Artykuły

Jak uzyskać niedrogą opiekę medyczną bez ubezpieczenia zdrowotnego?

0
Jak uzyskać niedrogą opiekę medyczną bez ubezpieczenia zdrowotnego?
Jak uzyskać niedrogą opiekę medyczną bez ubezpieczenia zdrowotnego?

Od czasu przejścia w 2010 r.Affordable Care Act (Aca), powszechnie znany jako Obamacare, rozszerzył zakres ubezpieczenia zdrowotnego na miliony Amerykanów. Jednak prawie 30 milionów Amerykanów — ponad 9% populacji-nadal brakowało ubezpieczenia zdrowotnego w 2019 roku. Dotyczyło to 5,7% wszystkich dzieci w wieku poniżej 19 lat.

Koszt jest głównym powodem, dla którego ludzie pozostają nieubezpieczeni. Miliony Amerykanów o niskich dochodach wpadają w lukę pokrycia ACA, co pozostawia ich w stanie zakwalifikować się do dotacji ACA lub usług Medicaid. Dla innych, usterka rodzinna sprawia, że nie kwalifikują się do dotacji, ponieważ członek rodziny może uzyskać niedrogą opiekę od pracodawcy. A niektórzy po prostu zdecydowali się zaryzykować bez polityki.

Jednak życie bez ubezpieczenia jest również drogie. W 2019 r.co czwarty nieubezpieczony dorosły miał problemy z płaceniem rachunków za leczenie, a trzy na dziesięć poszło bez koniecznej opieki medycznej ze względu na jej koszty. Aby uniknąć stania się częścią tej statystyki, musisz znaleźć tańsze źródła opieki, z którymi poradzi sobie twój budżet.

Miejsca na opiekę zdrowotną bez ubezpieczenia

Najgorszym możliwym sposobem kontrolowania kosztów opieki zdrowotnej jest uniknięcie wizyty u lekarza. Kiedy odkładasz radzenie sobie z małymi problemami medycznymi, mogą one przekształcić się w znacznie większe, trudniejsze do radzenia sobie z problemami. Na dłuższą metę zapłacisz więcej zarówno w dolarach, jak i w opłatach za te problemy.

Zamiast tego poszukaj dostawców chętnych do leczenia bez ubezpieczenia zdrowotnego. Wiele osób bez ubezpieczenia polega na pogotowiu ratunkowym, ale Pogotowie Ratunkowe jest drogie i często nie zapewnia odpowiedniej opieki. Aby uzyskać bardziej przystępną opiekę, spójrz na społeczności i detaliczne kliniki zdrowia i innych dostawców, którzy oferują bezpłatną opiekę lub obniżone stawki.

Dotowane Przychodnie Zdrowia

Zarówno w miejskich, jak i wiejskich dzielnicach w USA, kliniki zdrowia oferują niedrogą opiekę medyczną ludziom, którzy jej potrzebują. Środki te obejmują nieubezpieczonych i nieubezpieczonych. Te populacje obejmują wiele grup ryzyka, takich jak pracownicy migrujący, mieszkańcy mieszkań publicznych i osoby doświadczające bezdomności.

Dotowane przychodnie zdrowia zapewniają taką podstawową opiekę, jak szczepienia, opieka prenatalna i ogólne usługi profilaktyki zdrowotnej, takie jak kontrole i badania lekarskie. Niektóre z nich świadczą również usługi farmaceutyczne i specjalistyczną opiekę, np. zdrowie psychiczne lub leczenie uzależnień.

Dotowane przychodnie zdrowia dzielą się na dwie główne kategorie:

 • Darmowe Kliniki. Darmowe kliniki są wspierane przez dotacje, podatki lub darowizny charytatywne. Niektóre z nich zapewniają opiekę bez żadnych kosztów lub tylko dla pacjentów o niskich dochodach i nieubezpieczonych. Inne są bezpłatne dla wszystkich, ale oferują tylko podstawowe usługi.
 • Przychodnie Przesuwne. Kliniki w skali przesuwnej leczą wszystkich, ale kwota, którą pobierają za opiekę, zależy od twojej zdolności do zapłaty. Pacjenci o najwyższych dochodach płacą pełną cenę za usługi medyczne. Pacjenci o najniższych dochodach płacą niewiele lub nic.

Aby znaleźć klinikę zdrowia w Twojej okolicy, skonsultuj się z tymi Zasobami:

National Association of Free & Charitable Clinics (NAFC)

NAFC jest non-profit Stowarzyszenie klinik, które zapewniają” safety-net ” opieki zdrowotnej dla osób o niskich dochodach. Obejmuje on 1,400 kliniki opieki charytatywnej i apteki w całych Stanach Zjednoczonych. niektóre są bezpłatne, a niektóre używają skali przesuwnej. Aby znaleźć bezpłatną klinikę w Twojej okolicy, kliknij ” Znajdź klinikę.”

US Health Resources and Services Administration (HRSA)

HRSA finansuje prawie 1400 Gminnych Ośrodków zdrowia w całym kraju. Jej centra działają w każdym stanie, dystrykcie i terytorium USA. W 2020 roku mieli ponad 255 000 dostawców i obsługiwali prawie 29 milionów pacjentów. Użyj narzędzia Znajdź Centrum Zdrowia, aby zlokalizować centrum w Twojej okolicy.

FreeClinics.com

FreeClinics.com lista ponad 10 000 DARMOWYCH i tanich klinik obejmujących wszystkie 50 stanów. Obejmuje on kliniki medyczne i stomatologiczne wykorzystujące zarówno modele dochodowe, jak i przesuwne. Zapewnia szczegółowe informacje i dane kontaktowe dla każdej kliniki, a także opinie pacjentów.

Planned Parenthood

Jednym z najlepszych źródeł taniej opieki reprodukcyjnej jest Planned Parenthood.  Jej usługi obejmują kontrolę urodzeń, aborcję, opiekę prenatalną, Testowanie i leczenie zakażeń przenoszonych drogą płciową (STIs) oraz rutynową opiekę zdrowotną dla kobiet i mężczyzn. Wpisz swój kod pocztowy na stronie, aby znaleźć najbliższy ośrodek zdrowia.

NeedyMeds

Głównym celem NeedyMeds jest pomoc ludziom stać na leki bez ubezpieczenia. Jednak utrzymuje również listę bezpłatnych, tanich i przesuwnych klinik medycznych, dentystycznych, zdrowia psychicznego i uzależnień. Witryna zawiera informacje o lokalizacji i dane kontaktowe każdej kliniki wraz z informacjami o usługach, uprawnieniach i opłatach.

Detaliczne Przychodnie Zdrowia

Wiele dużych sieci handlowych w całym kraju – w tym Drogerie, supermarkety i sklepy z dużymi pudełkami, takie jak Walmart-obecnie utrzymuje wewnętrzne kliniki zdrowia. Kliniki te są zwykle zatrudniane przez pielęgniarki lub asystentów lekarza, a nie lekarzy, co pomaga utrzymać ich koszty na niskim poziomie.

Większość detalicznych klinik zdrowia może zapewnić opiekę, taką jak:

 • Badania fizykalne
 • Szczepienia
 • Badania lekarskie do pracy lub szkoły
 • Pobieranie krwi do badań, takich jak poziom cukru we krwi lub cholesterolu
 • Leczenie typowych chorób, takich jak przeziębienia i grypa, wysypki, infekcje zatok, infekcje dróg moczowych lub pinkeye
 • Leczenie drobnych urazów, takich jak nadwyrężenia, skręcenia, skaleczenia i oparzenia

Nie potrzebujesz wizyt, aby skorzystać z przychodni. Możesz wejść w dowolnym momencie i otrzymać opiekę po krótkim oczekiwaniu. Są one otwarte przez dłuższy czas niż większość gabinetów lekarskich, zazwyczaj 7am do 7pm siedem dni w tygodniu. A ponieważ są w sklepach detalicznych, możesz odwiedzić jeden podczas załatwiania innych spraw.

Główną zaletą detalicznych klinik oferta dla nieubezpieczonych jest koszt. Kliniki te zazwyczaj pobierają stałą cenę za każdą usługę i dostarczają informacje o cenach z góry. Na przykład kliniki Walmart care pobierają od 59 do 99 za wizytę w biurze, od 39 do 246 za szczepienia i od 8 do 95 za testy laboratoryjne.

Według dr Ateev Mehrotra z Harvard Medical School, kliniki detaliczne zazwyczaj pobierają 30% do 40% mniej za opiekę niż gabinet lekarski i 80% mniej niż Izba Przyjęć. A w przypadku drobnych problemów, detaliczne kliniki zdrowia zapewniają opiekę na równi z większością gabinetów lekarskich i lepiej niż większość izb ratunkowych, zgodnie z raportem Rand Institute z 2016 roku.

Jednak jedna rzecz, której kliniki detaliczne nie mogą ci dać, to ciągła relacja z dostawcą, który zna wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia. Trudniej jest dostawcom dostrzec oznaki poważnego problemu, jeśli nie wiedzą wszystkiego o trwających warunkach zdrowotnych i lekach.

Aby zminimalizować te problemy podczas wizyty w detalicznej klinice zdrowia, daj dostawcy jak najwięcej informacji, jak to możliwe. Powiedz im o wszystkich trwających zdrowia problems, i przynieś listę wszystkich leków, które bierzesz.

W 2019 r. w Stanach Zjednoczonych istniało około 1950 klinik detalicznych. główne sieci handlowe, które je zapewniają, to CVS, Walgreens, Kroger, Target i Walmar. Jednak nie wszystkie sklepy mają kliniki, więc sprawdź strony internetowe sklepów, aby znaleźć lokalizacje klinik w Twojej okolicy.

Bezpośrednia Opieka Podstawowa

Większość lekarzy polega na ubezpieczeniu zdrowotnym dla większości swoich zarobków. Pobierają opłaty, których przeciętny pacjent nie może sobie pozwolić, aby zapłacić z kieszeni, licząc na plan zdrowotny, który je pokryje.

Ten model opłaty za usługę daje lekarzom zachętę do odwiedzenia jak największej liczby pacjentów w ciągu dnia, zamiast spędzania dużo czasu z każdym pacjentem. Mają również zachętę do wykonania jak największej liczby badań i innych usług, nawet jeśli pacjent naprawdę ich nie potrzebuje.

Direct primary care (DPC) wykorzystuje inny model płatności. Płacisz lekarzowi stałą miesięczną opłatę w zamian za tyle wizyt w gabinecie, ile chcesz. Lekarze DPC mają mniej pacjentów i spędzają więcej czasu z każdym z nich. Jako pacjent DPC masz większy dostęp do swojego lekarza i nie musisz czekać miesiącami na wizytę.

Według raportów konsumenckich większość pacjentów DPC płaci poniżej $100 miesięcznie za opiekę. To znacznie mniej niż niezapisane koszty ubezpieczenia, które E-zdrowie mówi średnio $ 456 miesięcznie dla jednej osoby w 2020. Minusem jest to, że twój miesięczny abonament DPC nie obejmuje tak wielu rodzajów opieki, jak pełny plan ubezpieczenia zdrowotnego.

Według Amerykańskiej Akademii Lekarzy Rodzinnych DPC zazwyczaj obejmuje wizyty w biurze i podstawowe testy laboratoryjne. Jednak musisz zapłacić z ubezpieczenia lub z kieszeni za inne rodzaje opieki, takie jak leki, operacja, pobyt w szpitalu, wizyta specjalistyczna lub procedura w biurze-nawet jeśli jest to wykonywane przez dostawcę podstawowej opieki zdrowotnej.

Aby znaleźć lekarza DPC w Twojej okolicy, odwiedź Direct Primary Care Coalition. Funkcja Frontier Mapper pokazuje lokalizacje praktyk DPC w całym kraju. Najczęściej występują w pobliżu dużych miast, zwłaszcza na Wschodnim Wybrzeżu.

Telemedycyna

Innym sposobem, aby zobaczyć się z lekarzem bez ubezpieczenia jest połączenie online. Możesz odbyć wirtualną wizytę z lekarzem poprzez wideokonferencję lub zadać szybkie Pytanie za pośrednictwem tekstu, zamiast przychodzić do biura. Telemedycyna odnotowała duży wzrost podczas pandemii COVID-19, ponieważ pozwala pacjentom i lekarzom spotykać się bez narażania się na zarazki.

Wizyta Telemedyczna może kosztować znacznie mniej niż wizyta u lekarza osobiście. Badanie 2017 w dziedzinie zdrowia wykazało, że średnia wizyta lekarza w USA kosztuje $146, a średnia wizyta na ER kosztuje $1,734. Natomiast średni koszt konsultacji z lekarzem przez telemedycynę był tylko $79.

Jednak według badań GoodRx można zdalnie skonsultować się z lekarzem za znacznie mniej niż to. Na GoodRx Telehealth Marketplace najniższe dostępne ceny dla różnych problemów zdrowotnych od listopada 2021 obejmują:

 • Lęk już od $5 za pierwszy miesiąc na LemonAid
 • Antykoncepcja (w tym recepta) już od $17 do TwentyEight
 • Zaburzenia erekcji od $32 przez Sezam
 • Konsultacje COVID-19 i testy diagnostyczne za darmo za pośrednictwem wielu dostawców

Jeśli masz inny problem zdrowotny, możesz porównać ceny dla kilku firm telemedycznych za pośrednictwem GoodRx. Możesz również zapytać o aktualne podstawowe cczy dostawca, jeśli masz, czy oferują wizyty telemedyczne i ile kosztują.

Bezpłatne Badania Lekarskie

W przypadku wielu rodzajów chorób i chorób przewlekłych wczesna diagnoza ma kluczowe znaczenie. Wczesne złapanie choroby może powstrzymać ją przed przekształceniem się w poważniejszą chorobę, która jest znacznie droższa w leczeniu.

Jednym ze sposobów na to jest badanie zdrowia. Mogą pomóc zdiagnozować szeroką gamę problemów na początku, w tym cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, osteoporozę, choroby weneryczne, niektóre rodzaje raka i problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak depresja.

Wiele organizacji oferuje pacjentom bezpłatne badania lekarskie. Należą do nich szpitale, targi zdrowia społeczności, centra seniora, agencje rządowe, organizacje non-profit, apteki, takie jak CVS, i sklepy magazynowe, takie jak Costco.

Niektóre badania lekarskie są bezpłatne dla każdego, kto ich chce. Inne są przeznaczone tylko dla osób o niskich dochodach, osób ze specyficznymi schorzeniami lub osób bez ubezpieczenia zdrowotnego.

Istnieje kilka sposobów, aby znaleźć bezpłatne i tanie badania lekarskie w Twojej okolicy. Miejsca do odwiedzenia to:

 • Wydziały Zdrowia. Zadzwoń do swojego miasta, powiatu lub Państwowego Departamentu Zdrowia, aby zapytać o targi zdrowia lub bezpłatne pokazy. Możesz znaleźć swój Państwowy Departament Zdrowia za pośrednictwem strony internetowej CDC.
 • Lokalnych Organizacji. Skontaktuj się z lokalnymi szpitalami, aptekami i ośrodkami seniora, aby zapytać, czy mają jakieś bezpłatne badania lekarskie. Twój obszar Agencja na starzenie się jest również dobrym źródłem. Jego dane kontaktowe można znaleźć za pośrednictwem rządowego lokalizatora Opieki Nad Osobami Starszymi.
 • Stowarzyszenia Zdrowia. Jeśli szukasz badań przesiewowych w kierunku konkretnej choroby, spróbuj skontaktować się z krajową lub lokalną organizacją zdrowia, która koncentruje się na tej chorobie. Przykłady obejmują American Cancer Society i American Diabetes Association.

Szpitale Hill-Burton

W 1946 roku Kongres uchwalił ustawę przyznającą dotacje i pożyczki dla zakładów opieki zdrowotnej, w tym szpitali i domów opieki, na budowę i modernizację. W zamian zakłady musiały zgodzić się na świadczenie usług osobom, których nie było stać na zapłatę.

Chociaż Kongres przestał finansować ten program w 1997 roku, nadal istnieje około 130 placówek opieki zdrowotnej w całym kraju związanych tą umową. Obiekty te są znane jako szpitale Hill-Burton.

Aby otrzymać bezpłatną opiekę w szpitalu Hill-Burton, musisz mieć dochód poniżej lub poniżej aktualnych wytycznych federalnych dotyczących ubóstwa. Jednak w niektórych obiektach możesz uzyskać opiekę po obniżonych kosztach, Jeśli Twoje dochody są nawet dwukrotnie wyższe niż poziom ubóstwa.

Aby uzyskać bezpłatną lub tanią opiekę, musisz złożyć wniosek w przyjęciach lub biurze biznesowym szpitala przed lub po otrzymaniu opieki. Być może będziesz musiał przedstawić dowód swojego dochodu lub inne dane osobowe, aby kwalifikować się do leczenia.

Od 2020 roku Hill-Burton posiada obiekty w 36 stanach i na wszystkich terytoriach USA z wyjątkiem Portoryko. Najbliższy obiekt można znaleźć na stronie internetowej HRSA.

Pogotowie Ratunkowe

Niektóre problemy zdrowotne nie zagrażają życiu, ale nadal wymagają natychmiastowej uwagi. W przypadku tych problemów centrum pilnej opieki prawie zawsze może zapewnić tańszą i szybszą obsługę niż szpital ER.

Centra pilnej opieki różnią się od ERs na kilka sposobów, w tym:

 • Godzin. Izby przyjęć są Otwarte 24/7. Najbardziej pilne centra opieki są otwarte siedem dni w tygodniu, zwykle od około 7 rano do 9pm.
 • Warunki Trzjedliśmy. Pilne ośrodki opieki mogą leczyć problemy, takie jak silny ból, infekcje wymagające antybiotyków, drobne choroby, takie jak grypa lub łagodna do umiarkowanej astmy, i drobne urazy, takie jak skręcenia, szczepy, skaleczenia, oparzenia i większość złamanych kości. Jednak nie mogą leczyć zagrażających życiu problemów, takich jak zawał serca.
 • Czas Oczekiwania. W przeciwieństwie do ERs, centra pilnej opieki leczą pacjentów na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Oznacza to, że jeśli nie jesteś w bezpośrednim niebezpieczeństwie, zwykle możesz uzyskać szybsze leczenie tam niż na izbie przyjęć. Według badania CDC z 2017 r. średni czas oczekiwania na ostry dyżur w szpitalu wynosi około 40 minut. Miliony pacjentów każdego roku czekają dwie godziny lub więcej na leczenie. Natomiast według Solv większość pacjentów wymagających pilnej opieki czeka na wizytę u lekarza mniej niż 30 minut.
 • Leki. Wiele ośrodków pogotowia zaopatruje się w leki, które mogą wydawać bezpośrednio pacjentom. Jeśli pojawi się infekcja, na przykład, można wyjść z antybiotykiem. Natomiast większość lekarzy może dać Ci tylko receptę na antybiotyk, którą musisz zapłacić w aptece za wypełnienie.
 • Płatność. Izby przyjęć muszą leczyć wszystkich pacjentów bez względu na ich zdolność do płacenia. Natomiast centra pilnej opieki wymagają zapłaty w momencie wizyty.
 • Koszt. Pilne centra opieki zazwyczaj pobierają znacznie niższe opłaty niż ERs. Na przykład Medica szacuje, że leczenie bólu ucha kosztowałoby około $245 w centrum pilnej opieki w porównaniu do $1,000 w izbie przyjęć. W przypadku infekcji dróg moczowych szacowany koszt wyniesie $259 na pilnej opiece w porównaniu do $1,592 na ostrym dyżurze.

Aby znaleźć pilne centrum opieki blisko ciebie, po prostu wykonaj wyszukiwanie w Internecie na „pilne centrum opieki blisko mnie.”Wyszukiwarka wyświetli listę pobliskich ośrodków z ich lokalizacjami i linkami do ich stron internetowych. Możesz również sprawdzić strony internetowe największych sieci pogotowia ratunkowego, takich jak Concentra, American Family Care i MedExpress.

Szpitalne Izby Przyjęć

Wiele osób bez ubezpieczenia polega na szpitalnych izbach ratunkowych jako głównym źródle opieki, ponieważ wiedzą, że mogą tam dostać leczenie, nawet jeśli nie mogą zapłacić. Jednak to nie powstrzyma szpitala przed wysłaniem Ci rachunku — i prawdopodobnie będzie to duży rachunek.

Badanie przeprowadzone przez Health Care cost Institute wykazało, że średni koszt wizyty na ER w 2017 wynosił $1,389. Była to cena tylko za opiekę w nagłych wypadkach, nie wliczając dodatkowych zabiegów, takich jak badania krwi, leki IV lub inne leki.

Istnieją dwa sposoby na uniknięcie wysokich kosztów ER. Po pierwsze, używaj pogotowia tylko w prawdziwych sytuacjach awaryjnych-problemów, które nie mogą czekać, aż lokalna bezpłatna klinika lub centrum pilnej opieki będą otwarte, aby je leczyć. Po drugie, jeśli koniecznie musisz udać się na ostry dyżur, idź prosto do biura rachunkowego szpitala, jak tylko wyjdziesz i wyjaśnij swoją sytuację finansową.

Gdy Szpital dowie się, że jesteś nieubezpieczony, może zorganizować dla Ciebie plan spłaty na warunkach, na które możesz sobie pozwolić. Może również pomóc ubiegać się o programy pomocy, takie jak Medicaid. W niektórych przypadkach szpital może być nawet skłonny odstąpić od całości lub części rachunku.

Inne sposoby oszczędzania na opiece zdrowotnej bez ubezpieczenia

Jeśli nie możesz uzyskać leczenia, którego potrzebujesz od bardziej przystępnego dostawcy opieki, istnieje kilka innych sposobów na kontrolowanie kosztów.

Plany Zniżek Medycznych

Jeśli nie stać Cię na ubezpieczenie zdrowotne, Plan zniżek medycznych oferuje alternatywny sposób na zmniejszenie twoje wydatki na opiekę zdrowotną. Plany te mogą również pomóc osobom z ubezpieczeniem pokryć koszty opieki zdrowotnej, których nie pokrywają ich plany, takie jak opieka stomatologiczna, wzroku lub słuchu.

Z planem zniżek medycznych, płacisz miesięczną opłatę za kartę zniżkową opieki zdrowotnej. Następnie okazujesz kartę, aby uzyskać zniżki na opiekę od sieci lekarzy i innych dostawców, którzy mają umowy z wystawcą karty.

Jednak wartość planu zniżek medycznych może być trudna do ustalenia. Według Wisconsin ’ s Bureau of Consumer Protection, niektóre plany twierdzą, aby zapewnić zniżki tak wysokie, jak 60% do 70%, ale większość rzeczywistych zniżek są znacznie niższe.

Korzyści różnią się w zależności od planu zniżek medycznych. Niektóre programy obejmują tylko opiekę stomatologiczną, opiekę wzroku lub korzyści z leków na receptę. Inni oferują zniżki na szerszy zakres opieki, w tym wizyty w biurze, pobyty w szpitalu,opieki zdrowotnej dostaw, i chiropraktyka opieki. Jednak można uzyskać zniżki tylko od dostawców w sieci.

Opłaty za plany zniżek medycznych różnią się również w zależności od karty. Na przykład, karty rabatowe CoHealthUSA wahają się od $10 do $22 miesięcznie, w zależności od wybranych korzyści. Jednak niektóre plany rabatowe, takie jak WellCard, są bezpłatne.

Plan zniżek medycznych to nie to samo co ubezpieczenie. Obejmuje tylko ograniczony zakres usług od ograniczonej sieci dostawców i nie chroni Cię przed niszczącymi kosztami opieki zdrowotnej w przypadku poważnej choroby lub urazu. Może to być jednak przydatna opcja obniżania kosztów codziennej opieki.

Ministerstwa Opieki Zdrowotnej

Health care sharing ministries (HCSMs), takie jak Medi-Share, to plany oparte na wierze, w ramach których członkowie pomagają sobie nawzajem pokrywać koszty opieki zdrowotnej. Plany te, które są zazwyczaj dostępne tylko dla chrześcijan kościoła chodzących, pobierają od każdego członka miesięczną opłatę o nazwie ” udział.”

HCSM łączy te udziały, aby pokryć część kosztów opieki zdrowotnej. Jednak każda rodzina musi zazwyczaj zapłacić pewną kwotę z kieszeni, zanim rozpocznie się ubezpieczenie HCSM.

Podobnie jak plany zniżek medycznych, HCSMs nie pokrywa wszystkich kosztów opieki. Większość z nich obejmuje wizyty lekarskie, opiekę na pogotowiu, chirurgię i leki na receptę potrzebne przez ograniczony czas, takie jak antybiotyki.

Jednak HCSMs zazwyczaj nie obejmują leków konserwacyjnych, rutynowej opieki, takich jak kontrole kontrolne, lub opieki zdrowotnej psychicznej. Większość planów ogranicza również kwotę pokrycia w dolarach, którą każdy członek otrzymuje w ciągu roku.

HCSMs ogranicza również ochronę ubezpieczeniową w sposób, w jaki ubezpieczyciele nie mogą tego zrobić. zazwyczaj odmawiają ochrony ubezpieczeniowej w przypadku istniejących wcześniej warunków lub jakiejkolwiek choroby lub urazu spowodowanego zachowaniem, które HCSM uważa za niezgodne z chrześcijańskim stylem życia. Na przykład, zazwyczaj nie obejmują one leczenia uzależnień, chorób przenoszonych drogą płciową lub jakiejkolwiek opieki związanej z ciążą pozamałżeńską.

Ponieważ HCSMs nie są tym samym, co ubezpieczenie, wielu lekarzy ich nie akceptuje. Oznacza to, że zazwyczaj musisz zapłacić rachunki z kieszeni, a następnie przesłać je do HCSM w celu zwrotu kosztów. To ogranicza ich przydatność, jeśli nie stać cię na opłacenie rachunków z góry.

Badania Kliniczne

Jeśli masz poważną chorobę i wyczerpałeś wszystkie inne opcje opieki, warto wypróbować jeszcze jedną opcję: udział w badaniu klinicznym.

Badania kliniczne to badania medyczne mające na celu sprawdzenie skuteczności nowych leków i innych metod leczenia chorób. Udział w jednym daje szansę aby przetestować nowe terapie, zanim pojawią się na rynku. Jest to szczególnie pomocne, jeśli masz stan, który nie reaguje dobrze na którykolwiek z obecnie dostępnych zabiegów.

Istnieje jednak kilka wad badań klinicznych jako źródła opieki zdrowotnej:

 • Możesz Go Nie Znaleźć. Nie ma gwarancji, że dostępna jest wersja próbna dla Twojego problemu. Nawet jeśli jest, nie możesz być pewien, że cię zaakceptują.
 • Możesz nie dostać prawdziwego leczenia. Większość badań klinicznych dzieli pacjentów na dwie grupy. Tylko jedna grupa dostaje nowe leczenie badacze są testowanie. Drugi, zwany grupą kontrolną, czasami otrzymuje fałszywe leczenie zwane placebo. To pozwala naukowcom upewnić się, że pacjenci nie są coraz lepsi, ponieważ oczekują poprawy. (Jednak, według Amerykańskiego Towarzystwa Onkologicznego, badania na ogół używają placebo tylko w przypadku chorób, które nie mają znanego leczenia. Jeśli istnieje standardowe leczenie choroby, grupa kontrolna dostaje to zamiast tego.)
 • Leczenie Może Nie Działać. Celem badań klinicznych jest sprawdzenie, czy nowe metody leczenia są bezpieczne i skuteczne. Więc nawet jeśli otrzymasz nowe leczenie, nie możesz być pewien, że zadziała.
 • Mogą Wystąpić Działania Niepożądane. Nawet jeśli nowe leczenie działa, może mieć poważne lub nawet niebezpieczne skutki uboczne.
 • Może Nie Pokryć Kosztów. W badaniu klinicznym nie musisz płacić za lek, który testujesz. Jednak nadal jesteś odpowiedzialny za resztę kosztów leczenia. Niektórzy sponsorzy studiów płacą za całość lub część z nich, ale wielu nie.

Jeśli nie masz innych opcji, nie zaszkodzi poszukać badania klinicznego, w którym możesz wziąć udział. Organizacje takie jak National Cancer Institute, National Institutes of Health i CenterWatch prowadzą listy badań klinicznych poszukujących uczestników. Listy te zazwyczaj zawierają opis każdego badania, kryteria uczestnictwa i informacje kontaktowe.

Możesz również szukać badania klinicznego za pośrednictwem usług dopasowywania, takich jak EmergingMed. Usługi te łączą naukowców z pacjentami chętnymi do udziału w badaniu.

Ostatnie Słowo

Zawsze dobrze jest być szczerym z pracownikami służby zdrowia o swojej sytuacji ubezpieczeniowej. Jeśli z góry wiedzą, że nie masz ubezpieczenia, mogą skierować cię w stronę niedrogich opcji leczenia.

Na przykład lekarz może pomóc w znalezieniu niedrogich źródeł leków na receptę, takich jak próbki. Mogą również zaoferować Ci plan płatności, który pozwoli Ci zapłacić rachunek za leczenie przez kilka miesięcy, a nie wszystkie na raz. Niektórzy dostawcy oferują nawet przesuwne opłaty dla pacjentów, którzy mają trudności z płaceniem rachunków.

Ponadto zawsze sprawdzaj rachunki medyczne po otrzymaniu opieki. Czasami, kiedy dostajesz rachunek, który wydaje się nieracjonalnie wysoki, to nie dlatego, że Twoja opieka była zbyt droga. To dlatego, że zapłacili ci za opiekę, której nigdy nie otrzymałeś. Jeśli na rachunku zobaczysz coś, co wygląda źle, zadzwoń do dostawcy, aby zakwestionować opłatę.

Jednak najlepszym sposobem, aby uzyskać koszty opieki zdrowotnej pod kontrolą jest uzyskanie ubezpieczenia zdrowotnego, jeśli możesz. Środki oszczędzające koszty, takie jak chodzenie do bezpłatnych klinik lub korzystanie z telemedycyny, mogą pomóc w radzeniu sobie z codziennymi wydatkami, ale nie ochronią Cię przed wysokimi rachunkami w prawdziwym kryzysie zdrowotnym, takim jak przewlekła choroba, która wymaga drogiego, długotrwałego leczenia.

Tak więc, przed podjęciem decyzji ubezpieczenie zdrowotne jest zbyt drogie dla Ciebie, sprawdź wszystkie opcje. Odwiedź healthcare.gov aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do Medicaid, Medicare lub subsydiowanego planu opieki zdrowotnej za pośrednictwem rynku ubezpieczeń zdrowotnych. Strona może również powiedzieć, czy nieubezpieczone dzieci w Twoim gospodarstwie domowym kwalifikują się do programu ubezpieczenia zdrowotnego dla dzieci. Nawet jeśli próbowałeś tego i odrzucili cię wcześniej, możesz nadal kwalifikować się teraz, jeśli Twoja sytuacja finansowa się zmieniła.

Jeśli nie możesz uzyskać dotacji i nie stać Cię na standardowy plan bez niego, możesz kwalifikować się do katastrofalnego planu zdrowotnego. Plany te nie obejmują większości rutynowej opieki medycznej, ale chronią Cię przed rachunkami medycznymi, które mogą doprowadzić cię do bankructwa. Łącząc je z tanią opieką, taką jak bezpłatne kliniki, możesz pozwolić sobie na opiekę zarówno w nagłych wypadkach, jak i codzienną.

Przegląd aplikacji Flipp – Znajdź cotygodniowe oferty spożywcze i kupony Online

Poprzedni wpis

Strategia inwestowania w indeks – wybór pasywnego portfela

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły