Artykuły

Jak uzyskać pomoc przy rachunkach za weterynarza

0
Jak uzyskać pomoc przy rachunkach za weterynarza

Jednym z najważniejszych kosztów posiadania psa lub kota jest opieka weterynaryjna. W 2021 roku przeciętny właściciel psa w Stanach Zjednoczonych wydał łącznie 700 dolarów na rutynowe i chirurgiczne wizyty u weterynarza, podczas gdy właściciele kotów wydali średnio 379 dolarów. I to nawet nie obejmuje kosztów leków dla zwierząt domowych.

Dla rodzin z ograniczonym budżetem te wysokie liczby stanowią dylemat. Czy rodzinny zwierzak to luksus, na który nie mogą sobie pozwolić? Co gorsza, czy rodziny, które już posiadają zwierzęta, muszą zrezygnować ze swoich futrzanych przyjaciół, jeśli popadły w ciężkie czasy i już potrzebują pomocy z rachunkami?

Niekoniecznie. Tak, rachunki weterynaryjne mogą być drogie, ale istnieje kilka sposobów na obniżenie kosztów, jeśli wiesz, jak. A jeśli nie można doprowadzić cenę opieki swojego zwierzaka w dół do liczby, która pasuje do budżetu, istnieją różne rodzaje programów pomocowych, które mogą pomóc w rachunkach.

Profilaktyka Praktyczna

Najlepszym sposobem na obniżenie rachunków weterynaryjnych jest utrzymanie psa lub kota w zdrowiu, jak to możliwe. Im rzadziej twoje zwierzę choruje lub jest ranne, tym mniej musisz wydać na wizyty weterynaryjne i leki. Oprócz oszczędności pieniędzy, dobra opieka nad zwierzętami pomaga Twojemu pupilowi żyć dłużej i szczęśliwiej.

1. Zdrowa Dieta

Dbanie o zdrowie Twojego zwierzaka zaczyna się od wiedzy, co karmić psa lub kota. Jednak nie zawsze jest łatwo dowiedzieć się, które karmy dla zwierząt są zdrowe, patrząc na etykietę. Oświadczenia takie jak” premium”,” natural „lub” artisanal ” nie mają żadnego znaczenia prawnego związanego z ich składnikami lub wartością odżywczą. Nawet lista składników nie może powiedzieć, czy karma dostarcza składników odżywczych, których potrzebuje twoje zwierzę.

Lepszym miejscem do sprawdzenia jest „oświadczenie żywieniowe” lub „oświadczenie AAFCO.”Jest to analiza tego, jak dobrze żywność pasuje do wytycznych żywieniowych opublikowanych przez Association of American Feed Control Officials (AAFCO).

To stwierdzenie nie zawsze jest łatwe do znalezienia, ponieważ zwykle jest napisane małymi literami z tyłu opakowania lub w gnieździe etykiety. Ale warto go szukać, ponieważ zapewnia najmniej niejednoznaczne wskazanie, czy karma może zaspokoić potrzeby Twojego zwierzaka.

Oświadczenie AAFCO zazwyczaj przyjmuje jedną z trzech form:

 1. „Produkt X został opracowany w celu spełnienia poziomów odżywczych ustanowionych przez profile składników odżywczych AAFCO Species y dla etapu Z Life Stage.”Ta fraza wskazuje, że firma stworzyła produkt, aby zaspokoić potrzeby rosnących szczeniąt lub kociąt lub dorosłych psów lub kotów. Produkt oznaczony jako „wszystkie etapy życia” jest odpowiedni zarówno dla młodych, jak i dorosłych zwierząt.
 2. „Testy żywienia zwierząt przy użyciu procedur AAFCO potwierdzają, że produkt X zapewnia pełne i zrównoważone odżywianie dla gatunków Y i Z etapu życia.”To stwierdzenie wskazuje, że Producent poszedł o krok dalej niż tylko oparcie swojego produktu na zestawie pisemnych wytycznych. Faktycznie przeprowadził testy, aby sprawdzić, czy jest odpowiedni dla zwierząt domowych w okresie niemowlęcym (etap” wzrostu”), dorosłości („utrzymanie”), ciąży lub karmienia („ciąża i laktacja”) lub wszystkich stadiach życia.
 3. „Ten produkt jest przeznaczony wyłącznie do karmienia przerywanego i uzupełniającego.”To stwierdzenie oznacza, że ta karma nie spełni wszystkich potrzeb żywieniowych Twojego zwierzaka. Może pojawić się na pakowanych smakołykach lub weterynaryjnej żywności medycznej, które weterynarz może przepisać, aby pomóc w leczeniu określonego stanu.

Jednak tylko widząc stwierdzenie 1 lub 2 na karmie dla zwierząt domowych to nie wystarczy, aby zagwarantować, że naprawdę spełnia standardy żywieniowe. Problemy z kontrolą jakości podczas produkcji mogą spowodować, że niektóre partie produktu ulegną skróceniu. Tak więc oprócz sprawdzania etykiety, upewnij się, że żywność pochodzi od wiarygodnego producenta.

Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się tego jest zapytać weterynarza, czy marka jest godna zaufania. Alternatywnie, można zbadać firmę na własną rękę. Tufts University ’ s Cummings Veterinary Medical Center zawiera listę pytań, które należy zadać, takich jak to, czy jest właścicielem roślin, które produkują swoją żywność i czy niezależna organizacja, taka jak Global Food Safety Initiative, przyznała mu certyfikat.

2. Regularne Ćwiczenia

Wraz z prawidłowym karmieniem, ćwiczenia są niezbędne dla ogólnego stanu zdrowia Twojego zwierzaka. Zwierzęta, które regularnie ćwiczą, są mniej narażone na otyłość i cierpią na problemy zdrowotne, takie jak wyczerpanie cieplne, choroby serca, trudności w oddychaniu i zapalenie stawów. Regularne ćwiczenia pomagają również zapobiegać problemom z zachowaniem z powodu nudy.

Potrzeby psa ćwiczenia zależą od jego wieku i rasy. Rosnące szczenięta potrzebują kilku krótkich serii aktywności w ciągu dnia. Wśród dorosłych psów rasy takie jak Border Collie i belgijski Malinois potrzebują więcej aktywności, podczas gdy buldogi i psy Basset potrzebują mniej. Porozmawiaj ze swoim weterynarzem o tym, jak duża aktywność jest odpowiednia dla Twojego psa.

Najbardziej oczywistym sposobem ćwiczenia psa jest wspólne spacery. Ma dodatkową zaletę, że jest dobry dla zdrowia, a być może również dla finansów. Jeśli nie możesz chodzić na długich dystansach, możesz utrzymać swojego psiaka w formie z Grami aportowania lub wizytą w parku dla psów, gdzie może biegać z innymi psami. Wiele psów lubi pływać.

Koty potrzebują również ćwiczeń, aby odeprzeć otyłość i zapewnić stymulację psychiczną. Weterynarze zalecają ćwiczenia kota kilka razy dziennie przez około 10 minut. Jednak w przeciwieństwie do psów, większość kotów Nie chętnie idzie na spacer na smyczy. Aby zachęcić ich do aktywności, użyj zabawek i czynności, które odwołują się do ich naturalnych instynktów łowieckich.

Większość kotów będzie szczęśliwie ścigać zmotoryzowaną mysz, kropkę wskaźnika laserowego, zabawkę, którą ciągniesz na końcu sznurka, lub po prostu sam sznurek. Jednak nigdy nie pozwól kotowi bawić się sznurkiem, gdy nie patrzysz, ponieważ może to być bardzo niebezpieczne w przypadku połknięcia.

Koty również lubią mrugnięcia w obiektach nad głową. Możesz zrobić prostą piniatę kitty z pustego pojemnika na jogurt z małym otworem na dole. Umieść w środku kilka kocich smakołyków i zwisaj z sznurka, a twój kot będzie się dobrze bawił, łapiąc za pojemnik, aż smakołyki wypadną.

Inne aktywne zabawki to drzewa dla kotów, które zachęcają do wspinaczki, kulki z marszczonego papieru do mrugnięcia i puste pudełka lub tunele dla kociąt do zwiedzania.

3. Opieka Stomatologiczna

Odpowiednia opieka stomatologiczna jest również niezbędna dla zdrowia zwierząt. Tablica i kamień nazębny nagromadzenie u psów i kotów może prowadzić do przyzębia (dziąsła) choroby, która jest nie tylko bolesne, ale może rozprzestrzeniać się na inne narządy i powodować choroby. Według PetMD, prawie 90% psów powyżej dwóch lat cierpi na choroby dziąseł.

Lekarz weterynarii powinien sprawdzić zęby swojego zwierzaka pod kątem oznak próchnicy co najmniej raz w roku w ramach corocznej kontroli. Jednak American Veterinary Medical Association mówi, że należy szukać pomocy wcześniej, jeśli zwierzę rozwija objawy, takie jak:

  • Nieświeży oddech
  • Krwawiące dziąsła
  • Brązowe lub żółte zęby
  • Luźne lub połamane zęby
  • Dodatkowe zęby, czyli zęby dziecka, które nie wypadają

<li > ból w jamie ustnej (który może być sygnalizowany przez łapanie w ustach)

 • Obrzęk wokół ust
 • Trudności w żowaniu (ślinienie się lub upuszczanie pokarmu są objawami problemów z żuciem)
 • Zmniejszony apetyt lub odmowa jedzenia

Między wizytami u weterynarza istnieje kilka sposobów promowania dobrego zdrowia zębów. Najlepszym sposobem, jeśli możesz sobie z tym poradzić, jest szczotkowanie zębów swojego zwierzaka specjalną pastą do zębów przeznaczoną dla zwierząt domowych. Nie używaj ludzkiej pasty do zębów, co nie jest dla nich bezpieczne.

Szczoteczka do zębów nie przychodzi naturalnie do zwierząt. Możesz jednak trenować je, aby stopniowo przyzwyczaić się do tego procesu. Zacznij od pozwalając im wąchać szczoteczkę do zębów i pastę do zębów dla zwierząt domowych i stopniowo pracuj aż do szczotkowania przez 30 sekund dziennie po każdej stronie jamy ustnej.

Jeśli twoje zwierzę nie może opanować codziennej szczoteczki do zębów, możesz uzyskać te same korzyści z zabawek dentystycznych, smakołyków i jedzenia. Szukaj produktów opatrzonych pieczęcią weterynaryjnej Rady Zdrowia Jamy Ustnej, wykazujących, że spełniają normy organizacji dotyczące kontroli płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Nie są tak skuteczne jak szczoteczki do zębów, ale o wiele lepsze niż nic.

4. Coroczne Kontrole

Podobnie jak ludzie, zwierzęta powinny odwiedzać lekarza co najmniej raz w roku, nawet jeśli wydają się zdrowe. Ta coroczna kontrola daje weterynarzowi szansę na wykrycie potencjalnych problemów i leczenie ich, zanim staną się poważne. W przypadku starszych zwierząt domowych i zwierząt domowych z trwającymi problemami zdrowotnymi należy rozważyć kontrole co sześć miesięcy.

Podczas corocznej kontroli Twojego zwierzaka twój weterynarz wykonuje pełne badanie fizykalne od nosa do ogona, aby znaleźć jakiekolwiek oznaki choroby. Ważą Twojego zwierzaka, sprawdzają jego parametry życiowe, słuchają serca i płuc, badają oczy i uszy i czują się wszędzie na grudki lub guzki.

Wielu weterynarzy również zrobić rutynowe badania krwi, moczu, lub stolca w tym czasie, aby sprawdzić problemy, takie jak pasożyty. Zadają również pytania dotyczące zdrowia i zachowania Twojego zwierzaka, aby dowiedzieć się o potencjalnych oznakach ostrzegawczych choroby.

5. Rutynowe Szczepienia

Inną istotną częścią profilaktycznej opieki zarówno dla psów, jak i kotów jest szczepienie. Oprócz ochrony Twojego zwierzaka przed niebezpiecznymi lub nawet śmiertelnymi chorobami, chronią również Ciebie i innych ludzi przed chorobami, które ludzie mogą złapać od zwierząt, takich jak wścieklizna.

American Animal Hospital Association wymienia cztery podstawowe szczepionki, które są niezbędne dla wszystkich psów w Stanach Zjednoczonych: wścieklizna, nosówka psów, parwowirus psów i adenowirus psów-2. Weterynarze zazwyczaj dają ostatnie trzy jako pojedynczy strzał.

Psy mogą również otrzymywać opcjonalne szczepionki na choroby, takie jak bordetella (kennel kaszel), Borelioza, leptospiroza, koronawirus psów, i paragrypa. Weterynarze zalecają te w oparciu o psa ryzyko narażenia.

Zalecenia dotyczące szczepionek dla kotów pochodzą z Amerykańskiego Stowarzyszenia praktyków kotów. Istnieją dwie podstawowe szczepionki na tej liście: wścieklizna i szczepionka skojarzona, która chroni przed wirusem panleukopenii kotów, herpeswirusem kotów-1 i kaliciwirusem kotów.

Oprócz tych podstawowych strzałów, weterynarze wysoce zalecają szczepionkę na białaczkę kotów dla wszystkich kociąt i zastrzyki przypominające dla kotów O WYSOKIM RYZYKU narażenia. Weterynarze zalecają jedynie inne szczepionki, np. dla chlamydii i bordetelli, dla kotów o wysokim ryzyku zakażenia.

6. Zapobieganie Pasożytom

Jedną z potencjalnie śmiertelnych chorób zwierząt domowych jest dirofilarioza. Robaki serca to małe pasożyty przenoszone przez ukąszenia komarów. Pasożyty te mogą zarażać zwierzę naczynia krwionośne i serce, powodując wiele problemów, które wpływają na serce, płuca, wątroba, i nerki. Dirofilarioza może być śmiertelna, a nawet zwierzęta domowe, które odzyskują, mogą cierpieć na trwałe uszkodzenie narządów.

Leczenie dirofilariozy może być długotrwałym i kosztownym procesem, zwłaszcza w późniejszych stadiach choroby. Ale zapobieganie temu jest bardzo łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to dać swojemu zwierzakowi miesięczną pigułkę lub leczenie miejscowe lub dostać zastrzyk co sześć miesięcy od weterynarza. Niektóre produkty do zapobiegania robaczycy serca chronią również przed innymi pasożytami, takimi jak glisty obłe i tęgoryjce.

Dirofilarioza może mieć wpływ na koty, ale jest to rzadkie, według Amerykańskiego Towarzystwa Dirofilariozy. Jeśli jednak koty się zarazią, choroba jest trudna do wykrycia i niemożliwa do wyleczenia. W związku z tym Towarzystwo zaleca regularne, całoroczne zapobieganie robacowi serca zarówno dla psów, jak i kotów.

Wraz z robakami serca upewnij się, że chronisz swoje zwierzęta przed pchłami i kleszczami. Te szkodniki mogą przenosić choroby, które mogą zająć miesiące i kosztować setki dolarów. Natomiast tabletki lub miejscowe zabiegi blokujące pchły i kleszcze kosztują tylko $10 do $ 30 miesięcznie.

7. Sterylizacja lub sterylizacja

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla zdrowia swojego zwierzaka — i zwierząt w ogóle — jest wyprysk lub niszczenie go.. Ta rutynowa operacja usuwa zwierzę narządy rozrodcze, więc nie znajdziesz się z miotu niechcianych szczeniąt lub kociąt.

Sterylizacja i sterylizacja mają kluczowe znaczenie dla zmniejszenia liczby zwierząt na ulicach. Według Humane Society of the United States, każdego roku ponad 6 do 8 milionów kotów i psów wchodzi do schronisk, które eutanazji prawie jedną czwartą z nich.

Sterylizacja i sterylizacja wymagają znieczulenia, co zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Jednak weterynarze w VetStreet twierdzą, że ryzyko jest niskie, a korzyści dla zwierząt domowych i ich właścicieli są znaczne. Należą do nich:

 • Mniejsze Ryzyko Choroby. Sterylizacja lub sterylizacja zmniejsza ryzyko wielu poważnych problemów zdrowotnych, takich jak rak piersi, macicy i jąder. Choroby te mogą być zagrażające życiu i bardzo drogie w leczeniu.
 • Mniejsze ryzyko ucieczki. Zwierzęta, które zostały wysterylizowane lub wykastrowane, rzadziej uciekają lub wędrują daleko od domu. Przebywanie na podwórkach lub w domach zmniejsza ich szanse na wypadki, takie jak potrącenie przez samochód lub wdanie się w bójki z innymi zwierzętami.
 • Lepsze Zachowanie. Zwierzęta domowe są czasami mniej podatne na agresję po sterylizacji lub sterylizacji. Wykastrowane samce są mniej podatne na znakowanie swojego terytorium poprzez opryskiwanie moczu zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.
 • Zapobieganie Nagrzewaniu. Sterylizacja zwierząt domowych zapobiega ich wchodzeniu w ciepło, okres szukania partnera. Kobiety w upale mogą być głośniejsze niż zwykle, przyciągać niechciane samce do swojej posiadłości i pozostawiać plamy krwi na meblach i dywanach.

Płać Niższe Ceny

Bez względu na to, jak ostrożnie dbasz o swojego zwierzaka, nie możesz wyeliminować ryzyka choroby lub urazu. A nawet gdybyś mógł, nie wyeliminowałoby to Twoich rachunków za weterynarza, ponieważ nadal będziesz musiał płacić za rutynową opiekę, taką jak kontrole i szczepienia. Możesz jednak zmniejszyć kwotę, którą płacisz u weterynarza, negocjując i robiąc zakupy, tak jak w przypadku każdego innego produktu lub usługi.

8. Negocjuj Z Weterynarzem

Jednym z ważnych sposobów kontrolowania kosztów opieki nad zwierzęciem jest komunikacja z weterynarzem. Weterynarze wiedzą, jak to jest mieć rachunki do zapłacenia, i wiedzą, że zarządzanie nimi może być trudne. They chce również upewnić się, że Twój pupil otrzymuje opiekę, której potrzebuje. Twój weterynarz wolałby negocjować koszty leczenia Twojego zwierzaka niż narażać jego zdrowie.

Jeśli szukasz przerwy na rachunku, wypróbuj te wskazówki:

 • Bądź Szczery O Swoich Finansach. Poinformuj weterynarza z góry, jeśli masz napięty budżet. Często istnieje więcej niż jeden sposób diagnozowania lub leczenia schorzenia, a niektóre opcje kosztują mniej niż inne. Jeśli twój weterynarz zna Twoją sytuację finansową, może z Tobą współpracować, aby znaleźć rozwiązania, które pasują do Twojego budżetu.
 • Poznaj szczegóły. Jeśli weterynarz zaleci test lub procedurę, nie mów Tak automatycznie. Zapytaj, dlaczego jest to konieczne i ile kosztuje. Czasami weterynarze zalecają dodatki, które nie są absolutnie konieczne, tylko na wszelki wypadek. Zadając pytania, możesz uniknąć zarówno niepotrzebnych zabiegów, jak i nieprzyjemnych niespodzianek, gdy przyjdzie rachunek.
 • Uzyskaj Wiele Cytatów. Jeśli twój zwierzak potrzebuje poważnej procedury i nie jest w żadnym bezpośrednim niebezpieczeństwie, zadzwoń do innych praktyk weterynaryjnych, aby zobaczyć, co pobierają. Uzyskaj wycenę całego kosztu, w tym operacji, opieki następczej i leków. Następnie weź te oferty do weterynarza i zapytaj, czy mogą pasować do najniższej ceny, którą znalazłeś gdzie indziej. Prawdopodobnie będą chętniejsi do pracy z tobą, jeśli będą wiedzieć, że masz inne opcje.
 • Zapytaj, Co Możesz Zrobić Sam. Nocleg może dodać setki dolarów do rachunku. Więc przed poważną procedurą, zapytaj, czy możesz zrobić opiekę kontrolną w domu, taką jak dawanie zastrzyków lub podawanie płynów. Jeśli to możliwe, zaplanuj procedurę rano, abyś mógł odebrać swojego zwierzaka wieczorem, zamiast zostawiać go weterynarzowi na noc.

9. Rozważ Tańszych Dostawców

Jeśli twój zwykły weterynarz nie chce współpracować z Tobą nad cenami, może nadszedł czas, aby spojrzeć na niektóre alternatywy. Jednym ze sposobów na znalezienie tańszego weterynarza jest wyjrzenie poza obszar. Na przykład weterynarze w małych miastach czasami pobierają niższe opłaty niż w dużych miastach. Jeśli mieszkasz w strefie metra, zadzwoń do weterynarzy w pobliskich przedmieściach, aby zapytać o ich ceny.

Można również spojrzeć na grupy dobrostanu zwierząt, takich jak Humane Society, ASPCA, i lokalnych schronisk dla zwierząt dla tańszej opieki. Wiele z tych organizacji oferuje tanie kliniki weterynaryjne, które zapewniają opiekę profilaktyczną, taką jak szczepionki, odrobaczanie i procedury sterylizacji lub sterylizacji. Sprawdź Petfinder, aby wyszukać grupy dobrostanu zwierząt w Twojej okolicy.

Aby uzyskać bardziej skomplikowane procedury, sprawdź lokalne uczelnie weterynaryjne. Jeśli zabierzesz swojego zwierzaka do jednej z tych szkół na procedurę, uczeń wykona pracę pod nadzorem wykwalifikowanego lekarza weterynarii. American Veterinary Medical Association prowadzi listę akredytowanych szkół weterynaryjnych w każdym stanie.

10. Zmniejsz Koszty Szczepień

Podczas gdy regularne szczepienia dopalacze są konieczne, te strzały są w różnych formułach. Niektóre są dobre tylko przez rok, podczas gdy inne trwają trzy lata. Trzyletnie szczepionki są często tańsze, więc zapytaj weterynarza, czy są właściwym wyborem dla Twojego zwierzaka.

Ale nie próbuj oszczędzać na kosztach szczepień, dając swoim zwierzakom zastrzyki przypominające w domu. Nie wiadomo, czy te szczepionki „zrób to sam” były przechowywane w odpowiedniej temperaturze, aby utrzymać je w żywotności. W niektórych przypadkach szczepionki faktycznie wygasły i są zasadniczo bezużyteczne.

11. Płać mniej za leki

Kupowanie leków swojego zwierzaka od weterynarza nie zawsze jest najlepszą ofertą. Weterynarze niektórzyczasy zasiłek się drogie markowe leki na receptę, gdy są tańsze wersje dostępne. Przed przyjęciem tych leków zapytaj swojego weterynarza, czy istnieje tańsza alternatywa, taka jak produkt ogólny lub dostępny bez recepty.

Zawsze pytaj weterynarza o pisemną receptę. W ten sposób możesz rozejrzeć się za najniższą cenę leku. Pet meds są często tańsze w aptekach internetowych, takich jak PetCareRx, Chewy i 1-800-PetMeds. Sklepy z dużymi pudełkami, takie jak Target, czasami oferują leki dla zwierząt domowych ze zniżką.

Jeśli zdecydujesz się kupić leki swojego zwierzaka z apteki internetowej, upewnij się, że jest to renomowany jeden. Artykuł z 2021 r. w Consumer Reports ostrzega, że prawie 95% aptek internetowych nie spełnia ani obowiązujących przepisów, ani standardów Krajowego Stowarzyszenia izb aptekarskich (NABP).

Aby być bezpiecznym, poszukaj aptek internetowych, które są zatwierdzone przez NABP. Możesz to sprawdzić, wpisując adres URL apteki w polu wyszukiwania w bezpiecznym miejscu.Apteka.

Jedną z rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić, jest próba zaoszczędzenia na lekach swojego zwierzaka, dając im leki przeznaczone dla ludzi. Ludzkie leki, takie jak aspiryna, ibuprofen lub własna recepta mogą być śmiertelne dla psów i kotów.

Uzyskaj Pomoc Z Rachunkami

Czasami nawet po obniżeniu rachunków za weterynarza, negocjując i robiąc zakupy, nadal potrzebujesz pomocy w ich opłaceniu. Kilka strategii może pomóc w tym problemie. Niektóre obejmują planowanie z wyprzedzeniem, więc masz środki, aby zapłacić rachunek za weterynarza, jeśli chodzi. Inne są bardziej przydatne, gdy musisz uporać się z nieoczekiwanym rachunkiem w pośpiechu.

12. Carry Pet Insurance

Pet nagłe sytuacje mogą być niezwykle kosztowne w leczeniu. Według prewencyjnego weterynarza, kiedy zabierasz swojego zwierzaka do kliniki weterynaryjnej w nagłych wypadkach, Twój rachunek za wstępną konsultację może wynosić od $475 do $1,080. Chirurgia i inne zabiegi mogą dodać do tego tysiące dolarów.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na te zabiegi, stoisz przed bolesnym wyborem między bankructwem siebie i utratą ukochanego zwierzaka. Jednym ze sposobów na uniknięcie tego problemu jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego dla zwierząt. Polisy te chronią Cię przed wysokimi kosztami opieki zdrowotnej dla zwierząt domowych, podobnie jak ubezpieczenie zdrowotne dla ludzi.

Ubezpieczenie zdrowotne zwierząt nie jest tanie. Według North American Pet Health Insurance Association, w 2020 r. przeciętny właściciel psa w USA płacił 599,03 USD rocznie za polisę obejmującą zarówno choroby, jak i wypadki. Dla właścicieli kotów średni koszt wyniósł 341,35 USD rocznie.

Jednak to wciąż znacznie mniej niż możesz zapłacić za jedną zagrażającą życiu chorobę lub wypadek. Ponadto większość Polis rozkłada koszty składek na miesięczne płatności, które są łatwe w obsłudze.

Wiele polis ubezpieczeniowych dla zwierząt domowych nie zapewnia ochrony przed istniejącymi warunkami. Z tego powodu, najlepszy czas, aby kupić ubezpieczenie dla swoich zwierząt jest, gdy są Młode i zdrowe. Możesz spędzić kilka lat płacąc za polisę, której nigdy nie musisz używać, ale to lepsze niż niezdolność do uzyskania ubezpieczenia, gdy go potrzebujesz.

13. Rozważ Plany Odnowy Biologicznej

Chociaż polisy ubezpieczeniowe dla zwierząt domowych obejmują potrzeby opieki w nagłych wypadkach, większość z nich nie pokrywa kosztów rutynowej opieki. Za ten wydatek możesz użyć innego produktu: planu odnowy biologicznej.

Plany Wellness nie są ubezpieczeniem. Zamiast tego stanowią narzędzie do budżetowania, które pomaga zaplanować z wyprzedzeniem rutynowe koszty opieki weterynaryjnej. Dokonujesz miesięcznych wpłat do puli, a następnie myE że pieniądze na pokrycie wszystkich domowych rutynowych potrzeb opieki, takich jak kontrole, szczepienia, czyszczenia zębów, i badania krwi lub moczu.

Wiele polis ubezpieczenia Zdrowia Zwierząt oferuje plany odnowy biologicznej jako dodatek za dodatkową opłatą. Dodatkowo niektórzy weterynarze oferują tak zwane Pakiety profilaktyki. Pakiety te łączą wszystkie usługi prewencyjne i oferują je po obniżonej cenie. Możesz rozłożyć płatności na cały rok lub, w niektórych przypadkach, zaoszczędzić jeszcze więcej, płacąc całą kwotę z góry.

14. Załóż specjalne konto oszczędnościowe

Jedną z rzeczy do zrozumienia o ubezpieczeniu zdrowotnym zwierząt domowych jest to, że te polisy nie zawsze płacą za siebie. Podobnie jak ubezpieczenia zdrowotne, mają chronić Cię przed niewyobrażalnymi wydatkami, a nie minimalizować twoje koszty. Jest całkiem prawdopodobne, że kwota, którą zbierasz w roszczeniach dotyczących ubezpieczenia zwierząt domowych, nie będzie zbliżona do kwoty, którą płacisz w składkach na przestrzeni lat.

Dla wielu właścicieli zwierząt domowych, bardziej opłacalną alternatywą jest uruchomienie specjalnego funduszu awaryjnego tylko dla ich zwierzaka. Weź pieniądze, które wydasz na ubezpieczenie zwierząt i odkładaj je co miesiąc na specjalne konto oszczędnościowe. Po kilku latach będziesz miał porządną sumę na pokrycie kosztów opieki w nagłych wypadkach, której potrzebuje twoje zwierzę.

Minusem tego podejścia jest to, że budowanie oszczędności zajmuje trochę czasu. Uchylenie $ 500 rocznie na opiekę swojego zwierzaka nie pomoże, jeśli potrzebuje $ 2,000 leczenie awaryjne po zaledwie jednym roku.

Tak więc zarówno fundusze awaryjne dla zwierząt domowych, jak i ubezpieczenie zdrowotne zwierząt domowych niosą ze sobą pewne ryzyko. Pytanie brzmi, z jakim ryzykiem wolisz się zmierzyć: wydawać pieniądze każdego roku na polisę, której możesz nie potrzebować lub gdy od razu zabraknie Ci pieniędzy na koncie.

15. Sfinansuj koszty

Zakup ubezpieczenia lub uruchomienie funduszu awaryjnego dla zwierząt domowych może pomóc w radzeniu sobie z rachunkami za weterynarza w przyszłości. Jednak nie są one zbyt pomocne, jeśli masz teraz stromy rachunek i nie sposób go zapłacić. W tej sytuacji lepiej jest spróbować sfinansować rachunek, za pośrednictwem weterynarza lub osoby trzeciej.

Wielu weterynarzy oferuje plany płatności swoim zaufanym klientom. Zamiast żądać pełnej zapłaty za rachunek z góry, pozwalają na spłatę go w ratach w czasie. Niektórzy weterynarze nie pobierają opłat za te plany, podczas gdy inni wymagają odsetek lub niewielkiej opłaty manipulacyjnej.

Innym sposobem finansowania kosztów weterynaryjnych jest karta kredytowa opieki zdrowotnej z CareCredit. To karta kredytowa na wydatki medyczne, zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Nie ma opłaty rocznej i nie ma kosztów do zastosowania. Ponad 225 000 pracowników służby zdrowia w całym kraju akceptuje CareCredit do zapłaty.

CareCredit oferuje kilka opcji finansowania opieki weterynaryjnej. W przypadku wybranych zakupów powyżej 200 usd nie możesz płacić odsetek w okresie promocyjnym wynoszącym sześć, 12, 18 lub 24 miesiące. Jeśli spłacisz rachunek w całości w tym okresie, nie płacisz odsetek. Jeśli jednak tego nie zrobisz, wszystkie odsetki zgromadzone w okresie promocyjnym będą należne.

Alternatywnie, w przypadku niektórych zakupów, możesz spłacić rachunek w serii stałych miesięcznych płatności. Na przykład możesz spłacić rachunek w wysokości 1000 USD lub więcej w ciągu 24 miesięcy przy 14.9% APR, 36 miesięcy przy 15.9% APR lub 48 miesięcy przy 16.9% APR. Dla rachunków powyżej $2,500, można zapłacić ponad 60 miesięcy na 17.9% APR.

16. Kontakt Organizacje Charytatywne

Jeśli Twoja sytuacja jest naprawdę zdesperowana, sprawdź, czy istnieje organizacja dobroczynna, która może Ci pomóc. Tam are wiele organizacji non-profit w całym kraju oferuje pomoc finansową dla właścicieli zwierząt domowych, którzy nie mogą sobie pozwolić na opiekę weterynaryjną.

Jeśli przyjąłeś swojego zwierzaka ze schroniska dla zwierząt, być może możesz skontaktować się z programami, które mogą pomóc właścicielowi zwierząt, jak ty.

Jeśli zwierzę jest pies czystej krwi, rozważyć dobrostanu zwierząt, które koncentrują się szczególnie na pomoc niektórych ras psów. Należą do nich CorgiAid dla corgis, Pyramedic Trust dla wielkich Pirenejów, Dobermanów specjalnych potrzeb i WestieMed dla West Highland white Terrier.

Inne organizacje do rozważenia to:

 • Fundacja Brown Dog dla chorych psów, które mają duże szanse na wyzdrowienie
 • Psy przeznaczone dla zwierząt domowych należących do członków wojska
 • Fundacja dla zwierząt niepełnosprawnych, która przekazuje wózki inwalidzkie i inny sprzęt, aby pomóc niepełnosprawnym zwierzętom w poruszaniu się
 • Program partnerski Veterinary Care od Międzynarodowego Stowarzyszenia partnerów psów asystujących, który pomaga ludziom w parze z psami przewodnikami, słyszącymi i obsługującymi
 • Fundusz Magic Bullet, który pomaga właścicielom kotów i psów pokryć koszty leczenia raka
 • Fundusz dla zwierząt domowych, który pomaga właścicielom zwierząt domowych w pokrywaniu kosztów opieki bezpodstawnej, nie nagłej, takiej jak leczenie raka i chorób serca
 • RedRover, który pomaga osobom o niskich dochodach i osobom, które przeżyły przemoc domową, pokryć koszty opieki nad swoimi zwierzętami
 • Rose ’ s Fund for Animals, który pomaga zwierzętom i znalazł zwierzęta, które zginą bez pomocy i mają duże szanse na przeżycie z nim
 • Shakespeare Animal Fund, który pomaga pokryć rachunki za weterynarza dla osób starszych, niepełnosprawnych i rodzin o niskich dochodach

W żadnym wypadku nie jest to pełna lista. Jeśli twoje zwierzę nie może się równać z żadną z wymienionych tutaj organizacji, sprawdź znacznie dłuższą listę opracowaną przez Humane Society. Obejmuje ona zarówno krajowe, jak i lokalne organizacje, które mogą pomóc właścicielom w potrzebie z rachunkami za kształcenie i szkolenie zawodowe.

Każda organizacja ma swoje własne zasady, o których zwierzakach i właścicielach pomaga. Skonsultuj się ze stroną internetową, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się. Jeśli chcesz upewnić się, że organizacje są legalne, poszukaj szczegółów na ich stronie „O nas” lub wprowadź ich nazwy w Charity Navigator.

17. Zbieraj Fundusze Online

Jeśli nie możesz znaleźć organizacji charytatywnej związanej ze zwierzętami, która Ci pomoże, jest jeszcze jedna opcja: rozpocznij własną zbiórkę pieniędzy. Internetowe platformy crowdfundingowe ułatwiają dotarcie do znajomych, rodziny i kontaktów w mediach społecznościowych i poproszenie ich o pomoc. Poproszenie 100 znajomych o wpłacenie tylko 10 $za każdego jest łatwiejsze niż pożyczenie od jednego przyjaciela lub członka rodziny, co może nadwyrężać twój związek.

Jedną z dobrze znanych platform pozyskiwania funduszy jest GoFundMe. Wiele osób używało go do zbierania pieniędzy na własne zwierzęta i schroniska dla zwierząt. Założenie zbiórki pieniędzy jest łatwe i nic nie kosztuje. Jednak darczyńcy na Twój fund drive muszą uiścić opłatę transakcyjną w wysokości 2,9% plus 0,30 USD za darowiznę. Opłata ta jest dodawana do kwoty, którą płacą darczyńcy, a nie pobierana z pieniędzy, które otrzymujesz.

Jedną z zalet GoFundMe jest to, że nie ma ryzyka. W niektórych witrynach crowdfundingowych twoja zbiórka pieniędzy musi osiągnąć swój cel w określonym czasie, w przeciwnym razie nie otrzymasz pieniędzy. Dzięki GoFundMe możesz zacząć wypłacać wpłacone środki natychmiast po ich otrzymaniu.

Inną opcją, która jest specjalnie dla crowdfundingu związanego ze zwierzętami jest Waggle. Aby korzystać z tej platformy, należy przesłać profil, który zawiera zdjęcie swojego zwierzaka, koszt leczenia, którego potrzebuje, i dane kontaktowe weterynarza. Autorzy witryny wykorzystują te informacje do stworzenia strony zbiórki pieniędzy, którą możesz udostępnić znajomym i rodzinie, osobiście lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jak fundusze przychodzą, Waggle wysyła je bezpośrednio do lekarza weterynarii. Zapewnia to, że 100% zebranych pieniędzy trafia na opiekę Twojego zwierzaka.

Ostatnie Słowo

Utrata ukochanego zwierzaka z powodu choroby lub urazu jest zawsze bolesna. Ale to jeszcze gorzej, gdy wiesz, że może być w stanie uratować swojego zwierzaka, jeśli tylko miał pieniądze. Na szczęście strategie takie jak zapobieganie chorobom, zmniejszanie rachunków za weterynarza i szukanie pomocy w płatnościach mogą oszczędzić Twojej rodzinie konieczności stawienia czoła tej sytuacji.

Pełne wykorzystanie tych strategii pozwala rodzinie cieszyć się korzyściami z posiadania psa lub kota bez ryzykowania przyszłości finansowej lub obciążania niewykonalnymi rachunkami weterynarza. Pozwala również upewnić się, że twoje zwierzęta nie cierpią niepotrzebnie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat planowania z wyprzedzeniem w zakresie opieki nad zwierzętami, sprawdź nasz artykuł na temat planowania nieruchomości z kotami i psami.

Jak złożyć skargę o sprawiedliwą dyskryminację mieszkaniową?

Poprzedni wpis

Jak uzyskać biznesową kartę kredytową

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły