Artykuły

Przelot w trybie ekonomicznym – czy warto tak latać?

0

Wraz ze zbliżającym się końcem roku nadszedł czas, aby Wiele osób zaczęło planować wakacyjne podróże. Nie można zaprzeczyć, że obecnie żyjemy w złotym wieku podróży lotniczych. Jeśli minęło trochę czasu, odkąd leciałeś, będziesz chciał upewnić się, że rozumiesz podstawowy bilet ekonomiczny.

Czym jest podstawowa Gospodarka?

Podstawowa gospodarka jest rodzajem przelotu, który zazwyczaj jest wyceniany najniższy ze wszystkich przelotu. Podstawowe bilety gospodarki dostać swoją historię z ultra tanich linii lotniczych, takich jak Frontier, Spirit i Allegiant. Ci bardzo niskokosztowi przewoźnicy uwolnili swoje taryfy lotnicze, tak że zakup biletu wiąże się tylko z samym biletem. Dodatkowe koszty można znaleźć w wyborze miejsc, bagażu rejestrowanego lub podręcznego, a nawet przekąsek na pokładzie.

Legacy airlines (United, American i Delta) stwierdzili, że tracą udział w rynku na rzecz tanich przewoźników, ponieważ wiele osób wybierało swoje linie lotnicze wyłącznie na podstawie ceny. Te linie lotnicze muszą zrównoważyć niskie ceny ze świadczeniem usług, których oczekują ich elitarni członkowie lojalności. Spowodowało to nowy rodzaj przelotu o nazwie „Podstawowa Gospodarka”.

Jak podstawowa Gospodarka wypada w porównaniu do linii lotniczych?

Podstawowe taryfy lotnicze gospodarki generalnie działa w podobny sposób we wszystkich liniach lotniczych, choć istnieje kilka różnic. Ogólnie rzecz biorąc, można oczekiwać, że podstawowy bilet Ekonomiczny będzie dostarczany tylko z samym przelotem. Będziesz musiał zapłacić za każdy bagaż rejestrowany. American, Delta i Alaska zezwalają na jeden bagaż podręczny i jeden przedmiot osobisty, podczas gdy United Airlines ograniczy Cię tylko do osobistego przedmiotu w podstawowej Taryfie ekonomicznej, chyba że jesteś członkiem United elite.

Wybór miejsca to kolejny dodatek, który będzie Cię kosztował na podstawowym bilecie ekonomicznym. Rezerwując bilet podstawowy economy, możesz zapłacić za wybór miejsca. Jeśli nie zapłacisz za miejsce, podczas odprawy będziesz miał automatycznie przypisane miejsce. Może to oznaczać, że możesz nie siedzieć z resztą członków Twojej podróży. Zmiana lub anulowanie biletu podstawowego economy może nie być możliwe. Jeśli jesteś członkiem elite,możesz gromadzić mile po niższej stawce.

Kiedy warto podwyższyć swój bilet?

Kiedy podstawowe gospodarki po raz pierwszy wyszedł i był Nieznany, nie było często zamieszanie, gdy pasażerowie dostał się na lotnisko i sobie sprawę, że nie mogą przynieść ich Carrion lub usiąść obok reszty ich podróży partii. Teraz linie lotnicze i internetowe witryny turystyczne stały się bardziej przejrzyste w odniesieniu do podstawowych taryf i związanych z nimi ograniczeń. W ten sposób można zbadać opcje i zdecydować, co ma sens dla ciebie.

Mogą się zdarzyć sytuacje, w których warto zapłacić trochę więcej, aby uaktualnić bilet, i inne czasy, w których będziesz chciał zaoszczędzić pieniądze i po prostu latać w podstawowej gospodarce. Jeśli podróżujesz sam na weekend, ograniczenia dotyczące wyboru miejsca i bagażu podręcznego mogą nie mieć dla ciebie większego znaczenia. Porównaj to z tygodniowymi rodzinnymi wakacjami, w których dodatkowy limit bagażu i pewność, że wszyscy będziecie siedzieć razem, mogą być warte dodatkowych pieniędzy, aby polecieć zwykłym biletem ekonomicznym.

Czas a koszt inwestycji

Na koniec dnia, podobnie jak wiele decyzji finansowych, wszystko sprowadza się do inwestycji czas vs koszt. Przyjrzyj się korzyściom, które wynikają z zakupu biletu regularnego economy i ile dodatkowego kosztu przelotu. Weź pod uwagę nie tylko czas, który zyskasz kupując bilet ulepszony, ale także spokój ducha. Podróżowanie może być stresująceczas ul, zwłaszcza podczas pandemii, więc może być warte dodatkowych pieniędzy, aby wiedzieć, że nie musisz się martwić o zapchanie całego bagażu do jednego osobistego przedmiotu.

Pro-tip: skorzystaj z naszego bezpłatnego kalkulatora budżetu podróży, aby zaplanować następną podróż.

The Bottom Line

Najtańsze bilety lotnicze są obecnie prawie wszystkie podstawowe taryfy ekonomiczne-co oznacza, że będą one pochodzić z pewnymi ograniczeniami. Chociaż nie zawsze jest to złe, ważne jest, aby zrozumieć, co twój bilet robi i nie obejmuje, zanim dotrzesz na lotnisko. Zrozumienie limitu bagażu i innych zasad biletu jak najszybciej pomoże Ci w zaplanowaniu dnia podróży. Latanie może być stresującym doświadczeniem, a wiedza, czego się spodziewać, może pomóc obniżyć poziom stresu i dotrzeć do celu bezpiecznie i zdrowo.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Dan Miller (81 Postów)

Dan Miller jest niezależnym pisarzem i założycielem PointsWithACrew.com, strona, która pomaga rodzinom podróżować za darmo / tanio. Jego główna baza znajduje się w Cincinnati, ale stara się podróżować po świecie jak najwięcej ze swoją żoną i sześciorgiem dzieci.

Linki

Recenzja karty kredytowej Wells Fargo Active Cash

Poprzedni wpis

10 najlepszych akcji farmaceutycznych do kupienia w 2021 roku

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły