Artykuły

Jak uzyskać najlepszą cenę na wynajem samochodu

0
Jak uzyskać najlepszą cenę na wynajem samochodu
Jak uzyskać najlepszą cenę na wynajem samochodu

Rozpoznajesz ten scenariusz? Planujesz wynająć mały samochód na wakacje lub podróż służbową. Jednak w jakiś sposób, kiedy odchodzisz od wypożyczalni samochodów, trzymasz Klucze do znacznie większego samochodu o znacznie większej cenie.

Jeśli to ci się przytrafiło, to nie był wypadek. Byłeś ofiarą upsellingu — jednej z wielu sztuczek, których używają wypożyczalnie samochodów, aby wycisnąć z ciebie więcej pieniędzy. Zwabią Cię, przestraszą, albo zmuszą do odjazdu większym samochodem niż planowałeś.

Aby zaoszczędzić pieniądze na wynajem samochodów, trzeba pokonać agencje w ich własnej grze. Po pierwsze, zrób kilka badań, aby dowiedzieć się dokładnie, jakiego samochodu potrzebujesz. Następnie rozejrzyj się i skorzystaj z rabatów, aby upewnić się, że płacisz za to najniższą możliwą stawkę.

Jak uzyskać najlepszą cenę na wynajem samochodu

Uzyskanie najlepszej ceny na wynajem samochodu jest w dużej mierze kwestią odrabiania lekcji. Musisz wiedzieć, jakiego rodzaju samochodu potrzebujesz, kiedy go zarezerwować i gdzie robić zakupy w najlepszych cenach. Musisz również wiedzieć, jak uniknąć trudnych upsells i ukrytych opłat.

1. Wiedz, Czego Potrzebujesz

Jeśli kiedykolwiek wynająć samochód przed, wiesz, wypożyczalnie często starają się upsell Ci. Kiedy przyjedziesz odebrać swój pojazd, nie od razu oddają kluczyki.

Zamiast tego sugerują uaktualnienie do większego modelu niż ten, który zarezerwowałeś. Często mówią, że zaoferuje większy komfort, więcej mocy lub jeszcze lepszy przebieg gazu.

To ostatnie stwierdzenie jest mało prawdopodobne. Ogólnie rzecz biorąc, większe samochody zużywają więcej gazu niż mniejsze. Jeśli pozwolisz wypożyczalni namówić Cię na większy model, skończysz płacąc więcej za paliwo i samo auto.

Jeśli chodzi o dodatkowy pokój i dodatkową moc, prawdopodobnie nie mają znaczenia. Jeśli jedziesz sam lub tylko z jedną lub dwiema innymi osobami, samochód kompaktowy powinien mieć wystarczająco dużo miejsca. Mało prawdopodobne jest, że potrzebujesz więcej mocy, chyba że planujesz podjechać po stromych górskich drogach lub w głębokim śniegu.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, ile samochodu potrzebujesz, zrób kilka badań przed rezerwacją. Sprawdź opinie o modelu, który rozważasz i zobacz, co właściciele mówią o jego komforcie, przebiegu i mocy.

Następnie, gdy sprzedawca zaczyna próbować sprzedać ci większy model, możesz powiedzieć z pewnością, że ten, który zarezerwowałeś, jest w porządku dla Twoich potrzeb.

2. Zarezerwuj Wcześnie, Zwłaszcza W Godzinach Szczytu Podróży

Wypożyczalnie samochodów mają ograniczoną liczbę samochodów w swoich flot. W szczytowych okresach podróży każdy pojazd jest poszukiwany, ponieważ klienci przybywają do miejsc docelowych. A kiedy popyt przewyższa podaż, ceny idą w górę. To prosta Ekonomia.

Więc jeśli podróżujesz podczas intensywnego sezonu podróży, zarezerwuj samochód tak daleko, jak to możliwe. Unikniesz płacenia premii za rezerwację w intensywnym sezonie lub, co gorsza, znalezienie żądanego pojazdu jest niedostępne.

3. Skorzystaj z rabatów

Nigdy nie płać pełnej ceny za wynajem samochodu bez sprawdzania rabatów. Istnieją wszelkiego rodzaju programy, które mogą zaoferować lepszą cenę wynajmu, w tym:

 • Zniżki Wojskowe. Wiele wypożyczalni samochodów, w tym Alamo i Budget, oferują zniżki dla członków służby wojskowej i weteranów. Niektóre mają również specjalne oferty dla innych pracowników rządowych lub służb ratowniczych, takich jak strażacy i policja. Jeśli należysz do jednej z tych grup, zawsze pytaj o zniżki przy rezerwacji wynajmu.
 • USAA stawki. Jeśli współmałżonek lub parent jest w wojsku, można dostać zniżkę przez USAA. Ten dostawca finansowy służy aktywnym członkom wojska, weteranom oraz ich małżonkom i dzieciom. Avis, Budget, Enterprise i Hertz mają specjalne stawki USAA.
 • Zniżki Dla Seniorów. Kilka wypożyczalni samochodów współpracuje z AARP, aby zapewnić zniżki dla osób starszych. Członkowie AARP mogą zaoszczędzić do 30% w Avis, Budget i Payless. A wszyscy podróżni powyżej 50 roku życia mogą uzyskać niższe ceny od Hertz za pośrednictwem programu Fifty Plus.
 • Kody Korporacyjne. Wiele firm ma partnerstwa z wypożyczalni samochodów. Ich pracownicy otrzymują lepsze stawki, A agencje korzystają z dodatkowego biznesu. Sprawdź swoją stronę podróży firmowych, aby zobaczyć, czy firma ma taki program.
 • Kody Uniwersyteckie. Uniwersytety również cięcia oferty z wypożyczalni samochodów. Zarówno studenci, jak i absolwenci mogą uzyskać niższe stawki dzienne i inne korzyści, takie jak bezpłatny dodatkowy kierowca. Sprawdź zniżki na wynajem samochodów na stronie korzyści dla studentów lub absolwentów.
 • Programy Lojalnościowe. Niektóre programy często podróżujący mogą uzyskać obniżoną stawkę na wynajem samochodu. Na przykład Członkowie United MileagePlus korzystają ze zniżek i gromadzą mile premiowe, gdy wynajmują je za pośrednictwem Hertz.
 • AAA. Będąc członkiem AAA otrzymasz zniżki na wszelkiego rodzaju usługi, w tym wynajem samochodów. Obecnie członkowie mogą zaoszczędzić od 8% do 20% od stopy bazowej za pomocą Thrifty, dolara lub Hertz. Sprawdź lokalną stronę AAA, aby uzyskać najnowsze oferty.
 • Costco. Ten klub magazynowy oferuje zniżki na znacznie więcej niż zakupy spożywcze. Jedną z wielu zalet członkostwa Costco jest zniżki na wynajem samochodów z Alamo, Avis, Budget i Enterprise. Odwiedź Stronę Costco Travel, aby uzyskać dostęp do najnowszych ekskluzywnych ofert.

4. Dołącz do Programu Lojalnościowego

Wiele agencji wynajmu samochodów ma programy lojalnościowe, które oferują różne zniżki i korzyści. Większość programów lojalnościowych jest darmowa, a rejestracja zajmuje tylko kilka minut.

Dołączenie do jednego z tych programów może przynieść ci korzyści, takie jak:

 • Darmowe aktualizacje
 • Możliwość pominięcia kolejki po odebraniu wypożyczenia
 • Gwarancja, że samochód, na który się zapiszesz, będzie dostępny
 • Konto, które przechowuje preferencje dotyczące wynajmu do wykorzystania w przyszłości
 • Punkty Rewards możesz wymienić na bezpłatne wypożyczenia lub ulepszenia

Nic nie powstrzyma cię przed zarejestrowaniem się w wielu programach. Możesz dołączyć do jednej dla każdej agencji wynajmu, z której korzystasz. W rzeczywistości, jeśli osiągnąłeś już status elite w jednej firmie, zwykle możesz go przenieść, gdy zarejestrujesz się w programie innej agencji.

Niektóre agencje, takie jak Avis i Hertz, mają również specjalne programy tylko dla właścicieli małych firm. Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, programy te mogą dać Ci procent od ceny bazowej za każdym razem, gdy wynajmujesz samochód.

5. Porównaj Ceny

Przystąpienie do Programu Lojalnościowego nie oznacza, że musisz być lojalny wobec jednej wypożyczalni samochodów. Zawsze warto rozejrzeć się i sprawdzić, czy inna firma może zaoferować lepszą cenę.

Możesz to zrobić, dzwoniąc do kilku firm w celu uzyskania wyceny, ale nie musisz. Istnieje kilka stron internetowych, za pomocą których można sprawdzić ceny wynajmu w wielu agencjach.

Jedną z wiodących porównywarek jest AutoSlash. Ta bezpłatna strona uwzględnia zniżki od AAA i Costco i wyszukuje kupony online, aby obniżyć cenę wynajmu. Nawet powiadamia Cię, jeśli cena wynajmu spadnie po zarezerwowaniu samochodu. Który pozwala na anulowanie i zmianę rezerwacji w lower price.

Jednak AutoSlash nie jest jedyną witryną w branży. Inne miejsca, w których można szukać ofert to CarRentals.com, kajak i Priceline.

6. Sprawdź Mniejsze Wypożyczalnie Samochodów

Porównując ceny, nie ograniczaj się do głównych agencji wynajmu samochodów. Małe agencje off-brand, takie jak Fox Rent A Car, mogą oferować znacznie niższe stawki niż duże firmy.

Te małe agencje nie są dostępne wszędzie i mogą nie pojawiać się w wynikach z witryn takich jak AutoSlash. Ale jeśli jest taki w Twojej okolicy, warto zadzwonić, aby sprawdzić, czy mogą pokonać ceny dużych firm. Aby znaleźć małe lokalne agencje, szukaj w Internecie ” Wynajem samochodów w pobliżu mnie.”

7. Szukaj kodów kuponów

Kiedy szukasz ceny wynajmu samochodów, wykonaj dodatkowe wyszukiwanie kodów kuponów, które możesz przypiąć przy kasie. Dzięki odpowiedniemu kodowi możesz zaoszczędzić nawet 50% od zwykłej stawki wynajmu.

Ponadto często można łączyć te kody kuponów z innymi rabatami. Na przykład, czasami stos oszczędności z programów lojalnościowych lub programów często podróżujących.

Jeśli robisz zakupy przez AutoSlash, automatycznie wyszukuje kody kuponów dla ciebie. Inne miejsca, w których można szukać ofert to Groupon i LivingSocial. Ponadto, oszczędzające pieniądze rozszerzenia przeglądarki, takie jak Capital One Shopping, wyszukują kody kuponów i stosują je za każdym razem, gdy robisz zakupy.

8. Przeczytaj drobnym drukiem

Nie jest niczym niezwykłym, aby zobaczyć reklamy online obiecujące wynajem samochodów tak niskie, jak $15 dziennie. Te ceny brzmią zbyt dobrze, aby były prawdziwe — i są. Cena, którą płacisz, jest zwykle znacznie wyższa ze względu na podatki i opłaty wyłączone z reklamowanej stawki.

Nie można uniknąć tych wszystkich dodatkowych opłat. Jednak możesz przynajmniej być ich świadomy, aby uniknąć niespodzianek. I zawsze można powiedzieć nie do obcych opłat za wynajem samochodów.

Porównując ceny, spójrz na ostateczną cenę ze wszystkimi podatkami i opłatami. W ten sposób wiesz, że porównujesz jabłka do jabłek.

9. Przedpłata

Większość wypożyczalni samochodów oferuje dwie różne dzienne stawki wynajmu: jedną za przedpłatę i wyższą za płacenie przy odbiorze samochodu (lub po prostu wypożyczenie na miejscu). Na przykład opłaty budżetowe są do 35% niższe, gdy płacisz z wyprzedzeniem.

Ale pomimo oszczędności, przedpłata nie zawsze jest mądrym posunięciem. Jeśli dokonasz przedpłaty za samochód i będziesz musiał zmienić swoje plany, możesz zostać dotknięty wysoką opłatą za anulowanie.

Na przykład Alamo pobiera opłatę w wysokości 50 USD za anulowanie przedpłaconego wynajmu lub 100 USD, jeśli anulujesz z wyprzedzeniem krótszym niż 24 godziny. Anulowanie regularnej rezerwacji jest tylko $50 z mniej niż 24 godzin wypowiedzenia i za darmo, jeśli anulować wcześniej niż to.

Aby uniknąć tych opłat, nie dokonuj przedpłaty za wynajem, chyba że harmonogram podróży jest ustalony.

10. Użyj karty Nagród

Kiedy już zdecydujesz, który samochód wynająć i gdzie, jest jeszcze jeden sposób, aby zaoszczędzić: wybierając odpowiednią kartę do zapłaty. Wiele kart kredytowych travel rewards, takich jak Chase Sapphire Reserve, oferuje specjalne korzyści i zniżki na wynajem samochodów.

W zależności od karty możesz płacić niższą stawkę dzienną lub tygodniową lub zdobywać dodatkowe punkty rewards. Możesz również uzyskać korzyści, takie jak bezpłatne uaktualnienia, bezpłatne ubezpieczenie samochodu, bezpłatny dodatkowy kierowca lub okres karencji w przypadku późnych zwrotów.

Co więcej, jeśli masz już punkty rewards na jednej z tych kart, czasami możesz otrzymać bonus, spieniężając je za Oferty podróży, w tym za wynajem samochodów. Jeśli Twoja karta oferujes 50% bonus na podróż, można zarezerwować $30-per-day wynajem samochodów z tylko $ 20 warto nagród.

Ostatnie Słowo

Jest jedna wskazówka, która może cię uratować bardziej niż cokolwiek innego. Planując podróż, dokładnie zastanów się, czy w ogóle potrzebujesz wynajętego samochodu.

W niektórych przypadkach, można dostać się bez samochodu. Zamiast tego możesz polegać na połączeniu przejażdżek od przyjaciół, transportu publicznego i współdzielenia.

Działa to szczególnie dobrze, jeśli potrzebujesz tylko pojazdu, aby dostać się na lotnisko iz powrotem. W takim przypadku płacenie za przejazd jest prawdopodobnie tańsze niż wynajęcie samochodu, który spędzi większość podróży zaparkowanej.

Inną opcją jest skorzystanie z ekonomii współdzielenia. Często można uzyskać samochód za pośrednictwem usługi peer-to-peer, takiej jak Turo, za znacznie mniej niż tradycyjna wypożyczalnia.

Usługi te mogą oferować dostęp do pojazdów wypożyczalnie nie mają, takich jak samochody sportowe lub pojazdy elektryczne. I nie musisz radzić sobie z żadnymi taktykami sprzedaży pod wysokim ciśnieniem w kasie wynajmu.

10 najlepszych czatów giełdowych do dzielenia się pomysłami na handel i inwestowanie

Poprzedni wpis

Różne rodzaje kredytów hipotecznych w porównaniu

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły