Artykuły

Plusy i minusy krótkoterminowych planów ubezpieczenia zdrowotnego

0
Plusy i minusy krótkoterminowych planów ubezpieczenia zdrowotnego
Plusy i minusy krótkoterminowych planów ubezpieczenia zdrowotnegoPlusy i minusy krótkoterminowych planów ubezpieczenia zdrowotnego

W sierpniu 2018 roku administracja Trumpa ogłosiła nowe zasady krótkoterminowych planów ubezpieczenia zdrowotnego. Wydłużono maksymalny okres obowiązywania tych planów z 90 dni do niecałego roku, z opcją przedłużenia Planów nawet o trzy lata.

Biały Dom twierdził, że ten ruch zaoferuje Amerykanom ulgę z wysokich składek na ubezpieczenie zdrowotne. I to prawda, te plany mogą kosztować około 75% mniej niż pełnoprawne plany opieki zdrowotnej. Ale również zapewniają mniejszy zasięg-o wiele mniej. Nie obejmują one podstawowej opieki, takiej jak kontrole kontrolne, a większość z nich płaci tylko do określonej kwoty w dolarach rocznie, bez względu na to, jak bardzo jesteś chory.

Tak więc, zanim spieszysz się, aby zastąpić kosztowny plan opieki zdrowotnej tanim planem krótkoterminowym, upewnij się, że masz wszystkie fakty. Oto informacje na temat kosztów krótkoterminowych planów ubezpieczenia zdrowotnego, Co obejmują i jak wypadają z regularnymi planami zdrowotnymi, które spełniają standardy Affordable Care Act (Aca).

Co To Jest Krótkoterminowe Ubezpieczenie Zdrowotne?

Krótkoterminowe polisy ubezpieczenia zdrowotnego są zaprojektowane jako STOPGAP, aby zapewnić podstawową ochronę w nagłych wypadkach, gdy jesteś pomiędzy regularnymi planami ubezpieczeniowymi. Ponieważ są one przeznaczone tylko do krótkotrwałego użytku, nie muszą spełniać wymagań ACA (znanego również jako Obamacare) dla „minimalnego niezbędnego pokrycia.”

Jako HealthInsurance.org wyjaśnia, ACA wymaga wszystkich regularnych planów zdrowotnych na pokrycie pewnych wydatków medycznych bez limitu rocznego lub dożywotniego. Te podstawowe korzyści zdrowotne obejmują wizyty lekarskie, służby ratunkowe, hospitalizację, opiekę położniczą, zdrowie psychiczne, leki na receptę i testy laboratoryjne.

Wyjątkiem od tej reguły są jednak plany krótkoterminowe. Nie muszą pokrywać wszystkich istotnych korzyści i mogą ustawić limity w dolarach na to, ile zapłacą za te, które pokrywają. Plany krótkoterminowe kosztują mniej niż standardowe częściowo dlatego, że obejmują tak mało.

Innym powodem, dla którego są tańsze jest to, że zapewniają tylko tymczasowe pokrycie. Nawet jeśli zachorujesz na poważną i kosztowną chorobę, taką jak rak, w ramach krótkoterminowego planu, ubezpieczyciel musi pokryć koszty twojej opieki tylko przez kilka miesięcy przed wygaśnięciem planu. A nawet jest to mało prawdopodobne, ponieważ ludzie, którzy mają tendencję do wyboru planu krótkoterminowego, są zwykle dość zdrowi.

Jak Krótki Jest Krótkoterminowy?

W ciągu ostatnich kilku lat kilka razy zmieniały się zasady krótkoterminowego ubezpieczenia. Przed 2017 r. prawo federalne definiowało ubezpieczenia krótkoterminowe jako plany, które zapewniały ochronę na okres krótszy niż jeden rok. Jednak niektóre poszczególne państwa nałożyły limity czasowe wynoszące sześć miesięcy lub mniej.

Nowa zasada wydana przez administrację Obamy, która weszła w życie na początku 2017 r., wymagała wszystkich nowych krótkoterminowych planów zapewnienia ochrony zdrowia przez okres nie dłuższy niż 90 dni. Celem tej zmiany było powstrzymanie ludzi od polegania na krótkoterminowych planach jako głównym źródle opieki, tak jak niektórzy ludzie robili od pierwszego wejścia w życie Obamacare.

Jednak niektóre firmy ubezpieczeniowe ominęły tę zasadę, sprzedając konsumentom do czterech 90-dniowych planów back-to-back. W ten sposób konsumenci musieli złożyć wniosek tylko raz, aby uzyskać opiekę do 360 dni.

W październiku 2017 roku ówczesny prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze nakazujące agencjom federalnym zmianę tych przepisów. Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 2 października 2018 r., polityki krótkoterminowe mogą mieć okres do 364 dni i mogą być odnawiane na okres do trzech lat. Jednak states mogą nadal ustalać bardziej rygorystyczne limity dla tych planów, jeśli zdecydują.

Zalety krótkoterminowego ubezpieczenia zdrowotnego

Dlaczego ktoś miałby wybrać krótkoterminową polisę zdrowotną, biorąc pod uwagę jej wady? Istnieje kilka czynników, które mogą uczynić go atrakcyjnym.

1. Niższe Składki

Główną zaletą ubezpieczenia krótkoterminowego jest jego koszt. Krótkoterminowe plany zdrowotne są znacznie tańsze niż plany zgodne z ACA, które zapewniają kompleksowe pokrycie.

Aby porównać te dwa, HealthInsurance.org spojrzał na koszty opieki dla jednego 45-latka mieszkającego w Wyoming z dochodem $12,000 rocznie. Ponieważ to jest poniżej poziomu ubóstwa, ta osoba nie kwalifikuje się do dopłat do premii. Nie mogli dostać Medicaid albo ponieważ Wyoming nie zdecydował się rozszerzyć swój program Medicaid.

Strona odkryła, że Najtańszy Plan zgodny z ACA, który ta osoba mogłaby uzyskać na Państwowym rynku ubezpieczeń zdrowotnych, kosztowałby $593 miesięcznie-prawie 60% ich całkowitego dochodu. Ponadto mieliby odliczenie w wysokości $8,550.

Jednak osoba może kupić krótkoterminowy plan ubezpieczenia zdrowotnego za nieco więcej niż $100 miesięcznie. To nadal byłby odcinek na $ 1,000 miesięczny budżet, ale przynajmniej byłoby to możliwe.

Z drugiej strony Plan krótkoterminowy wiązałby się z jeszcze większymi kosztami pozapłacowymi. Odliczenie wyniosłoby około $10,000, a maksimum out-of-pocket wyniosłoby $20,000. Więc nawet z ubezpieczeniem, roczne koszty opieki zdrowotnej danej osoby mogą być wyższe niż ich całkowity dochód.

2. Elastyczność

Polisy krótkoterminowe różnią się zasięgiem. Zamiast płacić za wszystkie niezbędne świadczenia zdrowotne, możesz wybrać plan, który obejmuje tylko te rodzaje opieki, które Twoim zdaniem są najbardziej potrzebne.

Większość krótkoterminowych planów zdrowotnych obejmuje tylko opiekę w nagłych wypadkach, chirurgię, hospitalizację i opiekę ambulatoryjną, taką jak Praca w laboratorium. Jednak przy niewielkim wysiłku możesz znaleźć plan, który obejmuje niektóre leki zapobiegawcze lub leki na receptę.

Niektóre plany krótkoterminowe obiecują również, że możesz wybrać własnego lekarza i innych pracowników służby zdrowia, takich jak szpitale, bez ograniczeń. Jednak takie plany często kosztują cię więcej z kieszeni.

Ponieważ ubezpieczyciel nie ma umów z żadnymi dostawcami, dostawcy nie zgodzili się przyjąć stawek ubezpieczyciela jako pełnej zapłaty. Jeśli ubezpieczyciel zapłaci mniej niż jego pełna opłata, może naliczyć Ci różnicę.

3. Łatwy do zdobycia

Możesz zapisać się na krótkoterminowe ubezpieczenie zdrowotne w dowolnym momencie w ciągu roku. Natomiast w przypadku planów zgodnych z ACA można zarejestrować się tylko w trakcie rocznego otwartego okresu rekrutacji pod koniec roku lub w specjalnym okresie rekrutacji z powodu wydarzenia kwalifikacyjnego, takiego jak utrata pracy.

Zapisanie się na krótkoterminowy plan zdrowotny jest łatwe: wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań tak lub nie dotyczących historii zdrowia. Po zarejestrowaniu polisa może wejść w życie następnego dnia. A jeśli wiesz, jak długo będziesz potrzebować ubezpieczenia, możesz czasami dokonać tylko jednej płatności z góry za całą polisę, zamiast płacić za miesiąc.

Wady krótkoterminowego ubezpieczenia zdrowotnego

Dla wielu klientów opieki zdrowotnej krótkoterminowe ubezpieczenie wygląda jak niesamowita okazja. Cena jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze planu zdrowotnego, a te krótkoterminowe plany są znacznie tańsze niż jakikolwiek zwykły plan. Jednak, kiedy spojrzeć poza cenę i rozważyć ich rzeczywistą wartość, można zobaczyć thte tanie plany nie dają Ci dużo kasy.

1. Bardzo Ograniczony Zasięg

Największym problemem z ubezpieczeniem krótkoterminowym jest to, że nie zapewnia ono dużego zasięgu. W szczególności istnieje kilka rodzajów warunków zdrowotnych i opieki, które plany te rzadko obejmują.

Istniejące Warunki

Ubezpieczenie krótkoterminowe obejmuje tylko nowe problemy zdrowotne, które rozwijają się podczas posiadania polisy. Większość planów nie obejmuje istniejących warunków-to znaczy problemów zdrowotnych, które miałeś w momencie składania wniosku. W niektórych przypadkach obejmuje to warunki, które nie zostały jeszcze zdiagnozowane podczas zakupu polisy.

Jeśli rozwiniesz chroniczny problem zdrowotny, gdy jesteś na planie krótkoterminowym, problem ten zostanie uznany za istniejący stan, jeśli chodzi o czas na odnowienie planu. Możesz nie być w stanie odnowić planu, a nawet jeśli możesz, nie będzie on już obejmował twojego nowego „istniejącego” stanu.

Rutynowa Pielęgnacja

Plany krótkoterminowe mają zapewnić ochronę tylko w sytuacjach kryzysowych. Większość z nich nie obejmuje żadnej rutynowej opieki, w tym wizyt w biurze, opieki profilaktycznej lub opieki położniczej.

Istnieje jednak kilka wyjątków od tej reguły. Karen Pollitz, ekspert ds. ubezpieczeń zdrowotnych przesłuchiwany przez CNBC, twierdzi, że niektóre krótkoterminowe plany ubierają się teraz, aby wyglądać bardziej jak regularne plany, obejmując ograniczoną liczbę wizyt lekarskich lub szpitalnych.

Zdrowie Psychiczne

Krótkoterminowe plany rzadko obejmują pokrycie problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak depresja i lęk. CNBC opowiada historię jednej kobiety, która kupiła krótkoterminowy plan zdrowotny po opuszczeniu college ’ u i skończyła płacąc 600 dolarów miesięcznie z kieszeni — mniej więcej połowę swojej płacy brutto — za terapię i leki.

Leki Na Receptę

Większość krótkoterminowych planów zdrowotnych płaci tylko za leki na receptę, jeśli je otrzymasz, gdy jesteś w szpitalu. Nawet jeśli opuścisz szpital z receptą na ten sam lek do przyjęcia w domu, krótkoterminowy plan nie zapłaci ci za wypełnienie recepty.

Niektóre krótkoterminowe plany wymieniają zasięg leków na receptę jako jedną z ich zalet. Ale jeśli przyjrzysz się bliżej, zobaczysz, że wszystko, co zapewniają, to karta rabatowa na receptę.

2. Wysokie Odliczenia

Krótkoterminowe plany ubezpieczenia zdrowotnego nie ograniczają tylko rodzajów opieki, które pokrywają; ograniczają również kwotę, którą zapłacą za opiekę, którą pokrywają. Wiele krótkoterminowych planów ubezpieczeniowych ma bardzo wysokie odliczenie-kwotę, którą musisz zapłacić z własnej kieszeni, zanim rozpocznie się ubezpieczenie.

Według Louise Norris, innego eksperta ds. ubezpieczeń przeprowadzonego przez CNBC, nierzadko zdarza się, że te plany mają możliwość odliczenia w wysokości 10 000 USD lub wyższej. To więcej niż przeciętna osoba zapłaciła za plan zgodny z ACA w 2019 r., w tym zarówno składki, jak i odliczenia, zgodnie z e-zdrowiem.

Jeśli masz jeden z tych planów o wysokim odliczeniu, najprawdopodobniej skończysz płacąc za wszystkie koszty opieki zdrowotnej z kieszeni. To może zniechęcić cię do szukania potrzebnej opieki, pozwalając, aby małe problemy zamieniły się w duże, które mogą być trudniejsze do naprawienia, kosztować więcej pieniędzy, a nawet narażać twoje życie.

3. Czapki na pokrycie

Dla niektórych osób plan, który pobiera wysokie odliczenie w zamian za niskie składki, nie wydaje się taką złą ofertą. Jeśli możesz zapłacić za pierwsze $10,000 w rachunkach medycznych z funduszu awaryjnego, musisz tylko martwić się o potencjalny cooczka na górze. Niestety, nie zawsze możesz liczyć na krótkoterminowe plany, które ochronią Cię przed tymi kosztami.

Wszystkie plany zdrowotne zgodne z ACA mają out-of-pocket maximum, czyli najwięcej będziesz musiał zapłacić za opiekę w danym roku kalendarzowym. W 2021 r. limit ten nie może być wyższy niż $8,550 dla osoby lub $17,100 dla rodziny, zgodnie z HealthCare.gov. jednak krótkoterminowe plany ubezpieczeniowe nie podlegają tym ograniczeniom.

Oznacza to, że wraz z ich wysokimi odliczeniami, plany te mogą ograniczyć całkowitą kwotę, którą wypłacą w świadczeniach. Na przykład plan może ograniczyć twoje całkowite korzyści do 2 milionów dolarów. Jeśli masz wystarczająco ciężki stan, aby wymagać opieki medycznej wartej ponad 2 miliony dolarów-mało prawdopodobne, ale możliwe-będziesz musiał zapłacić wszystko powyżej tej kwoty samodzielnie.

Możesz spróbować chronić się, wybierając plan, który ma wysoki limit korzyści. Jednak prawdopodobnie nie będziesz w stanie znaleźć planu krótkoterminowego bez limitu korzyści. Więc te plany nie robią jednej rzeczy, którą ubezpieczenie zdrowotne powinno robić: chronić Cię przed katastrofalnymi stratami, które mogą doprowadzić cię do bankructwa.

4. Brak Dostępnych Dotacji

Krótkoterminowe plany ubezpieczeń zdrowotnych nie są zgodne z ACA i nie są dostępne w sprzedaży na rynku ubezpieczeń zdrowotnych. W związku z tym, jeśli zdecydujesz się na zakup jednego z tych planów krótkoterminowych, nie możesz kwalifikować się do subwencji Obamacare.

Oczywiście i tak nie kwalifikujesz się do dotacji, jeśli składki na nowy plan krótkoterminowy kosztują mniej niż 9,83% miesięcznych dochodów — limit na otrzymywanie dotacji w 2021 r., zgodnie z HealthCare.gov. jednak, jeśli przypadkiem twój plan krótkoterminowy kosztuje więcej niż 9.83% Twoich dochodów, taniej byłoby uzyskać dotowany plan za pośrednictwem rynku.

5. Możliwe Kary

Przed 2019 r. indywidualny mandat Obamacare wymagał od wszystkich posiadania ubezpieczenia zdrowotnego, jeśli było ich na to stać. Jeśli masz plan zgodny z ACA Dostępny dla Ciebie za mniej niż 8,05% dochodu i nie kupisz go, zostaniesz ukarany. A ponieważ krótkoterminowe plany zdrowotne nie spełniają standardów ACA, kupowanie jednego nie uwolni cię od nałogu.

Mandat federalny jest nadal formalnie obowiązujący, ale kara za niego wygasła. Jednak kilka państw utworzyło własne mandaty w całym stanie, wraz z karami.

Według HealthInsurance.org, pięć stanów-Massachusetts, New Jersey, Dystrykt Kolumbii, Kalifornia i Rhode Island-obecnie posiada te indywidualne mandaty. Jeśli mieszkasz w jednym z tych pięciu stanów, nadal czeka cię kara za brak ubezpieczenia zgodnego z ACA. (Vermont ma również mandat, ale nie jest poparty karą.)

Większość z tych stanów i tak nie zezwala na sprzedaż planów krótkoterminowych (jak omówiono poniżej). Jeśli mieszkasz w Dystrykcie Kolumbii, nadal możesz wybrać plan krótkoterminowy, ale będziesz musiał zapłacić karę, jeśli to zrobisz. Maksymalna kara to koszt średniej rocznej premii za plan na poziomie brązowym w Waszyngtonie, dlatego dla mieszkańców stolicy koszty planu krótkoterminowego i kara za jego wybór mogą sumować się do więcej niż koszt planu zgodnego z ACA.

6. Możliwe luki w zasięgu

Być może planujesz kupić krótkoterminowy plan, który obejmie cię tylko przez kilka miesięcy, podczas gdy przechodzisz trudny okres. Jak tylko Twój dochód wróci do normy, planujesz iść do marketplace kupić pełną, zgodną z ACA polisę zdrowotną.

Niestety, prawdopodobnie nie będziesz w stanie tego zrobić. W ramach ACA nie można kupić nowej polisy na rynku poza regularnym otwartym okresem rejestracji, chyba że miałeś „wydarzenie kwalifikacyjne”, takie jak posiadanie dziecka lub ślub.

Jeśli straciłeś ubezpieczenie zdrowotne-na przykład przez utratę pracy-liczy się to jako wydarzenie kwalifikacyjne, ale tylko wtedy, gdy utracony plan zapewniał Minimalne podstawowe ubezpieczenie. Plany krótkoterminowe nie spełniają tego standardu, więc wygaśnięcie ważności nie oznacza utraty zasięgu.

Ta zasada dotyczy tylko Polis, które kupujesz na rynku. Jeśli korzystasz z ubezpieczenia krótkoterminowego, aby przetrwać do momentu rozpoczęcia nowej pracy, możesz od razu zapisać się do planu opieki zdrowotnej w nowej pracy. Jeśli masz dostęp do planu w pracy, ale zamiast tego zdecydowałeś się na tańszy Plan krótkoterminowy, będziesz mógł zarejestrować się w planie pracodawcy, gdy tylko ten plan wygaśnie.

7. Nie Wszędzie Dostępne

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, Plan krótkoterminowy może nawet nie być opcją dla ciebie. Chociaż rząd federalny złagodził przepisy dotyczące ubezpieczeń krótkoterminowych, Stany nadal mogą ustalać własne limity, a kilka Stanów to zrobiło.

Według HealthInsurance.org, krótkoterminowe plany zdrowotne są niedostępne w Stanach 10: Kalifornia, Kolorado, Connecticut, Hawaje, Massachusetts, Nowy Jork, New Jersey, Rhode Island, Vermont i Waszyngton. Niektóre z tych państw zakazują planów krótkoterminowych wprost. Inni mają przepisy, które sprawiają, że oferowanie tych planów przez ubezpieczycieli jest nieatrakcyjne.

W innych państwach plany krótkoterminowe są legalne, ale istnieją ograniczenia w ich stosowaniu. Osiem stanów nie zezwala na korzystanie z planu krótkoterminowego przez więcej niż trzy kolejne miesiące, a dziewięć Stanów nie zezwala na to dłużej niż sześć miesięcy. Dodatkowe sześć stanów pozwala na ubezpieczenie krótkoterminowe na okres do roku, ale bez możliwości jego odnowienia.

Jak ubezpieczenia Krótkoterminowe wpływają na rynek

Krótkoterminowe plany zdrowotne nie tylko powodują problemy dla swoich abonentów; mogą również sprawić, że Opieka zdrowotna będzie droższa dla wszystkich innych. Oto jak:

  1. Kiedy tanie ubezpieczenia krótkoterminowe jest opcją, młodzi i zdrowi ludzie mogą wybrać te tanie plany zamiast kupować plany zgodne z ACA na rynku ubezpieczeń zdrowotnych.
  2. W rezultacie ubezpieczyciele Sprzedający plany na rynku obejmują starszą i bardziej chorą grupę ludzi, zwiększając ich koszty.
  3. Ubezpieczyciele przenoszą te zwiększone koszty na konsumentów, podnosząc swoje składki, dzięki czemu plany zgodne z ACA są droższe.
  4. Wraz ze wzrostem składek coraz więcej osób nie jest w stanie znaleźć taniego planu, więc rząd płaci więcej pieniędzy na dotacje.

Nowe przepisy dotyczące ubezpieczeń krótkoterminowych jeszcze pogorszą ten problem. Posiadanie planów krótkoterminowych dostępnych na rok lub dłużej zachęci młodych, zdrowych ludzi do polegania na tych planach przez dłuższy czas. Zniesienie indywidualnego mandatu sprawi, że plany te będą jeszcze tańsze poprzez zniesienie kary za poleganie na krótkoterminowym pokryciu kosztów.

Kiedy rząd opublikował nowe przepisy w Rejestrze Federalnym, szacuje się, że 600 000 nowych klientów zarejestruje się w planach krótkoterminowych w 2019 roku. Większość z nich to ludzie, którzy mieli plany zgodne z ACA.

Kilka grup pacjentów pozwanych do zablokowania ekspansji krótkoterminowego insurance, twierdząc, że był on bezpośrednio przeciwny pierwotnemu celowi ACA. Jednak sędzia Sądu Rejonowego podtrzymał ruch administracji w 2019 r., a Komisja Sądu Apelacyjnego podtrzymała go ponownie w 2020 r. Do tej pory administracja Biden nie wykonała żadnego ruchu, aby cofnąć zmianę zasad.

Nowe przepisy dotyczące planów krótkoterminowych nie tylko sprawią, że plany zgodne z ACA będą droższe; mogą również zwiększyć koszty opieki zdrowotnej w inny sposób. Wysokie odliczenia, które często mają te plany, zniechęcą ludzi do szukania opieki nad swoimi problemami, dopóki nie staną się nagłe, co sprawi, że będą droższe w leczeniu.

W miarę jak coraz więcej osób boryka się z wysokimi kosztami out-of-pocket, na które nie mogą sobie pozwolić, liczba bankructw medycznych może wzrosnąć, podnosząc koszty dla szpitali i innych świadczeniodawców opieki zdrowotnej. Dostawcy ci będą następnie przenosić te koszty na innych klientów poprzez wyższe opłaty.

Kiedy wybrać plan krótkoterminowy

Pomimo wszystkich problemów z krótkoterminowym ubezpieczeniem zdrowotnym, może być przydatne w niektórych sytuacjach. Plan krótkoterminowy może być wart rozważenia, jeśli:

1. Jesteś młody i zdrowy

Krótkoterminowe ubezpieczenie zdrowotne jest przydatne tylko wtedy, gdy jesteś w dobrym zdrowiu. Nie zapewnia pokrycia dla istniejących warunków i zapewnia bardzo mało pokrycia dla wszystkiego innego. Plany krótkoterminowe są również prawdopodobnie zbyt ryzykowne dla osób w średnim wieku lub starszych, ponieważ są one bardziej narażone na nowe problemy zdrowotne niż młodzi ludzie.

2. Jesteś między planami

Najlepszym powodem do zakupu krótkoterminowego ubezpieczenia zdrowotnego jest jego przeznaczenie: aby popłynąć w czasie tymczasowej przerwy między planami. Na przykład, jeśli straciłeś pracę, ale wiesz, że zaczynasz nową za kilka miesięcy, możesz użyć planu krótkoterminowego, aby przejść przez krótki okres pomiędzy.

3. Nie stać Cię na nic innego

Innym powodem do zakupu ubezpieczenia krótkoterminowego jest to, że po prostu nie można uzyskać niedrogiego planu w inny sposób. Na przykład plany te mogą pomóc ludziom, którzy utknęli w luce ubezpieczeniowej Medicaid, którzy są zbyt biedni, aby kwalifikować się do dotacji Obamacare, ale nie na tyle słabi, aby kwalifikować się do Medicaid w Stanach, które nie rozszerzyły programu.

Plany krótkoterminowe mogą być również przydatne dla osób dotkniętych usterką rodzinną, w ramach której niektórzy pracownicy mogą uzyskać niedrogą opiekę dla siebie, ale nie dla swoich rodzin. Plany te nie są zbyt pomocne, ponieważ zapewniają tak mały zasięg i mają tak wysokie koszty out-of-pocket, ale są lepsze niż nic.

Jeśli jednak istnieje jakikolwiek sposób, w jaki możesz sobie pozwolić na prawdziwy plan zdrowotny, zarówno w miejscu pracy, jak i na rynku ubezpieczeń zdrowotnych, jest to znacznie lepszy wybór. Z krótkoterminowym planem, możesz skończyć na haku za dziesiątki tysięcy dolarów w rachunkach medycznych, na które cię nie stać. Plan zgodny z ACA będzie kosztować więcej składek, ale da ci znacznie większą wartość ogólną.

Ostatnie Słowo

Kluczem do zrozumienia krótkoterminowych planów jest to, że nie są one takie same jak prawdziwe polisy ubezpieczeniowe. Zapewniają one pewną ochronę w nagłych wypadkach, ale nie można na nich liczyć na pokrycie kosztów podstawowej opieki medycznej.

Niestety, według CNBC, konsumenci nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. Czasami kupują plany bez czytania drobnym drukiem, tylko odkryć te plany zapewniają prawie żadnego pokrycia.

Nowe przepisy dotyczące krótkoterminowych planów zdrowotnych w pewnym stopniu rozwiązują ten problem. Wymagają od ubezpieczycieli, aby ujawnij, że plany nie są zgodne z ACA, nie muszą obejmować wszystkich podstawowych korzyści zdrowotnych i mogą mieć roczne lub dożywotnie limity. Jednak ludzie nadal mogą odrzucić to Ostrzeżenie, zakładając, że ponieważ są młodzi i zdrowi, nie muszą się martwić o zachorowanie.

Prawda jest taka, że prawie niemożliwe jest przewidzieć, jakie będą koszty opieki zdrowotnej. Dlatego w pierwszej kolejności potrzebujesz ubezpieczenia zdrowotnego-aby chronić Cię przed kosztami leczenia, których się nie spodziewałeś. Nie ma więc sensu kupować krótkoterminowego planu, który naprawdę cię nie ochroni.

Recykling zużytej elektroniki za gotówkę

Poprzedni wpis

Odsetki złożone – definicja i wzór do obliczenia

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły