatkiem od darowizn.

Jak Napisać List Podarunkowy

Kredytodawcy będą wymagać od sprzedawców napisania listu podarunkowego. List ten powinien zawierać całkowitą kwotę darowizny kapitału, wyjaśniając jednocześnie, że kupujący domu nie są zobowiązani do zwrotu tego prezentu. Powinien również wyjaśniać relacje między właścicielami a kupującymi i zawierać adres Nieruchomości.

A gift of equity letter, następnie, różni się nieco od listu prezent gotówkowy. Oto próbka listu podarunkowego:

Streszczenie

Dar kapitału jest sposobem dla właścicieli, aby pomóc członkom rodziny kupić dom bez tych właścicieli konieczności wymyślić duży dar gotówkowy. A jeśli zastosujesz się do zasad-pisanie listu podarunkowego, płacenie podatków w razie potrzeby i płacenie za wycenę – przekonasz się, że proces nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać.

Jeśli jesteś gotowy, aby zbadać opcje kredytu mieszkaniowego, Mint nawiązała współpracę z Rocket Mortgage™ , aby szybciej niż kiedykolwiek ubiegać się online, Dowiedz się więcej.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

10 Najlepszych Firm Ubezpieczeniowych Dla Zwierząt Domowych

Poprzedni wpis

10 najlepszych usług zbierania zapasów w grudniu 2021

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły