Artykuły

Jak są opodatkowane kryptowaluty – transakcje kryptograficzne i zyski kapitałowe

0
Jak są opodatkowane kryptowaluty - transakcje kryptograficzne i zyski kapitałowe
Jak są opodatkowane kryptowaluty - transakcje kryptograficzne i zyski kapitałowe

Jeśli przyjrzysz się dokładnie najnowszemu zeznaniu podatkowemu, możesz zauważyć pytanie na górze formularza 1040, tuż pod Twoim nazwiskiem i Adresem. Pytanie brzmi: „czy w dowolnym momencie 2020 roku otrzymywałeś, sprzedawałeś, wysyłałeś, wymieniałeś lub w inny sposób nabywałeś udziały finansowe w dowolnej wirtualnej walucie?”

Mówiąc najprościej, Internal Revenue Service (IRS) pyta, czy jesteś właścicielem kryptowaluty.

To nie pierwszy raz, gdy urząd skarbowy zapytał o kryptowaluta. W rzeczywistości, Agencja zaczęła pytać o crypto na 2019 deklaracji podatkowych. Jednak na formularzach podatkowych za rok podatkowy 2019 pytanie pojawiło się na liście 1, gdzie trochę łatwiej było go przeoczyć niż jest teraz na pierwszej stronie zeznania podatkowego.

Ta zmiana nie jest tylko ze względu na wygląd lub dlatego, że Urząd Skarbowy zabrakło miejsca na liście nr 1. Sygnalizuje rosnące zainteresowanie IRS w łapaniu podatników, którzy nie zgłaszają opodatkowanych transakcji kryptowaluta. Co nasuwa pytanie, w jaki sposób kryptowaluta jest opodatkowana?

Jak Transakcje Kryptowalutowe Są Opodatkowane

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum i inne, są często nazywane wirtualnymi walutami, ale nie są prawdziwymi walutami dla celów podatkowych. Zawiadomienie IRS 2014-21 stwierdza, że IRS uważa kryptowaluta być aktywem kapitałowym, podobny do akcji akcji.

W związku z tym sprzedaż lub wymiana kryptowaluty skutkuje zyskami kapitałowymi i stratami, które należy zgłosić na formularzu 8949 i harmonogramie D.

Podobnie jak inne zyski i straty kapitałowe, zyski mogą być krótkoterminowe lub długoterminowe, w zależności od tego, jak długo trzymałeś kryptowalutę przed jej sprzedażą lub wymianą.

  • Krótkoterminowe. Krótkoterminowe zyski i straty kapitałowe wynikają ze sprzedaży lub wymiany kryptowalut, które posiadasz przez okres krótszy niż jeden rok (365 dni). Krótkoterminowe zyski kapitałowe są opodatkowane według zwykłej stawki dochodu — takiej samej stawki, jaką płacisz od wynagrodzeń z pracy lub dochodów z samozatrudnienia. Zwykłe stawki podatku dochodowego wahają się od 10% do 37%, w zależności od przedziału podatkowego.
  • Długoterminowe. Długoterminowe zyski i straty kapitałowe wynikają ze sprzedaży lub wymiany kryptowalut, które posiadasz przez rok (365 dni) lub dłużej. Wszelkie długoterminowe zyski kapitałowe z transakcji kryptowalutowych są opodatkowane według niższych długoterminowych stawek podatku od zysków kapitałowych, w zakresie od 0% do 20%.

Na przykład, załóżmy, że kupiłeś jeden bitcoin (BTC) za $1 tylko dla zabawy w marcu 2011 roku. Obecnie ten jeden BTC jest wart około $47,000, więc decydujesz się go sprzedać. Miałbyś zysk podlegający opodatkowaniu w wysokości $46,999-Twoja cena sprzedaży $47,000 pomniejszona o podstawę $1. Jest to długoterminowy zysk, ponieważ posiadałeś BTC przez rok lub dłużej.

Powiedzmy, że zdecydujesz się wziąć część tych zysków i zainwestować w inną cyfrową walutę, która Twoim zdaniem ma duży potencjał.

Kupujesz 10 Litecoin (LTC) po $200 każdy, inwestując w sumie $2,000. Dwa tygodnie później Cena Litecoina spadła do $150, a Ty decydujesz, że to nie była dobra inwestycja, więc sprzedajesz wszystkie 10 LTC. Masz stratę kapitałową w wysokości $500 (podstawa $ 2,000 minus cena sprzedaży $ 1,500). To krótkoterminowa strata Kapitałowa, ponieważ posiadałeś udziały przez mniej niż rok.

Konsekwencje podatkowe innych transakcji kryptowalutowych

Powyższe zasady dotyczą sprzedaży i wymiany kryptowalut. Ale co z otrzymaniem dochodu z kryptowaluty?

Górnictwo Kryptowaluta

Jednym ze sposobów zarabiania na kryptowalutach jest angażowanie się w kopanie kryptowalut. Górnictwo rozwiązuje równania kryptograficzne witH komputerów i otrzymywanie kryptowaluty jako nagrody za wykonaną pracę.

Jeśli zdobędziesz kryptowalutę, wydobywając ją, jest to dochód podlegający opodatkowaniu. W rezultacie jesteś winien podatek od całej wartości kryptowaluty w dniu, w którym ją otrzymałeś, według zwykłej stawki podatku dochodowego. Zasadniczo traktuje to dochody kryptowalutowe tak jak zarobki z pracy.

Płatności kryptowalutowe za towary lub usługi

Wiele firm akceptuje teraz Bitcoin i inne kryptowaluty jako płatności za towary i usługi. Powiedzmy, że jesteś niezależnym projektantem, a przyjaciel prosi Cię o zaprojektowanie logo dla swojej firmy. Zamiast płacić gotówką, czekiem lub kartą kredytową, oferują Ci Ethereum o wartości 500 USD.

Ta płatność liczy się jako dochód podlegający opodatkowaniu, tak jak gdyby płacili gotówką lub kartą kredytową. Jesteś winien podatek od wartości rynkowej kryptowaluty w dniu jej otrzymania. Płatność liczy się również jako dochód z samozatrudnienia, więc musisz zapłacić podatek od samozatrudnienia.

Wymiana jednej kryptowaluty na inną

Inwestorzy kryptowalut i handlowcy kryptowalut mogą również wymieniać lub wymieniać jeden rodzaj kryptowaluty na inny. Ten rodzaj transakcji tworzy również zysk lub stratę kapitałową. Na przykład, załóżmy, że masz Bitcoin o wartości 1000 USD i chcesz wymienić go na Litecoin o wartości 1000 USD. Jeśli pierwotnie zapłaciłeś 500 za Bitcoin, musisz rozpoznać i zapłacić podatki od zysku kapitałowego w wysokości 500 podczas wymiany.

Problem z traktowaniem podatkowym Crypto

Jeśli kupisz kryptowalutę i utrzymasz ją lub masz bardzo niewiele transakcji, śledzenie zysków i strat kapitałowych nie jest zbyt skomplikowane. Jednak rzeczy stają się naprawdę skomplikowane, gdy ładujesz swoją kryptowalutę na kryptograficzną kartę debetową lub masz wiele walut rozłożonych na kilka portfeli i giełd kryptograficznych.

Na przykład załóżmy, że kupujesz 1 ethereum (ETH) za 1000 USD i ładujesz go na kryptograficzną kartę debetową. Przez następny miesiąc używasz karty w mieście, aby kupić filiżankę kawy za 3$, włożyć 30 $benzyny do samochodu, wydać 150 $ na zakupy online, 60 $na kolację i tak dalej.

Ponieważ IRS traktuje kryptowaluta jako składnik aktywów kapitałowych, a nie prawdziwą walutę, za każdym razem, gdy przesuwasz tę kartę, masz zdarzenia podlegające opodatkowaniu.

Raportowanie Transakcji Kryptowalutowych: Przykład

Powiedzmy, że Ethereum było warte $1100 za monetę w dniu, w którym kupiłeś kawę. Technicznie rzecz biorąc, sprzedałeś 0.0027 monet Ethereum (3 USD podzielone przez cenę 1100 USD za monetę), aby zapłacić za filiżankę kawy. Na zeznaniu podatkowym będziesz miał krótkoterminowy zysk kapitałowy w wysokości 0,30 USD.

To twoje $ 3.00 z „wpływów” – które kiedyś kupić kawę-minus Twoje $ 2.70 podstawa w 0.0027 akcji Ethereum.

Zobowiązanie podatkowe od tej transakcji nie będzie wynosić wiele, ale wyobraź sobie, że każdego roku miałeś setki lub tysiące małych transakcji kryptograficznych. Wtedy rachunek podatkowy (i raportowanie podatkowe) mogą się szybko sumować.

Może myślisz: „nie ma problemu, po prostu wydrukuję raport z mojej giełdy kryptowalut.”

To prawda, że główne giełdy kryptograficzne, takie jak Coinbase i inne, dostarczają pewnego rodzaju raportu transakcji — Zwykle dostępnego w arkuszu Excel lub pliku PDF. Problem polega na tym, że większość raportów nie zawiera wszystkich informacji potrzebnych do zgłaszania transakcji podlegających opodatkowaniu.

Mogą one pokazywać datę zakupu lub sprzedaży aktywów kryptograficznych i kwotę transakcji, ale jeśli przeniosłeś kryptowalutę z innej Giełdy, to nie ma informacji o kosztach.

Ponadto, jeśli trzymasz krypto w portfelu kryptowalutowym, możesz nie być nawet w stanie uzyskać raportu o wszystkich transakcjach do portfela i z niego w ciągu roku. Zamiast tego konieczne może być ręczne śledzenie transferów do i z portfela w arkuszu kalkulacyjnym lub subskrypcja rozwiązania do śledzenia kryptowalut, takiego jak Coin Market Manager lub Kubera.

Zainteresowanie IRS w Crypto raportowania podatkowego

IRS uważa, że tylko ułamek ludzi zarabiających, sprzedających i handlujących kryptowalutami prawidłowo zgłasza te transakcje na swoich zeznaniach podatkowych.

Według oświadczenia od agenta IRS David Utzke, Agencja przeszukała swoją bazę danych, aby zobaczyć, jak wielu podatników zgłaszane transakcje kryptowaluta z 2013 Przez 2015. Odkryli, że tylko około 800 podatnicy zgłaszane zyski kapitałowe lub straty z krypto każdego roku.

Jeśli wziąć pod uwagę, że Coinbase miał około dwóch milionów zweryfikowanych użytkowników w 2015 i 56 milion zweryfikowanych użytkowników w pierwszym kwartale 2021, łatwo zrozumieć, dlaczego IRS czyni opodatkowanie kryptowaluta zyskuje priorytet.

Wróćmy więc do pytania o wirtualną walutę na górze zeznania podatkowego. Przeniesienie tego pytania na przód formularza 1040 nie było przypadkiem.

Jeśli zaznaczyłeś pole” nie ” dla tego pytania, kiedy faktycznie sprzedałeś lub wymieniłeś kryptowalutę, IRS może uznać to za uchylanie się od płacenia podatków i możesz liczyć na ostrzejsze kary, jeśli IRS odkryje Twoje pominięcie.

Istnieje duża szansa, że Urząd Skarbowy odkryje ludzi, którzy unikają zgłaszania transakcji kryptowalutowych. W ciągu ostatnich kilku lat, IRS wysłał” John Doe ” wezwania do kilku głównych giełd kryptograficznych, w tym Coinbase, Circle Internet Financial, Inc. i Krakena.

Wezwania te pozwalają urzędowi skarbowemu uzyskać informacje o posiadaczach kont, w tym ich imię i nazwisko, numer identyfikacyjny podatnika, datę urodzenia, adres i ewidencję całej działalności na koncie.

W marcu 2021 roku Urząd Skarbowy nadał nawet swoim wysiłkom egzekucyjnym nazwę: „operacja ukryty skarb.”Jest to wspólny wysiłek Urzędu Skarbowego egzekwowania oszustwa i jego dział dochodzeń kryminalnych, a jego celem jest poszukiwanie nieraportowanych dochodów kryptowaluta przy użyciu zaawansowanej analizy danych.

Ostatnie Słowo

Na razie Urząd Skarbowy zachęca do dobrowolnego przestrzegania przepisów. Jeśli więc angażujesz się w transakcje kryptowalutowe i nie zgłaszasz ich, dobrym pomysłem jest wyprzedzenie tego.

Samodzielne śledzenie tajników transakcji kryptograficznych może być trudne. Współpracuj więc z CPA lub innym wykwalifikowanym specjalistą podatkowym z wiedzą i doświadczeniem w zakresie zasad opodatkowania kryptowalut. Być może preferowali oprogramowanie do śledzenia kryptowalut, aby upewnić się, że masz wszystkie informacje potrzebne do prawidłowego zgłaszania transakcji podlegających opodatkowaniu w zeznaniu podatkowym.

Buy the Dip Meaning – plusy i minusy zakupów akcji po spadku na rynku

Poprzedni wpis

Debt Relief Review – cechy, plusy i minusy

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły