Artykuły

Mniej Znane Zalety Kart Kredytowych

0
Od zespołu Mint: Mint może otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz na linki do ofert naszych partnerów Emitenta, które pojawiają się w tym artykule, w tym Chase. Nasi partnerzy nie popierają, nie recenzują ani nie zatwierdzają treści. Wszelkie linki do partnerów Mint zostały dodane po utworzeniu wpisu. Partnerzy Mint nie mieli wpływu na tworzenie, kierunek lub skupienie tego artykułu, chyba że wyraźnie zaznaczono inaczej.

Kiedy używane odpowiedzialnie, karta kredytowa może pomóc zbudować historię kredytową i zwiększyć swój wynik kredytowy. Ale te korzyści mogą być tylko wierzchołkiem góry lodowej.

Wiele kart kredytowych oferuje użytkownikom możliwość zdobycia nagród za wydanie określonej kwoty lub spełnienie innego zestawu kryteriów. Te korzyści mają zazwyczaj wartość pieniężną, np. punkty, które można wydać na określone produkty i usługi lub proste nagrody pieniężne.

W zależności od twoich zainteresowań, istnieje wiele niszowych przywilejów kart kredytowych, które mogą być interesujące. Oto kilka mniej znanych korzyści.

Korzyści Z Podróży

Ochrona Podróży

Korzyści z ochrony podróży obejmują anulowanie podróży i pomoc w podróży. Jeśli musisz odwołać podróż z powodu śmierci w rodzinie, poważnej choroby lub innego rodzaju nagłego wypadku, możesz anulować podróż i odzyskać pieniądze. Zakres anulowania podróży jest często ograniczony, więc upewnij się, że rozumiesz parametry.

Emergency travel assistance odnosi się do pomocy w kwestiach medycznych, prawnych i transportowych. Na przykład, jeśli złamiesz nogę podczas podróży za granicę, pomoc w podróży może pomóc w pokryciu kosztów leczenia.

Zwrot kosztów podróży

Karty travel rewards, takie jak Capital One Venture Card, zwrócą Ci koszty wstępnego sprawdzenia TSA lub wejścia globalnego. Przepustka do TSA PreCheck kosztuje $85 przez pięć lat, a Globalny wpis kosztuje $100 przez pięć lat.

Dostęp do jednego z tych programów pozwala na korzystanie ze specjalnej linii PreCheck na lotnisku, która jest zwykle krótsza i nie wymaga od pasażerów zdejmowania butów, pasów i kurtek ani wyjmowania płynów z torby. Musisz najpierw zapłacić za wstępne sprawdzenie lub globalne wejście kartą kredytową, a następnie zwrócić ją na swoje konto.

Niektóre podróżne Karty kredytowe zapewniają również dostęp do priorytetowych salonów z bezpłatnym jedzeniem, napojami i wygodnymi krzesłami.

Karty kredytowe, takie jak Citi AAdvantage Platinum Select i Delta Skymiles® Gold American Express Card, zapewniają również jeden bezpłatny bagaż rejestrowany, gdy używasz karty do rezerwacji lotu w uczestniczących liniach lotniczych. Opłaty za bagaż rejestrowany zwykle kosztują od 25 do 35 usd.

Pomoc drogowa

Wiele firm obsługujących karty kredytowe zapewnia pomoc drogową. Zasady różnią się w zależności od konkretnych warunków karty, ale większość obejmuje kilka zestaw usług rocznie, zwykle ograniczone do $50. Aby uzyskać dostęp do usługi pomocy drogowej, wyszukaj numer powiązany z kartą. Większość kart obejmuje tylko posiadacza karty, a nie sam samochód.

Zagubiony bagaż

Jeśli sprawdzisz bagaż, a linia lotnicza zgubi Twój bagaż, możesz otrzymać zapłatę za niedogodności – zakładając, że kupiłeś bilety za pomocą karty travel rewards.

Finansowe

Darmowe Oceny Kredytowe

Dostawcy kart kredytowych, takich jak Chase i Capital One regularnie aktualizować swój wynik kredytowy, czasami tak często, jak raz w tygodniu. Ale te firmy pokazują tylko swój VantageScore, co nie jest tym samym wynikiem, który widzą kredytodawcy.

Firmy kartowe, w tym American Express, Bank of America, Citi, Discover i Wells Fargo konkretnie oferują wyniki FICO, który jest modelem używanym przez ponad 90% kredytodawców.

0% APR Extension

Niektórzy dostawcy kart oferują 0% APR dla nowych posiadaczy kart. Promocje te zazwyczaj trwają od 12 do 24 miesięcy, w tym czasie możesz dokonać tylko minimalnej płatności bez płacenia odsetek. W niektórych przypadkach możesz zadzwonić do firmy obsługującej karty i poprosić o przedłużenie promocji. Zależy to od twojej zdolności kredytowej i polityki firmy obsługującej karty.

Żywność

Posiadacze kart z kartą Chase Sapphire Preferred lub Chase Sapphire Reserve otrzymują dostęp do GrubHub+ na okres jednego roku, co daje bezpłatną dostawę z wielu restauracji na platformie GrubHub. GrubHub + zwykle kosztuje 9,99 $miesięcznie.

Posiadacze tych kart mogą również uzyskać bezpłatne roczne członkostwo w dashpass, pierwszorzędnej usłudze DoorDash. Z DashPass pobierane są opłaty za dostawę 0 USD i obniżone opłaty za usługi. DashPass zwykle kosztuje $9.99 miesięcznie.

Rideshare

Posiadacze kart Chase Sapphire Reserve otrzymują bezpłatne roczne członkostwo w Lyft Pink, pierwszorzędnej usłudze Lyft. Jeśli użyjesz Chase Sapphire Reserve card, aby zapłacić za jazdę Lyft, otrzymasz 15% zniżki na każdą transakcję.

Zakupy

Jeśli zalogujesz się na portalu karty kredytowej, możesz zauważyć, że istnieją specjalne oferty zwrotu gotówki dla niektórych sprzedawców detalicznych. Zazwyczaj musisz ręcznie kliknąć te oferty, aby je aktywować.

Karty American Express zapewniają również bezpłatną subskrypcję ShopRunner, która zapewnia bezpłatną dwudniową wysyłkę i bezpłatne zwroty dla sprzedawców takich jak Saks Fifth Avenue, American Eagle i Under Armour.

Różne

Rozszerzona Gwarancja

Jeśli kupisz produkt objęty gwarancją, taki jak lodówka lub laptop, sprawdź, której karty kredytowej używasz. Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe oferują rozszerzoną gwarancję przy zakupie przedmiotu za pomocą karty. Dotyczy to tylko wtedy, gdy przedmiot jest już objęty gwarancją.

Większość dostawców kart przedłuży gwarancję o rok. Aby skorzystać z tego przywileju, zachowaj paragon i zapisz, której karty kredytowej użyłeś. Zeskanuj Paragon i politykę gwarancyjną i przechowuj te dokumenty w systemie przechowywania w chmurze.

Możesz również wysłać sobie e-mail z tymi dokumentami i tematem jak ” laptop extended warranty.”W ten sposób będziesz mógł łatwo znaleźć informacje i złożyć wniosek, jeśli coś pójdzie nie tak.

Ekskluzywny Dostęp

Niektóre karty kredytowe pozwalają na zakup biletów na koncerty, Wydarzenia sportowe i nie tylko, zanim zostaną one udostępnione publiczności. Posiadacze kart American Express mogą otrzymać przedsprzedaż biletów na pokazy na Broadwayu, mecze NBA i koncerty w Las Vegas.

Możesz zalogować się do swojego profilu karty, aby zobaczyć, do jakich wydarzeń masz dostęp. Ponadto, jeśli widzisz lokalny koncert lub wydarzenie w Twojej okolicy, sprawdź, czy robią przedsprzedaż. Są one często powiązane z konkretnymi firmami obsługującymi karty.

Jak uzyskać dostęp do przywilejów karty kredytowej

Jeśli masz kartę kredytową, Zaloguj się na swoje konto i zobacz, jakie ukryte korzyści nie zostały zbadane. Kliknij sekcję „korzyści” lub „nagrody” i przewiń różne linki, aby zobaczyć, jakie opcje są dostępne.

Możesz również wygooglować kartę i zobaczyć, jakie korzyści są wymienione w różnych artykułach i forach. Skontaktuj się z Działem obsługi klienta, jeśli nie wiesz, jak uzyskać dostęp do karty benefit.

Czy warto płacić roczną opłatę za Karty?

Niektóre z przywilejów karty wymienionych above są dostępne tylko z kartami kredytowymi premier, które pobierają roczną opłatę, takimi jak Chase Sapphire Reserve (450 USD), Capital One Venture card (95 USD) lub Chase Sapphire Preferred (95 USD).

Zanim zapiszesz się na jedną z tych kart, zastanów się, jak często będziesz korzystać z korzyści i czy są one warte rocznej opłaty. Niektóre karty zrzekają się opłaty rocznej dla nowych klientów na okres jednego roku, co pozwala na przetestowanie karty i podjęcie decyzji, czy ci się podoba.

Od zespołu Mint: Mint może otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz na linki do ofert naszych partnerów Emitenta, które pojawiają się w tym artykule, w tym Chase. Nasi partnerzy nie popierają, nie recenzują ani nie zatwierdzają treści. Wszelkie linki do partnerów Mint zostały dodane po utworzeniu wpisu. Partnerzy Mint nie mieli wpływu na tworzenie, kierunek lub skupienie tego artykułu, chyba że wyraźnie zaznaczono inaczej. Warunki mają zastosowanie do świadczeń i ofert American Express. Odwiedź americanexpress.com aby dowiedzieć się więcej

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Co To jest alternatywny podatek minimalny (AMT) i kto musi go zapłacić?

Poprzedni wpis

Jak zrównoważyć książeczkę czekową

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły