Artykuły

Plusy i minusy kart kredytowych sklepów detalicznych

0
Plusy i minusy kart kredytowych sklepów detalicznych
Plusy i minusy kart kredytowych sklepów detalicznych

Kiedy chcesz dokonać dużego zakupu, może być kuszące, aby ubiegać się o kartę kredytową sklepu. Karty sklepowe mogą wydawać się szczególnie atrakcyjne, jeśli po zatwierdzeniu otrzymasz znaczną zniżkę przy kasie.

Ale zanim podpiszesz przerywaną linię, powinieneś zrozumieć, w jaki sposób komercyjne Karty kredytowe mogą wpłynąć na twój wynik kredytowy i budżet oraz jak różnią się od swoich bardziej ogólnych odpowiedników.

W zależności od sytuacji i tego, do czego zamierzasz go używać, posiadanie karty kredytowej w sklepie wiąże się z wieloma zaletami i wadami.

Zalety kart kredytowych sklepów detalicznych

Karty kredytowe w sklepach detalicznych niekoniecznie są dobre lub złe. Po prostu pasują do niektórych kredytobiorców lepiej niż inni. Karty kredytowe w sklepach detalicznych zazwyczaj mają następujące zalety:

1. Łatwiejsze Zatwierdzanie

Ogólnie rzecz biorąc, karty kredytowe w sklepach detalicznych są łatwiejsze do uzyskania niż zwykłe karty kredytowe. Dzieje się tak dlatego, że mają mniejszą elastyczność. Na przykład wystawcy kart kredytowych sklepu mają tendencję do:

  • Nalicz wyższe roczne stopy procentowe (APRs)
  • Oferuj niskie limity kredytowe
  • Ogranicz użycie do jednego sklepu lub grupy sklepów

Ze względu na te ograniczenia, detaliczne Karty kredytowe często pochodzą z bardziej łagodny proces zatwierdzania, który jest pomocny dla każdego, kto ma ograniczoną historię kredytową lub z mniej niż doskonały wynik kredytowy.

2. Pomagają w naprawie i budowaniu kredytów

Ponieważ Karty kredytowe w sklepie są łatwiejsze do zdobycia, a większość zgłasza się do biur kredytowych, mogą pomóc zbudować historię kredytową i naprawić wynik kredytowy.

Karta kredytowa sklepu może być przydatna, jeśli:

  • Masz niewiele lub nie masz istniejącej historii kredytowej
  • Chcesz odbudować słaby kredyt
  • Chcesz zwiększyć swoją zdolność kredytową
  • Potrzebujesz większej różnorodności kredytowej

3. Nagrody Specyficzne Dla Sklepu

Karty kredytowe domów towarowych zazwyczaj są dostarczane z nagrodami specyficznymi dla sklepu. Na przykład, Redcard Target zapewni Ci 5% zniżki na zakupy docelowe dokonane online i w sklepie. Mastercard nagrody Walmart oferuje takie same nagrody dla kupujących Walmart.

Jeśli często robisz zakupy w danym sklepie, możesz uzyskać więcej korzyści za pomocą karty sklepowej niż karta debetowa lub Tradycyjna karta kredytowa rewards.

To samo dzieje się, gdy planujesz dokonać jednego dużego zakupu w sklepie. Jeśli Bonus rejestracyjny lub program nagród przewyższa wszelkie koszty związane z nową kartą, możesz zaoszczędzić dużo.

4. Większość Nie Ma Opłat Rocznych

Kolejną zaletą kart kredytowych w sklepach detalicznych jest to, że wiele z nich nie pobiera opłaty rocznej. Jeśli planujesz spłacić zakup przed naliczeniem odsetek, a otrzymasz zniżkę lub nagrodę za rejestrację, jeszcze bardziej zwiększy to Twoje korzyści.

Oznacza to, że utrzymanie karty kredytowej sklepu w stanie gotowości zwykle nie wiąże się z żadnymi kosztami, nawet jeśli używasz jej tylko sporadycznie, o ile spłacisz saldo.

5. Plany Nieoprocentowane

Wiele kart kredytowych domów towarowych oferuje nieoprocentowane finansowanie posiadaczom kart przez określony czas. Na przykład niektóre z nich mogą oferować nieoprocentowane finansowanie przez pierwsze 12 miesięcy lub nieoprocentowany plan płatności oparty na minimalnej miesięcznej płatności w okresie dwóch lat.

Jest to pomocne, jeśli masz ograniczony budżet i musisz trzymać się określonego limitu wydatków każdego miesiąca, w przeciwieństwie do dokonywania dużych zakupów w całości na raz. Jednakże, jeśli posiadasz równowagę powyżej okresu karencji lub yojeśli dokonasz opóźnionej płatności, możesz spotkać się z bardzo wysokimi stopami procentowymi.

Jeśli wiesz, że możesz spłacić saldo przed zakończeniem okresu bez odsetek, karta kredytowa sklepu może być dla Ciebie świetną opcją. Jest to przydatna funkcja, jeśli musisz dokonać zakupu, który nie może się doczekać i nie masz funduszu awaryjnego.

6. Różnorodność Kredytowa

Jeśli próbujesz zbudować lub naprawić swój kredyt, być może już wiesz, że banki i inni kredytodawcy lubią widzieć różnorodność kredytową lub różne rodzaje pożyczek. Może to być w formie kredytu hipotecznego, kredytu samochodowego, kredytu osobistego, tradycyjnej karty kredytowej i karty kredytowej sklepu.

Posiadanie więcej niż jednego rodzaju kredytu w raporcie pomaga pokazać potencjalnym kredytodawcom, że jesteś odpowiedzialny, jeśli chodzi o finanse osobiste. I to pokazuje, że można obsługiwać różne rodzaje pożyczek – nie tylko zadłużenia karty kredytowej.

Posiadanie karty kredytowej w Sklepie jest jednym ze sposobów na zwiększenie różnorodności kredytowej, ponieważ nieco różni się od zwykłej karty kredytowej.

Wady kart kredytowych sklepów detalicznych

Pomimo ich zalet, Karty kredytowe w domach towarowych nie są dla wszystkich. Większość z nich ma następujące wady:

1. Wysokie i odroczone stopy procentowe

Nie jest tajemnicą, że detaliczne Karty kredytowe mają wyższe Apr niż zwykłe karty kredytowe.

Według Rezerwy Federalnej w 2021 r. średnia stopa procentowa dla ogólnej karty kredytowej wynosiła 15,91%. Porównaj to ze stopami procentowymi niektórych z najpopularniejszych detalicznych kart kredytowych, a zobaczysz dużą różnicę:

  • Amazon nagradza kartę Visa Signature Card: 14,24% do 25,99%
  • Costco Anywhere Visa: 19,75%
  • Cel REDCard: 22.90%

Niektórzy detaliści pobierają jeszcze więcej, osiągając stopy procentowe Powyżej 35%.

Jeśli nie spłacisz karty kredytowej przed naliczeniem odsetek, jest to znaczna kwota do zapłaty poza tym, co już jesteś winien.

Większość detalicznych kart kredytowych również odroczyć odsetki, co oznacza, że będą oferować okres karencji, w którym można spłacić kredyt bez kary. Ale jeśli nie spłacisz długu przed terminem płatności, istnieje szansa, że opłaty odsetkowe mogą być cofnięte do początku pożyczki.

Może to skutkować setkami dolarów wartych odsetek w zależności od początkowego kosztu zakupu.

Nie ubiegaj się o kartę kredytową sklepu, chyba że masz pewność, że możesz spłacić saldo w pełni na czas.

2. Niskie Minimalne Płatności

Kredytodawcy kart kredytowych w sklepie zarabiają na odsetkach, które Ci pobierają. Jeśli nie spłacisz salda w okresie karencji, zamienia się on w kredyt odnawialny, co oznacza, że będzie on nadal naliczać odsetki, dopóki nie zostanie w pełni zapłacony.

Z tego powodu Karty kredytowe sklep zazwyczaj pochodzą z niskich minimalnych płatności, które wydłużają długość kredytu i skutkować dodatkowymi opłatami odsetkowymi.

Jeśli otrzymasz kartę kredytową sklepu, nie spłacaj minimalnej płatności co miesiąc. Umieść w nim jak najwięcej, aby zmniejszyć opłaty odsetkowe i wcześniej wyczyścić saldo karty.

3. Mniej Nagród

Nagrody karty kredytowe od głównych emitentów, takich jak American Express lub Chase, są dostarczane z różnymi nagrodami, od zwrotu gotówki po punkty podróży, w zależności od otrzymanej karty.

Karty kredytowe w sklepach detalicznych nie są jednak często dostarczane z szeroką gamą korzyści. Większość z nich dotyczy sklepu powiązanego z kartą kredytową id nie mogą być używane nigdzie indziej.

Na przykład wiele detalicznych kart kredytowych oferuje Punkty rewards, ale można je gromadzić i wykorzystywać tylko w przypadku zakupów dokonanych w danym sklepie. W większości przypadków nie można ich używać do przelewów salda, miesięcznych usług subskrypcyjnych ani do płacenia rachunków.

4. Ograniczona Wartość Długoterminowa

Ponieważ wiele kart kredytowych sklepowych jest używanych do dokonania jednego zakupu, oferują one niewielką wartość długoterminową.

Podczas oceny raportu kredytowego, większość banków i kredytodawców jak zobaczyć, że masz udowodnioną historię z kart kredytowych i pożyczek. Niestety, jeśli używasz karty kredytowej sklepu tylko raz, nie daje to wiele pod względem historii kredytowej.

To samo odnosi się do wielu korzyści detalicznych kart kredytowych emitentów oferują, takie jak zniżki na pierwszym zakupie lub 0% APR przez pierwsze sześć miesięcy. Po zużyciu jakichkolwiek ograniczonych korzyści lub promocji oferowanych przez kartę, zwykle nie ma sensu używać jej do przyszłych zakupów.

5. Łatwo przepłacać

Kiedy wchodzisz do sklepu z gotówką w ręku i listą zakupów, wiesz, że nie możesz wydać ponad swój budżet. Ale kiedy masz kartę kredytową w sklepie detalicznym, masz do dyspozycji więcej pieniędzy. I może nawet przyjść z nagrodami.

Może to zachęcić Cię do nadmiernych wydatków, dając Ci dodatkową siłę nabywczą.

Na przykład, jeśli sklep oferuje zwrot gotówki tylko po określonym limicie wydatków, możesz być skłonny do dokonywania większych, niepotrzebnych zakupów tylko po to, aby osiągnąć ten próg. Ale to tylko zwiększy twój dług i utrudni spłatę salda przed naliczeniem odsetek.

6. Niskie Limity Kredytowe

Ze względu na zwiększone ryzyko detalicznych kart kredytowych firm podjąć z oferując łatwiejsze zatwierdzenie, mają tendencję do zapewnienia niższe limity kredytowe niż zwykłe karty kredytowe. Karty te mogą ograniczać kwotę, którą możesz obciążyć je poniżej ceny dużego zakupu.

Oznacza to, że nadal być może będziesz musiał pokryć resztę dużego zakupu gotówką lub inną kartą kredytową. Zanim będziesz mógł dokonać dodatkowych zakupów, musisz spłacić swoje saldo, co może mieć wpływ na to, czy osiągniesz próg nagród, czy nie.

Jeśli nie masz dodatkowej gotówki lub kredytu, którego potrzebujesz, aby pokryć cały zakup, możesz nie być w stanie dokonać dużego zakupu za pomocą samej karty kredytowej sklepu o niskim limicie.

7. Wpływ Na Wynik Kredytowy

Karty kredytowe w sklepie detalicznym wpływają na twój kredyt tak samo jak każda inna karta kredytowa. Po złożeniu wniosku, nie będzie trudne zapytanie na Raport kredytowy. A jeśli złożysz wniosek o wielokrotne Karty kredytowe w sklepie jednocześnie, znacząco wpłynie to na twój wynik kredytowy.

Przed złożeniem wniosku o nową kartę kredytową, przegląd jego korzyści i korzyści, jak również jego ograniczenia, aby upewnić się, że warto mieć na raporcie kredytowym, nawet jeśli wniosek jest odrzucony.

Ostatnie Słowo

Karty kredytowe w sklepach detalicznych nie są dla każdego, ale są dobrze dostosowane do pewnych sytuacji. Jeśli skorzystasz z znacznych oszczędności lub będziesz musiał zbudować lub naprawić swój kredyt, mogą być świetną opcją dla ciebie — o ile wiesz, że możesz spłacić saldo przed wszelkimi opłatami odsetkowymi.

Przed złożeniem wniosku o komercyjną kartę kredytową zastanów się, do czego chcesz ją wykorzystać. Rozejrzyj się i poznaj swoje opcje, aby upewnić się, że znajdziesz najlepszą kartę kredytową dla swojej sytuacji, dzięki czemu zmaksymalizujesz swoje nagrody zamiast nosić cześćGH-oprocentowanie karty kredytowej.

Jak inwestować w zapasy zszywek konsumenckich

Poprzedni wpis

Jak obliczyć podatek od nieruchomości na nieruchomości

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły