Artykuły

Jazda starym autem, czy czas na zakup nowego?

0
Jazda starym autem, czy czas na zakup nowego?
Jazda starym autem, czy czas na zakup nowego?

Jest popołudnie w dzień powszedni, a ty znowu zostawiasz samochód u mechanika. Ostatnio wydaje się, że spędza w sklepie dużo więcej czasu niż kiedyś. Patrząc wstecz na wszystkie pieniądze, które wydałeś na naprawy samochodów w tym roku, zastanawiasz się, czy zakup nowego samochodu ma sens.

Po tym wszystkim, nie chcesz czekać, aż będzie wystarczająco zgrzybiały, aby się zepsuć i zostawić cię na lodzie. I byłoby miło uaktualnić do samochodu z pewnymi funkcjami, których twój nie ma.

Ale z drugiej strony wiesz, że nowe samochody-a nawet późne modele samochodów używanych – są drogie. Kosztują więcej, aby ubezpieczyć. Skąd wiesz, czy to jest warte swojej ceny?

Prowadzić Stary samochód lub kupić nowy – najważniejsze kwestie

Planujesz wydać na swój samochód nie więcej niż 15% miesięcznego wynagrodzenia. Obejmuje to sam pojazd i wszystkie wydatki: Gaz, Konserwację i ubezpieczenie. Odpowiedni samochód dla ciebie powinien pozostać w ramach tego budżetu, spełniając wszystkie twoje potrzeby, z których najważniejsze jest dotarcie tam, gdzie musisz iść.

Każdy działający samochód, nowy lub stary, może to zrobić. Ale pod prawie każdym innym względem-w tym kosztem, wygodą, bezpieczeństwem, funkcjami i wyglądem — są zupełnie innymi stworzeniami.

Aby zdecydować między tymi dwoma, musisz porównać wszystkie te czynniki i rozważyć, ile mają znaczenia.

Płatności Za Samochód

Pod względem ceny zakupu samochody kosztują na dwa sposoby. Po pierwsze, jest zaliczka z góry, która pochodzi z twoich oszczędności. Po drugie, są miesięczne raty kredytu, które pochodzą z Twojego budżetu.

Te dwa koszty są ze sobą powiązane. Im więcej płacisz z góry, tym niższe będą Twoje miesięczne płatności. Kalkulatory kredytu samochodowego mogą pomóc ci grać z liczbami i dowiedzieć się, jak osiągnąć najlepszą równowagę między tymi dwoma.

Płatności Za Nowe Samochody

Niezależnie od tego, czy kupujesz, czy wynajmujesz, nowe samochody są wypłacane miesięcznie w wysokości kilkuset dolarów.

Jeśli kupujesz samochód, to co płacisz zależy od czynników, takich jak samochód, który wybierzesz, okres kredytowania i stopa procentowa. Możesz dowiedzieć się oczekiwanej miesięcznej płatności z auto kredyt kalkulator jak ten w Carvana.

Prosi o podstawowe informacje, takie jak koszt, długość kredytu, przewidywana zaliczka i wartość transakcji. Wykorzystuje również swoją zdolność kredytową oszacować stopę procentową jesteś prawdopodobne, aby zapłacić.

Jeśli planujesz wynająć samochód, Miesięczna płatność zależy od różnych czynników. Obejmują one model samochodu, okres leasingu i liczbę mil, które przejeżdżasz pojazdem każdego roku. Możesz użyć kalkulatora leasingu samochodu, takiego jak Edmunds, aby oszacować miesięczną opłatę leasingową za konkretny pojazd, który Cię interesuje.

Płatności Za Starsze Samochody

W pełni opłacony starszy samochód nie ma miesięcznych płatności. Utrzymanie go oznacza, że możesz wyzerować ten wydatek w swoim miesięcznym budżecie.

Ale możesz przelać pieniądze, które wydałbyś na płatności za samochód, na konto oszczędnościowe przeznaczone na następny zakup pojazdu. Nawet jeśli robisz to tylko przez kilka lat, zaoszczędzone pieniądze mogą pozwolić ci na większą zaliczkę i pożyczać mniej następnym razem.

Jeszcze lepiej, jeśli można utrzymać stary samochód działa wystarczająco długo, można kupić następny samochód za gotówkę i uniknąć kredytu całkowicie. To jak spłacanie kredytu samochodowego z góry-tyle, że jeszcze szybciej, bo zamiast go spłacać, zarabiasz odsetki.

Koszty Utrzymania

Każdy pojazd wymaga regularnej konserwacji, takiej jak wymiana oleju i rotacja opon. Plus, samochody wymagają naprawy po wypadku lub wymiany zużytych części. Według analizy AAA, Konserwacja i naprawy mogą stanowić od 10% do 16% całkowitego kosztu posiadania pojazdu.

Ale utrzymanie samochodu ma koszt w czasie i kłopotów zbyt. Trzeba poświęcić czas biorąc samochód do iz warsztatu, i trzeba dostać się bez niego, gdy jest tam, co może oznaczać brak pracy i wynajem samochodu.

Koszty Utrzymania Nowego Samochodu

Nowe samochody wymagają jedynie minimalnej regularnej konserwacji. W ciągu pierwszych kilku lat samochód zwykle wymaga niewiele pracy poza planową wymianą oleju i rotacją opon.

Ponadto prawie wszystkie nowe samochody są objęte gwarancją na pokrycie kosztów naprawy wszystkiego, co ulegnie nieoczekiwanej awarii w ciągu pierwszych trzech lat. W rezultacie koszty utrzymania nowego samochodu są minimalne.

Gdy skończy się gwarancja, zaczynają rosnąć, ale nie o wiele. Według analizy 2021 przeprowadzonej przez Consumer Reports, większość samochodów kosztuje tylko około 100 usd więcej rocznie, aby utrzymać się po pięciu latach niż po trzech latach. Dopiero po przekroczeniu pięcioletniego progu koszty napraw zaczynają znacząco rosnąć.

Koszty Utrzymania Starszych Samochodów

Ogólnie rzecz biorąc, starsze pojazdy wymagają większej konserwacji. Według raportów konsumenckich utrzymanie 5-letniego samochodu kosztuje średnio 205 USD rocznie i 430 USD rocznie za 10-letni samochód. Ponadto starsze samochody mogą spędzać więcej czasu w sklepie i poza drogą.

Ale te liczby są tylko średnie. Po pierwsze, niektóre marki i modele samochodów — zwłaszcza europejskie luksusowe marki, takie jak BMW i Mercedes-kosztują więcej niż inne.

A sposób, w jaki traktujesz swój samochód, robi różnicę. Im bardziej ostrożnie podchodzisz do regularnej konserwacji na czas, tym mniej prawdopodobne jest, że się zepsuje, gdy się starzeje.

Aby obliczyć koszty utrzymania obecnego samochodu, zsumuj wszystkie rachunki za naprawy za ostatni rok lub dwa. Następnie uśredniaj te koszty w ciągu 12 lub 24 miesięcy, aby zobaczyć, co płacisz miesięcznie.

Należy pamiętać, że tylko raz na kilka lat trzeba wykonać pewne duże, kosztowne naprawy. Więc jeśli masz jeden z tych zrobione niedawno, że może przekręcić średnią nieco wysoki.

Jeśli koszty utrzymania samochodu wydają się nieracjonalnie wysokie, wymiana samochodu nie jest jedynym sposobem na ich zmniejszenie. Jeśli masz umiejętności, możesz zaoszczędzić pieniądze, wykonując własne naprawy samochodów. Nawet bez umiejętności, istnieje kilka podstawowych zadań konserwacji samochodu, z którymi prawie każdy może sobie poradzić.

Tak czy inaczej, utrzymanie regularnej konserwacji i wczesne rozwiązywanie problemów również obniża koszty.

Ubezpieczenia I Opłaty

Istnieją pewne opłaty, które musisz zapłacić za każdy samochód, który posiadasz. Obejmują one ubezpieczenie, rejestrację i kontrole wymagane przez stan użytkownika.

Opłaty za inspekcję mogą być takie same bez względu na wiek samochodu. Jednak wiek twojego samochodu zdecydowanie wpływa na kwotę, którą płacisz za ubezpieczenie. A w niektórych stanach może to również zmienić koszt rejestracji samochodu.

Nowe Ubezpieczenie Samochodu

Nowe samochody zazwyczaj kosztują więcej ubezpieczenia niż starsze. Po pierwsze, jeśli nadal dokonujesz płatności, dostawca usług pożyczkowych wymaga pełnego pokrycia. Dodatkowo, wydają się być warte więcej, więc ich wymiana kosztuje więcej, jeśli zostaną one zniszczone w wypadku. Tak więc ubezpieczyciele pobierają wyższe stawki, aby je pokryć.

Ale jest kilka wyjątków. Na przykład, jeśli obecny samochód jest samochód luksusowy i jeden kupujesz, aby wymienić to jest samochód ekonomiczny, Nowy może mieć niższą wartość księgową niż stary. To sprawi, że ubezpieczenie będzie mniej kosztowne.

Ponadto nowe samochody są wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, które sprawiają, że awarie są mniej prawdopodobne i kosztowne. Jeśli twój obecny samochód jest tak stary, że brakuje mu krytycznych funkcji bezpieczeństwa, takich jak poduszki powietrzne i elektroniczna kontrola stabilności, nowszy samochód, który ma te funkcje, może być tańszy w ubezpieczeniu.

Aby uzyskać dokładniejsze oszacowanie kosztów ubezpieczenia nowego samochodu, użyj bezpłatnego narzędzia do wyceny ubezpieczenia, takiego jak Insurify. Wprowadź kilka informacji o sobie i pojeździe, który rozważasz, aby uzyskać wycenę, a następnie porównaj tę cenę z ceną, którą płacisz teraz.

Starsze Ubezpieczenie Samochodu

Im starszy jest twój samochód,tym mniej może być wart i tym mniej kosztuje ubezpieczenie. W pewnym momencie wartość pojazdu spada tak nisko, że koszt jego naprawy jest większy niż samochód jest wart. W tym momencie możesz zrezygnować z ubezpieczenia od kolizji i kompleksowego ubezpieczenia, jeszcze bardziej zmniejszając składki ubezpieczeniowe.

Z obliczeń firmy Insurance Zebra wynika, że koszt składek ubezpieczeniowych spada średnio o 3,4% w każdym roku starzenia się samochodu. Średnio 8-letni pojazd kosztuje 25% mniej niż nowy.

W niektórych stanach opłaty rejestracyjne są również niższe w przypadku starszych samochodów. Inne państwa dostosowują opłatę w oparciu o wartość pojazdu, która jest zazwyczaj niższa w przypadku starszego samochodu. Możesz sprawdzić stronę National Conference of State Legislatures, aby zobaczyć zasady obowiązujące w Twoim stanie.

W wielu przypadkach niższe składki ubezpieczeniowe i opłaty rejestracyjne związane ze starszym samochodem są więcej niż wystarczające, aby zrekompensować wyższe koszty konserwacji.

Koszty Paliwa

Innym znaczącym kosztem posiadania samochodu jest paliwo, które zależy od zużycia paliwa w pojeździe i od tego, ile jeździsz. Według AAA może to wynosić od 10% do 25% całkowitych kosztów.

Koszty Paliwa W Nowym Samochodzie

Średnio nowe samochody są bardziej oszczędne niż stare. Z raportu Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska za 2020 r. wynika, że średni przebieg gazu dla nowych pojazdów wzrósł z około 19 mpg w 2004 r.do prawie 25 mpg w 2019 r. Tak więc modernizacja do nowego samochodu może pomóc zaoszczędzić pieniądze na gazie.

Ale nowsze pojazdy nie zawsze są bardziej wydajne. Typ pojazdu ma jeszcze większe znaczenie niż jego wiek. Raport EPA zauważa, że sedany mają średnią wydajność prawie 31 mpg, podczas gdy pickupy średnio tylko 19 mpg. Nawet zupełnie nowy pickup może być mniej wydajny niż jakikolwiek sedan zbudowany po około 1980 roku.

Jeśli nowy samochód, który wybierzesz, jest w tej samej klasie wielkości co obecny, prawdopodobnie będzie bardziej wydajny. Redukcja do mniejszego pojazdu lub przejście na samochód hybrydowy lub elektryczny może zaoszczędzić jeszcze więcej.

Aby oszacować roczny koszt paliwa dla nowego samochodu, który rozważasz, skorzystaj z kalkulatora kosztów paliwa Departamentu Energii USA (Doe). Narzędzie jest bardziej dokładne, jeśli podasz lokalne ceny gazu zamiast średniej krajowej. Możesz sprawdzić cenę na lokalnej stacji benzynowej lub znaleźć średnią cenę dla swojego stanu na stronie cen gazu AAA.

Kalkulator Doe wyświetla oczekiwane roczne zużycie gazu lub oleju napędowego, a także energii elektrycznej, jeśli rozważasz samochód hybrydowy lub elektryczny. Może również oszacować całkowity koszt posiadania pojazdu w ciągu 15 lat.

Koszty Paliwa W Starszych Samochodach

Najlepszym sposobem, aby sprawdzić koszty paliwa dla obecnego samochodu jest look w rzeczywistej kwocie, którą wydasz na gaz w ciągu roku. Ponieważ wiele osób jeździło mniej niż zwykle w 2020 i 2021 roku z powodu pandemii, prawdopodobnie najbardziej sensowne jest sprawdzenie wydatków na gaz od 2019 roku.

Jeśli prześledzisz wydatki na domowy budżet, po prostu wróć i przyjrzyj się całkowitej kwocie, którą wydałeś na paliwo w tym roku. Jeśli nie posiadasz tych danych, możesz skorzystać z kalkulatora paliwa DOE, aby sprawdzić roczny koszt paliwa dla bieżącego pojazdu.

Narzędzie może również porównać całkowity koszt posiadania Twojego obecnego samochodu i nowego samochodu obok siebie. Ale porównuje koszt obu pojazdów w ciągu pierwszych 15 lat ich życia. A jeśli twój obecny samochód ma już 10 lat, nie zaczynasz od początku.

Na szczęście Kalkulator rozbija koszt na rok, aby uzyskać dokładniejsze porównanie. Więc wykorzystaj to, aby spojrzeć na kosztorys na następne pięć lat.

Na przykład, jeśli masz 10-letni samochód, weźmiesz łączny koszt na 15 lat i odjmiesz koszt na 10 lat. Następnie porównaj to z kosztami za pierwsze pięć lat nowego samochodu. To mówi, który samochód powinien być bardziej kosztowny do posiadania w ciągu najbliższych pięciu lat.

Względy Środowiskowe

Samochody, które zużywają więcej gazu, mają również wyższy ślad węglowy. Jednak dla osób dbających o środowisko nie jest to jedyny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Istnieją również zasoby i energia, które idą do produkcji nowego samochodu i odpadów wytwarzanych przez unieszkodliwianie starego.

Względy środowiskowe nowego samochodu

Istnieje kompromis między wyższą emisją spalin z rury wydechowej starego samochodu a kosztami ekologicznymi produkcji nowego samochodu. Ekolog Bill Schlesinger z Duke University oblicza, że próg rentowności zależy od tego, jak długo nowy pojazd pozostaje na drodze.

Jeśli przechowuje się go tylko przez pięć lat, musi być co najmniej o 20% bardziej paliwooszczędny, aby zrównoważyć koszty środowiskowe jego budowy. Jeśli trzymasz go przez 10 lat, musi być tylko o 10% wydajniejszy.

Względy środowiskowe związane z utrzymaniem starszego samochodu

Podstawowym kosztem ekologicznym utrzymania starszego samochodu na drodze jest jego wyższa emisja gazów cieplarnianych. Ogólnie rzecz biorąc, im niższe zużycie paliwa w pojeździe, tym wyższa emisja spalin. Kalkulator efektywności paliwowej DOE może pokazać szacunkową roczną emisję spalin dla Twojego obecnego samochodu.

Bezpieczeństwo

Kolejną potencjalną zaletą modernizacji do nowego samochodu są ulepszone funkcje bezpieczeństwa, które oferuje. Jest to szczególnie ważne w przypadku jazdy w niebezpiecznych warunkach, w których funkcje bezpieczeństwa mogą mieć duże znaczenie. Na przykład zaśnieżone, oblodzone, strome, skręcone i słabo utwardzone drogi zwiększają twoje szanse na wypadek.

W niektórych przypadkach lepsze funkcje bezpieczeństwa mogą zaoszczędzić pieniądze bezpośrednio. Na przykład mogą zapobiec awarii, która może skutkować poważnymi naprawami samochodów, wysokimi rachunkami medycznymi lub kosztownym procesem sądowym.

Ale nawet jeśli nie trzymają pieniędzy w kieszeni, funkcje bezpieczeństwa nadal zapewniają wartość. Chronią Ciebie i twoją rodzinę przed urazami, a za to warto zapłacić. Głównym pytaniem jest to, czy korzyści bezpieczeństwa uzasadniają koszty, które zależą od cech bezpieczeństwa twojego starego samochodu i warunków, w których jeździsz.

Bezpieczeństwo Nowego Samochodu

Nawet jeśli obecny samochód zawiera podstawowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak boczne poduszki powietrzne, nowy samochód może mieć bardziej zaawansowane. Na przykład, wszystkie pojazdy zbudowane od 2012 roku muszą mieć elektroniczne kontrola stabilności, która pomaga zapobiegać poślizgowi. A system fotelików dziecięcych zatrzaskowych do mocowania fotelika samochodowego jest standardem od 2002 roku.

Dodatkowo nowe samochody mogą mieć:

 • Forward collision warning, który ostrzega o zbliżającej się kolizji
 • Automatyczne hamowanie awaryjne, które powoduje zatrzymanie lub spowolnienie kolizji
 • Adaptacyjne reflektory, które obracają się wraz z samochodem, aby poprawić widoczność na zakrętach
 • Wykrywanie martwego punktu, które ostrzega cię, jeśli w martwym punkcie znajduje się pojazd
 • Wykrywanie opuszczenia pasa ruchu, które ostrzega cię, jeśli zaczniesz zjeżdżać z pasa ruchu w ruchu drogowym
 • Asystent utrzymania pasa, który dostosowuje samochód, aby utrzymać Cię na pasie
 • Adaptive cruise control, który utrzymuje odległość od pojazdu przed tobą
 • Kamery zapasowe, które pomagają zobaczyć, co jest za tobą, gdy idziesz do tyłu
 • Wyświetlacze Head-up, które wyświetlają informacje na przedniej szybie, dzięki czemu nie musisz spuszczać oczu z drogi, aby spojrzeć na tablicę przyrządów
 • Systemy przypominające o tylnym siedzeniu, które przypominają, aby nie zostawiać dzieci lub zwierząt domowych na tylnym siedzeniu po wyjściu z samochodu

Bezpieczeństwo Starszych Samochodów

Im starszy jest twój samochód, tym mniej funkcji bezpieczeństwa może mieć. Poduszki powietrzne nie istniały przed latami 80., a boczne Kurtyny powietrzne stały się powszechne dopiero w 1998 roku. Dalsze postępy od tego czasu obejmowały tylne kamery zapasowe w 2001 r., alerty o ślepych punktach w 2007 r., monitorowanie ciśnienia w oponach w 2008 r. i automatyczne hamowanie awaryjne w 2013 r.

Prowadzenie starszego samochodu, który nie posiada nowoczesnych funkcji bezpieczeństwa, może zwiększyć ryzyko zranienia lub śmierci w wypadku. Według National Highway Traffic Safety Administration wskaźnik śmiertelności dla samochodów osobowych w 1997 roku wynosił 17,81 na 100 000 zarejestrowanych pojazdów. Do 2017 roku liczba ta spadła do 10,05 na 100 000 pojazdów.

Ulepszone Funkcje Obsługi

Zabezpieczenia nie są jedynymi postępami, jakie pojawiły się w samochodach w ciągu ostatnich kilku lat. Inne nowe funkcje mogą poprawić wrażenia kierowców i pasażerów, zwiększając komfort, wygodę lub rozrywkę.

Nowe Funkcje Samochodu

Kupując nowy samochód, zyskujesz dostęp do szerokiej gamy nowoczesnych funkcji.

Wiele nowych samochodów może współpracować ze smartfonem, dając Ci dostęp do całej muzyki lub aplikacji nawigacyjnych bez użycia rąk. Niektórzy mogą nawet zdalnie odblokować lub uruchomić samochód za pomocą telefonu. Możesz również uzyskać bezprzewodowe ładowanie urządzeń i zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

Nowsze samochody mogą być również bardziej komfortowe dzięki funkcjom takim jak ergonomiczne lub podgrzewane fotele. Często istnieje więcej sposobów regulacji pozycji siedzenia i kierownicy. I są bardziej prawdopodobne, że mają funkcje takie jak bezkluczykowe wejście lub systemy ochrony przed kradzieżą.

Jednak nie wszystkie funkcje w nowych samochodach są faktycznie ulepszeniem. Na przykład, ekrany dotykowe wiele nowych pojazdów teraz zawierać w miejsce kontroli fizycznych są trudniejsze w użyciu bez odrywania wzroku od drogi.

Starsze Funkcje Samochodu

W starych samochodach często brakuje profitów. Pojazd zbudowany przed końcem lat 90. może nie mieć nawet odtwarzacza CD. Nowsze funkcje, takie jak strumieniowanie muzyki i systemy GPS, pojawiły się dopiero w 2000 roku. a funkcje takie jak podgrzewane fotele i Ochrona przed kradzieżą są rzadkie w starszych samochodach.

Jednak często jest to możliwe, aby dodać te dodatki do istniejącego samochodu za cenę. Na przykład możesz dodać:

Wszystkie te ulepszenia są znacząceo wiele tańsze niż wymiana całego samochodu, jeśli są one powodem, dla którego rozważasz modernizację.

Nawet jeśli istnieją inne powody, dla których chcesz nowy samochód, Oblicz koszt tych dodatków na rynku wtórnym w swoich obliczeniach. Następnie porównaj koszt z krótką listą nowych pojazdów z tymi samymi funkcjami.

Wygląd I Specyfikacje

Nowy samochód po prostu wygląda lepiej niż stare wiadro rdzy. Dla niektórych to nie jest zbyt duże zmartwienie. Chcą tylko samochodu, żeby ich wozić.

Ale dla innych wygląd samochodu jest częścią ich wizerunku – lub wizerunku ich firmy lub marki. To sprawia, że jest to zarówno problem finansowy, jak i estetyczny.

Nowy samochód może również przynieść praktyczne korzyści. Modernizacja pojazdu może umożliwić przewożenie większej liczby osób lub przewożenie cięższych ładunków. Wszystkie te względy mogą mieć wpływ na wyniki finansowe i jakość życia.

Nowy Wygląd I Specyfikacje Samochodu

W niektórych karierach, takich jak prawo i sprzedaż, ważne jest, aby projektować wizerunek sukcesu. Jazda klunkerem może sprawić, że ludzie pomyślą, że nie stać Cię na nowszy, bo nie jesteś zbyt dobry w swojej pracy. Tak więc jazda nowszym, ładniejszym pojazdem może zwiększyć Twoją wiarygodność.

W tej sytuacji nowy samochód może pomóc Ci zarobić więcej pieniędzy-być może wystarczy, aby zrównoważyć jego wyższą cenę. Ale to ma znaczenie tylko wtedy, gdy twój obecny samochód naprawdę jest kupą.

Nie tylko wygląd nowego pojazdu może wpłynąć na twoją karierę. Na przykład, jeśli Twoja praca polega na ciągnięciu rzeczy w ciężarówce, nowsza ciężarówka z większym łóżkiem lub cięższą ładownością może pozwolić ci przetransportować więcej w jednej podróży. Dzięki temu można podjąć większe zlecenia i zwiększyć swój potencjał zarobkowy.

W niektórych przypadkach nowy pojazd może zaoszczędzić pieniądze na użytek osobisty, a nie służbowy. Na przykład, jeśli masz dużą rodzinę, większy samochód może pozwolić wszystkim podróżować w jednym samochodzie na wycieczki rodzinne, a nie biorąc dwa pojazdy. To oszczędza pieniądze na benzynie.

Lub jeśli mieszkasz w kraju i regularnie podróżujesz do najbliższego miasta na zakupy, samochód z większą przestrzenią bagażnika oznacza, że możesz kupić więcej podczas każdej podróży, zmniejszając częstotliwość podróży.

Starszy Wygląd I Dane Techniczne Samochodu

Starszy samochód, który został starannie utrzymany wewnątrz i na zewnątrz, może wyglądać tak samo ładnie, jak nowy. A zadbany zabytkowy samochód, który jest wart dużo pieniędzy, może być plusem dla Twojego wizerunku.

Ponadto wygląd pojazdu nie ma znaczenia w każdym zawodzie. Jeśli jesteś nauczycielem lub elektrykiem, nikt nie zatrudnia cię dla Twojego wizerunku-lub Twojego samochodu. dlatego nie musisz się martwić, że utrzymanie starego samochodu powstrzyma cię w karierze.

A jeśli użyjesz własnego pojazdu do pewnych zadań, takich jak budowa, i tak zostanie pobity. O ile nie potrzebujesz więcej holowania lub ciężaru lub większego łóżka do pracy, nowy samochód, który chcesz zachować ładny wygląd, może być bardziej kłopotliwy niż jest wart.

Jest pewna korzyść z posiadania starszego samochodu o nieco żywym wyglądzie. To mniej stresujące. Nie musisz się martwić o każde małe zadrapanie lub zadrapanie na lakierze, gdy prawie nie pojawia się wśród wszystkich innych zużycia.

Podobnie, modernizacja do większego samochodu nie zawsze ma sens. Jeśli twoje dzieci wkrótce wyjadą same, Twój obecny samochód nie będzie długo zatłoczony. A zwiększenie pojemności bagażnika nie jest korzystne, jeśli rzadko nosisz więcej niż kilka toreb zakupy.

Werdykt: czy należy zatrzymać Stary samochód, czy kupić nowy?

Modernizacja do nowego samochodu ma sens, jeśli poprawia twoje życie na tyle, aby uzasadnić koszty. Zależy to od wielu czynników, w tym kosztów napraw, oszczędności paliwa, bezpieczeństwa i funkcji. A waga każdego z tych czynników zależy od osoby.

Powinieneś kupić nowy samochód, jeśli…

W dolarach, zakup nowego samochodu jest prawie zawsze droższy niż utrzymanie starego. Ale pieniądze nie są jedynym czynnikiem do rozważenia. Dla niektórych osób poprawa wydajności, bezpieczeństwa i wyglądu nowego samochodu może przewyższać koszty.

Warto kupić nowy samochód, jeśli:

 • Stać Cię Na To. Twoje finanse powinny być pierwszym czynnikiem. Nowy samochód jest dobrym wyborem, jeśli masz pieniądze na zaliczkę, a miesięczne koszty — w tym płatności, ubezpieczenie i paliwo — nie przekroczą 15% miesięcznego budżetu.
 • Nienawidzisz Starego. Jeśli twój stary samochód naprawdę czyni cię nieszczęśliwym, nadszedł czas, aby się go pozbyć. Zakładając, że możesz sobie pozwolić na wymianę, nie ma sensu posiadania samochodu, którego obawiasz się na myśl o jeździe, ponieważ jest tak zawodny, brzydki lub niewygodny.
 • Masz dość ciągłych napraw. Samochód musi być w bardzo złym stanie, zanim jego koszty naprawy zbliżą się do miesięcznych płatności za nowy samochód. Ale czas spędzony biorąc go do sklepu i niedogodności chodzenia bez niego często jest również kosztem.
 • Jeździsz zatankowanym gazem. Pieniądze, które zaoszczędzisz na pompie gazu, kupując nowszy, bardziej paliwooszczędny model, nie przekroczą ceny modernizacji. Ale przyczyni się to w mniejszym stopniu do zanieczyszczenia powietrza i globalnego ocieplenia.
 • Potrzebujesz bezpieczniejszego pojazdu. Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa mogą pomóc uniknąć awarii i przetrwać, jeśli nie możesz.
 • Chcesz wygodniejszego samochodu. Ulepszony komfort, wygoda i funkcje rozrywkowe mogą sprawić, że pojazd będzie przyjemniejszy w prowadzeniu, jeśli chcesz za nie zapłacić.
 • Twoja praca wymaga większego lub ładniejszego samochodu. W niektórych sytuacjach większy lub ładniejszy pojazd może pomóc ci w karierze. W skrajnych przypadkach dodatkowe pieniądze, które zarobisz, mogą zapłacić za samochód, ale nie licz na to.
 • Wiesz, jak dostać dobrą ofertę. Przy zakupie nowego samochodu wiedza to potęga. Przed zakupem Zbierz jak najwięcej informacji na temat modeli samochodów, cen i finansowania. To pomoże Ci, gdy przyjdzie czas na negocjację ceny.

Powinieneś Zatrzymać Swój Stary Samochód, Jeśli…

Łatwo skusić się na błyszczącą wyglądem i wygodę nowego samochodu. Ale to nie znaczy, że potrzebujesz nowego samochodu, a na pewno nie potrzebujesz nowej płatności za samochód.

Utrzymanie starego samochodu ma sens, jeśli:

 • Masz napięty budżet. Prawie zawsze zaoszczędzisz pieniądze, trzymając się starego samochodu tak długo, jak to możliwe. Nawet jeśli nowy samochód kosztuje mniej naprawy i tankowania, oszczędności te są ograniczone przez koszty początkowe, miesięczne płatności i wyższe ubezpieczenie.
 • Jest w świetnej formie. Stary samochód, który został starannie utrzymany, może nadal dobrze jeździć przez dziesięciolecia-nawet do 1 miliona mil. Postępuj zgodnie z harmonogramem konserwacji do listu i sprawdzaj swoje płyny co tydzień, a powinien służyć Ci dobrze przez wiele lat.
 • Sam Sobie Poradzisz. Największym kosztem posiadania starego samochodu są rachunki za naprawę. Ale robienie własnych może znacznie obniżyć koszty. Na przykład AutoZszacuje się, że wymiana wszystkich czterech klocków hamulcowych kosztuje od 230 do 540 USD. Ale możesz DIY za jedyne $35 do $150 za części.
 • Posiada Ważne Funkcje Bezpieczeństwa. Podczas gdy nowe funkcje samochodu poprawiają bezpieczeństwo, większość z nich nie jest absolutną koniecznością. Każdy samochód zbudowany po 2011 roku ma już cztery z pięciu najważniejszych funkcji bezpieczeństwa: poduszki powietrzne, hamulce przeciwblokujące, elektroniczną kontrolę stabilności i monitorowanie ciśnienia w oponach.
 • To działa na Twoją pracę i życie. Nie potrzebujesz większego samochodu, jeśli twój obecny pojazd może przewozić wszystko, czego regularnie potrzebujesz, niezależnie od tego, czy są to ludzie, Artykuły spożywcze, czy drewno. I nie potrzebujesz lepiej wyglądającego, jeśli twoi klienci lub klienci nie dbają o wygląd Twojego samochodu.
 • Możesz dodać żądane funkcje. Jeśli masz ochotę na dodatki, takie jak podgrzewane fotele lub interfejs smartfona, nie musisz kupować nowego samochodu, aby je zdobyć. Dodanie tych funkcji do istniejącego pojazdu jest dość łatwe i znacznie tańsze.
 • Nadal To Kochasz. Nawet jeśli twój obecny samochód jest kłopotliwy, warto go zatrzymać, jeśli naprawdę go kochasz. Wartość sentymentalna samochodu, o którym masz wspaniałe wspomnienia, jest czymś, czego nie można po prostu postawić na wartość dolara.

Ostatnie Słowo

Jeśli rozważyłeś wszystkie czynniki i nadal nie możesz zdecydować, czy wymiana samochodu jest warta swojej ceny, pamiętaj, że nowiutki samochód nie jest jedyną alternatywą. Możesz pójść na kompromis kupując używany samochód, który jest nowszym modelem niż obecny.

Wartość samochodu ma duży wpływ na amortyzację w ciągu pierwszego roku lub dwóch. Tak więc, wybierając używany samochód, który ma zaledwie kilka lat, możesz uzyskać nowszy samochód za znacznie mniej niż koszt nowego.

Późny model używany samochód może być najlepszy z obu światów, co pozwala na wymianę starego samochodu na jeden z znacznie ulepszonymi funkcjami i lepszą niezawodnością po znacznie niższej cenie.

Praca Na Rzecz Wolności Finansowej

Poprzedni wpis

Jak złożyć skargę o sprawiedliwą dyskryminację mieszkaniową?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły