Artykuły

Jak uniknąć opłat za wynajem samochodu?

0

Być może najgorsza część wakacji lub podróży służbowej pojawia się tuż przy początku. Po ponurym locie i długim oczekiwaniu w kasie wypożyczalni samochodów, Urzędnik przepycha stos dokumentów z ceną na dole. I prawie bez wątpienia, jest znacznie wyższa niż reklamowana Cena.

Wypożyczalnie samochodów mają cały worek sztuczek, aby zwiększyć zyski. Zawyżają rachunek mnóstwem opłat i dodatków, takich jak ubezpieczenie lub pobór opłat — czasami nie zadając sobie trudu, aby powiedzieć, że są dodatkami.

Aby zaoszczędzić pieniądze na wynajem samochodów, trzeba pokonać agencje w ich własnej grze. Naucz się dostrzegać ich podstępne sztuczki do wypełnienia rachunku i mieć własny zestaw sztuczek, aby uniknąć dodatkowych opłat.

Jak uniknąć opłat za wynajem samochodu

Kluczem do uniknięcia wszystkich ukrytych opłat i dodatków jest wiedzieć, jakie są najczęstsze opłaty za wynajem samochodu. Im więcej wiesz o dodatkach, które wypożyczalnie starają się dodać do rachunku, tym łatwiej jest zaplanować ich uniknięcie.

1. Pomiń ubezpieczenie wynajmu samochodu, jeśli możesz

Kiedy wynajmujesz samochód, wypożyczalnia samochodów zazwyczaj stara się, aby zapłacić dodatkowo za ochronę ubezpieczeniową. Istnieją trzy podstawowe typy:

  •  Odszkodowanie za kolizję, które pokrywają koszty, jeśli jesteś w stłuczce
  •  Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które pokrywa koszty leczenia
  •  Ubezpieczenie rzeczy osobistych, które obejmuje utratę lub uszkodzenie rzeczy

Jeśli kupisz pełne ubezpieczenie od wypożyczalni samochodów, możesz spodziewać się zapłaty 30 USD dziennie lub więcej. Ale jest spora szansa, że tego nie potrzebujesz. W większości przypadków możesz uzyskać ochronę za wynajęty samochód za pośrednictwem innego źródła, takiego jak:

  • Ubezpieczenie Samochodu. Wiele auto polisy ubezpieczeniowe obejmują wynajem samochodu szkody pokrycia. Niektóre obejmują również wypadki i rzeczy osobiste. Ale musisz zapłacić wszelkie odliczenia z kieszeni, a wypadek może zwiększyć swoje stawki. Może się to zdarzyć, jeśli korzystasz z osobnego ubezpieczyciela, ale nie zawsze tak jest.
  • Twoja Karta Kredytowa. Wiele kart kredytowych oferuje bezpłatne ubezpieczenie samochodu, gdy używasz ich do zapłaty za wynajem. Dzięki niemu nie musisz składać wniosku o ubezpieczenie. Ale zwykle wyklucza zakres odpowiedzialności. W większości przypadków, trzeba użyć własnego ubezpieczenia do tego.
  • Twój związek lub stowarzyszenie handlowe. Wiele związków zawodowych i stowarzyszeń zawodowych oferuje wynajem samochodu ubezpieczenia jako atut dla członków. Jeśli należysz do jednej z tych grup, sprawdź, jakie korzyści obejmują Twoje korzyści.
  • Ubezpieczenie Osób Trzecich. Możesz również kupić ubezpieczenie wynajmu samochodu od osoby trzeciej. Firmy jak RentalCover.com oferta ubezpieczenia za zaledwie połowę ceny wynajmu agencji samochodowych opłat.
  • AAA. Zniżki dostępne w AAA różnią się w całym kraju. Jeśli jesteś członkiem, sprawdź lokalną stronę AAA, aby sprawdzić, czy zniżka na ubezpieczenie samochodu jest jedną z jej zalet.

2. Sprawdź samochód pod kątem uszkodzeń

Nawet jeśli płacisz za ubezpieczenie, wypożyczalnia samochodów może nadal pobierać opłaty za drobne uszkodzenia samochodu. Po zwróceniu go firma sprawdza go pod kątem problemów, takich jak wgniecenia, zadrapania i plamy na tapicerce. Następnie płaci ci za koszty ich naprawy.

Aby uniknąć płacenia za szkody, których nie spowodowałeś, dokładnie sprawdź samochód przed wyjazdem z parkingu. Zazwyczaj Urzędnik daje samochód szybko raz-over z tobą, ale ten czek jest często powierzchowne. Opłaca się dokładniejsze badanie.

Sprawdź samochód wewnątrz i na zewnątrz, i robić zdjęcia, aby udokumentować jego stan. Dołącz datę i godzinę na obrazie. W ten sposób, jeśli firma spróbuje wystawić rachunek za szkody, których nie spowodowałeś, możesz udowodnić, że już tam były, zanim odjechałeś.

3. Unikaj Wynajmu Lotniska

Nie odbieraj wynajętego samochodu na lotnisku, jeśli możesz go uniknąć. Podczas gdy stawka bazowa w kiosku wynajmu na lotnisku może być niższa niż w lokalizacji wynajmu w mieście, podatki i opłaty przesuwają ostateczną cenę wyżej.

Na przykład porty lotnicze zazwyczaj pobierają od agencji wynajmu opłatę koncesyjną za korzystanie z ich lokali. Niektóre z nich pobierają również oddzielne opłaty za ochronę lotniska i korzystanie z autobusów wahadłowych. Wypożyczalnie przekazują wszystkie te opłaty klientom. Wszyscy mówią, że zwiększają rachunek o około 20% lub więcej.

Istnieje kilka sposobów, aby dostać się z lotniska do alternatywnej lokalizacji wynajmu. W niektórych przypadkach można dostać się do miasta za pośrednictwem taniego lub bezpłatnego transportu publicznego. W przeciwnym razie możesz wynająć taksówkę lub zadzwonić do Ubera lub Lyft. Oszczędności na wynajmie mogą łatwo zrównoważyć koszty przejazdu.

Jedną z wad wynajmu samochodu w mieście, a nie na lotnisku jest to, że prawdopodobnie masz mniejszy wybór pojazdów do wyboru. To zwiększa szanse, że nie dostaniesz dokładnie samochód chcesz. Więc jeśli zarezerwujesz przejazd w mieście, ważne jest, aby zrobić to wcześniej.

4. Przynieś Własny Fotelik Samochodowy

Jeśli podróżujesz z dzieckiem, potrzebujesz fotelika samochodowego dla wypożyczonego samochodu. Wypożyczalnie chętnie je dostarczą – oczywiście za sztywną opłatą.

Większość firm pobiera opłaty od $10 do $15 dziennie za ten dodatek. Zazwyczaj opłata za podróż jest ograniczona, ale nadal możesz zapłacić blisko $100 za tygodniową wycieczkę.

Możesz uniknąć tego kosztu, przynosząc własny fotelik samochodowy z domu. Jeśli nie jest to możliwe, może być tańsze kupić niedrogi fotelik samochodowy po dotarciu do miejsca docelowego.

W Walmart można znaleźć zarówno foteliki dla niemowląt, jak i foteliki samochodowe za mniej niż 60 USD. Jest to jednak opcja tylko wtedy, gdy możesz zostawić dziecko z kimś podczas odbierania fotelika samochodowego.

5. NIE PŁAĆ ZA Radio satelitarne

Innym perk wypożyczalni samochodów jak za dodatkową opłatą jest Radio satelitarne. Na przykład Enterprise pobiera opłatę w wysokości 5,99 USD dziennie lub 24,99 USD tygodniowo.

Ale jeśli jesteś jak większość ludzi, masz już smartfon zdolny do przechowywania dużej ilości muzyki na podróż. Zamiast płacić dodatkowo za radio satelitarne, załaduj telefon ulubionymi utworami i podcastami.

Możesz podłączyć telefon do radia samochodowego i używać poleceń głosowych, aby bezpiecznie wybierać muzykę podczas jazdy. Technologia how-to site MUO (Make Use Of) zawiera przewodnik po odtwarzaniu muzyki ze smartfona przez głośniki samochodowe.

6. Uważaj na opłaty za przejazd

Wypożyczalnie samochodów nawet znaleźć sposób, aby pobierać dodatkowe opłaty za przejazd. Większość wypożyczalni samochodów jest wyposażona w transponder opłat, z którego można korzystać w kasach bezgotówkowych, takich jak e-ZPass. Ale kiedy go używasz, pobierają opłatę wygodną oprócz samego kosztu opłaty drogowej.

Opłaty za korzystanie z transpondera opłat różnią się w zależności od firmy. Na przykład Hertz pobiera opłatę w wysokości 5,95 USD za każdy dzień płacenia opłat za przejazd za pomocą transpondera PlatePass.

Z Avis płacisz mieszkanie 17 $za wynajem, nawet jeśli nigdy nie przejeżdżasz przez jedną budkę płatną. Ponadto, za pomocą transpondera każdej firmy, automatycznie płacisz najwyższą, nieodliczoną stawkę przy każdym korzystanym stanowisku poboru opłat.

Aby uniknąć tjego honorarium, zrezygnować z systemu poboru opłat przez wypożyczalnię. W większości firm możesz po prostu zostawić transponder w ekranowanej obudowie.

Następnie potrzebujesz alternatywnego sposobu obsługi opłat drogowych. W niektórych przypadkach można ich całkowicie uniknąć, korzystając z aplikacji map, aby zaplanować trasę bez dróg płatnych.

Jeśli nie możesz tego zrobić, następną najprostszą rzeczą jest płacenie wszystkich opłat w gotówce. Jednak niektóre drogi płatne, zwłaszcza mosty, nie mają już budek poboru opłat gotówkowych.

W niektórych miejscach można dokonać przedpłaty za przejazd przez Internet. Sprawdź witrynę lokalnego organu tranzytowego, aby sprawdzić, czy jest to opcja w obszarze, w którym podróżujesz.

Inną alternatywą jest usunięcie transpondera opłat drogowych z własnego samochodu i zabranie go na podróż. Jeśli nie masz transpondera opłat drogowych, może warto go kupić tylko na podróż. Możesz odebrać przedpłacony transponder E-Pass (który działa zarówno z E-ZPass, jak i Sunpass na Florydzie)za mniej niż $20. To mniej, niż zapłaciłbyś za 4-dniową przepustkę Hertza.

7. Sprawdź limity kilometrów

Umowy wynajmu samochodów często ograniczają liczbę mil, które można umieścić na samochodzie każdego dnia. Na przykład wypożyczalnia samochodów budget U-Save pozwala jeździć tylko 100 mil dziennie poza Nowym Jorkiem, New Jersey i Connecticut. Każda Mila powyżej tego limitu kosztuje $ 0.35 extra.

Niektóre agencje wynajmu, takie jak Budget i Avis, zapewniają nieograniczony przebieg na niektórych wypożyczalniach samochodów. Jednak inne umowy zawierają limit kilometrów. Nie możesz zakładać, że twój samochód ma nieograniczoną liczbę mil, chyba że jest to wyraźnie określone w Umowie Wynajmu.

Po odebraniu samochodu przeczytaj uważnie umowę, aby dowiedzieć się, jaki jest limit kilometrów i gdzie ma ona zastosowanie. Następnie jak najlepiej zaplanować jazdę, aby pozostać w granicach limitu.

8. Pomiń drugiego kierowcę

Może to być przydatne do listy współmałżonka, dziecko, lub towarzysza podróży jako dodatkowy kierowca na wynajem samochodu. W ten sposób nie będziesz musiał sam prowadzić.

Ale niektóre firmy pobierają opłatę za drugiego kierowcę. Kwota zależy od firmy i państwa, w którym wynajmujesz samochód. Więc przed zarejestrowaniem drugiego kierowcy, sprawdź, czy jest opłata i ile to jest.

Jeśli masz zamiar umieścić tylko jednego kierowcę w umowie wynajmu samochodu, upewnij się, że jest to ktoś powyżej 24 roku życia. Niektóre wypożyczalnie samochodów nakładają dopłatę dla każdego kierowcy poniżej 25 roku życia. Wiele firm zabrania osobom poniżej 20 roku życia w ogóle jazdy samochodem.

9. Napełnij Sam

Jeśli zwrócisz samochód z mniej niż pełnym bakiem gazu, wypożyczalnia tankuje go za ciebie — po cenie znacznie wyższej niż płacisz na stacji benzynowej. Niektóre wypożyczalnie pobierają aż 10 USD za galon plus opłata za tankowanie.

Aby uniknąć tych wygórowanych cen, wypełnij samochód przed zwrotem. Spróbuj to zrobić w promieniu 10 mil od miejsca wynajmu, ponieważ niektóre usługi wynajmu samochodów pobierają dodatkową opłatę, jeśli tankujesz zbyt daleko od budynku.

Użyj GasBuddy, aby znaleźć stację benzynową o najniższej cenie za galon w tym promieniu. I użyj karty kredytowej best gas rewards, aby zapłacić za zakup.

Zachowaj paragon z tego ostatniego tankowania po zwróceniu samochodu. W ten sposób możesz udowodnić, że zatankowałeś pojazd i pokazać adres stacji benzynowej, na której to zrobiłeś. Pokwitowanie chroni cię, jeśli wypożyczalnia stara się twierdzić, że zbiornik nie był pełny, gdy zwróciłeś samochód.

10. Nie przedpłacaj za gaz

Suppledly, możesz uniknąć opłat za tankowanie, płacąc z góry za gaz, gdy wynajmujesz samochód. Płacisz za gaz, który jest w zbiorniku, gdy odbierasz samochód,i możesz go zwrócić ze zbiornikiem na dowolnym poziomie. Boisko jest to, że oszczędza kłopotów tankowania przed powrotem pojazdu.

Jednak kiedy to robisz, nadal płacisz agencji wynajmu cenę za gaz. Niektóre agencje pobierają mniej za gaz podczas przedpłaty, ale cena jest prawdopodobnie nadal wyższa niż na stacji benzynowej.

Co więcej, cena podana przez wypożyczalnię za przedpłacony gaz może nie być rzeczywistą ceną. Podatki i opłaty mogą dodać $0.20 lub więcej (w niektórych stanach, znacznie więcej) za galon. Ale agencje nie zawsze uwzględniają te opłaty w podanej cenie.

Ponadto większość wypożyczalni samochodów nie daje zniżki na paliwo, które znajduje się w zbiorniku po zwróceniu samochodu. Nie ma kary za przywrócenie pustego, ale nie ma nagrody za przywrócenie pełnego. Jeśli nie całkowicie opróżnisz zbiornika, kupujesz dla nich Gaz firmy.

11. Zwróć samochód, w którym go odebrałeś

Czasami wygodnie jest zwrócić wynajęty samochód w inne miejsce niż miejsce, w którym go odebrałeś. Ale niektóre wypożyczalnie samochodów pobierają opłatę za opuszczenie lub opłatę za opuszczenie, gdy to zrobisz. Opłaty za Drop różnią się w zależności od firmy, lokalizacji i pory roku.

Dokonując rezerwacji online, zapoznaj się z lokalizacjami odbioru i zwrotu, aby zobaczyć, jak różnią się ceny. Może warto zmienić trasę podróży, aby umożliwić odbiór i zwrot samochodu w tym samym miejscu, jeśli oszczędności są znaczne.

12. Unikaj Zaległych Opłat

Jeśli zwrócisz samochód późno o zaledwie jedną godzinę, wiele wypożyczalni samochodów pobiera opłatę za cały dodatkowy dzień. Możesz uniknąć tego problemu, włączając trochę miejsca w harmonogramie.

Kiedy rezerwujesz samochód, zarezerwuj go na kilka godzin dłużej, niż myślisz, że potrzebujesz. W ten sposób, nie musisz się spieszyć, aby dostać go z powrotem na czas.

Wypełnienie harmonogramu ma również inne zalety. W niektórych przypadkach wypożyczalnie pobierają niższą stawkę bazową za dzień w przypadku dłuższej rezerwacji, więc dodanie dodatkowego czasu może obniżyć cenę. A jeśli zwrócisz go wcześniej, niektóre firmy przyznają ci zwrot pieniędzy za czas, którego nie użyłeś.

Ale nie zawsze tak jest. Na przykład Enterprise nie zwraca Ci pieniędzy za niewykorzystane dni, jeśli miałeś opłaconą wcześniej rezerwację.

Inne firmy, takie jak Thrifty, pobierają opłatę za wcześniejszy zwrot, jeśli oddasz samochód cały dzień wcześniej. Czasami firma może naliczyć wyższą stawkę za dzień, ponieważ krótszy wynajem nie kwalifikuje się już do zniżki.

Więc jeśli znajdziesz się powrót wcześnie z podróży, zadzwoń do wypożyczalni samochodów i zapytać, co to będzie kosztować, aby zwrócić samochód wcześniej. W zależności od odpowiedzi, warto zatrzymać samochód i oddać go następnego dnia.

Podobnie, jeśli musisz zwrócić samochód późno pomimo najlepszych starań, zadzwoń do wypożyczalni samochodów i zapytaj, jaka jest opłata za spóźnienie. W niektórych przypadkach tańsze jest przedłużenie wynajmu o dodatkowy dzień niż uiszczenie opłaty.

Ostatnie Słowo

Jeśli chodzi o oszczędzanie na wynajmie samochodów, unikanie opłat to tylko połowa sukcesu. Chcesz również uzyskać najniższą możliwą stawkę na wynajem samochodu.

Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest odrobić pracę domową przed wynajmem. Zacznij od ustalenia, jakiego typu samochodu potrzebujesz na podróż i nie pozwól, aby wypożyczalnie sprzedały Ci większy, droższy model. </p>

Następnie rozejrzyj się. Narzędzia takie jak AutoSlash ułatwiają porównywanie cen w różnych wypożyczalniach samochodów i znalezienie najlepszej ceny. Pamiętaj, aby uwzględnić zniżki z programów lojalnościowych i innych źródeł, takich jak AAA i AARP.

Wreszcie, zmaksymalizuj swoje oszczędności, płacąc za samochód i jego paliwo za pomocą karty kredytowej best travel rewards.

Czy oferty Black Friday naprawdę oszczędzają pieniądze?

Poprzedni wpis

Jak zmusić Sprzedawcę do pokrycia kosztów zamknięcia przy zakupie domu

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły