Artykuły

Metoda snowflaking – jak wykorzystać tę technikę do spłaty długu

0
Metoda snowflaking - jak wykorzystać tę technikę do spłaty długu

Zadłużenie nie tylko wpływa na twoją wolność finansową, ale także obniża jakość Twojego życia. Dla ludzi i rodzin, które mają niewiele lub nie mają pieniędzy na koniec okresu płacenia, sytuacja zadłużenia może być beznadziejna. Ledwo dokonujesz minimalnych płatności, co oznacza, że po prostu drapiesz zasady, a większość tego, co płacisz, idzie na odsetki. Nie widać końca.

Wpisz snowflaking: plan spłaty zadłużenia za pomocą dodatkowych pieniędzy znalezionych tu i ówdzie, aby dokonać dodatkowych płatności. Nazywa się to płatkami śniegu, ponieważ gromadzisz małe pojedyncze kawałki, aby zrobić dużą różnicę. Każdy płatek śniegu jest znikomy, praktycznie nieważki, ale wystarczająco dużo z nich razem tworzą lawinę, która zmienia kształt góry.

Przyjrzyjmy się, jak wykorzystać proces płatka śniegu długu, aby spłacić dług, Jak pokonać najczęstszą przeszkodę w jego działaniu i co zrobić, gdy spakujesz wystarczająco dużo płatków śniegu, aby stworzyć dobrą Śnieżkę, którą możesz rzucić na swoje finanse.

Metoda płatka śniegu w szczegółach

Korzystanie z długu snowflake, można znaleźć małe ilości pieniędzy, aby umieścić na swój dług. Każdy indywidualny wkład ma niewielką różnicę, ale dzięki skupieniu i dyscyplinie mogą one dodać znaczną kwotę do końca każdego miesiąca.

Istnieją dwa sposoby, aby znaleźć i zgromadzić te małe płatki śniegu gotówki. Pierwszym jest znalezienie technik dla małych oszczędności na małe sposoby, takie jak:

 • Zbieraj luźne drobne na koniec każdego dnia
 • Wyhoduj Ogród, aby obniżyć rachunki za Artykuły spożywcze
 • Jedzcie na mieście rzadko, a pijcie, kiedy to robicie
 • Znajdź małe codzienne wydatki i ogranicz je do każdego innego dnia
 • Dokonaj drobnych zmian, aby obniżyć rachunki za media
 • Kiedy idziesz na zakupy, zawsze umieść jeden przedmiot z powrotem w kasie
 • Anuluj subskrypcje, których nie używasz, i obniż subskrypcje, z których korzystasz
 • Wrzuć znalezione i zapomniane pieniądze do słoika na drobne
 • Kupuj generyczne i przechowuj marki, kiedy możesz
 • Pakuj lunch, gdy idziesz do pracy
 • Zapytaj o zniżki w kasie
 • Renegocjuj stawki z ubezpieczeniem i innymi dostawcami usług
 • Korzystaj z biblioteki zamiast kupować książki, muzykę i filmy
 • Korzystaj z kuponów i aplikacji cash-back

Innym sposobem jest zarabianie dodatkowych pieniędzy z dowolnej liczby źródeł, takich jak:

Jak widać, istnieją dziesiątki sposobów, aby wstrzyknąć dodatkowe pieniądze na spłatę długu do budżetu z obu stron równań przepływów pieniężnych. To, jak oszczędzasz lub zarabiasz małe pieniądze, nie ma znaczenia.

Większość ludzi, którzy z powodzeniem stosują Płatek śniegu długu, robi to za pomocą dziesiątek metod z obu kategorii.

Ważne jest to, że po zebraniu pieniędzy idzie do salda karty kredytowej i innych długów. Nie kończy się to wydaniem na pizzę, czy fantazyjną latte, ani utknięciem na koncie na następne wakacje. Te luksusy przychodzą później, kiedy masz swój dług pod kontrolą.

Jak sprawić, by metoda Płatka Śniegu działała

Największą przeszkodą stojącą przed większością ludzi, gdy podejmują się metody płatka śniegu długu, jest to, że niewielkie kwoty pieniędzy wydają się być wydawane. Pomyśl o tym, jak ostatnio miałeś banknot 20 dolarów w portfelu. Prawdopodobnie utknął tam na jakiś czas, ale w chwili, gdy go złamałeś, te pięciodolarowe Banknoty zniknęły niemal natychmiast.

Tak jest z metodą płatków śniegu. Znajdziesz dodatkowe $5 tu i tam, ale potem wydasz je na inny zakup, zanim zrobi to droga do twojego wierzyciela. Na szczęście eksperci zidentyfikowali kilka dobrych metod ukierunkowania tych mikropłatności we właściwym kierunku. Oto kilka z najlepszych.

1. Załóż konto w banku oszczędnościowym

Utwórz jedno konto wyłącznie dla swoich pieniędzy Płatek śniegu długu. Umieść tam swoje dodatkowe pieniądze tak szybko, jak to możliwe. Wpłacenie gotówki na konto oszczędnościowe uniemożliwia jej wydanie. Oddzielenie konta od innych środków oznacza jego wydatki na długi.

Upewnij się, że konto jest bezpłatne, co jest wystarczająco powszechne w większości nowoczesnych banków. Usprawnij również płatności długów, dzięki czemu możesz płacić bezpośrednio z tego konta, jeśli to możliwe. Jeśli nie, Ustaw raz lub dwa razy w miesiącu czas, aby przelać pieniądze zapisane na konto czekowe, a następnie dokonać płatności podczas tej samej sesji.

2. Zjedz słoik z płatkami śniegu

Wybierz wazon, Słoik Mason lub podobne miejsce, aby umieścić resztę na koniec każdego dnia. Powinien udać się w wygodne miejsce, takie jak stolik nocny lub gdziekolwiek włożysz klucze po przybyciu do domu. Luźne drobne, a nawet Banknoty dolarowe, wchodzą tam automatycznie każdego dnia, podobnie jak każda zaoszczędzona gotówka, świadomie decydując się nie kupować czegoś, aby zaoszczędzić pieniądze.

Ustal jedną twardą i szybką zasadę: pieniądze, które trafiają do słoika płatków śniegu, wychodzą tylko wtedy, gdy zabierasz je do banku. Biegaj tak często, jak Musisz, aby uniknąć pokusy i spraw, aby bank był twoim pierwszym przystankiem w tym dniu. Nigdy nie udzielaj sobie zgody na zanurzenie się w tym Funduszu na inne wydatki. To jest sprzeczne z całym sensem płatka śniegu długu.

3. Zainstaluj aplikację Zaokrąglającą

Aplikacja zaokrąglająca, taka jak Chime lub żołędzie, łączy się z Twoim kontem oszczędnościowym. Za każdym razem, gdy dokonujesz zakupu za pomocą kart podłączonych do aplikacji, zaokrągla ona cenę do najbliższego dolara i wpłaca różnicę w oszczędnościach.

Na przykład, jeśli wydasz 27,99 USD na gaz, 4,27 USD na latte i 49,49 USD w sklepie spożywczym pewnego dnia, aplikacja zaokrągliłaby się do 30, 5 i 50 USD — wpłacając 1 centa, 73 centy i 51 centy na twoje oszczędności.

Niektóre z tych aplikacji nie wpłacają pieniędzy do banku, ale raczej wykorzystują zaokrąglone środki do założenia konta inwestycyjnego. Są też całkiem dobre, ale nie są odpowiednie dla Twoich potrzeb związanych z płataniem śniegu. Upewnij się, że wybrana aplikacja ma opcję Konta Oszczędnościowego. Należy również pamiętać, że wiele banków pozwoli Ci skonfigurować tę kartę debetową bez aplikacji innej firmy.

4. Miej kumpla od odpowiedzialności

Łatwiej jest oszukiwać, gdy działasz sam, niż gdy masz kogoś, kto zachęca cię do podążania ścieżką. Podobnie, łatwiej jest przejrzeć kilka dolarów lub centów z oszczędności, gdy nikt nie patrzy, ile wpłacisz na swoje konto oszczędnościowe w płatku śniegu lub słoiku śniegu.

Znajdź kumpla, który pomoże Ci w tych chwilach sprzęgła, aby utrzymać Cię na dobrej drodze do długoterminowych celów zadłużenia. W wielu rodzinach twój partner jest najlepszym kumplem od odpowiedzialności. Pracują nad tym samym planem, w tym samym miejscu i są w pobliżu.

Jeśli nie ma takiej opcji, porozmawiaj ze znajomym o ustalaniu odpowiedzialności między sobą. Im bardziej formalnie to zrobisz, tym lepiej odniesiesz sukces.

5. Zachowaj specjalną kieszeń

Przypisz kieszeń w spodniach, płaszczu lub torebce, która jest przeznaczona na zaoszczędzone pieniądze. Jeśli zaoszczędzisz pieniądze, włóż je tutaj. Na koniec każdego dnia włóż gotówkę do wyznaczonego słoika płatków śniegu.

Kiedy oszczędzasz pieniądze i płacisz dowcipH kartę, zapisz ile zaoszczędziłeś na paragonie, a następnie włóż ten paragon do kieszeni. Później przelej zaoszczędzone pieniądze na konto oszczędnościowe snowflake. Robi to co noc maksymalizuje szanse, że nie wydasz tych pieniędzy gdzie indziej, ale jeśli twój harmonogram na to nie pozwala, zachowaj gdzieś rachunek i przenieś pieniądze co najmniej raz w tygodniu.

6. Make It A Game

Ludzie robią trudne rzeczy lepiej, kontynuują je dłużej i czują się szczęśliwsi, gdy robią to w kontekście konkurencji.

Możesz konkurować ze sobą w porównaniu z ustawionymi benchmarkami-na przykład próbując codziennie oszczędzać więcej w ciągu tygodnia. Możesz konkurować ze swoim kolegą ds. odpowiedzialności, aby zobaczyć, kto oszczędza najwięcej pieniędzy, obniża rachunki najwięcej razy lub zarabia najwięcej dodatkowej gotówki w ustalonym okresie.

Podczas grywalizacji swoich wysiłków płatków śniegu, unikaj dwóch typowych pułapek. Po pierwsze, Resetuj swoje cele co tydzień. Łatwo jest chcieć oszczędzać lub zarabiać coraz więcej, ale ostatecznie staje się to nierozsądne. Koniec jednej gry i rozpocząć inną, aby pokonać, że. Po drugie, upewnij się, że jesteś dobrym zwycięzcą i łaskaw przegrany.

7. Zautomatyzuj, Co Możesz

Najprostszym sposobem na regularne oszczędzanie pieniędzy jest uczynienie go automatycznym i niewidocznym. Gdy zmniejszysz miesięczne wydatki o 50$, wprowadzając zmiany w rachunkach, nie polegaj na sobie, aby umieścić te 50 $W funduszu płatków śniegu. Zamiast tego skonfiguruj automatyczny przelew od czekania do oszczędności w dniu wypłaty, aby nigdy nie kusi cię, aby wydać te pieniądze na inne rzeczy.

Automatyzacja może również pomóc w dalszej redukcji wydatków. Tak długo, jak możesz upewnić się, że na koncie są pieniądze, autopay na rachunkach ochroni Cię przed opóźnionymi opłatami, odsetkami karnymi i podobnymi wydatkami związanymi z brakiem terminów płatności.

8. Wyznacz Cele

O wiele łatwiej jest utrzymać się na zadaniu w przypadku długoterminowego projektu, ustalając agresywne, ale osiągalne cele krótko-i średnioterminowe. Po miesiącu stosowania metody płatka śniegu będziesz miał dobry pomysł na to, ile możesz rozsądnie zarobić i zaoszczędzić na spłacaniu długu. Wykorzystaj te informacje, aby ustawić cele dzienne, tygodniowe i miesięczne, aby pomóc ci zachować motywację i być na dobrej drodze.

Punkty bonusowe za połączenie tego z grywalizacją swoich wysiłków płatków śniegu i wyznaczenie wzorców sukcesu. Pomaga również połączyć cele oszczędności dzień po dniu i cele dla rzeczywistych płatności zadłużenia, więc pozostać na przypadku na obu etapach tego procesu.

9. Splurge raz na jakiś czas

Diety mają swoje dni nie bez powodu. jeśli ukrywasz przed sobą rzeczy, które chcesz i lubisz, w końcu ulegniesz pokusie. Z cheat day, poddajesz się tej pokusie w sposób zorganizowany i ograniczony, który nie zrujnuje całej ciężkiej pracy, którą wykonałeś do tego momentu.

Konfiguracja cheat day dla Twojego długu snowflake również zwiększy Twoje szanse na sukces. Najlepszym sposobem na to jest ustalenie poziomów odniesienia oszczędności. Na przykład obiecaj sobie, że gdy zaoszczędzisz 100$, następne 30$, które zgromadzisz, trafi do zamawiania pizzy dla rodziny.

Gdy przyzwyczaisz się do odśnieżania swojej drogi z długu, przekonasz się, że jesteś w stanie przejść dłużej między splurges, wyznaczając coraz wyższe standardy.

Następny Krok

Gdy masz pieniądze zgromadzone na dokonanie płatności, możesz spłacać swój dług szybciej, jeśli jesteś strategiczny w sposobie płatności. Oto podstawy:

 1. Skonfiguruj swoje regularne Finanse, aby uzyskać minimalny montpłatności hly dla wszystkich Twoich kredytodawców
 2. Skoncentruj swoje skumulowane płatności płatków śniegu na jednym koncie, takim jak pojedyncza karta kredytowa lub pożyczka, maksymalizując kwotę spłaty salda
 3. Powtarzaj, aż konto zostanie w całości opłacone
 4. Przejdź na nowe konto, płacąc je płatkami śniegu plus minimalna płatność, która wcześniej była na pierwszym koncie

Aby najpierw wybrać konto, które spłacisz, metoda snowball zaleca podjęcie decyzji na jeden z dwóch sposobów.

Zacznij od najniższego salda (metoda Debt Snowball)

Metoda Debt Snowball sugeruje, że bierzesz wszystkie płatki śniegu i rzucasz je na konto dłużne z najmniejszym Saldem, aby szybko go wybić.

Na przykład, jeśli masz trzy karty kredytowe, kredyt samochodowy i kredyt studencki z sald $500, $1,750, $2,400, $3,000, i $5,500, najpierw wpłacisz dodatkowe środki na konto z saldem $500.

Zaletą tej metody jest to, że jest ona bardziej satysfakcjonująca. Zobaczysz, że saldo szybko maleje do zera i osiągniesz spłatę długu dla pierwszego konta tak szybko, jak to możliwe. Wtedy zobaczysz Śnieżkę w pełni, gdy dokonasz jeszcze większych płatności na następnym koncie.

Wadą tej metody jest to, że nie bierze pod uwagę stóp procentowych. Jeśli konto o najniższym saldzie nie jest również tym o najwyższym oprocentowaniu, wydasz więcej pieniędzy na dłuższą metę, stosując takie podejście.

Zacznij od najwyższego Oprocentowania (metoda lawiny zadłużenia)

Metoda lawiny zadłużenia sugeruje wpłacenie dodatkowych płatności na konto dłużne z najwyższą stopą procentową, którą jest zazwyczaj zadłużenie karty kredytowej.

Na przykład, jeśli powyższe pięć rachunków miało stopy procentowe w wysokości 17%, 12%, 8.5%, 5%, i 2,75%, wpłacasz dodatkowe płatności na konto z oprocentowaniem 17%, niezależnie od wielkości salda.

Zaletą tej metody jest to, że oszczędza najwięcej pieniędzy w dłuższej perspektywie. Spłacając wysoko oprocentowane konta, wydajesz mniej na odsetki w trakcie stania się wolnym od długów.

Wadą tej metody jest to, że wymaga więcej cierpliwości, zwłaszcza jeśli konto o najwyższej stawce ma większe saldo. Być może będziesz musiał poczekać dłużej, aby zobaczyć, że Twoje pierwsze konto zostało w pełni opłacone, co może utrudnić niektórym osobom trzymanie się planu.

Ostatnie Słowo

Ostatnie ostrzeżenie o tej metodzie. Niektóre karty kredytowe i pożyczki nakładają limit na liczbę płatności, które można na nich dokonać w danym miesiącu. Jest to obecnie mniej powszechne niż 10 lat temu, ale powinieneś sprawdzić umowę pożyczki, aby zobaczyć, jakie są warunki.

Jeśli Twoja umowa nie ma ograniczeń co do liczby płatności, możesz już iść. Jeśli tak, rozważ użycie jednej z metod odśnieżania, która gromadzi większą płatność na koncie oszczędnościowym, a następnie dokonuje tylko jednej lub dwóch większych płatności miesięcznie.

9 najlepszych akcji motoryzacyjnych do kupienia w 2021 roku

Poprzedni wpis

10 rzeczy, które zawsze powinieneś kupić używane

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły